Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 108

Θέμα: Γρήγορος vs γρηγορότερος!

  1. #31
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Καλα δεν μασάνε. Εγω το εχω βγαλει πολλες φορες μεσα στην κινηση. Βασικα ο πειραιας εχει ΠΑΝΤΑ κινηση.
    Ισα ισα που περνας και κατω απο τους καθρεπτες των αυτοκινητων.

    Για τις ουρες παντως, εγω περιμενω και αν αδειασει περναω.
    Δεν υπαρχει λογος
    Ετσι και αλλιως, σε τετοια ουρα ολοι παρανομοι ειμαστε.
    Τι να του πω του μπροστινου; Παρανομε κανε ακρη γιατι εγω ειμαι πιο γαματα παρανομος και πρεπει να περασω;
    κάτι ενθαρρυντικό

    το καλοκαίρι του 2020 αναμένεται να ολοκληρωθούν τελικώς οι τρεις πρώτοι σταθμοί της επέκτασης του μετρό προς Πειραιά (Αγία Βαρβάρα, Κορυδαλλός, Νίκαια), ενώ το καλοκαίρι του 2021 θα παραδοθούν οι επόμενοι τρεις (Μανιάτικα, Πειραιάς, Δημοτικό Θέατρο).
    Σύμφωνα με τον διευθύνοντα σύμβουλο της Αττικό Μετρό, το έργο θα μειώσει την κυκλοφορία των Ι.Χ. κατά 23.000 ημερησίως με 115.000 πολίτες να εξυπηρετούνται στη ζώνη επιρροής των σταθμών και τη διαδρομή λιμάνι – αεροδρόμιο να φθάνει τα 55 λεπτά.
    Πηγή: www.lifo.gr

  2. #32
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Όταν περπατάω στο πεζοδρόμιο δεν κάνω άκρη να περάσει άλλος άνθρωπος εφόσον είμαι στη λωρίδα μου και χωράει.
    Αν κολλήσουμε κάνουμε σινιάλο και ανάλογα περνάμε.
    Εξαιρούνται όσοι έχουν προτεραιότητα (παιδιά, σκυλιά, έγκυες κλπ).

    Στο σούπερ μαρκετ περίπου τα ίδια.
    Για άλλο καρότσι κάνουμε σινιάλο και αν είναι πεζός εφόσον είμαι στη λωρίδα μου δεν κουνάω. Αν έχω κλείσει το πέρασμα κάνω άκρη.

    Δεν σε καταλαβαίνω. Σεβασμός και ευγένεια.
    Αν δείς μία γιαγιά εσύ θα της φωνάζεις απο πίσω "κούνα και κάνε άκρη"?
    Προσωπικά λέω "συγγνώμη" και αν δεν πιάσει ψάχνω εναλλακτικές. Αν δεν υπάρχουν οκ, θα την αγγίξω στον ώμο και πάλι θα ζητήσω συγγνώμη για να περάσω.

    Ευγενικός δεν είναι για κανένα λόγο κάποιος που πιέζει με τον αβ τρόπο έναν σωστό οδηγό που είπαμε πηγαίνει με ~ +20

    ΥΓ.
    ξανα-διαβάζω το παρακάτω και ή εγώ είμαι περίεργος ή δεν καταλαβαίνω καλά


    Δηλαδή περπατάω. Δεν έχω σταματήσει να μιλήσω, στρίψω τσιγάρο, γεμίσω το ατμιστήρι κλπ και θα κάνω άκρη για να περάσει απο πίσω μου που βιάζεται? WTF?
    Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι μετα απο όσα έγραψες, δεν έχει κανένα νόημα να σου απαντήσω...

    Καλή τύχη σε όλους!







    BTW, η "τροφή" που έδωσα προς σκέψη, είναι για υγιεί "στομάχια"...

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Κατάλαβα ότι ζούμε σε τελείως διαφορετικά μήκη κύματος.
    Όσο είμαστε μακριά δεν έχουμε θέμα.

    Αν συναντηθούμε στο δρόμο θα με εκνευρίσεις και με φαντάζομαι να προχωράω τσουλώντας με τα πόδια
    και στο πεζοδρόμιο θα πέσεις επάνω μου γιατί δεν θα έχω κάνει άκρη

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    BTW, η "τροφή" που έδωσα προς σκέψη, είναι για υγιεί "στομάχια"...
    αυτό το λές για το χρήστης?
    δε μου αγγίζει τίποτα το ζεν μου και τις χαρές που απολαμβάνω

    καλή σου μέρα

    ΥΓ. υγιή

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Επειδή δλδ υπάρχει κίνδυνος πρέπει να είσαι αγενής και να ενοχλείς κάποιον που ενδεχόμενως βιάζεται;

    Οκ, μπορεί να "βιάζεται" αλλά μπορεί πραγματικά να πρέπει να φτάσει κάπου γρήγορα.

    Το ξέρεις; Γιατί τον καθυστερείς; Για να τον προστατέψεις; Και ποιος είσαι εσύ που θα τον προστατεύσει;

    Αυτά περί κινδύνων τα ακούω βερεσέ και δεν είναι δουλειά σας.

    Πίστεψε με είναι πιο ακίνδυνο στο επόμενο άνοιγμα να κάνεις άκρη.

    Γιατί εγώ πχ, θα σε περάσω "από πανω" και εσύ ο ακίνδυνος και νόμιμος που όμως δεν έκανες λίγο πιο πέρα μπορεί να τρομάξεις.

    Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει.




    Edit: και το παράδειγμα δεν ήταν ατυχές, απλά δεν εξυπηρετεί τον εγωισμό σας
    Γιατι ειναι εγωιστης αυτος που δεν κανει ακρη σε ενα μποτιλιαρισμενο δρομο που ακολουθει δεκατοσα μηχανακια που κανουν διηθηση και δεν ειναι αυτος που ερχεται απο πισω και θελει με εναν μαγικο τροπο να εξαφανιστουν ολοι απο μπροστα του; Επειδη βιαζεται; Ε, και; Οι μπροστινοι του δεν βιαζονται; Ας ξεκινουσε νωριτερα, ας επελεγε αλλη διαδρομη, ας κανει υπομονη τελος παντων. Η υπομονη ΕΙΝΑΙ ευγενεια!

    Τα παραδειγματα που αναφερθηκαν δεν μιλησαν για δρομους με σχετικη ανεση που στα φαναρια μπορεις να περασεις η δημιουργουν ανοιγματα και αυτοι που βιαζονται περνουν και φευγουν. Θα ηταν χαζος, για να μην πω τιποτα αλλο, καποιος που ηθελημενα θα εμποδιζε η δεν θα εκανε ακρη για να περασουν οι γρηγοροτεροι.
    Μιλαμε για δρομους ασφυκτικα μποτιλιαρισμενους που δεν εχουν κενο, δεν υπαρχει δυνατοτητα να κανεις χωρο εκτος απο το να σταματησεις και να μπεις αναμεσα στα αυτοκινητα καθετα στον δρομο. Εχει καποιος την απαιτηση να κανει ο αλλος αυτο και δεν τον εχουμε παρει με τις ντοματες ακομα;


    ΥΓ. Στην διηθηση δεν υπαρχει "ο αργος κανει δεξια", δεν υπαρχει δεξια υπαρχουν αυτοκινητα που ειτε ειναι σταματημενα ειτε κινουνται αργα, υπαρχει το "οπου βρεις κενο περνας, θα πρεπει να σου κανει χωρο ο μπροστα, αλλα αν δεν εχει χαλαρωνεις και πας με το ρευμα"

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Αν βιαζομαι,θα ηθελα ο μπροστινος να κανει στη ακρη να περασω.
    Αν βιαζεται καποιος,ΠΑΝΤΑ κανω στην ακρη να περασει.
    Ποσο πιο απλο;

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αν βιαζομαι,θα ηθελα ο μπροστινος να κανει στη ακρη να περασω.
    Αν βιαζεται καποιος,ΠΑΝΤΑ κανω στην ακρη να περασει.
    Ποσο πιο απλο;
    επιλογή σου
    όχι υποχρέωση

    σεβαστό όπως και το να μήν κάνεις στην άκρη εφόσον προχωράς με +20 για παράδειγμα

    πόσο πιο απλό?

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Αν δεν εισαι λακαμας(οχι εσυ ..γενικα μιλαω) ,ειναι υποχρεωση και ''παιδεια''
    Γνωμη μου,ετσι;

  8. #38
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αν βιαζομαι,θα ηθελα ο μπροστινος να κανει στη ακρη να περασω.
    Αν βιαζεται καποιος,ΠΑΝΤΑ κανω στην ακρη να περασει.
    Ποσο πιο απλο;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αν δεν εισαι λακαμας(οχι εσυ ..γενικα μιλαω) ,ειναι υποχρεωση και ''παιδεια''
    Γνωμη μου,ετσι;
    είναι προφανές ότι δεν υπάρχει παιδεία στον περισσότερο κόσμο.

  9. #39
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Απορω γιατι ασχολειστε μερικοι...
    Οσοι δεν ξερουν να οδηγουν θα συνεχισουν να μην ξερουν.
    Καντε την δουλεια σας με τον τροπο σας...1,2,3 φορες, καποια στιγμη θα καταλαβουν.

    Κ να μην ενοχοποιουμε μονο τα παπια ε...μερικοι με τα μεγαλα ειναι ακομα χειροτεροι!
    Ride(s) the wind of change...

  10. #40
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Γιατι ειναι εγωιστης αυτος που δεν κανει ακρη σε ενα μποτιλιαρισμενο δρομο που ακολουθει δεκατοσα μηχανακια που κανουν διηθηση και δεν ειναι αυτος που ερχεται απο πισω και θελει με εναν μαγικο τροπο να εξαφανιστουν ολοι απο μπροστα του; Επειδη βιαζεται; Ε, και; Οι μπροστινοι του δεν βιαζονται; Ας ξεκινουσε νωριτερα, ας επελεγε αλλη διαδρομη, ας κανει υπομονη τελος παντων. Η υπομονη ΕΙΝΑΙ ευγενεια!

    Τα παραδειγματα που αναφερθηκαν δεν μιλησαν για δρομους με σχετικη ανεση που στα φαναρια μπορεις να περασεις η δημιουργουν ανοιγματα και αυτοι που βιαζονται περνουν και φευγουν. Θα ηταν χαζος, για να μην πω τιποτα αλλο, καποιος που ηθελημενα θα εμποδιζε η δεν θα εκανε ακρη για να περασουν οι γρηγοροτεροι.
    Μιλαμε για δρομους ασφυκτικα μποτιλιαρισμενους που δεν εχουν κενο, δεν υπαρχει δυνατοτητα να κανεις χωρο εκτος απο το να σταματησεις και να μπεις αναμεσα στα αυτοκινητα καθετα στον δρομο. Εχει καποιος την απαιτηση να κανει ο αλλος αυτο και δεν τον εχουμε παρει με τις ντοματες ακομα;


    ΥΓ. Στην διηθηση δεν υπαρχει "ο αργος κανει δεξια", δεν υπαρχει δεξια υπαρχουν αυτοκινητα που ειτε ειναι σταματημενα ειτε κινουνται αργα, υπαρχει το "οπου βρεις κενο περνας, θα πρεπει να σου κανει χωρο ο μπροστα, αλλα αν δεν εχει χαλαρωνεις και πας με το ρευμα"
    Γιατι πιάνεις τα άκρα;

    όταν η διήθηση γίνεται σε αυτοκίνητα που κινούνται έστω και με ελάχιστη ταχύτητα πάντα υπάρχει περιθώριο ο κύριος "πάω με το πάσο μου" να συνεχίσει να το κάνει μπαίνοντας για πολύ λίγο πίσω από κάποιο όχημα στην κανονική λωρίδα κυκλοφορίας έτσι ώστε να μην ενοχλεί.
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 10/10/2019 στις 11:52.

  11. #41
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Κ να μην ενοχοποιουμε μονο τα παπια ε...μερικοι με τα μεγαλα ειναι ακομα χειροτεροι!
    Οι μόνοι πιο αργοί στη διήθηση από 75άρηδες με σάπια townmate είναι αυτοί με τα ονόφ.
    Life begins at 45°.

  12. #42
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απορω γιατι ασχολειστε μερικοι...
    Οσοι δεν ξερουν να οδηγουν θα συνεχισουν να μην ξερουν.
    Καντε την δουλεια σας με τον τροπο σας...1,2,3 φορες, καποια στιγμη θα καταλαβουν.

    Κ να μην ενοχοποιουμε μονο τα παπια ε...μερικοι με τα μεγαλα ειναι ακομα χειροτεροι!
    είπαμε ρε 'συ μπας και μεταφερθεί μια άλλη άποψη που ίσως βάλει κάποιους σε σκέψη, αλλα δεν...

    κατά τα άλλα, ναι, έχεις πολύ δίκιο, γι'αυτό και εγώ δεν περιμένω τίποτα, όπως δεν θα περίμενα από ένα ζώο στο πεζοδρόμιο να κάνει άκρη για να περάσω.



    το έγραψα άλλωστε:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γι' αυτό όταν βλέπω τέτοιες ουρές πιάνω την πιο δεξιά λωρίδα διήθησης, τους περνάω και τέλος.

    Τώρα αν δεν έχει άλλη λωρίδα, μια κάτω και όλο και κάποιο άνοιγμα θα δημιουργηθεί από τα αυτοκίνητα

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Σε μια μόνο περίπτωση δεν κάνω στην άκρη. Αν περιμένω πίσω από την διαγράμμιση της διάβασης και ο άλλος θέλει να περάσει μπροστά και να μείνει στην διάβαση περιμένοντας το φανάρι.
    Τα υπόλοιπα είναι στο ποιος την έχει ποιο μεγάλη
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #44
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Οι μόνοι πιο αργοί στη διήθηση από 75άρηδες με σάπια townmate είναι αυτοί με τα ονόφ.
    To χειροτερο μου ειναι Transalp δεκαετιας κ να καθομαι απο πισω...ΘΑΝΑΤΟΣ λεμε.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #45
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    είπαμε ρε 'συ μπας και μεταφερθεί μια άλλη άποψη που ίσως βάλει κάποιους σε σκέψη, αλλα δεν...

    κατά τα άλλα, ναι, έχεις πολύ δίκιο, γι'αυτό και εγώ δεν περιμένω τίποτα, όπως δεν θα περίμενα από ένα ζώο στο πεζοδρόμιο να κάνει άκρη για να περάσω.



    το έγραψα άλλωστε:
    Αυτο κ τελος...
    Αν εχεις γκαζι περνας κ ασε τον αλλο ναμην ξερει απο που του ηρθε.
    Αν δεν τρομαξει δεν θα μαθει.

    Ειναι σαν τα μικρα...Δεν παμε στην κουζινα οταν καιει...Οχι?
    Ασε να βαλει το χερακι κοντα να καταλαβει...
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 13:21
  2. Mercedes vs VW
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2010, 08:40
  3. 300v vs 5100
    από alex14 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:07
  4. Castrol vs Bel Ray
    από alexander_g16 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 14:34
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 22:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF