Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: Αγορα νεας μηχανης και περιορισμος ιπποδυναμης σε α2

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    Με βλεπω για μπενελλι μου αρεσει παρα πολυ εμφανισιακά και γενικά με την πρωτη ματιά σου φέρνει δέος , τωρα απο θεμα δύναμης μου τα χαλαει λιγο αλλα οκ , ξερω τι παίρνω . Το μεγαλύτερο ομως θεμα ειναι η μεταπώληση και φοβάμαι μηπως και καταλήξω να το παντρεύομαι ...
    Δε θα μπορούσα να είμαι απόλυτος ως προς το σκέλος της μεταπώλησης.Ωστόσο το TRK είναι μια μοτοσυκλέτα η οποία πουλάει σε όλη την Ευρώπη και ΑΝ δε βγάλει κάποιο σημαντικό κουσούρι, θεωρώ πως θα λάβει μερίδιο στην αγορά καινούριων και μεταχειρισμένων για τα επόμενα χρόνια.Αν φοβάσαι ότι θα ''παντρευτείς μια ολοκαίνουρια εμπορική μοτοσυκλέτα 500cc, έστω και αν είναι made in china, τι να πουν και όσοι καβαλάνε μηχανήματα 10-20 ετών και μη εμπορικά
    Όσο για την ιπποδύναμη,να μη σε χαλάει...είναι αρκετή για όσα θέλεις να κάνεις, πόσο μάλλον όταν προέρχεσαι από 125cc!

  2. #17
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Γιατί είμαστε μικρή χώρα και ως εκ τούτου, αγοραστικό κοινό με ελάχιστη δύναμη να στηρίξει οποιαδήποτε "επαγγελματική" παροχή υπηρεσιών
    που για διάφορους λόγους έχει το ίδιο ή μεγαλύτερο κόστος απέναντι στο κράτος σε σχέση με μια αντίστοιχη επιχείρηση του εξωτερικού.

    Όσον αφορά τώρα αυτό που σε απασχολεί, προσπάθησε να το παλέψεις λίγο.
    Τόσα ατυχήματα γίνονται με οχήματα όχι απλά πιο δυνατά, μιλαμε για μοναδικά κατασκευάσματα 700+ hp όταν έχουν βγει απο το εργοστάσιο
    με 350 - 400. Και όχι με την αφαίρεση ενός κιτ που πρέπει να έχεις το ίδιο για να την ψιλιαστείς, συζητάμε ότι έρχεται ο εμπειρογνώμονας
    και είναι ευδιάκριτα φρένα 25000ε, κινητήρες 35000ε, 6άρια - 7αρια σασμάν και συνολική εμφάνιση πρωταθλήματος τουρισμού χωρίς τους σπόνσορες.

    Τι να σου πουν εσένα, ενώ έχεις νόμιμο δικαίωμα ισχύος και υπο ποιές συνθήκες μέτρησης. Να τους κοστίσει ένα σκασμό για να αποφύγουν τι;
    Ποιό δικαστήριο θα τους δώσει δίκιο όταν εσύ είσαι νόμιμος; σου ξαναλέω, κάνε μια προσπάθεια να "αναβαθμιστείς" με μια νέα μοτό
    μέσω του καταστήματος που θα κάνεις την αγορα. Συμφέρει το κατάστημα και δυστυχώς όχι εσένα αλλά είναι η πιο αναίμακτη λύση.
    Ή κάνε μια ασφάλεια στην ΑRAG να έχεις νομική κάλυψη και ξέχασε το.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από elohimaros Προβολή μηνύματος
    κριμα γιατι σαν αντιπροσωπεια δεν τους ενδιαφερει να πουλανε προιόντα εστω με διαφορεσ επιπλοκές οσο περιεργο και αν ειναι ενας περιορισμός kw ?? Πρεπει εγω σαν καταναλωτης να βρω λυση σε ενα θεμα οπου μου πουλάει ο εμπορος χωρις καν να μου λύσει τις βασικές ερωτήσεις ? γιατι πρεπει ολα εδω να λειτουργούν με καθυστέρηση 10 ετων ενω στο εξωτερικό να πηγαίνουν ρολόι ?? πφφφ
    Οι ερωτήσεις σου έχουν ήδη απαντηθεί σε αυτήν την σελίδα.

    Το αγοράζεις τώρα με μειωμένη ιπποδύναμη, το οδηγάς με Α2, είσαι νόμιμος.

    Μόλις βγάλεις το Α, το απελευθερώνεις την ιπποδύναμη, το οδηγάς με Α, είσαι νόμιμος.

    Όλα αυτά που κάθεσαι και σοφίζεσαι από εκεί και πέρα, για αλλαγή ιπποδύναμης στην άδεια, για μην σε αφήσει ακάλυπτο η ασφάλεια κ.ο.κ. είναι αρρώστια στο μυαλό σου, και τίποτα άλλο.

    Ή κάνε αγορά τώρα με μειωμένη ή βγάλε Α σε 6 μήνες και πάρτο κανονικό, νόμιμος θα είσαι, τέλος.

    ΕΓΩ θα περίμενα 6 μήνες, να πάρω αυτό που θέλω τελικά.

    ΕΓΩ ούτε απέξω από το μαγαζί , δεν θα πέρναγα από τα κινέζικα που κοιτάς.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. αγορά νέας μηχανής
    από Atetra στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2014, 10:50
  2. Βοηθεια για αγορα νεας μηχανης
    από marinost στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2012, 11:15
  3. αγορα νεας μηχανης!
    από Sannie στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 04:53
  4. Αγορά νέας μηχανής
    από muffin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 12:35
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF