Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 82

Θέμα: super deal αγοράς - yamaha R6 σήμερα απο φιλαράκι

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716

    super deal αγοράς - yamaha R6 σήμερα απο φιλαράκι

    πρίν απο λίγο γύρισα απο το σπίτι φίλου μου , πού αγόρασε σήμερα yamaha r6 2006 μοντέλο (γράφει η αδειά του που την ειδα )
    βέβαια θέλει αρκετά εως πολλά μαζέματα ,αλλά πιάνουν τα χέρια τού φίλου μου τού σωτήρη κ λογικά θα την φτιάξει σιγά σιγά ...
    πόσο τήν αγόρασε κάθεστε καλά ...ΜΟΝΟ 400 ευρώ ( τετρακόσια ευρώ για r6 ???) την ειχε βάλει ο πωλητής στο car.gr στα 500 ευρώ κ μετά απο παζάρι την εδωσε 400 ευρώ ,ΔΕΝ χρωστάει εφορία τέλη κλπ , η απορία μου ,πώς ΔΕΝ την τσίμπησε κάποιος εμπορος για ανταλ/κά κλπ σε αυτη την ξεφτίλα χαμηλή τιμή η μηχανή κινείται κανονικά ,την εφερε ο ιδιος απο ρέντη (αν θυμάμαι καλά) στο ελληνικό .επίσης στην αδεια γράφει κανονικά αριθμό πλαισίου αλλά ΔΕΝ γράφει (μού φαίνεται αφύσικο αυτό) αριθμό μοτέρ με μιά πρώτη ματιά θέλει νέο κομπλέ κουστούμι - οργανα - τα φώτα (θέλουν ψάξιμο ) ελαστικά μέτρια ,και περασμένο πρίν 1 χρόνο κτεο ) για μένα ειναι super super deal η αγορά αυτή , το μοτέρ ακούγεται να δουλεύει σωστά ,ανεβάζει ευκολα στροφές κλπ ,το πιό σοβαρό ειναι (το εγραφε στην αγγελία ο πωλητής - αλλά τού το ειπε κ απο κοντά ) εχει κάψει φλάντζα κεφαλής ,αλλά αφού πιάνουν τα χέρια του η επισκευή θα γίνει απο τον ιδιο .φίλε σωτήρη καλορίζικη

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Είναι μοντέλο 06 ή αδεια 06? Καλη τιμη για το πρωτο, λογικη για το δευτερο. Αυτα που λες οτι θελει το μηχανακι κανουν οσο ενα r6 σε καλη κατασταση του 08.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    πρίν απο λίγο γύρισα απο το σπίτι φίλου μου , πού αγόρασε σήμερα yamaha r6 2006 μοντέλο (γράφει η αδειά του που την ειδα )
    βέβαια θέλει αρκετά εως πολλά μαζέματα ,αλλά πιάνουν τα χέρια τού φίλου μου τού σωτήρη κ λογικά θα την φτιάξει σιγά σιγά ...
    πόσο τήν αγόρασε κάθεστε καλά ...ΜΟΝΟ 400 ευρώ ( τετρακόσια ευρώ για r6 ???) την ειχε βάλει ο πωλητής στο car.gr στα 500 ευρώ κ μετά απο παζάρι την εδωσε 400 ευρώ ,ΔΕΝ χρωστάει εφορία τέλη κλπ , η απορία μου ,πώς ΔΕΝ την τσίμπησε κάποιος εμπορος για ανταλ/κά κλπ σε αυτη την ξεφτίλα χαμηλή τιμή η μηχανή κινείται κανονικά ,την εφερε ο ιδιος απο ρέντη (αν θυμάμαι καλά) στο ελληνικό .επίσης στην αδεια γράφει κανονικά αριθμό πλαισίου αλλά ΔΕΝ γράφει (μού φαίνεται αφύσικο αυτό) αριθμό μοτέρ με μιά πρώτη ματιά θέλει νέο κομπλέ κουστούμι - οργανα - τα φώτα (θέλουν ψάξιμο ) ελαστικά μέτρια ,και περασμένο πρίν 1 χρόνο κτεο ) για μένα ειναι super super deal η αγορά αυτή , το μοτέρ ακούγεται να δουλεύει σωστά ,ανεβάζει ευκολα στροφές κλπ ,το πιό σοβαρό ειναι (το εγραφε στην αγγελία ο πωλητής - αλλά τού το ειπε κ απο κοντά ) εχει κάψει φλάντζα κεφαλής ,αλλά αφού πιάνουν τα χέρια του η επισκευή θα γίνει απο τον ιδιο .φίλε σωτήρη καλορίζικη
    Δε ξέρω για τη κατάσταση του αλλά ξέρω ότι το 2006 βγήκε ωραιότερο μηχανάκι της χρονιάς. Για μένα ήταν και είναι το ομορφότερο μηχανάκι παραγωγής που έχει βγει ποτέ. Ιδικά ο χρωματισμός κόκκινο άσπρο τα σπάει. ..
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    too good to be true.

    τώρα το αγόρασε λεφτά δεν επιστρέφονται,
    καλού κακού όμως για τον ίδιο αφου ξηλώσει ως οφείλει τα πάντα πάνω για έλεγχο συντήρηση να τσεκάρει πιθαμή προς πιθαμή το πλαίσιο μην είναι κομμένο-κολλημένο. Αφετέρου έχει μαγαζία σήμερα που μετράνε το πλαίσιο σε πολλά του σημεία να δει αν έχει φάει στούκο.
    Αυτό για μένα είναι ο κυριότερος λόγος να βάλει κάποιος τόσο χαμηλή τιμή(και είναι ανέντιμο να μη το πει στον αγοραστή του).

    Το μοτερ είναι άλλο καπέλο εάν δουλευει σωστά ας μη το ανοίξει, αν δεν δουλεύει σωστά και το ανοίξει και διαπιστώσει οτι το μαστόρι έβαλε μέσα ότι ανταλλακτικά περίσσευαν(πολλές φορες λόγο του ότι ο ιδιοκτήτης πραγματικά φτωχός δεν εχει λεφτά να τον πληρώσει-αλλά συνάμα το θέλει το R6 του)..τότε θα αξιολογηθεί εάν αυτό που πήρε ήταν ευκαιρία ή όχι, χωρίς να διαπιστωθεί ποιότητα λειτουργίας του πιο πολύ γουρούνι στο σακι είναι, με το παρδόν φίλε
    Γιατί η ιδέα να πάρω ένα SS που το 2006 κόστιζε 12000 και σημερα 400ευρώ πιο πολύ σε ματαιοδοξία μου πάει

    Ευχομαι να είναι τυχερός και να είναι καλορίζικη αλλά έχει δρόμο μέχρι να διαπιστευθεί
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #5
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2006 studio.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	57,2 KB 
ID:	411348
    Δύσκολο πολύ να πήρε 2006 με τόσα λ7... Μοιάζει με το παραπάνω?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #6
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Ρε παιδιά, 400€ δίνουν κάτι κινέζικα τριμπούρδελα παπιά και συζητάμε αν είναι καλή τιμή για ένα R6 με χαρτιά; Αν θέλεις σωστό R6 τα σκας και παίρνεις ένα, αλλά σαν βάση για streetfighter μου φαίνεται ευκαιρία.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Τα 400 θα γίνουν 1500 εύκολα αλλά δεν γ@μείς το χτίζεις σιγά σιγά.
    Φωτό βάλε.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2006 studio.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	57,2 KB 
ID:	411348
    Δύσκολο πολύ να πήρε 2006 με τόσα λ7... Μοιάζει με το παραπάνω?
    ναί ,αυτό πρέπει να ειναι 99% γιατί ηταν βράδυ που το ειδα κ δεν ειχε καλό φωτισμό εκεί ,ειναι κ καταύμαρο αυτό το r6 ,αλλά η μούρη μπροστά ειναι ολόιδια με τα φώτα ακριβώς αυτά (πού ΔΕΝ δουλεύουν ομως καθόλου -μόνο flash κ κόρνα δουλεύει ) (μπορεί ομως να εχει αλλάξει ο προηγούμενος το κουστούμι με μεταγενέστερο r6) καθώς κ τα φλασάκια ειναι oλόιδια, ο πωλητής τού ειπε πάντως ειναι τού 2003 με 122 η 125 αλογα ....πάντως παίρνει με την μία μπροστά - μπαίνουν μιά χαρά οι ταχύτητες - εχει σε αψογη κατάσταση την εξάτμιση με υπέροχο γκαζιάρικο θόρυβο κλπ ,αυτός που το πούλησε (απο την αδεια φαίνεται οτι το αγόρασε πρίν απο μικρό διάστημα απο αλλον ) κ μάλλον εφαγε τούμπα κ εσπασαν τα πλαστικά γύρω γύρω κ το φοβήθηκε κ το πούλησε για αυτόν τόν λόγο , ο πωλητής ντελιβεράς μέχρι 25-30 ετών κ με παπάκι ειναι ... (122 η 125 αλογα ειναι αυτά με 300 τελική χλμ (περίπου εκεί )....θα φανεί οταν το ανοίξει ο φίλος να το ψάξει εσω-εξωτερικά ...αλλά πιάνουν τα χέρια του ...τουλάχιστον με παπάκια κ εως bandit 400 (με το κόκκινο καπάκι ) που εφτιαξε πρόσφατα...400 ευρώ βρέ παιδιά εδωσε ,ουτε ποδήλατο ΔΕΝ αγοράζεις με αυτά τα λεφτά ...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 17/10/2019 στις 08:57.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Το super deal μέλλει να αποδειχθεί...

  10. #10
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Με καμένη φλάντζα κεφαλής και με τα μαζέματα που θέλει όπως λες, καλά την πήρε.

    Το πρόβλημα είναι αν έχει περεταίρω ζημιά από την φλάτζα... φυσικά εφόσον θα βγάλει κεφαλή θα πρέπει να την κάνει καινούργια, βαλβίδες πλάνισμα κλπ.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Το super deal μέλλει να αποδειχθεί...
    ακριβώς - ετσι ειναι

  12. #12
    Θα αποδειχθεί όταν το ανοίξει γιατί πιάνουν τα χέρια του, ειχε φτιαξει το χορτοκοπτικο του γειτονα και μια κουζινα παλιοτερα. Του 2003 είπε ο πωλητής αλλα 99% ειναι του 2006, έχει φάει και κατι σαβουρδες. Mega deal μου κανει.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Με καμένη φλάντζα κεφαλής και με τα μαζέματα που θέλει όπως λες, καλά την πήρε.

    Το πρόβλημα είναι αν έχει περεταίρω ζημιά από την φλάτζα... φυσικά εφόσον θα βγάλει κεφαλή θα πρέπει να την κάνει καινούργια, βαλβίδες πλάνισμα κλπ.
    πολύ σωστά - αλλά υπάρχουν αφθονα ανταλ/κά στην αγορά κ στην yamaha οπότε βλέποντας κ κάνοντας (400 περίπου ευρώ βρίσκει κομπλέ ΟΛΟ το κουστούμι after market βέβαια ( απο το car.gr ) εδώ βρίσκω εγώ σχεδόν τα πάντα στη yamaha στο serow πού εχω κ ειναι μοντέλο του 1990 ???? κ δεν θα βρεί αυτός για το r6 τού 2003 εως 2006 ? εχει κάρτα κ αγοράζει κ απο ebay αυτός οπότε εκανε καλό deal ... ασχετο ...η yamaha πουλάει το καρμπ/τέρ mikuni bst34 πού φοράει το yamaha serow 615 ευρώ μόνο ... κ αυτός πήρε με 400 ευρώ r6 με 122 η 125 αλογα .....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Μια χαρα για να κάνεις την τρελα σου, πιο κάτω δεν θα το έδινε κανένας και αυριο το πρωι αν το κανει ανταλλακτικά πέρνει τα λεφτα του πίσω.
    Με προσωπικό μάζεμα όλα έρχονται οικονομικά και όμορφα απλά θέλει χρόνο.
    Υπάρχουν τέτοιες "ευκαιρίες" δεν είναι πρωτοφανές απλα πρέπει να είσαι συνειδητοποιημένος στο πώς το θέλεις. Αν θέλεις ενα πένα αυτό θα σου στοιχίσει παραπάνω απο το να πάς να πάρεις ενα έτοιμο.
    Αν δέν σε πειράζει να το κυκλοφορείς με τα σπασίματα και της ταλαιπωρίες του μια χαρα την τρέλα σου θα κάνεις.
    Και γενικά να έχουμε κατα νου οτι ένα μεγάλο ποσοστό απο τα ss που κυκλοφορούν είναι όντως κομμένα ραγισμένα και με κολλημένα πλαίσια απλα οι ιδιοκτητες ήτε δεν το ξέρουν ήτε δεν το λένε...
    LIVE FREEEEE!!!!!

  15. #15
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    πολύ σωστά - αλλά υπάρχουν αφθονα ανταλ/κά στην αγορά κ στην yamaha οπότε βλέποντας κ κάνοντας (400 περίπου ευρώ βρίσκει κομπλέ ΟΛΟ το κουστούμι after market βέβαια ( απο το car.gr ) εδώ βρίσκω εγώ σχεδόν τα πάντα στη yamaha στο serow πού εχω κ ειναι μοντέλο του 1990 ???? κ δεν θα βρεί αυτός για το r6 τού 2003 εως 2006 ? εχει κάρτα κ αγοράζει κ απο ebay αυτός οπότε εκανε καλό deal ... ασχετο ...η yamaha πουλάει το καρμπ/τέρ mikuni bst34 πού φοράει το yamaha serow 615 ευρώ μόνο ... κ αυτός πήρε με 400 ευρώ r6 με 122 η 125 αλογα .....
    Καλά όλα αυτά, έδωσε 400 μόνο για να το πάρει, δεν κουνιέται με καμένη φλάτζα, το θέμα είναι πόσο θα του κοστίσει για να το φέρει σε μια αξιοπρεπή κατάσταση.

    Πιστεύω είναι μια η άλλη με το να έβαζε γραμμάτια για κάτι με λιγότερα προβλήματα. Εύχομαι να είναι τυχερός και να του βγουν λιγότερα.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2013, 23:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF