Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 221

Θέμα: CF Moto

  1. #61
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    πες μας αν θελεις τι περιελεμβανε το σερβις. Μου φαινονται λιγα τα 25, εκτος βεβαια αν αλλαξε μονο λαδια.

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Το σέρβις φίλε μου περιλάμβανε λάδια, σύσφιξη,παραφλου,έλεγχο στα λάστιχα.

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Καλησπέρα στην ομάδα . 1 χρόνο πλέον με το cf 250 nk . Ολόκληρα 8000 χιλιόμετρα στην tft οθόνη !!

  4. #64
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν ντρέπεσαι ρε κοπανατζή? καινούρια μοτό κάτω απο το όριο των πιστών?..

    και του χρόνου διπλά! τις αναρτήσεις πως τις βλέπεις;

  5. #65
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν ντρέπεσαι ρε κοπανατζή? καινούρια μοτό κάτω απο το όριο των πιστών?..

    και του χρόνου διπλά! τις αναρτήσεις πως τις βλέπεις;
    Κάτω από ποιο όριο; Δε σε έπιασα τι θες να πεις ... Μια χαρά μου φαίνεται η ανάρτηση. Εσύ φίλε τι μηχανή έχεις ;

  6. #66
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Ένα μέσο όρο 10000χλμ το χρόνο τον έχεις εύκολα με νέα μοτό, πόσο δε μάλλον όταν είναι τόσο οικονομική.
    Δεν έχει να πιάσεις κάτι πλακίτσα κάνω. Καβαλάω δικύλινδρα και τώρα στήνω ένα μικρό er6.

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ένα μέσο όρο 10000χλμ το χρόνο τον έχεις εύκολα με νέα μοτό, πόσο δε μάλλον όταν είναι τόσο οικονομική.
    Δεν έχει να πιάσεις κάτι πλακίτσα κάνω. Καβαλάω δικύλινδρα και τώρα στήνω ένα μικρό er6.
    Μια χαρά σε βρίσκω. Εμένα θα με έψηνε μελλοντικά ένα versys 650 να σου πω την αλήθεια.

  8. #68
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Ωραίο και αυτό, έχω ερωτευμένο φίλο μαζί του και τον αποφεύγω μη με κολλήσει πριν ολοκληρώσω το er

  9. #69
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ωραίο και αυτό, έχω ερωτευμένο φίλο μαζί του και τον αποφεύγω μη με κολλήσει πριν ολοκληρώσω το er
    Χαχαχ

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Στο θέμα της cfmoto.
    Διάβασα εδώ από τον ιδιοκτήτη της, τον potis, για την ΜΕΓΑΛΗ καθυστέρηση που είχε στην παραλαβή ενός ανταλλακτικου.

    Σε πολύ πρόσφατο ιντερνετικο "ζάπινγκ", διάβασα review από ιδιοκτήτη μιας cfmoto 650mt.
    Η μηχανή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της, σχεδόν 3 χιλιάρικα κάτω σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν είναι αμελητέο ποσό και μετά από 2 χρόνια χρήσης έχει παρουσιάσει 2 θέματα. Το ένα από αυτά είναι η μη σωστή λειτουργία της τρόμπας βενζίνης.

    Ο ιδιοκτήτης της απευθύνθηκε αρχικά στην τεομοτο όμως η τεομοτο τον παρέπεμψε στην muvus, τη νέα αντιπροσωπία της cfmoto.
    Εκεί του είπαν ότι θέλουν 3 εβδομάδες για το ανταλλακτικό οι οποίες στην πορεία έγιναν άλλες τρεις.

    Και ρωτάω τώρα, εκεί στο μαγαζί που φέρνει τις μοτοσικλέτες cfmoto, έχουν τίποτα ετοιμοπαραδοτο;;;;
    Γιατί απ ότι φαίνεται ή τουλάχιστον από όσα καταλαβαίνω από όσα διαβάζω, δεν έχουν αποθήκη ανταλλακτικων, δεν φέρνουν τίποτα παρά μόνο παραγγέλνουν κάτι όταν το χρειαστείς.

    Η 2η απορία μου είναι η εξής. Είναι νόμιμο αυτό;;; Να μην υπάρχουν ανταλλακτικά διαθέσιμα;;;
    Αν για παράδειγμα η μηχανή έμενε τελείως από τρόμπα αντί να μη λειτουργεί σωστά, τι θα έκανε ο ιδιοκτήτης της;;; Θα περίμενε 3-4 μήνες μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό;
    Θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με την μάρκα cfmoto αλλά με την εισαγωγική εταιρία.
    Το εργοστάσιο σαφώς και παράγει ανταλλακτικά, η μηχανή είναι διαθέσιμη σε δεκάδες χώρες, το θέμα είναι πως λειτουργεί η εταιρεία που τα εισάγει σε κάθε χώρα.


    Αυτό μάλιστα είναι το ποστ του παιδιού που αναφέρει τα 2 προβλήματα που έχει βγάλει και την ανικανότητα της εισαγωγικής να φέρει τα ανταλλακτικά από τη μια μαζί με το καραμπινάτη απόδειξη ότι δεν υπάρχει στοκ. Copy Paste κάνω.

    "Μεχρι τωρα μου εχει βγάλει 2 προβλήματα.
    1ον: τον Οκτώβριο που μας περασε παρατήρησα οτι δεν αναβε πισω οταν παταγα το μπροστινο φρενο.
    Ειχε χαλασει το micro switch που βρισκεται κατω απο την μανετα του μπροστινού φρενου. Πηρα τηλ στην τεο μοτο και τους ενημέρωσα αλλά μου ειπαν οτι πλεον αντιπροσωπία ειναι η muvus και να απευθυνθώ σε αυτους. Πηρα τηλ και τους ειπα τι συμβαίνει, τους εδωσα το vin αριθμο για να παραγγείλουν καινουργιο και μου ειπαν σε 2 εβδομάδες με 3 θα ερθει.
    Μετα απο 1 μηνα πηρα εγω τηλ γιατι δεν ειχαν πάρει και μου ειπαν οι 3 βδομάδες γινανε αλλες 3. Ε λοιπον παιδια έκτοτε ακομα το περιμένω.
    2 πρόβλημα τελη Γενάρη φετος.
    Τρομπα βενζινης δεν λειτουργει σωστά και το ειχα παει και το ειδαν και αρχες Φεβρουάριου εγινε παραγγελία και της τρομπας.
    Αποτέλεσμα ακομα περιμένω και για τα δύο.
    Τους έβρισα πριν ενα μήνα οσον αφορα το micro switch αλλα τωρα για την τρομπα εχουν αλλοθι λογω κορονοιου.
    Γενικως η muvus απο τι είδα με μηχανες δεν εχει καμία σχεση αλλα μονο με atv.
    Αυτα παιδιά ειχα να πω και ελπιζω να μην σας κούρασα".
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 10/05/2020 στις 10:44.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    το αλλο ερωτημα ειναι γιατι η τεομοτο σταματησε την αντιπροσωπευση τοσο γρηγορα

  12. #72
    Γιατί φοβήθηκαν μήπως τα cfmoto έχουν κορονοιο και κολλήσουν και τα kawasaki.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    το αλλο ερωτημα ειναι γιατι η τεομοτο σταματησε την αντιπροσωπευση τοσο γρηγορα
    Η τεομοτο είχε περιπέτειες. Για την ακρίβεια είχε - και ίσως να έχει ακόμα - η μητρική εταιρία της τεομοτο που νομίζω δεν είναι άλλη από την Θεοχαρακης αεβε. Πολλά είχαν ακουστεί τότε όπως ότι θα έσπαγε σε πολλά κομμάτια, θα έβγαιναν στο σφυρί και τέτοια.
    Η Θεοχαρακης έχει αρκετές αντιπροσωπίες, μεταξύ αυτών και μεγάλη φίρμα ενοικιάσεως αυτοκινήτων η οποία είχε και αυτή αρκετούς μνηστήρες.

    Τελικά κράτησε τη brixton αλλά έχασε τη cfmoto και γενικά έγιναν διάφορα που εμείς δεν τα ξέρουμε και δεν θα τα μάθουμε και ποτέ.
    Και αυτά που λέω εδώ είναι όσα γράφτηκαν τότε. Ήταν δεν ήταν αλήθεια, ένας Θεός ξέρει.

    Το θέμα μας δεν είναι η τεομοτο αλλά τι ακριβώς είναι υποχρεωμένη να παρέχει η muvus και τι τελικά παρέχει.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    προφανως λογω μικρου κυκλου εργασιων προς το παρον τουλαχιστον δεν τους συμφερει να συντηρουν μεγαλο στοκ ανταλλακτικων
    πιθανον αν δουν οτι πχ οι τρομπες πασχουν να φερουν περισσοτερες τρομπες
    αυτα ειναι τα ρισκα που αναλαμβανει ο καταναλωτης που επιλεγει μια πρωτοεμφανιζομενη εταιρεια
    προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε αν η τεομοτο που ειναι εισαγωγικη εταιρεια κολοσσος εχασε την cf η την παρατησε

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    προφανως λογω μικρου κυκλου εργασιων προς το παρον τουλαχιστον δεν τους συμφερει να συντηρουν μεγαλο στοκ ανταλλακτικων
    πιθανον αν δουν οτι πχ οι τρομπες πασχουν να φερουν περισσοτερες τρομπες
    αυτα ειναι τα ρισκα που αναλαμβανει ο καταναλωτης που επιλεγει μια πρωτοεμφανιζομενη εταιρεια
    προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε αν η τεομοτο που ειναι εισαγωγικη εταιρεια κολοσσος εχασε την cf η την παρατησε
    Αν δεν την έχασε και απλά την παράτησε, τότε έκανε λάθος. Στο 1ο 3μηνο έχουν ταξινομηθει 19 cfmoto και 12 brixton.
    Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει ή τουλάχιστον δεν πρέπει να υπάρχει το ρίσκο που λες. Δλδ αυτοί τι περιμένουν;;; Να πουλήσουν μερικές χιλιάδες μηχανάκια για να αρχίσουν να φέρνουν ανταλλακτικά;;; Αυτό, το να πουλήσουν μερικές χιλιάδες, δεν θα γίνει.
    Οκ, να δεχτούμε ότι πάνε "βλέποντας και κάνοντας", όμως θα έπρεπε για αρχή να υπάρχουν 1-2 τουλάχιστον ανταλλακτικά στοκ από κάθε είδος. Δλδ 1-2 κοντέρ, 1-2 τρόμπες κλπ. Και αυτά στη ξεφτίλα για να καλύψουν μια ανάγκη μέχρι να ξανά καλύψουν το κενό που θα προκύψει.

    Οκ, καταλαβαίνει ο κόσμος νομίζω πως λειτουργεί ο χ, ψ εισαγωγέας.

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 15:48
  2. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 19:55
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 03:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF