Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 47

Θέμα: ΣυγΚριτικό παπια εως 1800ε !

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Εγώ αδελφέ μετοχές στην Yamaha δεν έχω και δεν θα κάτσω να τους διαφημίσω όπως και καμιά άλλη εταιρεία

    Είμαστε σε εποχές κρίσης και τα λεφτά μετράνε πολύ μιας και είναι περιορισμένα , περιττά έξοδα δεν μπορώ να κάνω...Για αυτό προτιμισα τα Daytona , τίμια είναι , ρώτα κάποιο ΙΔΙΟΚΤΉΤΗ τους , κατά προτίμηση ντελιβερα που τα σκίζουν και θα καταλάβεις

    Σίγουρα τα Yamaha θα έχουν καλύτερα πλαστικά , κλπ αλλά δεν θα δώσω 600€ παραπάνω για αυτά
    Ναι, εντάξει, τα είπαμε αυτά. Μονό στα πλαστικά είναι ελάχιστα καλύτερο το crypton s. Και γι αυτό δεν παίρνω και όρκο. Ίσως και εκεί, το κάθε λογής φασον να έχει ξεπεράσει τα εργοστάσια της Honda και yamaha. Μην κοιτάς που Honda, yamaha αλλά και keeway, έχουν εργοστάσια, κέντρα R&D, εξοπλισμό δισεκατομμυριων, δεκάδες ή και εκατοντάδες χιλιάδες εργαζόμενους και τέτοιες ασήμαντες λεπτομέρειες... Μοτερικα το daytona είναι άπαιχτο. Βέβαια με προβληματίζει το ότι γίνεται ο χαμός στο car από daytona που έχουν αλλάξει το μοτέρ τους επειδή τα τίναξε και φοράνε lifan...
    Αλλά να μου πεις, μετά από 300 και 400.000 χλμ, λογικό ήταν να χαλάσουν...

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Ναι, εντάξει, τα είπαμε αυτά. Μονό στα πλαστικά είναι ελάχιστα καλύτερο το crypton s. Και γι αυτό δεν παίρνω και όρκο. Ίσως και εκεί, το κάθε λογής φασον να έχει ξεπεράσει τα εργοστάσια της Honda και yamaha. Μην κοιτάς που Honda, yamaha αλλά και keeway, έχουν εργοστάσια, κέντρα R&D, εξοπλισμό δισεκατομμυριων, δεκάδες ή και εκατοντάδες χιλιάδες εργαζόμενους και τέτοιες ασήμαντες λεπτομέρειες... Μοτερικα το daytona είναι άπαιχτο. Βέβαια με προβληματίζει το ότι γίνεται ο χαμός στο car από daytona που έχουν αλλάξει το μοτέρ τους επειδή τα τίναξε και φοράνε lifan...
    Αλλά να μου πεις, μετά από 300 και 400.000 χλμ, λογικό ήταν να χαλάσουν...
    Ίσως να μην τα μεταχειριζοντουσαν καλά...όπως και να έχει , ένα παπί 3000€ σίγουρα θα έχει καλύτερη μεταχείριση από το παπί των 1000€ , δεν σου πάει η καρδιά να το πετάς κάτω και να παραλείπεις σέρβις προφανώς...

    Μπορεί όντως να είναι καλύτερης ποιότητας τα μοτέρ των γιαμαχα , δεν αντιλέγω , αλλά αν πάρεις ένα παπί Daytona και το φροντίζεις θα σε φροντίσει και αυτό

    Στο κάτω κάτω , οτι μάρκα και να πάρεις , αν είσαι κανίβαλος και καγκουρας θα το χαλάσεις

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Ίσως να μην τα μεταχειριζοντουσαν καλά...όπως και να έχει , ένα παπί 3000€ σίγουρα θα έχει καλύτερη μεταχείριση από το παπί των 1000€ , δεν σου πάει η καρδιά να το πετάς κάτω και να παραλείπεις σέρβις προφανώς...

    Μπορεί όντως να είναι καλύτερης ποιότητας τα μοτέρ των γιαμαχα , δεν αντιλέγω , αλλά αν πάρεις ένα παπί Daytona και το φροντίζεις θα σε φροντίσει και αυτό

    Στο κάτω κάτω , οτι μάρκα και να πάρεις , αν είσαι κανίβαλος και καγκουρας θα το χαλάσεις
    Σωστά!!! Αν τα πρόσεχαν (τα daytona), θα έβγαζαν άλλες 200 με 300.000 χλμ. Παιζει και να έφταναν το μυριο!!!
    Η πλάκα είναι ότι λες πως είμαστε σε περίοδο κρίσης, τα λεφτά δεν περισσεύουν κλπ και την ίδια ώρα αγοράζεις το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ Κινέζικο παπί!!! Και μάλιστα ούτε καν "επώνυμο" Κινέζικο... Είχες την επιλογή για 2 φθηνότερα daytona, το ενα καμία 400αρια € κάτω, όμως κατέληξες στο ακριβότερο της "μάρκας". RESPECT.

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Σιγουρα ενα παπι των 3000 ειναι καλυτερο ,σε απολυτα μεγεθη απο ενα παπι των 1500.Δεν ειναι απαραιτητως καλυτερο σε σχεση κοστους προς αποδοση,για αυτο και οι αμερικανοι που σαν αγορα και νοοτροπια ειναι ετη φωτος μπροστα απο μας λενε την εκφραση THE BEST VALUE FOR MONEY.
    Παντως κατ εμε,το να παιρνει καποιος παπακι με 3000, ενω μπορει να παρει λογω διπλωματος μεγαλυτερη μηχανη γιαπωνεζικη μεταχειρισμενη,ειλικρινα δεν το καταλαβαινω,με 3000 βρισκεις πολλες αξιοπρεπεις μετχ γιαπωνεζικες μοτο,και με αρκετα κυβικα.Βεβαια οπως εχουμε ξαναπει περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της aetomenios
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    139
    Τελικα ισχυει η παριμοια οτι πληρωσεις ... παιρνεις!!!
    Μ'ένα μαχαίρι την καρδιά την έσκισες στη μέση κι'αυτή σε αγαπά διπλά αντί για να πονέσει.

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Σωστά!!! Αν τα πρόσεχαν (τα daytona), θα έβγαζαν άλλες 200 με 300.000 χλμ. Παιζει και να έφταναν το μυριο!!!
    Η πλάκα είναι ότι λες πως είμαστε σε περίοδο κρίσης, τα λεφτά δεν περισσεύουν κλπ και την ίδια ώρα αγοράζεις το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ Κινέζικο παπί!!! Και μάλιστα ούτε καν "επώνυμο" Κινέζικο... Είχες την επιλογή για 2 φθηνότερα daytona, το ενα καμία 400αρια € κάτω, όμως κατέληξες στο ακριβότερο της "μάρκας". RESPECT.
    Καταρχήν φίλε δικά μου τα λεφτά και ότι θέλω τα κάνω , θα προτιμισω το βέλος από το οποίο έχω +100 ευρώ από τα ελαστικά του τα οποία δεν είναι για πέταμα και θα τα κρατήσω για αλλά 20.000χλμ και έχουν πάνω τους είδη 10.000 , γλυτώνω και άλλα τόσα λεφτά από τα δωρεάν σέρβις , έχω και 3 χρόνια εγγύηση αντί για δύο και ναι ρε φίλε επειδή θα το κρατήσω χρόνια και έτσι θέλω θα βάλω και άλλο ένα 100αρικο για να πάρω το βέλος που είναι εμφανίσιμο και μου αρέσει

    Στο κάτω κάτω θα το κρατήσω καμία 20αετια , θα του κολλήσω αυτοκόλλητο Yamaha και δεν θα μου βγάλει ποτέ θέμα!

  7. #22
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Όταν φτάσεις να κάνεις 35.000 χλμ ντελιβεράδικα με το daytona έλα να μιλήσουμε.
    CryptonS έχει τόσα σε ενάμιση χρόνο και δεν έχει κάνει κιχ.Και ίσως έκανα μλκια που πήρα cryptonX μεταχείρω και όχι S καινούριο.
    Μετά την φόλα με το μάτζικ....και τις φόλες που είχα φάει απο φασόν πιο παλιά (euromotors JL125R,HSUN 150) για μένα...Ποτέ ξανά κινέζο.Τώρα αν εσύ σόνυ και ντέ θες να λές οτι το βέλος είναι άσπαστο με 10.000-15.000 χλμ στο συνολο...πάω να αρπάξω ποπ κορν και να σε περιμένω πότε θα αρχίσεις να μας λές για τις βλάβες.
    Γιατί θα βγάλει.Και το ξέρω και το ξέρεις.Και δεν μιλάω για πλαστικά ξέρεις...αλλά για ότι άλλο...
    Την αγάπη μου και την ευλογία του Κυρίου να έχεις....

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Ο χρόνος θα δείξει ποιος ειχε δικιο...

    Για μένα πάντως καλά έκανες και πήρες το Χ αντί για το S

    Από περιέργεια , πόσο το πήρες;Δεν φοβήθηκες το μεταχειρισμένο;Και εγώ σκεφτόμουν να πάρω το Χ αλλά δεν ήθελα μεταχειρισμένο με τίποτα

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Παντως κατ εμε,το να παιρνει καποιος παπακι με 3000, ενω μπορει να παρει λογω διπλωματος μεγαλυτερη μηχανη γιαπωνεζικη μεταχειρισμενη,ειλικρινα δεν το καταλαβαινω,με 3000 βρισκεις πολλες αξιοπρεπεις μετχ γιαπωνεζικες μοτο,και με αρκετα κυβικα.Βεβαια οπως εχουμε ξαναπει περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.
    το πολυ χαμηλο κοστος συντηρησης ειναι ενας καλος λογος,
    πχ ενας που ειχε χρονια μοτο κ ξερει τι εστι βερυκοκο οταν θα θελησει (για στικη χρηση) να παρει 2κυκλο θα παει σε παπι.
    ενα μτχειρο μεσαιο Ον οφ θελει ενα σκασμος λεφτα για συντηρηση,
    οσο κοστιζουν τα λαστιχα σε μια τετοια μοτο κοστιζει η συντηρηση ενος παπιου για 2 χρονια!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    το πολυ χαμηλο κοστος συντηρησης ειναι ενας καλος λογος,
    πχ ενας που ειχε χρονια μοτο κ ξερει τι εστι βερυκοκο οταν θα θελησει (για στικη χρηση) να παρει 2κυκλο θα παει σε παπι.
    ενα μτχειρο μεσαιο Ον οφ θελει ενα σκασμος λεφτα για συντηρηση,
    οσο κοστιζουν τα λαστιχα σε μια τετοια μοτο κοστιζει η συντηρηση ενος παπιου για 2 χρονια!
    Όποιος θέλει μηχανή παίρνει μηχανή,όποιος θέλει παπί παίρνει παπί.Υπάρχουν πολλές επιλογές σε όλες τις χρηματικές διαβαθμίσεις.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Τι του τη λέτε του ανθρώπου ρε παιδιά;

    Ήθελε και πήρε το velos, καλορίζικο να του πείτε!

    Στο κάτω-κάτω... μια χαρά είναι για τα λεφτά του το velos όπως ήταν και το sprinter! Και η εγγύηση 3 χρόνων δεν είναι κάτι ασήμαντο!

    Η Daytona και ο Γκοργκόλης έχουν κάνει πολλά φάουλ... παπιά όμως ξέρουν να πουλάνε.

    Άλλο αν εγώ από αυτά που αναφέρθηκαν μπορεί να έπαιρνα το Keeway - δεν σημαίνει αυτό όμως ότι λάθος έκανε ο φίλος που πήρε το velos.

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Όποιος θέλει μηχανή παίρνει μηχανή,όποιος θέλει παπί παίρνει παπί.Υπάρχουν πολλές επιλογές σε όλες τις χρηματικές διαβαθμίσεις.
    ηθελα αυτοΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25060_0_1_4_corsaro 1200_Image credits - Moto Morini.jpg 
Προβολές:	106 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	411265

    πηρα αυτοΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KAWASAKI-ER-5-500CC-2005.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	56,7 KB 
ID:	411266

    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    πηρα αυτο

    Πολλά προβλήματα, γλίτωσες που δεν το πήρες!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #29
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Πολλά προβλήματα, γλίτωσες που δεν το πήρες!
    εχουν βγει καλα αυτα ,γιατι δεν βλεπω να κυκλοφορανε πολλα???



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	101 
Μέγεθος:	91,5 KB 
ID:	411267Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	101 
Μέγεθος:	91,5 KB 
ID:	411267
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Τι του τη λέτε του ανθρώπου ρε παιδιά;

    Ήθελε και πήρε το velos, καλορίζικο να του πείτε!

    Στο κάτω-κάτω... μια χαρά είναι για τα λεφτά του το velos όπως ήταν και το sprinter! Και η εγγύηση 3 χρόνων δεν είναι κάτι ασήμαντο!

    Η Daytona και ο Γκοργκόλης έχουν κάνει πολλά φάουλ... παπιά όμως ξέρουν να πουλάνε.

    Άλλο αν εγώ από αυτά που αναφέρθηκαν μπορεί να έπαιρνα το Keeway - δεν σημαίνει αυτό όμως ότι λάθος έκανε ο φίλος που πήρε το velos.
    Καλά έκανε και πήρε αυτό που ήθελε και δικά του είναι τα λεφτά και να τα σκορπισει όπως και όπου θέλει. Μέχρι εδώ όλα καλά.

    Από αυτο όμως μέχρι να λέμε ότι ένα παπι φασον είναι καλύτερο από το yamaha, ε πάει πολύ...

    Πρόσεξε, δεν μιλάμε έστω για το keeway που τέλος πάντων το παράγει μια εταιρεία με εργοστάσια, μηχανήματα, r&d, εργαζόμενους, μηχανικούς, σχεδιαστές, γενικά όλο το πακέτο, αλλά για παπί κολλάζ!
    Ότι δλδ εγώ κι εσύ πήγαμε Κίνα, βρήκαμε μια άκρη, ταιριαξαμε ένα σκασμό πράγματα από ότι νά, ναι προμηθευτές και στο τέλος επειδή είμαστε τα πρώτα τζιμανια, φτιάξαμε παπί καλύτερο από τα επίσημα εργοστάσια.

    Έλεος.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBR600 - από το 1987 εως το 2005
    από nikou στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 02:19
  2. Παπια - Scooter - Νεα Κατηγορια
    από oulas στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 17:04
  3. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16
  4. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 03:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF