Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 93

Θέμα: κλήση 100 ευρώ σε ...ποδηλάτη - και πολύ καλά τού εκαναν ...

  1. #76
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    xaxaxaxx

    εντάξει περαν της πλάκας υπάρχουν άνθρωποι με σοβαρά προβλήματα υγείας και η στροφή σε αυτό είναι ίσως η ύστατη για να καταπολεμήσουν της ασθένεια τους, μη τα ισοπεδώνουμε όλα
    ΟΚ, ΑΛΛΆ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΆΝΕ ΣΤΑ ΦΑΝΆΡΙΑ.
    Ή τουλαχιστον να κοιτάνε μην έρχεται κάνα φορτηγό πριν περάσουν κάθετα την κεντρική λεωφόρο.

  2. #77
    Ψιλό-άστοχη η συζήτηση. Ο τρόμπας πάντα παραμένει τρόμπας και ανάλογα με το μέσο (αυτο, μότο, ποδήλατο, πεζός) που θα διαλέξει κάθε φορά που θα βγει από το σπίτι του θα κάνει τις αντίστοιχες μ@λ@κιες.

    Είναι θέμα έλλειψης παιδείας προφανώς, αλλά σίγουρα τα πρόστιμα είναι μια καλή αρχή.

    Εγώ με άλλο απορώ πάντως. Αυτοί οι τύποι όντως πιστεύουν ότι είναι υγιεινό να κάνουν ποδήλατο στην Κηφισίας?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Υποδομή για ποδήλατο σε μεγάλες πόλεις δεν υπάρχει με εξαίρεση κάποιες πόλεις στην επαρχία. Και υποδομή δεν υπάρχει γιατί σαν κράτος δεν ασχολείται με τις δευτερεύουσες ανάγκες των πολιτών. Εδώ δεν μπορεί να καλύψει τις πρωτεύον...
    Οι νόμοι κανονισμοί υπάρχουν για να καταπατούνται. Αλλιώς δεν θα είχαμε νόμους. Βγήκαν με σκοπό οι περισσότεροι να ακολουθούν τις ίδιες οδηγίες και να μην κάνει καθένας ότι νομίζει σωστό. Αυτό είναι για τις μάζες. Είτε με νόμους είτε χωρίς πάντα κάποιοι θα υπάρχουν που θα δρουν αυτόνομα. Κατά βούληση. Η παιδεία? Πολύ σημαντικός ρόλος στο να ακολουθεί κάποιος τους νόμους. Το θέμα έρχεται λοιπόν σε εκείνους που θα πρέπει να προστατέψουμε τους ίδιους τους οικείους τους αλλά και εκείνους που δεν τηρούν τους νόμους. Και εννοώ ότι πέραν της άγνοιας του κινδύνου (ποδηλάτες σε λεωφόρους κλπ πχ)τους προστατεύουμε εμείς οι ίδιοι (Όσοι έχουμε αντανακλαστικά ακόμα) από το να μην χάσουν την ζωή τους . Δεν είναι κάθε μέρα Κυριακή όμως και κάποιοι όχι μόνο ποδηλάτες δείχνουν με την συμπεριφορά τους οδηγική και μη να μην το καταλαβαίνουν. Πόσο κοντά έρχονται στο να συναντήσουν τον δημιουργό τους....Αυτή είναι η καθημερινότητα. Όσο για κάποιους κάποιος που αστειευτηκε με το θέμα ποδηλάτης και τον έριξε κάτω του έδωσα να καταλάβει ακόμα και αστειευόμενος η πιθανή αφαίρεση ζωής ακόμα και άθελά μας είναι κάτι θλιβερό που ελπίζω να μην το ζήσει ποτέ κάνεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #79
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, μέχρι στιγμής με έχουν δικαιώσει και τα 4 δικαστήρια που έχουν γίνει (ποινικό, αστικό + εφέσεις), και του έχουν καταλογίσει υπαιτιότητα. Αλλά αν γίνει κάποια στιγμή επόμενο για να του πάρω το χρήμα, θα φροντίσω να ενημερώσω τον δικαστή ότι ο ανρίτσου, φανατικός ποδηλάτης από το moto.gr, ο οποίος πιστεύει ότι τα καρότσια βρεφών πρέπει να διέπονται από τον ίδιο ΚΟΚ με τα ποδήλατα, επειδή έχουν ρόδες και αναβάτη, θεωρεί ότι εγώ οφείλω να κινούμαι με ταχύτητα τέτοια που μπορώ να ελέγξω το όχημά μου, όταν κάποιος καθυστερημένος ποδηλάτης πεταχτεί από το πουθενά κάθετα σε λεωφόρο, παραβιάζοντας 49 νόμους ταυτόχρονα.
    Οχι βέβαια . Εσύ να κινείσαι με την βεβαιότητα πως όλοι οι άλλοι είναι νομοταγείς και θα σεβαστούν την προτεραιότητα σου . Φαντάζομαι σε κάθετους που οι άλλοι έχουν στοπ δεν ψιλοφρενάρεις να δεις αν κατεβαίνεις κάνας μπάρμπας ή κάποιος που μιλάει σε κινητό . Μακάρι να βρεις το δίκιο σου , από το να μπλέξω με δικαστήρια , προτιμώ να μην μπλέξω καθόλου . Και αν πάθεις καμιά μόνιμη βλάβη περίμενε αποζημίωση ...
    Modenas Kriss 125

  5. #80
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι ροπή βγάζει σε downhill??
    Ασταμάτητος λέμε....
    Και όμως . Ειναι κάτι κοιλάραδες που κάνουν το 6 Χ 200 της Αλεξανδρούπολης για πλάκα . Είναι να γίνει η αρχή .
    Modenas Kriss 125

  6. #81
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Οχι βέβαια . Εσύ να κινείσαι με την βεβαιότητα πως όλοι οι άλλοι είναι νομοταγείς και θα σεβαστούν την προτεραιότητα σου . Φαντάζομαι σε κάθετους που οι άλλοι έχουν στοπ δεν ψιλοφρενάρεις να δεις αν κατεβαίνεις κάνας μπάρμπας ή κάποιος που μιλάει σε κινητό . Μακάρι να βρεις το δίκιο σου , από το να μπλέξω με δικαστήρια , προτιμώ να μην μπλέξω καθόλου . Και αν πάθεις καμιά μόνιμη βλάβη περίμενε αποζημίωση ...
    Δεν πετάχτηκε από κάθετο. Πετάχτηκε από την κεντρική νησίδα. Γιατί έτσι. Γενικά, σταμάτα να προσπαθείς να δικαιολογήσεις την πλήρη καθυστέρηση και να έχεις μια - συνήθως ατυχή - απάντηση για όλα. Εντάξει, το καταλάβαμε, κάνεις ποδήλατο.

    Κι εγώ προτιμώ να μην μπλέξω καθόλου, αλλά οι ηλίθιοι είναι αμέτρητοι, δύσκολα τους αποφεύγεις όλους. Και μερικοί αξίζουν κάθε ταλαιπωρία, κάθε δευτερόλεπτο, κάθε ευρώ που σπαταλάς.
    Life begins at 45°.

  7. #82
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    έχω 4 ατυχήματα με το ποδήλατο στην πολη, δύο με μοτοσυκλέτες απο παραβίαση stop και κόκκινο και δύο από ποδηλάτες ανοικτής θαλάσσης.
    Οι μοτοσυκλετιστές ενδιαφέρθηκαν, με αποζημείωσαν αυτόβουλα, ήπιαμε εσπρέσους.. οι ποδηλάτες με σκυλόβρισαν και με απείλησαν.
    Υπόψιν ότι οι μοτοσυκλετιστές είχαν σοβαρές ζημιές και τραυματισμούς ενώ οι ποδηλάτες έσωσα το χέρι της μίας από βέβαια απώλεια δακτύλων
    και προτίμησα να κτυπήσω ασχημα για να μην σκοτωθεί ο δεύτερος που ήταν πολύ αδύνατος και σε πολύ λάθος θέση.

    μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα;
    το μόνο που έχει νόημα είναι να τους παρασύρεις να ανοίξουν τα μάτια τους. Με βία και καταστολή δεν έχει αποτέλεσμα γιατί
    θέλουμε μοκροχρόνια διάρκεια χωρίς να πρέπει να εφαρμόζουμε βια και καταστολή συνέχεια..

  8. #83
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    ....

    ... ... Με βία και καταστολή δεν έχει αποτέλεσμα γιατί
    θέλουμε μοκροχρόνια διάρκεια χωρίς να πρέπει να εφαρμόζουμε βια και καταστολή συνέχεια..
    Χρωστάς οθόνη, καφέ, παντελόνι και μπλούζα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Χρωστάς οθόνη, καφέ, παντελόνι και μπλούζα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	coffee.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	56,6 KB 
ID:	413059

    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #85
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	coffee.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	56,6 KB 
ID:	413059


    Nαι, δεν θα πάω καν στις τροχαίες παραβάσεις του στυλ "σας έχω γραμμένους όλους στα π@π@ρια μου (έχω ή κι αν δεν έχω) και καβαλάω το πιο οικολογικό όχημα στον κόσμο (νομίζει) και κάντε μου την χάρη" αλλά σε φάση που μου έτυχε πριν λιγες μέρες, νύχτα, σε πηγμένη Κηφισσίας - σε στυλ παρκαρισμένα για ώρα στη σειρά αμάξια, να έχεις μπροστά σου τουρντεφρανς® τύπο να πηγαίνει με 5-6χαω (τόσο έδειχνε το κοντερ μου) να είμαι πίσω του αρκετή ώρα, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΟΡΝΑΡΕΙ αλλά ακούγεται η εξάτμιση (τι να κάνουμε τώρα) και στο φανάρι να γυρίζει και να μου λέει "καλα ρε δεν ντρέπεσαι να με πιέζεις έτσι;"

    Έδειξα αυτοσυγκράτηση.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    τς τς τς , τι είσαστε εσείς ρε.

    Θέλει να πει, δεν έχει νόημα να κάνεις σωστούς τους ανθρώπους με συνεχή βία και καταστολή, πρέπει να γίνονται από μόνοι τους έτσι, μέσω παιδείας κ.ο.κ. με μόνιμη κατάσταση.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #87
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    τς τς τς , τι είσαστε εσείς ρε.

    Θέλει να πει, δεν έχει νόημα να κάνεις σωστούς τους ανθρώπους με συνεχή βία και καταστολή, πρέπει να γίνονται από μόνοι τους έτσι, μέσω παιδείας κ.ο.κ. με μόνιμη κατάσταση.

    Έτσι κατέληξες εσύ αυτό που είσαι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #88
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Θέλει να πει, δεν έχει νόημα να κάνεις σωστούς τους ανθρώπους με συνεχή βία και καταστολή, πρέπει να γίνονται από μόνοι τους έτσι, μέσω παιδείας κ.ο.κ. με μόνιμη κατάσταση.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	74344333_962546007446937_7839461384273264640_n.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	29,4 KB 
ID:	413061
    Life begins at 45°.

  14. #89
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	74344333_962546007446937_7839461384273264640_n.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	29,4 KB 
ID:	413061

    Παράδειγμα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Καμιά υπεράσχετη εξυπνάδα ακόμα θα πείτε ή να μείνουμε στο ότι όντως δεν καταλάβατε;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 15:49
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 15:22
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 00:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 21:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF