Σελίδα 4 από 20 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 288

Θέμα: Vstrom 650 vs NC700-750x vs cb500x vs Versys 650(300?)

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Τελικα παιδια εχω καταληξει σε 2 μηχανακια στο honda cb500x και στο honda nc700x και θα αγοραστεί ότι βρεθεί σε καλύτερη τιμή και καλη κατασταση μεχρι τα 4500€. Αυτο που θελω τωρα για να μην ανοιγω νεο θεμα θα ηθελα αν γίνεται να μου προτεινεται κάποιο συνεργείο στην Αθήνα που θεωρείται καλο ωστε να παω να μου ελέγξει την μηχανη πριν την αγορα γτ απο αρχες νοεμβρη μεχρι αρχες Δεκέμβρη θα βρισκομαι στην Αθήνα οπότε θεωρώ οτι ειναι ευκαιρια να κανω την αγορα τοτε αν βρω κατι στην κατασταση που θελω καθως το να φευγω απο το νέο έτος απο το νησι κ να πηγαινω να δω μηχανες θα ειναι ποιο δυσκολο κ κοστοβορο για μενα. Αν δεν θελετε να φανει εδω το ονομα του συνεργειου για να μην φανει σαν διαφημιση στειλτε μου σε προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ οσους απαντησαν στο θεμα μου και οσους απαντησουν στην συνεχεια!!!

  2. #47
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.595
    Τι 160 κιλά και οι δύο ρε;;;
    Φάτε κάτι,για το Θεό!

    Τo cbx γαμει!
    Και δε μασάει ούτε σε κλίσεις να ζήσει ούτε στο τέρμα γκάζι να το πας.απλα τέρμα γκάζι καίει λίγο περισσότερο από την συνήθως αστεία κατανάλωση του.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Τελικα παιδια εχω καταληξει σε 2 μηχανακια στο honda cb500x και στο honda nc700x και θα αγοραστεί ότι βρεθεί σε καλύτερη τιμή και καλη κατασταση μεχρι τα 4500€. Αυτο που θελω τωρα για να μην ανοιγω νεο θεμα θα ηθελα αν γίνεται να μου προτεινεται κάποιο συνεργείο στην Αθήνα που θεωρείται καλο ωστε να παω να μου ελέγξει την μηχανη πριν την αγορα γτ απο αρχες νοεμβρη μεχρι αρχες Δεκέμβρη θα βρισκομαι στην Αθήνα οπότε θεωρώ οτι ειναι ευκαιρια να κανω την αγορα τοτε αν βρω κατι στην κατασταση που θελω καθως το να φευγω απο το νέο έτος απο το νησι κ να πηγαινω να δω μηχανες θα ειναι ποιο δυσκολο κ κοστοβορο για μενα. Αν δεν θελετε να φανει εδω το ονομα του συνεργειου για να μην φανει σαν διαφημιση στειλτε μου σε προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ οσους απαντησαν στο θεμα μου και οσους απαντησουν στην συνεχεια!!!
    οι καλές εποχές ειναι απο αρχη δεκέμβρη μέχρι μαρτη. οπότε ξεκίνα απο τωρα να κοιτάς ανελλιπως το car και οταν εισαι ετοιμος...
    1)λεφτα στο χέρι
    2)σκληρο παζάρι
    3)μην κοιτας εμπόρους
    4)μην μιλάς στο τηλεφωνο πολύ, απο κοντα να πηγαινεις
    5)μην κοιτάς εμπόρους

  4. #49
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Άμα θέτε CBX,προτιμήστε το ορίτζιναλ.Τι 500άρια και αηδίες μου τσαμπουνάτε!
    (Καίει λίγο παραπάνω βέβαια και σταματάει μόνο βάζοντας πόδια κάτω,αλλά αυτές είναι λεπτομέρειες)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Honda-CBX-Super-Sport-1979.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	411433
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Τι 160 κιλά και οι δύο ρε;;;
    Φάτε κάτι,για το Θεό!

    Τo cbx γαμει!
    Και δε μασάει ούτε σε κλίσεις να ζήσει ούτε στο τέρμα γκάζι να το πας.απλα τέρμα γκάζι καίει λίγο περισσότερο από την συνήθως αστεία κατανάλωση του.
    Χαχαχα τι να κανουμε εγω τρωω κ εχω παρει λιγα παραπανω κιλακια η κοπελια απο την αλλη ειναι σε ηλικία που θελει να ειναι στυλακι. Το ξερω οτι γαμει το cbx για αυτο κ το θελω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι καλές εποχές ειναι απο αρχη δεκέμβρη μέχρι μαρτη. οπότε ξεκίνα απο τωρα να κοιτάς ανελλιπως το car και οταν εισαι ετοιμος...
    1)λεφτα στο χέρι
    2)σκληρο παζάρι
    3)μην κοιτας εμπόρους
    4)μην μιλάς στο τηλεφωνο πολύ, απο κοντα να πηγαινεις
    5)μην κοιτάς εμπόρους
    Τα λεφτα υπάρχουν απλα δυστυχως δεν βρίσκομαι σε στεριά και δεν εχω κ μεγάλη εμπειρία οπότε οποιαδήποτε ευκαιρια κ να σκάσει μεταξύ δεκεμβρη κ Μάρτη θα την χασω καθως θα χρειαστω 2-3 μερες τουλάχιστον αν καταφερω κ λείψω απο την δουλεια για να παω να την δω κ επίσης θα πρέπει να την δει κ συνεργειο οποτε αν δεν αξίζει ζημειωμενος θα βγω για αυτο κ επιλεγω να βρω μηχανή οταν θα βρισκομαι Αθήνα που θα εχω ενα μηνα στην διαθεση μου εκτος αν δεν βρω κάτι αξιόλογο... Επίσης μαντραδες δεν εμπιστεύομαι με τπτ καθως την εχω πατησει με αυτοκίνητο κ απο τότε μακριά...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Άμα θέτε CBX,προτιμήστε το ορίτζιναλ.Τι 500άρια και αηδίες μου τσαμπουνάτε!
    (Καίει λίγο παραπάνω βέβαια και σταματάει μόνο βάζοντας πόδια κάτω,αλλά αυτές είναι λεπτομέρειες)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Honda-CBX-Super-Sport-1979.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	411433
    Ωραιο μηχανακι διαχρονικό αλλα παλιό κ δεν κανει για καθημερινος εργάτης δυστυχώς

  6. #51
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αφου δεν εχεις χρονο για καινουργιο εισαι.
    Δες το versys 300 στα 5500€ κουτα

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Τα λεφτα υπάρχουν απλα δυστυχως δεν βρίσκομαι σε στεριά και δεν εχω κ μεγάλη εμπειρία οπότε οποιαδήποτε ευκαιρια κ να σκάσει μεταξύ δεκεμβρη κ Μάρτη θα την χασω καθως θα χρειαστω 2-3 μερες τουλάχιστον αν καταφερω κ λείψω απο την δουλεια για να παω να την δω κ επίσης θα πρέπει να την δει κ συνεργειο οποτε αν δεν αξίζει ζημειωμενος θα βγω για αυτο κ επιλεγω να βρω μηχανή οταν θα βρισκομαι Αθήνα που θα εχω ενα μηνα στην διαθεση μου εκτος αν δεν βρω κάτι αξιόλογο... Επίσης μαντραδες δεν εμπιστεύομαι με τπτ καθως την εχω πατησει με αυτοκίνητο κ απο τότε μακριά...


    κατανοητο. παντως οι ευκαιρίες φευγουν γρηγορα σε αυτα τα μοντελα που κοιτας. πρωι μπαινει μεσημέρι έφυγε. Και κατι τελευταιο, μην φοβασαι να κάνεις πρόταση σε πολύ χαμηλότερα λεφτα. μπορεί να παθει σοκ και να πει οχι, πες οκ αμα θες παρε με τηλεφωνο. πολλοί βιάζονται αλλα προσπαθούν να μην το δείξουν και το δίνουν. εχω πάρει μηχανη 4300 απο 5000 με παζάρι στο πρωτο τηλεφωνημα. μετά μου είπε οτι είχε ηδη δωσει προκαταβολη για το επομενο και δεν ειχε λεφτα ουτε να φάει. έτυχε βεβαια. τυχαινει ομως συχνα.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αφου δεν εχεις χρονο για καινουργιο εισαι.
    Δες το versys 300 στα 5500€ κουτα
    Δεν θελω να παρω κουτα ενα μηχανακι που δεν θα με καλύψει και στον χρόνο πάνω θα θελω να το δωσω κ θα χασω ενα χιλιάρικο απο την αγορά. Μπορει να ειναι η καλύτερη λυση αλλα δεν θελω να συμβιβαστώ με κατι που δεν μ κανει κ να το κρατάω μονο κ μονο γτ το πήρα καινούριο. Επισης ενας μηνας νομίζω οτι ειναι αρκετός για να βρω ενα μηχανακι της προκοπής κ εννοειται οτι αν δεν βρω κάτι οπως το θελω θα το αφήσω κ ίσως παρω αργοτερα κατι με λιγα χρήματα να με καλυψει οσο θα ειμαι σε νησι κ να το ξαναδω απο του χρονου που θα βρισκομαι στην στεριά

  9. #54
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    κατανοητο. παντως οι ευκαιρίες φευγουν γρηγορα σε αυτα τα μοντελα που κοιτας. πρωι μπαινει μεσημέρι έφυγε. Και κατι τελευταιο, μην φοβασαι να κάνεις πρόταση σε πολύ χαμηλότερα λεφτα. μπορεί να παθει σοκ και να πει οχι, πες οκ αμα θες παρε με τηλεφωνο. πολλοί βιάζονται αλλα προσπαθούν να μην το δείξουν και το δίνουν. εχω πάρει μηχανη 4300 απο 5000 με παζάρι στο πρωτο τηλεφωνημα. μετά μου είπε οτι είχε ηδη δωσει προκαταβολη για το επομενο και δεν ειχε λεφτα ουτε να φάει. έτυχε βεβαια. τυχαινει ομως συχνα.
    Unfair.

    Στην επομενη πώληση σου δεν θα θελες να σου κατσουν τετοιοι αγοραστες "ύαινες"
    Για να τα λεμε ολα

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    κατανοητο. παντως οι ευκαιρίες φευγουν γρηγορα σε αυτα τα μοντελα που κοιτας. πρωι μπαινει μεσημέρι έφυγε. Και κατι τελευταιο, μην φοβασαι να κάνεις πρόταση σε πολύ χαμηλότερα λεφτα. μπορεί να παθει σοκ και να πει οχι, πες οκ αμα θες παρε με τηλεφωνο. πολλοί βιάζονται αλλα προσπαθούν να μην το δείξουν και το δίνουν. εχω πάρει μηχανη 4300 απο 5000 με παζάρι στο πρωτο τηλεφωνημα. μετά μου είπε οτι είχε ηδη δωσει προκαταβολη για το επομενο και δεν ειχε λεφτα ουτε να φάει. έτυχε βεβαια. τυχαινει ομως συχνα.
    Εννοείται πως θα κανω παζαρι από την πρώτη στιγμή ωστε να βρω κατι αξιόλογο σε σωστη τιμή αλλα οτι φεύγουν εχεις δικιο καθώς τα παρακολουθω εδω κ τουλαχιστον 2 μηνες τα συγκεκριμένα μηχανακια κ.οτι πουλιέται σε καλη κατασταση κ τιμη δεν μενει πανω απο 2 μέρες αγγελία

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Unfair.

    Στην επομενη πώληση σου δεν θα θελες να σου κατσουν τετοιοι αγοραστες "ύαινες"
    Για να τα λεμε ολα
    συναλλαγη ειναι. δεν υπάρχει fair και unfair

  12. #57
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    συναλλαγη ειναι. δεν υπάρχει fair και unfair
    Η θα αντιμετωπίζουμε τις μοτο ως καταναλωτικά προιοντα με οτι συνεπάγεται η θα ειμαστε αυτοι "δενομαστε με τα σιδερα".
    Σύμπλεγμα οπως θέλουμε αναλόγως της περίστασης για να κερδίσουμε λιγα περισσοτερο απο την αγοραπωλησία ειναι λιγο άδικο

  13. #58
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    συναλλαγη ειναι. δεν υπάρχει fair και unfair
    φυσικα στις συναλλαγες υπαρχει fair και unfair αλλα η συγκεκριμενη περιπτωση δεν ανηκει σ αυτες διοτι δεν περιεχει απατη

  14. #59
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Άκομψο ίσως, άδικο όχι. Αν ο άλλος δεν έχει την αντίληψη να μην αγοράζει μηχανή αν δεν του μένουν για φαγητό, δεν του φταίει ο υποψήφιος αγοραστής.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Η θα αντιμετωπίζουμε τις μοτο ως καταναλωτικά προιοντα με οτι συνεπάγεται η θα ειμαστε αυτοι "δενομαστε με τα σιδερα".
    Σύμπλεγμα οπως θέλουμε αναλόγως της περίστασης για να κερδίσουμε λιγα περισσοτερο απο την αγοραπωλησία ειναι λιγο άδικο
    off topic αλλα αν κατι εχει τιμη ειναι προιον ή υπηρεσια. δεν ειναι κακο να προσφέρεις οσα χρηματα εχεις, ειδικα οταν ο άλλος λεει συζητήσιμη που συνηθως ετσι ειναι. αν εχεις δεθει με κάτι δεν αλλαζει τον πονο σου η τιμη που θα το δωσεις. σε φυσιολογικα πλαισια παντα, αν μου δωσουν ενα 10χίλιαρο για το αγαπημένο μου ζουνταπ δεν θα κλαψω καθολου

Σελίδα 4 από 20 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT
    από fatsas35 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2020, 23:13
  2. Αγορά νέας μηχανής CB500X vs MT07 ?
    από Dev1l στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2019, 16:33
  3. FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502
    από fatsas35 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2018, 00:18
  4. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 13:29
  5. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 12:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF