Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από σχεδόν 10.000χλμ

  1. #31
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    ακριβως
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Μόλις είδα το χαρτί που μου έδωσαν , λέει ότι δικαιούμαι "δωρεάν εργασίες" , αυτό δεν σημαίνει τα εργατικά?
    Σου έκαναν το πρώτο σέρβις με δωρεάν εργατικά, σωστά; Αυτό είναι οι "δωρεάν εργασίες"..... Αν δεν λέει κάπου το χρονικό εύρος, το είδος, κ.λ.π. καταλαβαίνεις μάλλον ότι επιστρέφουμε σε αυτό που είπα πιο πάνω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iaswnas1988 Προβολή μηνύματος
    Το βιβλίο σφραγίζεται κανονικά,βέβαια απόδειξη δεν πήρα...θα ρωτήσω σε άλλο εξουδιοδοτημένο άλλη φορά
    Δεν πήρες απόδειξη αλλά κατά τα άλλα έχεις ατράνταχτα στοιχεία.... Μάλιστα. Η χαρά του αντιπάλου δικηγόρου θα είσαι
    Μια χαρά στα είπε ο γαύρος.... Πρόσεχε εαυτόν.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #34
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Λέει δωρεάν εργασίες μέχρι το πέρας 2 ετών , η 30.000 χιλιομέτρων , ότι έρθει πρώτο

  5. #35
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Λέει δωρεάν εργασίες μέχρι το πέρας 2 ετών , η 30.000 χιλιομέτρων , ότι έρθει πρώτο
    Ένα ένα μας τα λες και δουλειά δεν κάνουμε έτσι. Αναφέρει είδος εργασιών; Η ερμηνεία αλλάζει ανάλογα τον εκάστοτε ενδιαφερόμενο...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ένα ένα μας τα λες και δουλειά δεν κάνουμε έτσι. Αναφέρει είδος εργασιών; Η ερμηνεία αλλάζει ανάλογα τον εκάστοτε ενδιαφερόμενο...
    "2 χρόνια δωρεάν εργασιών σέρβις"

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    "2 χρόνια δωρεάν εργασιών σέρβις"
    Τότε μιλάς με την αντιπροσωπεία πια.... αλλά κι εσύ έπρεπε να ζητήσεις μια αναλυτική λίστα του κάθε κόστους ΜΑΖΙ με την απόδειξη πληρωμής, (τόσο το λάδι, τόσο λαδόξιδο, τόσο να στα βάλω κ.λ.π.) για να έχεις κάτι στα χέρια σου να τους δείξεις και να του τραβήξουν (λέμε τώρα) το αυτί. τώρα.....απλά πας αλλού
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zinc
    Εγγραφή
    05/05/2018
    Μηνύματα
    12
    Συγνώμη, το έγραψα ανάποδα. Τα εργατικά είναι δωρεάν και πληρώνεις τα αναλώσιμα.

  9. #39
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τότε μιλάς με την αντιπροσωπεία πια.... αλλά κι εσύ έπρεπε να ζητήσεις μια αναλυτική λίστα του κάθε κόστους ΜΑΖΙ με την απόδειξη πληρωμής, (τόσο το λάδι, τόσο λαδόξιδο, τόσο να στα βάλω κ.λ.π.) για να έχεις κάτι στα χέρια σου να τους δείξεις και να του τραβήξουν (λέμε τώρα) το αυτί. τώρα.....απλά πας αλλού
    Αδελφέ λάθος άτομο , το άλλο παιδί έκλεψαν εμένα σωστα μου τα κάνουν

  10. #40
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αδελφέ λάθος άτομο , το άλλο παιδί έκλεψαν εμένα σωστα μου τα κάνουν
    Τα λέω στο σαμάρι να τα ακούει ο γάιδαρος

    τσάκω μια
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2020
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά μετά από το κείμενο που είχα γράψει στα πρώτα 2.000 χλμ νομίζω πως ήρθε η ώρα για την επόμενη αξιολόγηση στα 10.000σχεδον μιας και το έχω μάθει αρκετά καλύτερα και θα ακολουθήσει και άλλη προφανως στο μέλλον , ίσως στα 15-20 δεν πιστεύω πολύ πιο μετά

    Καταρχήν να σημειωθεί ότι το 90% τις χρήσης του την έχω κάνει δικαβαλος χωρίς υπερβολές , 85+55 κιλά....

    Ας ξεκινήσουμε από τα φώτα , μέχρι τώρα άριστα , πολύ δυνατά σε σύγκριση με άλλα παπιά , στην συνέχεια τα λάστιχα (μαμά) φαίνεται να συμπεριφέρονται αρκετά καλά ακόμα και σε βρεγμένο δρόμο και για αυτό δεν τα έχω αλλάξει και μάλλον θα τα κρατήσω μέχρι να έρθει η ώρα τους...Τα φρένα μετά από τόσα χιλιόμετρα συνεχίζουν να είναι αριστα για πάπι και δεν έχω κανένα παράπονο , το αντίθετο μάλιστα...Η κατανάλωση κυμαίνεται στα 2.1/100χλμ (δικαβαλος) και όχι στα 1,7 που ισχυρίζεται ο κατασκευαστής..Γενικά το τρεχω όμως και σε καμία περίπτωση δεν οδηγάω ήρεμα

    Το μοτέρ μέχρι τώρα μια χαρά και δεν υπάρχει τίποτα αξιοσημείωτο , την δουλειά του την κάνει και το έχω ταλαιπωρήσει κιόλας , έκανα ένα δικαβαλο ταξίδι φορτωμενος 600χλμ , και φροντίσα από δικιά μου Αμελεια να έχει λιγότερο λάδι από το κατώτατο όριο σε μεγάλο μέρος του ταξίδιου (40-50χλμ) αλλά δεν έπαθε τίποτα και δεν υπήρξε ιχνος μεταλλικών υπολυματων στις επόμενες αλλαγές , μάλιστα ήταν σχεδόν στο κατώτατο αλλά 150-200 χλμ (έκανα βλακεία με τα λάδια)

    Οι αναρτήσεις καλές , αλλά θα μπορούσαν και καλύτερες (τι να περιμένεις από παπί όπως και να έχει)

    Σαν δύναμη θα ήθελα να είχε περισσότερη μιας και είμαι σχεδόν πάντα δικαβαλος , πραγμα το οποίο δεν είχα υπολογίσει πριν την αγορά του

    Γενικά σαν στήσιμο κλπ πρέπει να είναι το πιο προσεγμένο παπί της Daytona και τα πλαστικά δεν τρίζουν γενικά (υποτίθεται) αλλά το δικό μου τρίζει...Δεν τρίζει ολόκληρο , είναι ένα συγκεκριμένο πλαστικό (δεξιά από το κοντέρ το κουμπωμα που καλύπτει τις βίδες , το αριστερό είναι μια χαρά) το οποίο για κάποιο λόγο έχει χαλαρώσει πολύ και Μ έχει σπάσει τα @@..Το πήγα σε συνεργείο της αντιπροσωπείας και το κοίταξαν και είπαν ότι δεν ξέρουν γιατί το κάνει (!!!) Και έβαλαν ταινία διπλής όψεως από μέσα...το τρίξιμο μειώθηκε αισθητά αλλά σε καμία περίπτωση εντελώς , πιστεύω ότι δεν έκαναν σωστή δουλειά και θα το ξανακοιταξω μόνος μου αυτές τις μέρες...Περα από το τρίξιμο εκεί δεν έχει κανένα άλλο θέμα , αλλά είναι επαρκής λόγος για να πω ότι είμαι απογοητευμενος , δεν έδωσα 1800€ για να τρίζει

    Παρόλα αυτά έχω δει 2-3 Βέλη γνωστών και φίλων και δεν τρίζει καθόλου αυτό το πλαστικό , είναι άριστο και εντελώς στιβαρό οπότε μάλλον έπεσα στην περίπτωση ...

    Τώρα το αν θα το ξανααγοραζα... Προσωπικά μάλλον όχι , αλλά όχι γιατί δεν είναι καλο , γενικά δεν θα ξανααγοραζα παπί γιατί συνιδιτιποιησα ότι για την χρήση που κανω θα ήταν καλύτερο να ειχα καμία ΧΤΧ660...Αν πήγαινα για παπί μέχρι 125 αυτό θα έπαιρνα όμως (αρκει να μην τρίζει!!!)..Τώρα αν κάποιος θέλει να πάρει παπί , πιστεύω ότι είναι μια καλή επιλογή (αν δεν τρίζει το δεξί κ@λ@πλαστικο) και είναι και αρκετά εμφανίσιμο , λόγος για τον οποίο το πήρα αντί του σπρίντερ (και επειδή ανέμενα καλύτερη ποιότητα που φαίνεται να έχει) , ίσως να είναι και το πιο εμφανισιμο παπί αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη...Πάντως πάντα υπάρχει και το DY στα 1300€ με το ίδιο έμπιστο μοτέρ και με την πληθώρα ανταλλακτικών μιας και παίρνει ακόμα και από το Honda Supra

    Ένα μεγάλο πλεονέκτημα όμως του βέλους είναι τα 3 χρόνια εγγύηση και τα 2 χρόνια δωρεάν σέρβις (η 30.000 χλμ ότι έρθει πρώτο) το οποίο πραγματικά αξίζει και μακροχρόνια όντως σου γλυτώνει πολλά λεφτά και με συνδιασμό την μη ανάγκη για αλλαγή ελαστικών ίσως βγαίνει στο τέλος πιο οικονομικό και από το σπρίντερ , + το ότι είναι πιο εμφανίσιμο

    Θα ακολουθήσει στο μέλλον και άλλο κείμενο

    Ότι απορίες έχετε είμαι εδώ
    Ευχαριστώ
    Οσο αφορά το τρίξιμο που αναφέρεις και εγω δυστυχώς είμαι απο τους άτυχους! Τρίζει ακριβώς στο ίδιο σημείο που αναφέρεις! Δεξια απο το καντράν. Στο service που διαμαρτυρήθηκα γιατί το κάνει απο την 1η μέρα που το αγόρασα μου είπαν οτι πρέπει να μάθω να ζω με αυτό! Απαράδεκτη απάντηση! Πλήρωσα το κάτι παραπάνω για να μάθω να ζώ με ενα τρίξιμο σε κάθε ταχύτητα και κάθε φορά; Απαράδεκτο! ΟΠως λεει και ο φιλος ''δεν έδωσα 1800€ για να τρίζει''! Μακάρι να βρεί κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα να λύσει το πρόβλημα αυτό.
    Οσο αφορά την κατανάλωση. ΤΟ μετράω με πρόγραμμα συγκεκριμένο απο το κινητό και δυστυχώς η κατανάλωση είναι 3,16l/100Km και να σημειώσω είμαι πάντα μονοκάβαλος και οδηγω πάντα συτηριτικά. Ετκός απο τα παραπάνω δεν έχω ν απω κάτι αρνητικό. Συμφωνώ σε όσα έγραψε ο φίλος

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vman78 Προβολή μηνύματος
    Οσο αφορά το τρίξιμο που αναφέρεις και εγω δυστυχώς είμαι απο τους άτυχους! Τρίζει ακριβώς στο ίδιο σημείο που αναφέρεις! Δεξια απο το καντράν. Στο service που διαμαρτυρήθηκα γιατί το κάνει απο την 1η μέρα που το αγόρασα μου είπαν οτι πρέπει να μάθω να ζω με αυτό! Απαράδεκτη απάντηση! Πλήρωσα το κάτι παραπάνω για να μάθω να ζώ με ενα τρίξιμο σε κάθε ταχύτητα και κάθε φορά; Απαράδεκτο! ΟΠως λεει και ο φιλος ''δεν έδωσα 1800€ για να τρίζει''! Μακάρι να βρεί κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα να λύσει το πρόβλημα αυτό.
    Οσο αφορά την κατανάλωση. ΤΟ μετράω με πρόγραμμα συγκεκριμένο απο το κινητό και δυστυχώς η κατανάλωση είναι 3,16l/100Km και να σημειώσω είμαι πάντα μονοκάβαλος και οδηγω πάντα συτηριτικά. Ετκός απο τα παραπάνω δεν έχω ν απω κάτι αρνητικό. Συμφωνώ σε όσα έγραψε ο φίλος
    Οκ κατανοω αυτο που λες αλλα δυστυχως οταν περνεις μηχανακι και ειδικα κινεζικο ολο και κατι θα τριζει. Εδω τριζουν τα υποτιθεμενα γιαπωνεζικα που τα πληρωνεις πολυ ποιο ακριβά. Οσο αφορα το συνεργείο θα έπρεπε εστω να σου πει να το κοιταξει λιγο μηπως μπορεσει να κανει κατι με καποιο αφρωδες υλικο για να μην τριζει.Την καταναλωση τσεκαρε λιγο καλυτερα γτ 3.16λ/100 για ιντζεκσιον παπι νομιζω ειναι παρα πολύ με συντυρητικη οδηγηση κι όλας. Μηπως ειναξ 2.16λ/100?

  13. #43
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Οκ κατανοω αυτο που λες αλλα δυστυχως οταν περνεις μηχανακι και ειδικα κινεζικο ολο και κατι θα τριζει. Εδω τριζουν τα υποτιθεμενα γιαπωνεζικα που τα πληρωνεις πολυ ποιο ακριβά. Οσο αφορα το συνεργείο θα έπρεπε εστω να σου πει να το κοιταξει λιγο μηπως μπορεσει να κανει κατι με καποιο αφρωδες υλικο για να μην τριζει.Την καταναλωση τσεκαρε λιγο καλυτερα γτ 3.16λ/100 για ιντζεκσιον παπι νομιζω ειναι παρα πολύ με συντυρητικη οδηγηση κι όλας. Μηπως ειναξ 2.16λ/100?
    Που να είχες και Innova δηλαδή....Εκεί να δεις τρίξιμο....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  14. #44
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Ρε σεις,δεν είναι το τρίξιμο κριτήριο για το αν ή όχι είναι καλό ένα παπί.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Www.tipapinagoraso.gr
    Www.tiscouternagoraso.gr
    Www.timihanakikaimpotakinaparo.blitzer.gr

    Να τα συγκεντρώσουμε όλα εκεί προτείνω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ
    από Nospecialname στο forum Daytona
    Απαντήσεις: 254
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2023, 09:40
  2. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 22:14
  3. Γύθειο μετά από 200χιλ χώμα..10,11 Μαϊου Xtx.gr
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2008, 15:54
  4. Μετά από σχεδόν 6 μήνες
    από S705 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 18:58
  5. ΑΡΗΣ - Basket...τελικος μετά απο 20 σχεδόν χρόνια.
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 09:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF