Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: ΣυγΚριτικό παπια εως 1800ε !

  1. #31
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #32
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Καλά έκανε και πήρε αυτό που ήθελε και δικά του είναι τα λεφτά και να τα σκορπισει όπως και όπου θέλει. Μέχρι εδώ όλα καλά.

    Από αυτο όμως μέχρι να λέμε ότι ένα παπι φασον είναι καλύτερο από το yamaha, ε πάει πολύ...

    Πρόσεξε, δεν μιλάμε έστω για το keeway που τέλος πάντων το παράγει μια εταιρεία με εργοστάσια, μηχανήματα, r&d, εργαζόμενους, μηχανικούς, σχεδιαστές, γενικά όλο το πακέτο, αλλά για παπί κολλάζ!
    Ότι δλδ εγώ κι εσύ πήγαμε Κίνα, βρήκαμε μια άκρη, ταιριαξαμε ένα σκασμό πράγματα από ότι νά, ναι προμηθευτές και στο τέλος επειδή είμαστε τα πρώτα τζιμανια, φτιάξαμε παπί καλύτερο από τα επίσημα εργοστάσια.

    Έλεος.
    Eγω αυτή την αντιπάθεια προς τα Daytona δεν την καταλαβαίνω...Πρώτη σε πωλήσεις είναι στα παπιά , σκυλιά έχουν βγει , γιατί τα κράζετε? Προσωπική εμπειρία?Μάλλον όχι...

    Πως μιλάς για κάτι το οποίο δεν ειχες δεν το καταλαβαίνω...Ναι θα προτιμούσα να είχα κάνα Χ (Yamaha crypton) αλλά τα λεφτά δεν τα είχα , παρόλα αυτά καλό έχει βγει το Daytona μου

    Τώρα αυτά περί keeway πως άρχισαν πάλι δεν ξέρω...Το έχει οδηγήσει κάνεις?Εγώ έχω ανέβει πάνω σε ταργκετ πάνω από 6 φορές και δεν μου άρεσε καθόλου , αδύναμο ήταν , φρένα δεν είχε , τα πλαστικά σαν ψεύτικα...Το μόνο θετικό ο χώρος κατω από την σέλα

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ερώτηση
    Εμένα μ αρέσει το athlete. Επειδή είναι κακασχημο. Να μην το έχω πολυ άγχος για κλοπή.
    Δε καλυπτει το euro4.

    Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να το αγοράσω κ να κυκλοφορω στην Αθήνα?

    Γιατί το πουλάνε τοτε???

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Eγω αυτή την αντιπάθεια προς τα Daytona δεν την καταλαβαίνω...Πρώτη σε πωλήσεις είναι στα παπιά , σκυλιά έχουν βγει , γιατί τα κράζετε? Προσωπική εμπειρία?Μάλλον όχι...

    Πως μιλάς για κάτι το οποίο δεν ειχες δεν το καταλαβαίνω...Ναι θα προτιμούσα να είχα κάνα Χ (Yamaha crypton) αλλά τα λεφτά δεν τα είχα , παρόλα αυτά καλό έχει βγει το Daytona μου

    Τώρα αυτά περί keeway πως άρχισαν πάλι δεν ξέρω...Το έχει οδηγήσει κάνεις?Εγώ έχω ανέβει πάνω σε ταργκετ πάνω από 6 φορές και δεν μου άρεσε καθόλου , αδύναμο ήταν , φρένα δεν είχε , τα πλαστικά σαν ψεύτικα...Το μόνο θετικό ο χώρος κατω από την σέλα
    Εγω δεν εχω αντιπαθεια για τα Daytona αλλα ταυτοχρονα δεν ειναι σαν τα Ιαπωνικα στα ματια μου. Ειναι ενα dayang με αλλα περιφεριακα και πλαστικα. Αλλα οταν απο την μια ολοι λεγανε οτι τα dayang ηταν ερειπια που βαραγανε μπιελα στο στρωσιμο αλλα μετα απο χρονια οι ιδιοι περνουν daytona και τα εξυμνουν καταλαβαινεις οτι το marketing και οι πωλησεις καθοριζουν ως επι το πλειστον την γνωμη των καταναλωτων. Εδω πολλοι πιστευουν οτι ο κινητηρας των daytona ειναι Honda απλα επειδη ταιριαζουν τα ανταλακτικα. Πολυ πιθανο οι τωρινοι κινητηρες απο τα εργοστασια της dayang και των υπολοιπων κινεζων κατασκευαστων να ειναι καλυτεροι απ' τους προηγουμενους τους αλλα παραμενουν αντιγραφες με κατωτερα κραματα μεταλων για την μειωση του κοστους.

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση
    Εμένα μ αρέσει το athlete. Επειδή είναι κακασχημο. Να μην το έχω πολυ άγχος για κλοπή.
    Δε καλυπτει το euro4.

    Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να το αγοράσω κ να κυκλοφορω στην Αθήνα?

    Γιατί το πουλάνε τοτε???
    Ότι πωλείται σε μαγαζί καινούργιο είναι euro 4

    Το αθλητέ το ξαναεβγαλαβ σε ευρο 4

    Εγώ πάντως θα το αγόραζα

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν εχω αντιπαθεια για τα Daytona αλλα ταυτοχρονα δεν ειναι σαν τα Ιαπωνικα στα ματια μου. Ειναι ενα dayang με αλλα περιφεριακα και πλαστικα. Αλλα οταν απο την μια ολοι λεγανε οτι τα dayang ηταν ερειπια που βαραγανε μπιελα στο στρωσιμο αλλα μετα απο χρονια οι ιδιοι περνουν daytona και τα εξυμνουν καταλαβαινεις οτι το marketing και οι πωλησεις καθοριζουν ως επι το πλειστον την γνωμη των καταναλωτων. Εδω πολλοι πιστευουν οτι ο κινητηρας των daytona ειναι Honda απλα επειδη ταιριαζουν τα ανταλακτικα. Πολυ πιθανο οι τωρινοι κινητηρες απο τα εργοστασια της dayang και των υπολοιπων κινεζων κατασκευαστων να ειναι καλυτεροι απ' τους προηγουμενους τους αλλα παραμενουν αντιγραφες με κατωτερα κραματα μεταλων για την μειωση του κοστους.
    Δηλαδή μπορώ να πάρω έναν κινητήρα χοντα και να τον βάλω πάνω στο Daytona?

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Ότι πωλείται σε μαγαζί καινούργιο είναι euro 4

    Το αθλητέ το ξαναεβγαλαβ σε ευρο 4

    Εγώ πάντως θα το αγόραζα
    Μη λες πράγματα που δεν ξέρεις και που δεν ισχύουν.
    Το kawasaki athlete ΔΕΝ το ξανά έβγαλε η kawa σε Ε4.
    Όσα υπάρχουν στα καταστήματα, είναι μοντέλα στοκ και δεν πληρούν την νόρμα Ε4.
    Το πως βγάζουν πινακίδα δεν είναι επιστήμη. Έχουν ήδη βγάλει οι έμποροι πινακίδα.
    Εάν δεν είχαν βγάλει πινακίδα τότε, δεν θα μπορούσαν να βγάλουν πινακίδα τώρα.
    Καταλαβαίνεις πως οτιδήποτε πωλείται στα καταστήματα σήμερα σαν καινούριο δεν είναι υποχρεωτικό να είναι Ε4 εφόσον έχει ήδη ταξινομηθεί.

    Θα σου δώσω κ παραδείγματα για να το καταλάβεις.

    https://www.car.gr/22983821-loncin-blade-110

    Αυτό έχει ήδη βγάλει πινακίδα. Έχει ταξινομηθεί.


    https://www.car.gr/22983861-loncin-blade-110
    Αυτό δεν έβγαλε εγκαίρως και τώρα δεν μπορεί να βγάλει.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 15/10/2019 στις 17:16.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή μπορώ να πάρω έναν κινητήρα χοντα και να τον βάλω πάνω στο Daytona?
    Ναι πολυ πιθανο να μπορεις.

  9. #39
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Ο χρόνος θα δείξει ποιος ειχε δικιο...

    Για μένα πάντως καλά έκανες και πήρες το Χ αντί για το S

    Από περιέργεια , πόσο το πήρες;Δεν φοβήθηκες το μεταχειρισμένο;Και εγώ σκεφτόμουν να πάρω το Χ αλλά δεν ήθελα μεταχειρισμένο με τίποτα
    Μου βγήκε πιο φτηνά απο το να πάρω καινούριο ναι.Πολλά χλμ στην πλάτη του ναι.Αλλά βόλεψε η πληρωμή του....Δες το αντίστοιχο νήμα

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157502

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Μου βγήκε πιο φτηνά απο το να πάρω καινούριο ναι.Πολλά χλμ στην πλάτη του ναι.Αλλά βόλεψε η πληρωμή του....Δες το αντίστοιχο νήμα

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157502
    Χαχχαχαχαχα , και 4 παιχνίδια PS4 λέει..

    Καλορίζικο και εύχομαι καλα χλμ! Παρόλο που δεν ήθελα μεταχειρισμένο μηχανάκι , crypton Χ (μεταχειρισμένο) θα έπαιρνα και εγώ αλλά ήμουν 18 (τώρα 19) και ήθελα να είμαι νομιμος και δεν θα ήμουν με Α1 δίπλωμα

    Από 14 χρόνων το λιγουρευομουν αλλά συμβιβαστικά με το Daytona δυστυχώς , τουλάχιστον κάνω την δουλειά μου

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Το κορυφαίο είναι ότι ενώ μπορείς να αγοράσεις ένα dieyoung με φουλ πακέτο δώρων στα 1.365€, οι περισσότεροι πληρώνουν 1.435€ για να το πάρουν με άλλα γράμματα και άλλο (μαϊμού) όνομα... Τουλάχιστον να γλύτωναν τα λεφτά για τα ελαστικά.

    https://www.car.gr/3185659-dayang-no...-efi-cbs-euro4

    Να μη πω ότι η καλύτερη επιλογή είναι στα 1.250€ χωρίς τα δώρα.

    Αλλά να μου πεις, εδώ πληρώνουν +300 με +400€ για να πάρουν το ΙΔΙΟ παπί με άλλα πλαστικά και χαβαλετζιδικα ονόματα τύπου sprinter και velos. Στα +70 θα κολλούσαν;;;
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 17/10/2019 στις 14:02.

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Το κορυφαίο είναι ότι ενώ μπορείς να αγοράσεις ένα dieyoung με φουλ πακέτο δώρων στα 1.365€, οι περισσότεροι πληρώνουν 1.435€ για να το πάρουν με άλλα γράμματα και άλλο (μαϊμού) όνομα... Τουλάχιστον να γλύτωναν τα λεφτά για τα ελαστικά.

    https://www.car.gr/3185659-dayang-no...-efi-cbs-euro4

    Να μη πω ότι η καλύτερη επιλογή είναι στα 1.250€ χωρίς τα δώρα.

    Αλλά να μου πεις, εδώ πληρώνουν +300 με +400€ για να πάρουν το ΙΔΙΟ παπί με άλλα πλαστικά και χαβαλετζιδικα ονόματα τύπου sprinter και velos. Στα +70 θα κολλούσαν;;;
    ;

    Μα δεν είναι ακριβώς έτσι...

    Εγώ ας πούμε πήρα το βέλος που έκανε 1795€ , (1800-1400=400)

    Στα 400 ευρώ η διαφορά λοιπον (-100 τα λάστιχα) άρα πάμε στα 300...

    300 ευρώ παραπανω , αλλά με 3 χρόνια εγγύηση αντί για 2 , + 2 χρόνια δωρεάν σέρβις (ας πούμε γλυτώνω 100-150€ και από εκεί)

    Τώρα το να δώσω 100-150€ παραπάνω για κάτι που θα κρατήσω χρόνια ώστε να έχω κάτι που τουλάχιστον μου αρέσει εμφανισιακά και γουστάρω να καβαλάω , δεν ξέρω γιατί το θεωρείς λάθος...Στο κάτω κάτω τα 100 επιπλέον ευρώ είναι ένα πολύ μικρό ποσό σε σύγκριση των 1800ων συνολικών , πρέπει επιτέλους να καταλάβεις ότι δεν έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης

    Και έλεος 400€ παραπάνω (χωρίς τις αφαιρέσεις) , δεν θα έχει και κάποια Α καλύτερη γενική ποιότητα?

  13. #43
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Ασχετο, αλλα καμια παλιο*-Προϊσταμενη δεν υπαρχει να βαλει ενα "κ" σ' αυτο το "Συγριτικο"..
    (καθε φορα που το διαβαζω, ανατριχιαζω..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #44
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ασχετο, αλλα καμια παλιο*-Προϊσταμενη δεν υπαρχει να βαλει ενα "κ" σ' αυτο το "Συγριτικο"..
    (καθε φορα που το διαβαζω, ανατριχιαζω..)
    Μπορεί να είναι και Υγριτικό παπιών ρε μάστορα. Ποιο παπί σου υγραίνει το βρακάκι περισσότερο.

  15. #45
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Και εκτός απο "Κ" να βάλει και ένα μεταχειρισμένα η καινούρια παπιά μέχρι 1800 ευρώ

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBR600 - από το 1987 εως το 2005
    από nikou στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 02:19
  2. Παπια - Scooter - Νεα Κατηγορια
    από oulas στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 17:04
  3. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16
  4. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 03:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF