Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 288

Θέμα: Vstrom 650 vs NC700-750x vs cb500x vs Versys 650(300?)

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Φτανει ο καιρός απο Δευτέρα 4 του μηνος θα βρισκομαι αθηνα και ειδη εχω βρει καποια μηχανακια να παω να δω cb500x και nc700x αλλα δεν εχω βρει ακομη συνεργειο για να τσεκαρω αυτο που θα αποφασίσω να παρω. Αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο που εμπιστευεστε ευχαριστώ πολύ.

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2018
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Φτανει ο καιρός απο Δευτέρα 4 του μηνος θα βρισκομαι αθηνα και ειδη εχω βρει καποια μηχανακια να παω να δω cb500x και nc700x αλλα δεν εχω βρει ακομη συνεργειο για να τσεκαρω αυτο που θα αποφασίσω να παρω. Αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο που εμπιστευεστε ευχαριστώ πολύ.
    Σε οποιοδήποτε και να καταλήξεις θα ήταν χρήσιμο να γράψεις εδώ πως σου τα ήταν τα δυο αυτά μηχανάκια, ειδικά το πρώτο, σε θέμα διαστάσεων γιατί και εμένα με ενδιαφέρουν και είμαι στο δικό σου ύψος και έχω τους ίδιους ενδοιασμούς.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Τελικα παιδια δοκιμασα cb500x versys 650 k nc700x και κατεληξα σε cb500x λογω καλης τιμης και καλης καταστασης π βρηκα και μεταπώλησης σε περίπτωση που θελω
    κατι περισσότερο να το δωσω οσο το πηρα ισως κ παραπανω αν κανω υπομονή. Την Παρασκευή καλώς εχοντων των πραγματων θα το εχω στα χερια μ κ θα κανω ενα ταξιδακι 300χλμτρων απο εθνική οποτε θα δω αν με καλυπτει σε ανοιχτο δρομο με το που το παρω για να παω να το παρκαρω σε γκαραζ μεχρι τον απριλιο π θα το βγαλω κανονικα σε κυκλοφορία

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το παρελαβα το cb500x και εκανα κ το πρώτο ταξίδι 350χλμτρα απο τα οποία τα 200 σε εθνική. Αυτο π σηνυδητοποιησα είναι ότι αγαπάει ταχυτητες 120-130χλμτρα κ εχει αποθεμα μεχρι 150 με 6η αν κατεβασω δίνει λίγο καλύτερα με 5η. Επίσης ο αερας αν κ εχει ψηλοτερη ζελατίνα με χτυπουσε κατευθειαν στα ματια κ ήταν ανυπόφορος. Θα δοκιμασω να σηκώσω αλλη μια θεση την ζελατίνα π εχει κ αν δεν με καλυψει ισως βαλω κ ενα φρυδακι. Από κραδασμούς εχει λιγους μέχρι τις 5χλδ στροφες αλλά όχι κατι τραγικο σε σχεση με μονοκύλινδρο. Αν δεν με χτυπούσε ο αερας στα ματια ισως να μπορουσα να ταξιδεψω κ με 140χλμτρα στην εθνική αλλα η ταχυτητα π αγαπαει είναι 120-130. Α και καταναλωση στην εθνικη ειχα 4λ/100 κ μετα π βγηκα απο εθνικη κ το τσιτωνα κ λιγο 2ες 3ες πηγε 5λ/100 π το θεωρώ πολυ ωραιο και επισης ο ηχος του στα τερμα γκαζια μ αρεσε παρα πολυ παρολο π εχει stock εξατμιση

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Καλορίζικο και καλές βόλτες/ταξίδια και ό,τι αγαπάς.....και μην κολλάς στα κυβικά, τη δύναμη και την κάλυψη, θέληση να υπάρχει. Με το strada είχα γυρίσει όλη την Ελλάδα δικάβαλος και με σαμάρια....αυτό είχα μ' αυτό πήγαινα....σίγουρα υπάρχουν πιο παλιοί εδω μέσα που έχουν γυρίσει την Ελλάδα με 250αρια εντουράκια την δεκαετία του '80-'90
    και πάλι ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ χιλιόμετρα!!
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο και καλές βόλτες/ταξίδια και ό,τι αγαπάς.....και μην κολλάς στα κυβικά, τη δύναμη και την κάλυψη, θέληση να υπάρχει. Με το strada είχα γυρίσει όλη την Ελλάδα δικάβαλος και με σαμάρια....αυτό είχα μ' αυτό πήγαινα....σίγουρα υπάρχουν πιο παλιοί εδω μέσα που έχουν γυρίσει την Ελλάδα με 250αρια εντουράκια την δεκαετία του '80-'90
    και πάλι ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ χιλιόμετρα!!
    Ευχαριστώ πολύ να σαι καλα κ πάντα όρθιος. Τα κυβικα τ μια χαρά είναι θεωρω οτι εχει δύναμη όσο χρειαζομαι ουτε παραπάνω ουτε λιγότερο και αν λυθεί κ η καλυψη απο τον αέρα καθως συνηθισμενος απο ταξιδια με αμαξι με κουρασε παρα πολυ το 1ο ταξιδι με μηχανή η συμβιωση μαζι της θα ειναι για αρκετά χρονακια!!!

  7. #67
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ να σαι καλα κ πάντα όρθιος. Τα κυβικα τ μια χαρά είναι θεωρω οτι εχει δύναμη όσο χρειαζομαι ουτε παραπάνω ουτε λιγότερο και αν λυθεί κ η καλυψη απο τον αέρα καθως συνηθισμενος απο ταξιδια με αμαξι με κουρασε παρα πολυ το 1ο ταξιδι με μηχανή η συμβιωση μαζι της θα ειναι για αρκετά χρονακια!!!
    καλορίζικος καλοτάξιδος βάλε και καμία φωτό για το οφθαμολουτρο

    από ότι κατάλαβα το άνοιξες τέρμα, έχε υποψη ότι ο κινητήρας διαθέτη λάδι ρονταρίσματος που θα το αντικαταστήσεις στα 1000χλμ ενώ επίσης σε καινούργιους κινητήρες ακολουθούμε στα 1000(και όχι μονο) πλάνο στρωσίματος κινητήρα, άλλοι κάνουν επιθετικό στρώσιμο άλλοι πιο συντηρητικό, όμως με πλάνο(χλμ περίοδο, ποσες rpm κάθε φορα, τι διάστημα κλπ).
    Ενω καλά είναι να αποφύγεις την Ε.Ο. γιατί δεν βοηθάει καθόλου το μοτερ να στρωθεί, χρειάζεται δρόμους με συχνές αλλαγές απο 1 σε 6 και αντίστροφο
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #68
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Καλοτάξιδο, νομίζω οτι έκανες την καλύτερη επιλογή!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    καλορίζικος καλοτάξιδος βάλε και καμία φωτό για το οφθαμολουτρο

    από ότι κατάλαβα το άνοιξες τέρμα, έχε υποψη ότι ο κινητήρας διαθέτη λάδι ρονταρίσματος που θα το αντικαταστήσεις στα 1000χλμ ενώ επίσης σε καινούργιους κινητήρες ακολουθούμε στα 1000(και όχι μονο) πλάνο στρωσίματος κινητήρα, άλλοι κάνουν επιθετικό στρώσιμο άλλοι πιο συντηρητικό, όμως με πλάνο(χλμ περίοδο, ποσες rpm κάθε φορα, τι διάστημα κλπ).
    Ενω καλά είναι να αποφύγεις την Ε.Ο. γιατί δεν βοηθάει καθόλου το μοτερ να στρωθεί, χρειάζεται δρόμους με συχνές αλλαγές απο 1 σε 6 και αντίστροφο
    Μεταχειρισμένο πήρε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    καλορίζικος καλοτάξιδος βάλε και καμία φωτό για το οφθαμολουτρο

    από ότι κατάλαβα το άνοιξες τέρμα, έχε υποψη ότι ο κινητήρας διαθέτη λάδι ρονταρίσματος που θα το αντικαταστήσεις στα 1000χλμ ενώ επίσης σε καινούργιους κινητήρες ακολουθούμε στα 1000(και όχι μονο) πλάνο στρωσίματος κινητήρα, άλλοι κάνουν επιθετικό στρώσιμο άλλοι πιο συντηρητικό, όμως με πλάνο(χλμ περίοδο, ποσες rpm κάθε φορα, τι διάστημα κλπ).
    Ενω καλά είναι να αποφύγεις την Ε.Ο. γιατί δεν βοηθάει καθόλου το μοτερ να στρωθεί, χρειάζεται δρόμους με συχνές αλλαγές απο 1 σε 6 και αντίστροφο
    Ευχαριστώ πολύ αλλα μεταχειρισμενο πηρα. Για φωτογραφίες δεν το εβγαλα καμία καθως με το που το εφερα στην πολη μ ηταν νυχτα και το εβαλα σε γκαραζ . Αν μπορεσω αύριο να το βγαλω καμια βολτα και φωτο αλλιως από απριλιο που θα το χρησιμοποιώ συνεχεια!! Το μαύρο ματ ειναι του 15 με μπαγκαζιερα καγκελα givi ζελατινα givi

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο, νομίζω οτι έκανες την καλύτερη επιλογή!



    Μεταχειρισμένο πήρε.
    Ευχαριστώ πολύ!!

  10. #70
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Καλορίζικο κι από μένα.
    Θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψιν σου ότι τόση πολύμηνη ακινησία ενδεχομένως να σου φέρει θεματακια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο κι από μένα.
    Θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψιν σου ότι τόση πολύμηνη ακινησία ενδεχομένως να σου φέρει θεματακια.
    Ευχαριστώ πολύ!!! Την μπαταρια θα την βγαλω από πάνω τωρα γενικα και παπι π ειχα απο πιτσιρικας και το δουλευα απριλιο μεχρι Οκτώβρη με ενα καλο σερβις ηταν μια χαρα. Αυτο τι παραπάνω να παθει? Επισης κ μεσα στον χειμωνα αμα βρισκω καμια καλη μερα μπορει να το κανω καμια βολτα ετσι για να μην μενει σε ακινησία

  12. #72
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Δεν ξέρω πού και υπό τι συνθήκες θα το αφήσεις αλλά γενικά η πλήρης ακινησία για καιρό φέρνει προβλήματα διάφορα.
    Σε λαστιχακια,τσιμουχακια παπαρακια κλπ.
    Άδειασε το κι από βενζινα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πού και υπό τι συνθήκες θα το αφήσεις αλλά γενικά η πλήρης ακινησία για καιρό φέρνει προβλήματα διάφορα.
    Σε λαστιχακια,τσιμουχακια παπαρακια κλπ.
    Άδειασε το κι από βενζινα.
    Αν κ δεν του αφησα πολυ βενζινη μεσα υπαρχει καποιος τροπος να την αδειασω περα απο το κλασικο με το λαστιχακι πνρουφαμε με το στομα κ μετα φευγει μονη της?

  14. #74
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Άκουσε με καλά, εδώ εγώ τι σου λέω.
    Εν έτει 2019 έχουνε βγάλει κάτι συσκευές σκέτη μαγεία.
    Μεταξύ μας ε; Μη βγει παραοξω
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Άκουσε με καλά, εδώ εγώ τι σου λέω.
    Εν έτει 2019 έχουνε βγάλει κάτι συσκευές σκέτη μαγεία.
    Μεταξύ μας ε; Μη βγει παραοξω
    Χαχαχα ωραια δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοια κόλπα θα παρω ενα

Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT
    από fatsas35 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2020, 22:13
  2. Αγορά νέας μηχανής CB500X vs MT07 ?
    από Dev1l στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2019, 15:33
  3. FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502
    από fatsas35 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 23:18
  4. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  5. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF