Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 108

Θέμα: Γρήγορος vs γρηγορότερος!

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    τσ, τσ, τσ, γιατί βρε ζουζουνάκια δεν κάνετε βασικούς συνειρμούς;

    γιατί δεν εστιάζετε εκεί που πρέπει ελπίζοντας σε επίκτητες ιδιότητες όσων σας απασχολούν;

    Ποιό είναι το πρόβλημα;
    Ό μπροστινός με κλείνει, δεν νοιάζεται, νοιάζεται για άλλα, κάνει, δεν κάνει... ΛΑΘΟΣ!

    Πάμε πάλι συγκεντρωμένοι:

    Ποιο το πρόβλημα;
    με κλείνουν πάω αργά.

    Πως πάω δηλαδή;
    Αργά λέμε, σαν το σαλιγκάρι!

    πως το λεν το σαλιγκάρι διεθνώς;
    Snail..

    Snail horn λοιπόν!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	authorized-dealer.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	29,7 KB 
ID:	411048
    ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΔΕΡΦΩΝ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΒΟΧΕR

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Νταήδες κάτω τα χέρια απο τον παπασούζα έτσι
    Θα θέλανε πολύ αλλά δεν....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Γι' αυτό όταν βλέπω τέτοιες ουρές πιάνω την πιο δεξιά λωρίδα διηθησης, τους περνάω και τέλος.

    Τώρα αν δεν έχει άλλη λωρίδα, μια κάτω και όλο και κάποιο άνοιγμα θα δημιουργηθεί από τα αυτοκίνητα
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 09/10/2019 στις 21:16.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γι' αυτό όταν βλέπω τέτοιες ουρές πιάνω την πιο δεξιά λωρίδα διηθησης, τους περνάω και τέλος.

    Τώρα αν δεν έχει άλλη λωρίδα, μια κάτω και όλο και κάποιο άνοιγμα θα διμιουργηθει από τα αυτοκίνητα
    Δηλαδή βγάζεις το 675 στην κίνηση?

  5. #20
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Τώρα όχι τόσο συχνά, αλλά παλιότερα ήταν το καθημερινό μέσο μετακίνησής μου.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Καλα δεν μασάνε. Εγω το εχω βγαλει πολλες φορες μεσα στην κινηση. Βασικα ο πειραιας εχει ΠΑΝΤΑ κινηση.
    Ισα ισα που περνας και κατω απο τους καθρεπτες των αυτοκινητων.

    Για τις ουρες παντως, εγω περιμενω και αν αδειασει περναω.
    Δεν υπαρχει λογος
    Ετσι και αλλιως, σε τετοια ουρα ολοι παρανομοι ειμαστε.
    Τι να του πω του μπροστινου; Παρανομε κανε ακρη γιατι εγω ειμαι πιο γαματα παρανομος και πρεπει να περασω;
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  7. #22
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Καλα δεν μασάνε. Εγω το εχω βγαλει πολλες φορες μεσα στην κινηση. Βασικα ο πειραιας εχει ΠΑΝΤΑ κινηση.
    Ισα ισα που περνας και κατω απο τους καθρεπτες των αυτοκινητων.

    Για τις ουρες παντως, εγω περιμενω και αν αδειασει περναω.
    Δεν υπαρχει λογος
    Ετσι και αλλιως, σε τετοια ουρα ολοι παρανομοι ειμαστε.
    Τι να του πω του μπροστινου; Παρανομε κανε ακρη γιατι εγω ειμαι πιο γαματα παρανομος και πρεπει να περασω;
    Το 675 χωράει παντού. Αν εξαιρέσεις το κόψιμο του τιμονιού, είναι καλύτερο από παπί.

    Όσο για το ότι ο παραπάνω δεν περναει είναι απλά λόγω του ότι δεν μπορεί... Μεγάλη κουλατζα...

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    αν ενα μοτο κλεινει τον δρομο. κοιτας για αλλη διέξοδο.. αριστερα-δεξια απο τα αυτοκινητα έστω και πεζοδρομιο αν πλησιαζει φαναρι ή πολυ μικρη ταχυτητα,αυλακι,ακομα και βενζιναδικο. κατι θα υπαρχει. στην χειρωτερη εναλακτικες διαδρομες του τυπου να κανεις γαμα γυρο απο 2-3-4 αυτοκινητα πολυ γρηγορα και να βρεθεις μπροστα του. ή να τον παρακαμψεις απο καπου οταν κολλήσει καπου.

    αν δεν υπαρχει καποιος τροπος, σε καποιο κενο πας διπλα του κοντα και παραλληλα σε αποσταση μισου μετρου και προσπαθεις να χωθείς πηγαινοντας σταθερα αλλα αργα προς την διεξοδο.. λογικα θα φοβηθεί λογο τις κοντινης σας αποστασης θα κοψει και θα περασεις.... ελευθερη εξατμιση και ξερογκαζιες βοηθανε στο ενδιαμεσο.

    αν ειναι αναμεσα και πολυ κοντα στα αυτοκινητα και δεν υπαρχει χωρος να πας διπλα. δλδ σταματιμενα αυτοκινητα με κενο μισου μετρου αναμεσα τους.. τοτε γκαζιες,burn out,κορνα ισως τον κανουν να αναρωτηθεί η να συνδεθει θεωρητικά θα αντιληφθεί μια acrapovits που κοφταρει μισο μετρο απο το αυτι του και θα κανει στην ακρη.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    αν ενα μοτο κλεινει τον δρομο. κοιτας για αλλη διέξοδο.. αριστερα-δεξια απο τα αυτοκινητα έστω και πεζοδρομιο αν πλησιαζει φαναρι ή πολυ μικρη ταχυτητα,αυλακι,ακομα και βενζιναδικο. κατι θα υπαρχει. στην χειρωτερη εναλακτικες διαδρομες του τυπου να κανεις γαμα γυρο απο 2-3-4 αυτοκινητα πολυ γρηγορα και να βρεθεις μπροστα του. ή να τον παρακαμψεις απο καπου οταν κολλήσει καπου.

    αν δεν υπαρχει καποιος τροπος, σε καποιο κενο πας διπλα του κοντα και παραλληλα σε αποσταση μισου μετρου και προσπαθεις να χωθείς πηγαινοντας σταθερα αλλα αργα προς την διεξοδο.. λογικα θα φοβηθεί λογο τις κοντινης σας αποστασης θα κοψει και θα περασεις.... ελευθερη εξατμιση και ξερογκαζιες βοηθανε στο ενδιαμεσο.

    αν ειναι αναμεσα και πολυ κοντα στα αυτοκινητα και δεν υπαρχει χωρος να πας διπλα. δλδ σταματιμενα αυτοκινητα με κενο μισου μετρου αναμεσα τους.. τοτε γκαζιες,burn out,κορνα ισως τον κανουν να αναρωτηθεί η να συνδεθει θεωρητικά θα αντιληφθεί μια acrapovits που κοφταρει μισο μετρο απο το αυτι του και θα κανει στην ακρη.
    Για όλα αυτά πληρώνεσαι ή τα κάνεις τσάμπα?

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Έχω οδηγήσει Αθήνα και έχω πάει με +50-80χλμ/ώρα στο μισό μέτρο με ζικ ζακ ανάμεσα στα αυτοκίνητα.
    Πλέον που έχω λίγο παραπάνω μυαλό δεν το κάνω και δεν έχω καμία απαίτηση απο κανέναν να το κάνει ή να κάνει στην άκρη για να περάσουν όσοι ρισκάρουν περισσότερο με τη ζωή τους.

    Πρόβλημα τους.
    Είναι δικαίωμα μου και αφού δεν πηγαίνω με +5 αλλά με +20 άντε +30 τότε να κάνουν υπομονή ή να βρούν εναλλακτικό πέρασμα.
    Ειδικά όταν κάποιος με πιέζει (πχ. κόρνα το ms που ανάψει πράσινο) τότε είναι που πάω χαλαρά. Τέρμα μουσική, ανοιχτό παράθυρο με το χέρι να κρέμεται (στο αμάξι) και επιτάχυνση πιο αργή απο ποδήλατο.

    Είπαμε πρώτα απο όλα ΣΕΒΑΣΜΟΣ. Μιλάμε για δημόσιο δρόμο και δεν έχουν όλοι τις ίδιες ικανότητες ούτε θέλουν να ρισκάρουν το ίδιο.

  11. #26
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Φυσικά και είναι δικαίωμά σου.

    Όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο ή στον διάδρομο του super market με το καρότσι και αντιληφθείς ότι είναι πίσω σου κάποιος που θέλει να περάσει τι θα κάνεις;

    Θα διεκδικήσεις κι εκεί το δικαίωμά σου;

    Τα ερωτήματα δεν αφορούν τον karateo, είναι απλά μπας και καταλάβουμε ότι ό,τι και αν καβαλάμε πρέπει να παραμένουμε άνθρωποι, ευγενικοί άνθρωποι.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και είναι δικαίωμά σου.

    Όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο ή στον διάδρομο του super market με το καρότσι και αντιληφθείς ότι είναι πίσω σου κάποιος που θέλει να περάσει τι θα κάνεις;

    Θα διεκδικήσεις κι εκεί το δικαίωμά σου;

    Τα ερωτήματα δεν αφορούν τον karateo, είναι απλά μπας και καταλάβουμε ότι ό,τι και αν καβαλάμε πρέπει να παραμένουμε άνθρωποι, ευγενικοί άνθρωποι.
    Λίγο ατυχές παράδειγμα ρε χάρη. Δεν μπορεις να βάζεις το ίδιο το σούπερ μάρκετ με το δρόμο που καραδοκούν κάθε μέρα σοβαροί κίνδυνοι. Ο καρατεο ίσως να μην το αντιλαμβανεται(όπως και εγώ αλώστε ) όπως εσείς που είσαστε καθημερινά σε κυκλοφοριακό χάος γιατί μένει σε επαρχία.
    Το τελευταίο που είπες με τους ευγενικούς ανθρώπους για ξαναπεστω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #28
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Λίγο ατυχές παράδειγμα ρε χάρη. Δεν μπορεις να βάζεις το ίδιο το σούπερ μάρκετ με το δρόμο που καραδοκούν κάθε μέρα σοβαροί κίνδυνοι. Ο καρατεο ίσως να μην το αντιλαμβανεται(όπως και εγώ αλώστε ) όπως εσείς που είσαστε καθημερινά σε κυκλοφοριακό χάος γιατί μένει σε επαρχία.
    Το τελευταίο που είπες με τους ευγενικούς ανθρώπους για ξαναπεστω
    Επειδή δλδ υπάρχει κίνδυνος πρέπει να είσαι αγενής και να ενοχλείς κάποιον που ενδεχόμενως βιάζεται;

    Οκ, μπορεί να "βιάζεται" αλλά μπορεί πραγματικά να πρέπει να φτάσει κάπου γρήγορα.

    Το ξέρεις; Γιατί τον καθυστερείς; Για να τον προστατέψεις; Και ποιος είσαι εσύ που θα τον προστατεύσει;

    Αυτά περί κινδύνων τα ακούω βερεσέ και δεν είναι δουλειά σας.

    Πίστεψε με είναι πιο ακίνδυνο στο επόμενο άνοιγμα να κάνεις άκρη.

    Γιατί εγώ πχ, θα σε περάσω "από πανω" και εσύ ο ακίνδυνος και νόμιμος που όμως δεν έκανες λίγο πιο πέρα μπορεί να τρομάξεις.

    Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει.




    Edit: και το παράδειγμα δεν ήταν ατυχές, απλά δεν εξυπηρετεί τον εγωισμό σας
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 10/10/2019 στις 06:48.

  14. #29
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Endoμεtaxi από κάτι τέτοιες συζητήσεις ξεχωρίζουν οι μοτοσυκλετιστές από τους χρήστες...

    Peace \m/

    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 10/10/2019 στις 09:13.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και είναι δικαίωμά σου.

    Όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο ή στον διάδρομο του super market με το καρότσι και αντιληφθείς ότι είναι πίσω σου κάποιος που θέλει να περάσει τι θα κάνεις;

    Θα διεκδικήσεις κι εκεί το δικαίωμά σου;

    Τα ερωτήματα δεν αφορούν τον karateo, είναι απλά μπας και καταλάβουμε ότι ό,τι και αν καβαλάμε πρέπει να παραμένουμε άνθρωποι, ευγενικοί άνθρωποι.
    Όταν περπατάω στο πεζοδρόμιο δεν κάνω άκρη να περάσει άλλος άνθρωπος εφόσον είμαι στη λωρίδα μου και χωράει.
    Αν κολλήσουμε κάνουμε σινιάλο και ανάλογα περνάμε.
    Εξαιρούνται όσοι έχουν προτεραιότητα (παιδιά, σκυλιά, έγκυες κλπ).

    Στο σούπερ μαρκετ περίπου τα ίδια.
    Για άλλο καρότσι κάνουμε σινιάλο και αν είναι πεζός εφόσον είμαι στη λωρίδα μου δεν κουνάω. Αν έχω κλείσει το πέρασμα κάνω άκρη.

    Δεν σε καταλαβαίνω. Σεβασμός και ευγένεια.
    Αν δείς μία γιαγιά εσύ θα της φωνάζεις απο πίσω "κούνα και κάνε άκρη"?
    Προσωπικά λέω "συγγνώμη" και αν δεν πιάσει ψάχνω εναλλακτικές. Αν δεν υπάρχουν οκ, θα την αγγίξω στον ώμο και πάλι θα ζητήσω συγγνώμη για να περάσω.

    Ευγενικός δεν είναι για κανένα λόγο κάποιος που πιέζει με τον αβ τρόπο έναν σωστό οδηγό που είπαμε πηγαίνει με ~ +20

    ΥΓ.
    ξανα-διαβάζω το παρακάτω και ή εγώ είμαι περίεργος ή δεν καταλαβαίνω καλά
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο και αντιληφθείς ότι είναι πίσω σου κάποιος που θέλει να περάσει τι θα κάνεις;
    Δηλαδή περπατάω. Δεν έχω σταματήσει να μιλήσω, στρίψω τσιγάρο, γεμίσω το ατμιστήρι κλπ και θα κάνω άκρη για να περάσει απο πίσω μου που βιάζεται? WTF?
    Τελευταία τροποποίηση από karateo; 10/10/2019 στις 08:59.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Mercedes vs VW
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2010, 07:40
  3. 300v vs 5100
    από alex14 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 16:07
  4. Castrol vs Bel Ray
    από alexander_g16 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:34
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF