Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 163

Θέμα: Moto Morini X-Cape 650 2022

  1. #76
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Να πω την αμαρτία μου, μου αρέσει πολύ.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Μάλλον το πιο ωραίο απ' όλα της κατηγορίας. Ίσως και να το έπαιρνα αν ήμουν στην φάση για νέα μοτο.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2012
    Μηνύματα
    47
    Όμορφο κ ικανό αλλά γιατί αυτό και όχι το cf 800 με ένα χιλιάρικο πάνω-κάτω διαφορά;που τουλάχιστον θα κάνεις ο,τι τουρ προορισμός υπαρχει δικαβαλος, φορτωμένος αξιοπρεπέστατα λόγω κυβικών κ μόνο.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Λιγο χαμηλότερα η τιμή του στην Ιταλία...7.290€.
    Και επετειακή έκδοση με χρυσές ζάντες ( +400€) .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	x-cape-lato-dx-ps-ombra-specchietto.jpg 
Προβολές:	640 
Μέγεθος:	90,5 KB 
ID:	434087

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	639 
Μέγεθος:	88,8 KB 
ID:	434088

  5. #80
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Ππσσσσσ πολυ όμορφο!!

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Πραγματικά. They nailed it που λένε και στο χωριό μου!

  7. #82
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096
    Στα 8.490€ η special edition

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moto-morini-xcape-650-ekdoseis.jpg 
Προβολές:	506 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	434205

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Καταρχήν να πω ότι το μηχανάκι προσωπικά μου αρέσει πολύ. Αν καταφέρει και σταθεί στην αγορά με στοιχειώδη αξιοπιστία θα έχει πολύ ενδιαφέρον.

    Έχω παρακολουθήσει τόσο το συγκεκριμένο θέμα όσο και τα υπόλοιπα Κινεζοειδή θέματα. Υπάρχει αρκετός κόσμος που θεωρεί ότι ήρθε το ξύπνημα της Κίτρινης αρκούδας (Λιακοπουλέϊκο sic ) και ότι οι Κινέζοι ήρθαν για να μείνουν με το πλεονέκτημα των χαμηλών μισθών κλπ. Είναι όμως πραγματικά έτσι? Ή μήπως όλοι μας ψάχνουμε με πορδές να βάψουμε αυγά (με το παρδόν )? Δηλαδή θεωρούμε πως ακόμα οι Κινέζοι στα εργοστάσια δουλεύουν για ένα πιάτο ρύζι? Χμμμμ όταν μιλάμε για εξειδικευμένο προσωπικό τα πράγματα αλλάζουν δραματικά και με τα χρόνια ανεβαίνουν οι μισθοί ΚΑΙ εκεί. Δε μιλάμε για αγρότες στις επαρχίες είτε για εργάτες σε μεγάλα έργα που ίσως ακόμα δουλεύουν για 1 δολλάριο τη μέρα.


    Πέτυχα ένα ενδιαφέρον βίντεο το οποίο σας προτείνω να δείτε. https://www.youtube.com/watch?v=w4NkKwABhGs



    Στο 3:42 παραθέτει έναν πίνακα για την άνοδο του μέσου μηνιαίου μισθού την τελευταία 20ετία ο οποίος έχει εκτιναχθεί.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μέσος μηνιαίος μισθός Κίνας.jpg 
Προβολές:	469 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	434207




    Με αυτά τα δεδομένα κατά πόσο είναι εύκολο να διατηρηθούν εκεί διάφορες μονάδες παραγωγής τα επόμενα χρόνια? Θα συμφέρει ή μήπως θα στραφούν σε άλλες υποανάπτυκτες χώρες που θα γίνουν η νέα Κίνα?

    Οι εγχώριες μάρκες που προσπαθούν σήμερα να σταθούν στις αγορές, με ποιόν τρόπο θα σταθούν? Με φαντεζι μπλιμπλίκια αλλά εκπτώσεις σε κομβικά σημεία των προϊόντων? Σίγουρα δε μπορείς να τα έχεις όλα αυτό είναι το μόνο σίγουρο.


    Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον το εγγύς μέλλον.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #84
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Καταρχήν να πω ότι το μηχανάκι προσωπικά μου αρέσει πολύ. Αν καταφέρει και σταθεί στην αγορά με στοιχειώδη αξιοπιστία θα έχει πολύ ενδιαφέρον.

    Έχω παρακολουθήσει τόσο το συγκεκριμένο θέμα όσο και τα υπόλοιπα Κινεζοειδή θέματα. Υπάρχει αρκετός κόσμος που θεωρεί ότι ήρθε το ξύπνημα της Κίτρινης αρκούδας (Λιακοπουλέϊκο sic ) και ότι οι Κινέζοι ήρθαν για να μείνουν με το πλεονέκτημα των χαμηλών μισθών κλπ. Είναι όμως πραγματικά έτσι? Ή μήπως όλοι μας ψάχνουμε με πορδές να βάψουμε αυγά (με το παρδόν )? Δηλαδή θεωρούμε πως ακόμα οι Κινέζοι στα εργοστάσια δουλεύουν για ένα πιάτο ρύζι? Χμμμμ όταν μιλάμε για εξειδικευμένο προσωπικό τα πράγματα αλλάζουν δραματικά και με τα χρόνια ανεβαίνουν οι μισθοί ΚΑΙ εκεί. Δε μιλάμε για αγρότες στις επαρχίες είτε για εργάτες σε μεγάλα έργα που ίσως ακόμα δουλεύουν για 1 δολλάριο τη μέρα.


    Πέτυχα ένα ενδιαφέρον βίντεο το οποίο σας προτείνω να δείτε. https://www.youtube.com/watch?v=w4NkKwABhGs



    Στο 3:42 παραθέτει έναν πίνακα για την άνοδο του μέσου μηνιαίου μισθού την τελευταία 20ετία ο οποίος έχει εκτιναχθεί.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μέσος μηνιαίος μισθός Κίνας.jpg 
Προβολές:	469 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	434207




    Με αυτά τα δεδομένα κατά πόσο είναι εύκολο να διατηρηθούν εκεί διάφορες μονάδες παραγωγής τα επόμενα χρόνια? Θα συμφέρει ή μήπως θα στραφούν σε άλλες υποανάπτυκτες χώρες που θα γίνουν η νέα Κίνα?

    Οι εγχώριες μάρκες που προσπαθούν σήμερα να σταθούν στις αγορές, με ποιόν τρόπο θα σταθούν? Με φαντεζι μπλιμπλίκια αλλά εκπτώσεις σε κομβικά σημεία των προϊόντων? Σίγουρα δε μπορείς να τα έχεις όλα αυτό είναι το μόνο σίγουρο.


    Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον το εγγύς μέλλον.
    Θα πανε αφρικα,εχουν κανει επενδυσεις οι κινεζοι εκει
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  10. #85
    Ξερει κανεις αν υπαρχει καpοιο για test ride?
    Με τα service και ανταλλακτικα, ξερουμε κατι?
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  11. #86
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Θα πανε αφρικα,εχουν κανει επενδυσεις οι κινεζοι εκει
    Και εμενα αυτο μου ηρθε, σε συνεχεια της 4της καπιταλιστικης επαναστασης που ζουμε


    Φανταζομαι συζητησεις στο moto.gr του μέλλοντος
    -Παρε ρε κινεζικο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, αξιοπιστία, ομορφιά, απόδοση. Καλοι φτηνοί οι αφρικανοι αλλα θελουν 5χρονια εξελιξης για να σταθούν

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    ειναι δεδομένο παιδιά, οι κινεζοι θα επικρατήσουν στα πάντα...

    σαν τώρα θυμάμαι τέλη δεκαετίας ενενήντα που αρχισαν να ξεφυτρώνουν εδώ στην Αθήνα τα κινεζομάγαζα ένδυσης και γίνονταν ρεπορτάζ στα κανάλια ότι τα εν λόγω ρούχα προκαλούν...αλλεργίες και δερματίτιδες!!
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  13. #88
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Στο μέλλον η συζήτηση για μάρκες θα είναι: ρε πάρε τσιν-τσαν μότο να έχεις την υγειά σου,και άσε το Λουμούμπα -μοτο, με την λιονταρίσια σέλλα δεν έχει ακόμα δοκιμαστεί στην αγορά.

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Ή και όχι.

  15. #90
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    ειναι δεδομένο παιδιά, οι κινεζοι θα επικρατήσουν στα πάντα...

    σαν τώρα θυμάμαι τέλη δεκαετίας ενενήντα που αρχισαν να ξεφυτρώνουν εδώ στην Αθήνα τα κινεζομάγαζα ένδυσης και γίνονταν ρεπορτάζ στα κανάλια ότι τα εν λόγω ρούχα προκαλούν...αλλεργίες και δερματίτιδες!!
    Αν τα πάντα είναι τα γνωστά ασιατικά αρκουδάκια, ήδη επικρατούν. Τον παραλληλισμό ρούχων και μοτοσυκλετών δεν τον καταλαβαίνω η αλήθεια, αλλά κι έτσι να 'ναι, πες μου την πρώτη παγκοσμίως γνωστή μάρκα jeans ας πούμε που σου έρχεται στο μυαλό... πως λέμε Levi's, Lee, Wrangler, CK... Στην πόλη μου πάντως, 1-2 μαγαζιά έχουν απομείνει από τα "κινεζομάγαζα", και να είμαι ειλικρινής, περισσότερο χρήμα μου φαίνεται να ξεπλένουν, παρά να κάνουν καθαρό εμπόριο... Έχω ξαναγράψει πως Ιάπωνες, Κορεάτες και Κινέζοι, το μόνο κοινό χαρακτηριστικό που έχουν είναι ότι είναι σχιστομάτηδες και τους αρέσει το ρύζι, στον τρόπο που σκέφτονται και παράγουν, έχουν εκ διαμέτρου αντίθετη φιλοσοφία...

    Όπως θυμάσαι εσύ τα κινεζομάγαζα, θυμάμαι εγώ εκεί τέλη 90s - αρχές 00s τα κινέζικα SUV του φτωχού, Landwind η μάρκα τους, θυμάμαι ότι είχε ανοίξει κι επίσημη αντιπροσωπεία που τα εμπορευόταν εδώ στην πόλη μου. Και τότε θυμάμαι που έλεγαν ότι σε λίγα χρόνια θα πλημμύριζε η αγορά με δαύτα, πράγμα που δεν έγινε... δεν αντιλέγω ότι πλέον δείχνουν να αλλάζουν τακτική, και να κάνουν σοβαρές και αξιοπρεπείς προσπάθειες, και το εν λόγω Morini είναι ειλικρινά ένα από τα πιο όμορφα μηχανάκια που έχω δει τελευταία, αλλά μέχρι εκεί. Πρέπει να περάσει συγκεκριμένος χρόνος για να αποδείξουν την αξία τους στους κρίσιμους τομείς της αξιοπιστίας, της επάρκειας ανταλλακτικών και της μεταπωλησιακής υποστήριξης.

Παρόμοια θέματα

  1. Moto Morini
    από sniper στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 12:15
  2. Τα νέα μοντέλα Honda
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:29
  3. Νεα Μοντελα ΜΧ
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 16:06
  4. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  5. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF