Σελίδα 9 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 221

Θέμα: CF Moto

  1. #121
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    δηλαδή στα 23Κ χλμ μέχρι τώρα δεν εμφάνισε κάτι σοβαρό ?

    σκουριές κλπα ?

    ενθαρρυντική η όλη εικόνα μέχρι τώρα απο αυτά που λες
    Το κοίταξα , δεν έχει καθόλου σκουριές.

  2. #122
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Καλησπέρα στην ομάδα . Φτάσαμε τις 24.500 χιλιόμετρα με το cf 250 nk. Θα ήθελα να αναφέρω δύο πράγματα που έχω παρατηρήσει στο 250ρι.
    1) Τριγμοί στο πλαστικό γύρω από την κλειδαριά ειδικά στις χαμηλές στροφές. Φαντάζομαι στις υψηλές λόγο θορύβου δεν ακούγεται ( χαχα ).
    2) Είναι άσχημη η θέση της πινακίδας και γενικότερα η κατασκευή . Η πινακίδα την οποία δεν την λες καθόλου μικρή είναι σχετικά χαμηλά στην μηχανή οπότε έχει πολλούς κραδασμούς . Αυτό έιχε σαν αποτέλεσμα να ραγίσει η πινακίδα . Επίσης η πινακίδα στηρίζεται σε ένα μονομπρατσο ( πλαστικουρα) το οποίο δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό θα είναι μελλοντικά .

    Κάποιους που έχω ρωτήσει στο δρόμο έχουν αντιμετωπίσει τα ίδια θέματα με τη πινακίδα. Άλλοι λίγο γνώστες της υπόθεσης ή μάστορες έβγαλαν το μονομπρατσο και την πινακίδα από κει κάτω και την έβαλαν κάτω απ' τη μοτό . Αυτό σκοπεύω να κάνω και γω. Ου μπλέξεις με το υπουργείο μεταφορών στην καστορος παιδιά. Θα σας τα κάνουν αερόστατα.

    Κατά άλλα πηγαίνουμε καλά κάνοντας τα προβλεπόμενα σέρβις στην ώρα τους . Ο αντιπρόσωπος που του είχε δει πριν μια εβδομάδα μου είπε πως είναι καθαρό το μηχανάκι. Δεν έχω παρατηρήσει δηλαδή κάτι άλλο πέρα από τα δύο παραπάνω που αναφερα μετά από 24.500 χιλιόμετρα σχεδόν όλα σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι .
    Δοκίμασα να βάλω 100 Στάρα βενζίνη . Δεν παρατήρησα αλλαγή στο Γκάζι όπως λένε κάποιοι. Μόνο παραπάνω χρήματα

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    972
    πολύ ωραία , να το χαίρεσαι !

    τα 24500 έγιναν σε πόσα χρόνια ?

  4. #124
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο, μου αρέσουν και οι ζάντες του.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #126
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Σε 2,5 χρόνια . Στην αρχή το πρώτο έτος δεν έκανα χιλιόμετρα . Τώρα κάνω αρκετά τον τελευταίο 1,5 χρόνο.

  7. #127
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Όμορφο. Μακάρι και αξιόπιστο.

  8. #128
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Όμορφο. Μακάρι και αξιόπιστο. Παιδιά οποίος έχει το 250 nk ας γράψει και αυτός τι έχει παρατηρήσει.

  9. #129
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Σε ευχαριστώ φίλε!

  10. #130
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    έχεις το μοντέλο με αυτό το όργανο?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2021-05-12 20-02-14.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	78,2 KB 
ID:	427957
    σίγουρα το πιο όμορφα γραφικά στην κατηγορία!
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #131
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    έχεις το μοντέλο με αυτό το όργανο?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2021-05-12 20-02-14.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	78,2 KB 
ID:	427957
    σίγουρα το πιο όμορφα γραφικά στην κατηγορία!
    Ναι φίλε μου αυτο έχω .

  12. #132
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Ναι φίλε μου αυτο έχω .
    Potis χαιρομαι για σενα ...αλλωστε ισως ειμουν ο μονος που υποστηριζα αρκετα της προσπαθειες απο κινα.....μεχρι που παρεξηγηθηκα
    γιατι διεκρινα φιλοτιμη προσπαθεια σε ΄΄κινεζικα σκουπιδια΄΄ για αλλους!
    Απωτερος σκοπος ...(αυτο υποστηριζα παντα..αλλα δεν κατενοηθει ποτε !)...ειναι το οφελος του καταναλωτη..ολων εμας δλδ. !
    Και ενω γραφτηκε οτι δεν υπαρχει φως ουτε σε 10 χρονια απο κινα μερια...ερχονται νεα μοντελα ..πολυ ποιοτικα..με δοκιμασμενους κινητηρες καθως ηδη στην ασιατικη αγορα τα δουλευουν καποια χρονια...και περνουν την εγκριση για να κινηθουν ευρωπη!
    Για εμενα παντως εχει ξεκαθαρισει το τοπιο σε μεγαλο βαθμο!
    Το μονο αγκαθι πιστευω ειναι η εδω ΣΩΣΤΗ αντιμετωπιση της εκαστοτε αντιπροσωπειας προς τον αγοραστη!
    Η μικρη μας αγορα και η πωληση πολυ λιγων μοτοσυκλετων...δυσχερενουν την αποφαση αγορας μιας αμιγως κινεζικης μοτοσυκλετας
    γιατι ΕΑΝ συμβει κατι ...τα ανταλακτικα ΜΠΟΡΕΙ να μην ειναι διαθεσιμα..και να περιμενεις μηνες !
    Ηδη απο την τελευταια φορα που εγραψα για τετοιο θεμα...αγοραστηκε στην οικογενεια ενα cf 650 που κατι τελευταια κομματια ηταν σε προσφορα!
    Η μηχανη απο τον νοεμβριοεχει κανει 21+ χιλιαδες χλμ..με αρκετα ταξιδια αθηνα -θεσσαλονικη....θεσσαλονικη-φλωρινα-καστορια.Βουλγαρια-και σκοπια! Ημηχανη να πω οτι την οδηγουμε εκτος του ιδιοκτητη αλλα 2 ατομα...ειτε για κοντα...ειτε για πιο μακρινα δρομολογια!
    Δεν εχει ζητησει τιποτα....εκτος απο τα προβλεπομενα σερβις.

  13. #133
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Potis χαιρομαι για σενα ...αλλωστε ισως ειμουν ο μονος που υποστηριζα αρκετα της προσπαθειες απο κινα.....μεχρι που παρεξηγηθηκα
    γιατι διεκρινα φιλοτιμη προσπαθεια σε ΄΄κινεζικα σκουπιδια΄΄ για αλλους!
    Απωτερος σκοπος ...(αυτο υποστηριζα παντα..αλλα δεν κατενοηθει ποτε !)...ειναι το οφελος του καταναλωτη..ολων εμας δλδ. !
    Και ενω γραφτηκε οτι δεν υπαρχει φως ουτε σε 10 χρονια απο κινα μερια...ερχονται νεα μοντελα ..πολυ ποιοτικα..με δοκιμασμενους κινητηρες καθως ηδη στην ασιατικη αγορα τα δουλευουν καποια χρονια...και περνουν την εγκριση για να κινηθουν ευρωπη!
    Για εμενα παντως εχει ξεκαθαρισει το τοπιο σε μεγαλο βαθμο!
    Το μονο αγκαθι πιστευω ειναι η εδω ΣΩΣΤΗ αντιμετωπιση της εκαστοτε αντιπροσωπειας προς τον αγοραστη!
    Η μικρη μας αγορα και η πωληση πολυ λιγων μοτοσυκλετων...δυσχερενουν την αποφαση αγορας μιας αμιγως κινεζικης μοτοσυκλετας
    γιατι ΕΑΝ συμβει κατι ...τα ανταλακτικα ΜΠΟΡΕΙ να μην ειναι διαθεσιμα..και να περιμενεις μηνες !
    Ηδη απο την τελευταια φορα που εγραψα για τετοιο θεμα...αγοραστηκε στην οικογενεια ενα cf 650 που κατι τελευταια κομματια ηταν σε προσφορα!
    Η μηχανη απο τον νοεμβριοεχει κανει 21+ χιλιαδες χλμ..με αρκετα ταξιδια αθηνα -θεσσαλονικη....θεσσαλονικη-φλωρινα-καστορια.Βουλγαρια-και σκοπια! Ημηχανη να πω οτι την οδηγουμε εκτος του ιδιοκτητη αλλα 2 ατομα...ειτε για κοντα...ειτε για πιο μακρινα δρομολογια!
    Δεν εχει ζητησει τιποτα....εκτος απο τα προβλεπομενα σερβις.
    Να σαι καλά Drakonet . Χαίρομαι αρκετά μέχρι τώρα. Εύχομαι η τιμή των 3.290 να είναι τόση λόγω των πλαστικών που οκ δεν είναι και πρώτης κατηγορίας όπως ανέφερα και παραπάνω. Δηλαδή να μην έχουν κάνει εκπτώσεις αλλού όπως στο μοτέρ , κινητήρα. Να σου πω δεν ξέρω πόσο γρήγορα μπορεί να έρθει από Κίνα ένα ανταλλακτικό αν ου μη γένοιτο χρειαστεί. Επίσης να παραδεχτώ ότι το έχω άγχος αν βγάλει κάποιο θέμα , τι μπορεί να βγάλει και γενικά μέχρι να πάει 40.000 χιλιόμετρα είμαι αρκετά συγκρατημένος ώστε να το προτείνω σε κάποιον άνθρωπο που θέλει ένα 250 ρι. Κρατώ μικρό καλάθι και ελπίζω να μπορώ να σε κάνα χρόνο από τώρα που θα έχω 40.000 να λέω και τότε τα ίδια. Γιατί σίγουρα τα δύο χιλιάρικα που πληρώνεις παραπάνω για τις μάρκες ίδιων κυβικών για κάποιο λόγο τα πληρώνεις !

  14. #134
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Η μηχανη απο τον νοεμβριοεχει κανει 21+ χιλιαδες χλμ..με αρκετα ταξιδια αθηνα -θεσσαλονικη....θεσσαλονικη-φλωρινα-καστορια.Βουλγαρια-και σκοπια! Ημηχανη να πω οτι την οδηγουμε εκτος του ιδιοκτητη αλλα 2 ατομα...ειτε για κοντα...ειτε για πιο μακρινα δρομολογια!
    Δεν εχει ζητησει τιποτα....εκτος απο τα προβλεπομενα σερβις.
    21000 σε εξι μηνες με καραντίνα? μ.0. 117km/ημερα πως γίνεται?

  15. #135
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Επίσης να παραδεχτώ ότι το έχω άγχος αν βγάλει κάποιο θέμα , τι μπορεί να βγάλει και γενικά μέχρι να πάει 40.000 χιλιόμετρα είμαι αρκετά συγκρατημένος ώστε να το προτείνω σε κάποιον άνθρωπο που θέλει ένα 250 ρι. Κρατώ μικρό καλάθι και ελπίζω να μπορώ να σε κάνα χρόνο από τώρα που θα έχω 40.000 να λέω και τότε τα ίδια. Γιατί σίγουρα τα δύο χιλιάρικα που πληρώνεις παραπάνω για τις μάρκες ίδιων κυβικών για κάποιο λόγο τα πληρώνεις !
    Μου θύμισες την ανάρτηση του BLiTzER για το KTM:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το 640 SM (γιατί το Adv κάνει πραγματικά τα πάντα, ίσως το πιο αγνό 50/50 on/off μηχανάκι) είναι μόνο για αλητείες, το παραδέχομαι. Απλά το'χω μικρό απωθημένο γιατί είχα ένα και το κράτησα μόνο 5-6 μήνες, επειδή φοβόμουν μην το πάρω στα χέρια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 9 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48
  2. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 02:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF