Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 288

Θέμα: Vstrom 650 vs NC700-750x vs cb500x vs Versys 650(300?)

  1. #196
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    πανω σε αυτο που λεει ο δοκτορας

    https://www.motomag.gr/news/epikairo...athina-londino
    εαν θες εσυ το πας.....αξιζει να το διαβασεις το αρθρο

    περασμα απο αθηνα

    https://www.youtube.com/watch?v=Z-BMsWcQBDo
    Drakonet. Σε ευχαριστω. Ναι το εχω διαβασει. Ο τυπος ειναι απιστευτος. Μπραβο χαρα στο κουραγιο του.

  2. #197
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Φίλε sissoa για χρήση στη Κρήτη μόνο εγώ θα έπαιρνα το x300. Το cb θα σε καλύψει όμως πολύ καλύτερα αν αποφασίσεις κάποια στιγμή να γυρίσεις την Ελλάδα ή να πας ποιο μακριά. Δηλαδή το cb είναι πιθανότερο να το κρατήσεις περισσότερα χρόνια.
    Σε ευχαριστω πολυ.μπα για να γυρισω την ελλαδα δε νομιζω.απλα. ρωταω και περνω αποψεις επειδη εδω κρητη εχει καποιες ευθειες σε βοακ κτλ. Οπου θελω να δω κατα ποσο θα με καλυψουν τα κυβικα του καβα διπλο Η τα παραπανω κυβικά του cb500x με διπλο ατομο.οχι τπτ μεγαλα ταξιδια τυπου εγνατιας οδου. Απλα. Πχ κανα διημερο ηρακλειο χανια μπαλο. ηρακλειο λαφονησι. Ηρακλειο σητεια φοινικό δάσος βαι, τετοιες διαδρομες οπου περιλαμβανουν επαρχιακο δυκτιο με λιγο βατο χωματοχρομο με καποιες σχετικα μεγαλες ευθειες για οσους γνωριζουν απο εδω.

  3. #198
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.448
    Ολόκληρος βοακ λογο γκαου οδηγων εχει καμερες που λειτουργουν και τα ορια ταχυτητας ειναι 90km, 60km σε στροφες και περεργα κοματια και 2-3 κομμάτια με νησίδα στα 110km
    Γιατι θεωρεις ως προταρης με μοτοσυκλετες οτι χρειαζεται να εχεις παραπανω ταχυτητα ταξιδιου απο την επιτρεπόμενη σε ενα απο τα χειρότερα οδικά δικτυα στην χώρα?

    Βασικα τι πρεπει να κανεις, να αγορασεις το μηχακι που θελεις και μετα να περασεις απο ενα τετοιο σχολείο
    http://www.motorcycleridingacademy.com/
    Σε τετοιο σχολειο θα μαθεις να οδηγείς μοτοσυκλετα.

  4. #199
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ολόκληρος βοακ λογο γκαου οδηγων εχει καμερες που λειτουργουν και τα ορια ταχυτητας ειναι 90km, 60km σε στροφες και περεργα κοματια και 2-3 κομμάτια με νησίδα στα 110km
    Γιατι θεωρεις ως προταρης με μοτοσυκλετες οτι χρειαζεται να εχεις παραπανω ταχυτητα ταξιδιου απο την επιτρεπόμενη σε ενα απο τα χειρότερα οδικά δικτυα στην χώρα?

    Βασικα τι πρεπει να κανεις, να αγορασεις το μηχακι που θελεις και μετα να περασεις απο ενα τετοιο σχολείο
    http://www.motorcycleridingacademy.com/
    Σε τετοιο σχολειο θα μαθεις να οδηγείς μοτοσυκλετα.
    Πολυ σωστος. Και να σου πω και το αλλο. Τα ρανταρ τα εχουν βαψει. Τα εχουν πηροβολησει. Δεν λειτουργουν ολα. Απλα υπαρχει περιπολικό με βαρδια καθ οδον στο βοακ.για τα χλμ που θα διανησω διπλος. θα μας πηγαινει καπως ανετα το cb500x χωρις να κουραζομαστε ουτε εμεις ουτε αυτο;; δλδ της ταξεως 350χλμ περιπου. Πχ ηρακλειο χανια λαφονησι?
    Τελευταία τροποποίηση από sisos; 19/01/2020 στις 16:49.

  5. #200
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    θα μας πηγαινει καπως ανετα το cb500x χωρις να κουραζομαστε ουτε εμεις ουτε αυτο;; δλδ της ταξεως 350χλμ περιπου. Πχ ηρακλειο χανια λαφονησι?
    αυτό είναι σχετικό
    ένα t-max θα σας πάει πιο άνετα

    το έχετε ξανακάνει?


    Και το 300άρι πάει άνετα πάντως σε νορμάλ ταχύτητες. Μην είναι αυτό το κριτήριο σου

  6. #201
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    αυτό είναι σχετικό
    ένα t-max θα σας πάει πιο άνετα

    το έχετε ξανακάνει?


    Και το 300άρι πάει άνετα πάντως σε νορμάλ ταχύτητες. Μην είναι αυτό το κριτήριο σου
    Πριν χρονια το ειχαμε κανει ξανα.και φετος πρωτα ο θεος λεμε να ξεκινησουμε τετοια τυπου. Μινι ταξιδακια σιγα σιγα. Ηρακλειο χανια. Ηρακλειο λαφονησι. Ηρακλειο σητεια φοινικοδασος. Ηρακλειο κισσαμο μπαλλος. Μη φανταστείτε σαμαρια κτλ. Το πολυ μια βαλιτσα πισω. Και μονοημερα θα γινονται ολα.

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Όλα σου κάνουν πάνω κάτω το ίδιο.
    Αν τη σεζόν πηγαίνετε 1-2 φορές ταξίδια τότε θα έπαιρνα το 300άρι.
    Αν πηγαίνετε >5-6 φορές τότε όχι το 500 αλλά ή versys ή τρασερ.

    To 500 εμένα δε μου αρέσει που πληρώνεις ποιότητα Honda του 2000 και παίρνεις ποιότητα Honda 2020.

    Μονοήμερα πάντως είναι κούραση οπότε πηγαίνετε να τα δείτε μαζί με το έτερο ήμισυ και άσε αυτή να διαλέξει
    Μπορείς να νοικιάσεις και ένα τρασερ να πάτε μία μονοήμερη βόλτα όπως έκανα εγώ πριν πάρω το ΜΤ μου.

  8. #203
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Όλα σου κάνουν πάνω κάτω το ίδιο.
    Αν τη σεζόν πηγαίνετε 1-2 φορές ταξίδια τότε θα έπαιρνα το 300άρι.
    Αν πηγαίνετε >5-6 φορές τότε όχι το 500 αλλά ή versys ή τρασερ.

    To 500 εμένα δε μου αρέσει που πληρώνεις ποιότητα Honda του 2000 και παίρνεις ποιότητα Honda 2020.

    Μονοήμερα πάντως είναι κούραση οπότε πηγαίνετε να τα δείτε μαζί με το έτερο ήμισυ και άσε αυτή να διαλέξει
    Μπορείς να νοικιάσεις και ένα τρασερ να πάτε μία μονοήμερη βόλτα όπως έκανα εγώ πριν πάρω το ΜΤ μου.
    Φιλε μου νασαι καλα. Και το νεο tracer 700 μας αρεσει(ευχομαι να μη βγει η τιμη 9000). αλλα.αν θελησουμε να μπουμε σε κανενα βατο χωματοδρομο θα ειναι ενα θεμα αυτο.νομιζω. Ενω το honda πιστευω θα μπει καπως ποιο ευκολα. μου στελνει το honda μια ποιο adventur κατασταση δεν ξερω γιατι.Οι βολτουλες θαναι σαβατοκυριακο ανα δυο φορες το μηνα πρωτα ο θεος. Και το kawa 300 εχει ενδιαφερον. Αλλα. Μηπως ειναι καπως μικρο σχετικα με τις βολτουλες που θα κανουμε;στο κομματι ποιοτητας σαν να ειναι ενα κλικ το καβα παραπανω απ το honda. Για το yamaha δεν γνωριζω καθοτι δεν ειναι ακομα διαθεσιμο
    Τελευταία τροποποίηση από sisos; 19/01/2020 στις 19:12.

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Νοίκιασε ένα να πάτε τη βόλτα σας να σου πεί εκείνη
    Έχω δεί και CB500x Και τρασερ εδώ Κρήτη

  10. #205
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Νοίκιασε ένα να πάτε τη βόλτα σας να σου πεί εκείνη
    Έχω δεί και CB500x Και τρασερ εδώ Κρήτη
    Για το tracer το 2020 μιλαω. Οσο αναφορα το xonda το εχω οδηγησει εγω μονος μου. Του 19 μοντελο. Το πηγα ηρακλειο φοδελε μεσω βοακ. Και ηρακλειο χερσονησο απο τον νεο δρομο που πας προς αγιο νικολαο

  11. #206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    όπως έκανα εγώ πριν πάρω το ΜΤ μου.[/QUOTE]
    Karateo. Το mt μεσα στην πολη ανεβαζει θερμοκρασιες ειδικα το καλοκαιρι;;

  12. #207
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Ναί αλλά θερμοκρασίες ανέβαζε και το Honda SH300. Περίπου το ίδιο ακούω το βεντιλατέρ.
    Αλλά γιατί σε απασχολεί αυτό? Έχει το ανεμιστηράκι του για αυτή τη δουλειά

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Έχω το 500r, είμαι Κρήτη και πιστεύω ότι είναι η χρυσή τομή με συμβιβασμούς αυτό το μοτέρ. Για μένα μην κατέβεις κυβικά αφού σε ανησυχεί κιόλας το αν σου φτάσουν λιγότερα. Όχι ότι δεν θα κάνεις τη δουλειά σου με λιγότερα προς θεού, αλλά έχουν υπάρξει περιπτώσεις και εδώ που ήμουν δικάβαλος κόντρα άνεμο με σαμάρια και ήθελα λίγα cc-αλογα ακόμα. Έχει καλή ροπή για την κατηγορία αυτή αυτό μοτέρ της Χόντα, σε περίπτωση που υπάρξουν ζόρια κιόλας καλύτερα από τα 300άρια και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι η γνώμη μου..

  14. #209
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Έχω το 500r, είμαι Κρήτη και πιστεύω ότι είναι η χρυσή τομή με συμβιβασμούς αυτό το μοτέρ. Για μένα μην κατέβεις κυβικά αφού σε ανησυχεί κιόλας το αν σου φτάσουν λιγότερα. Όχι ότι δεν θα κάνεις τη δουλειά σου με λιγότερα προς θεού, αλλά έχουν υπάρξει περιπτώσεις και εδώ που ήμουν δικάβαλος κόντρα άνεμο με σαμάρια και ήθελα λίγα cc-αλογα ακόμα. Έχει καλή ροπή για την κατηγορία αυτή αυτό μοτέρ της Χόντα, σε περίπτωση που υπάρξουν ζόρια κιόλας καλύτερα από τα 300άρια και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι η γνώμη μου..
    Σε ευχαριστω πατριώτη. Το 500r ειπες;; Που εχεις παει εδω κρητη διπλος.μεγαλύτερη απόσταση.

  15. #210
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Ναί αλλά θερμοκρασίες ανέβαζε και το Honda SH300. Περίπου το ίδιο ακούω το βεντιλατέρ.
    Αλλά γιατί σε απασχολεί αυτό? Έχει το ανεμιστηράκι του για αυτή τη δουλειά
    Σε ευχαριστω πολυ karateo

Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT
    από fatsas35 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2020, 22:13
  2. Αγορά νέας μηχανής CB500X vs MT07 ?
    από Dev1l στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2019, 15:33
  3. FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502
    από fatsas35 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 23:18
  4. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  5. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF