Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: SYM HD300 f4s

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Τον Ιούνιο ήμουν στην ίδια αναζήτηση.
    Τα οδήγησα και τα δύο και τελικά πήρα citycom... Χρήση καθαρά μέσα στην πόλη για δουλειά κτλ αλλά και κοντινά μπανακια προς Σούνιο και από την άλλη μεριά προς Ζούμπερι διπλός και φορτωμένος κάτω από τη σέλα μια χαρά τα έβγαλε το μηχανάκι..Ιούλιο, Αύγουστο, Σεπτέμβρη, Οκτώβρη. Πατάει καλά το Σίτι στο δρόμο είναι γρήγορο για σκούτερ και έχει φρενάρες ενώ δεν καίει τίποτα.. Με ένα δεκάρικο βγάζει 250 χιλιόμετρα άνετα.

    Το προτίμησα από το πιο φρέσκο hd γιατί είσαι πολύ καλύτερα καλυμμένος από αέρα νερά κτλ ενώ το παραπάνω βάρος του το κάνει να δίνει μια πιο στιβαρή αίσθηση στο δρόμο φορτιζοντας τις αναρτήσεις. Επίσης θεωρώ ότι έχει καλύτερα φώτα (το Σίτι).

    Τα μηχανάκια σα μοτέρ είναι ίδια.. Είναι καθαρά θέμα γούστου και αν ζυγίζεις τις παραπάνω λεπτομέρειες που σου παρέθεσα. Πολύ φτηνά σέρβις επίσης και αρκετά εκτεταμένο δίκτυο συνεργείων.
    Δηλαδή κάτω από 3λ/100χλμ ;;;;;!!!

    Το δικό μου έβγαζε 180χλμ περίπου. Δηλ. 3,8-4λ/100χλμ

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή κάτω από 3λ/100χλμ ;;;;;!!!

    Το δικό μου έβγαζε 180χλμ περίπου. Δηλ. 3,8-4λ/100χλμ
    ναι φίλε εννοείται.

    εγω το πήρα καινούργιο το τελευταίο μοντέλο (ψεκαστο f4, abs) και εννοείται το οδηγώ σαν σκούτερ ετσι;

    θέλω να πω δεν οδηγώ δίχως αύριο...το πάω χαλαρά, ειναι και καινούργιο και θέλει στοργή...με τους ρυθμούς μου λοιπόν (μέχρι 80-100 σε ανοικτούς δρόμους και σταθερά 30 έως 50 μέσα στην κίνηση χωρίς απότομες εκκινήσεις και καρυδώματα) όπως προείπα άνετα τα γράφει τα 250χλμ.
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 18/11/2020 στις 09:22.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή κάτω από 3λ/100χλμ ;;;;;!!!

    Το δικό μου έβγαζε 180χλμ περίπου. Δηλ. 3,8-4λ/100χλμ

    Το εχω ξαναπει και σε αλλο ποστ....
    Εχω το SYM GTS250, του 2012.

    160.000κμ περιπου.....
    η καταναλωση του ειναι περιπου 3.5-4 λιτρα/100κμ.....περιπου €5/100κμ.....

    το καλο ειναι οτι εχει σχετικα μεγαλο ρεζερβουαρ σε σχεση με τον ανταγωνισμο, στα περιπου 12λιτρα(γεμιζεις με €16+ περιπου), οποτε πετυχαινειςκαλες αυτονομιες στο γεμισμα.....για καποιον που κανει οπως εγω 120κμ την ημερα, ειναι σημαντικο να μην σταματας καθε 2 μερες στο βενζιναδικο.....

    ενα beverly 300, που ειχα για 2 εβδομαδες, δεν εκαιγε παραπανω, αλλα μου ειχε σπασει τα νευρα οτι επρεπε να σταματαω για ανεφοδιασμο συχνα

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    σωστός ο Γιάννης, και για να μην παρεξηγηθώ και επειδη μάλλον δεν το εθεσα σωστά, να σημειώσω οτι με το όρο δεκάρικο δεν εννοούσα δεκάρικο σε ευρώ, αλλά δέκα λίτρα καυσίμου που παίρνει μέσα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    σωστός ο Γιάννης, και για να μην παρεξηγηθώ και επειδη μάλλον δεν το εθεσα σωστά, να σημειώσω οτι με το όρο δεκάρικο δεν εννοούσα δεκάρικο σε ευρώ, αλλά δέκα λίτρα καυσίμου που παίρνει μέσα.
    Α, έτσι πες ντε! Τρόμαξα.
    10 ευρώ είναι 7,3λίτρα. Τα 10λίτρα /2,5= 4λίτρα/100χλμ Σ'αυτό συμφωνώ.
    Κι εγώ τόσα έκαιγα τον χειμώνα και κάτι λιγότερο το καλοκαίρι, που η κίνηση στην Αθήνα μειώνεται. Στο στρώσιμο είχα πέσει στα 3,3-3,5λ/100 ,αλλά αυτή ήταν οδήγηση-μαρτύριο.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/09/2019
    Μηνύματα
    5
    Καλησπέρα έχω το συγκεκριμένα μηχανάκι από τον περασμένο Αύγουστο Όλα okay μέχρι τα 5.500 χιλιάδες χιλιόμετρα. μου κάνει ένα θόρυβο στο πίσω τροχό δεν μπορούν να βρούνε τι είναι λίγει η εγγύηση σε ένα μήνα να πω ότι το κάνει στις χαμηλές στροφές 10km μέχρι τα 40 θα το κάνει και μετά απλά δεν το ακούω. λοιπόν ανοίγοντας και αφήνοντας το γκάζι ή και σε μικρές λακκούβες ακούγεται έντονα ένα τακ τακ σαν να χτυπάνε δύο μπίλιες μεταλλικές μεταξύ τους αυτή τη στιγμή έχω κάνει 10 300 να πω ότι το κάνει μόνο όταν ζεσταθεί μετά από πέντε-δέκα λεπτά αν μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να είναι στη sim δεν μπορούνε να βρούνε τη ζημιά με τίποτα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. [ΑΝΤΑΛΛΑΣΣΕΤΑΙ] sym gts 300i evo f4
    από spiraleon στο forum Ανταλλαγές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2016, 21:56
  2. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 21:21
  3. Βοηθεια Για Βελτιωση Cbr600 F4 Mont. 99
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 11:02
  4. πωλειται cbr 600 f4 2000
    από picramenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 22:44
  5. Kamia Iδεα Για Να Ομορφινο Το Cbr 600 F4???
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 21:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF