Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 163

Θέμα: Moto Morini X-Cape 650 2022

  1. #106
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαστορα ,υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες και βασικοτεροι για την επιλογη του οπως: ειναι ομορφο
    Ενω το αλλο που λες, ειναι ομορφη η τιμή του
    Μαστορακο μου ,δεν με διαβαζεις ,τογραψα παραπανω για την ομορφια.ΕΝΙΓΟΥΕΙ που λεμε και στο χωριο μου,τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #107
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Μαστορακο μου ,δεν με διαβαζεις ,τογραψα παραπανω για την ομορφια.ΕΝΙΓΟΥΕΙ που λεμε και στο χωριο μου,τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλους.
    σιγα τα μεταξωτά.....μεταξωτά είναι το triumph tiger900 που "ξεκινάει" απο τα 14k, εκεί ναι...
    για να σε προλάβω προφανώς και δε μιλάω για κριτήρια δικά μου /δικά σου αλλά για τα προιόντα με τα σημερινά στανταρ της αγοράς
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #108
    Εγώ πάλι να ρωτήσω, στα 8.000 τι παίρνεις άλλο σε αυτές τις δυνατότητες και ποιότητα?
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  4. #109
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι να ρωτήσω, στα 8.000 τι παίρνεις άλλο σε αυτές τις δυνατότητες και ποιότητα?
    Μαρεσει πολύ αυτό το μηχανάκι, είναι πολύ καλόγουστο αισθητικά

    Στην ερώτηση ομως τι παίρνεις. Αγοράζεις(με ένα χιλιάρικο παραπάνω) το γνήσιο versys650 από εκεί που προήλθε δηλαδή το αντίγραφο xcape650.

  5. #110
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαρεσει πολύ αυτό το μηχανάκι, είναι πολύ καλόγουστο αισθητικά

    Στην ερώτηση ομως τι παίρνεις. Αγοράζεις(με ένα χιλιάρικο παραπάνω) το γνήσιο versys650 από εκεί που προήλθε δηλαδή το αντίγραφο xcape650.
    Παίζει και με 8.500€ προσφορά, το V-Strom 650. Μόνο η "απλή" έκδοση σε λευκό χρώμα.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...rom?fromfeed=1

  6. #111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαρεσει πολύ αυτό το μηχανάκι, είναι πολύ καλόγουστο αισθητικά

    Στην ερώτηση ομως τι παίρνεις. Αγοράζεις(με ένα χιλιάρικο παραπάνω) το γνήσιο versys650 από εκεί που προήλθε δηλαδή το αντίγραφο xcape650.
    To οποίο δεν έχει ούτε καν την παραμικρή δυνατότητα off-road.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Παίζει και με 8.500€ προσφορά, το V-Strom 650. Μόνο η "απλή" έκδοση σε λευκό χρώμα.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...rom?fromfeed=1
    Επίσης καμία σχέση με off-road. V-Strom είχα, στο χώμα = 0.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  8. #113
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Επίσης καμία σχέση με off-road. V-Strom είχα, στο χώμα = 0.
    Και το X-Cape και το V-Strom (στην έκδοση με ακτίνες) έχουν ίδιες διαστάσεις τροχών. Το X-Cape μάλιστα είναι και πιο βαρύ..

  9. #114
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Και το X-Cape και το V-Strom (στην έκδοση με ακτίνες) έχουν ίδιες διαστάσεις τροχών. Το X-Cape μάλιστα είναι και πιο βαρύ..
    Όμως τότε δεν είμαστε στις 8.500!...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  10. #115
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Όμως τότε δεν είμαστε στις 8.500!...
    αν η επιλογή σου είναι αυτή και πρόκειται να το πάρεις καλορίζικο και μη ψάχνεις για απαντήσεις στις κοινότητες μοτοσυκλετών

    αν συζητάμε φιλολογικά, ε ναι αν είναι να δώσω 8k δε θα τσιγκουνευτώ να βάλω (είτε μπραφ είτε δάνειο είτε γραμματεία είτε ομόλογα) 1, 2 ή και 3k παραπάνω για μοντέλο με ιστορία και μάρκα με διαχρονική παράδοση
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    αν η επιλογή σου είναι αυτή και πρόκειται να το πάρεις καλορίζικο και μη ψάχνεις για απαντήσεις στις κοινότητες μοτοσυκλετών

    αν συζητάμε φιλολογικά, ε ναι αν είναι να δώσω 8k δε θα τσιγκουνευτώ να βάλω (είτε μπραφ είτε δάνειο είτε γραμματεία είτε ομόλογα) 1, 2 ή και 3k παραπάνω για μοντέλο με ιστορία και μάρκα με διαχρονική παράδοση
    Εγώ απλά ρώτησα τι άλλο παίρνεις στα 8.000, σε αυτές τις προδιαγραφές. Προφανώς για να το ρωτάω, τα 8Κ είναι το "ταβάνι" μου, και σε αυτό το ποσό δεν έχω απάντηση...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Επίσης καμία σχέση με off-road. V-Strom είχα, στο χώμα = 0.
    δεν νομιζω να πηγαινει πολυ καλυτερα το xcape. το στρομ παει χωμα με το καταλληλο λαστιχο οπως ολα τα ψευτο ον-οφ. αν οντως παιζει στα 8μιση το στρομ, η αγορα μοτομορινι στα 8 ειναι ανεκδοτο.

  13. #118
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Εγώ απλά ρώτησα τι άλλο παίρνεις στα 8.000, σε αυτές τις προδιαγραφές. Προφανώς για να το ρωτάω, τα 8Κ είναι το "ταβάνι" μου, και σε αυτό το ποσό δεν έχω απάντηση...
    Φίλτατε δεν υπάρχει αντικειμενικότητα στην αισθητική, οπως δεν είναι ενας παραγοντασ που αξιολογείται οπωσ το κόστος κτήσης που αναφερεις….οι παράγοντες πολλοί και πολύπλευροι.

    Εσυ θα παρεις αυτό, εγώ με 8k θα αγόραζα CRF300 Rally για μια ζωή.

    Και ας μη πάμε συγκριτικά ότι εσυ θα αγοράσεις περισσότερη μοτοσυκλέτα γιατί το ίδιο θα σου πει ο ενδιαφερόμενος του cfmoto 800mt (συγκριτικά με το xcape650).

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Επίσης καμία σχέση με off-road. V-Strom είχα, στο χώμα = 0.

    Αν θεωρείς το V Strom στο χώμα μηδέν τότε και το Μορίνι δεν είναι πολύ μακριά απο το μηδέν. Είναι βαρύτερο και έχει ίδιες διαστάσεις τροχών και σχεδόν ίδιες διαδρομές αναρτήσεων. Οκ μπορεί οι αναρτήσεις του Μορίνι να είναι καλύτερες αλλά για να δεις πραγματική διαφορά στο χώμα θες 21-18 και μεγαλύτερες διαδρομες δηλαδή κάτι σε Africa ή Τενερε 700 που και πάλι σε αυτά θα έχεις να αντιμετωπίσεις το μεγάλο βάρος στα δύσκολα.

    Το βασικό ερώτημα όμως δεν είναι πόσο τα αγοράζεις και τα δύο, είναι το πόσο τα πουλάς στην πενταετία ή και αργότερα. Μπορεί αρχικά να λες ότι στα 8.000 δεν υπάρχει κάτι άλλο όμως τα 8 στην πενταετία να γίνουν 4 ενώ του Vstrom τα 8500 να γίνουν 5.000. Αρα ΔΕΝ αγοράζεις απαραίτητα φθηνότερα όπως αρχικά φαίνεται.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #120
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Πρέπει να το είδα πριν λίγο στην Αλεξανδρούπολη. Από μακριά με τα φώτα ήταν εντυπωσιακό και όταν πέρασε δίπλα μου ήταν φάνηκε πολύ όμορφο

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto Morini
    από sniper στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 12:15
  2. Τα νέα μοντέλα Honda
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:29
  3. Νεα Μοντελα ΜΧ
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 16:06
  4. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  5. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF