Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 91

Θέμα: 16ος αγώνας Motul Grand Prix of Japan

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αν το μηχανάκι ήταν εντελώς χρέπι θα είχαν πατώσει άπαντες οι Γιαμαχαίοι.Από την στιγμή που ένας τουλάχιστον(άντε να πούμε κι ο Vinales επίσης) τό πάνε στις πρώτες θέσεις,τότε το πρόβλημα είναι σε αυτούς που το οδηγούν άμα γκρινιάζουν.
    Γεγονός είναι πάντως ότι θέλει να βρεί καμπόσα άλογα για να πάει καλύτερα στις ευθείες για να μπορέσει να απειλήσει τον Άλιεν.
    Περιμένουμε και το νέο Ducati που θα κατεβάσει ο Dall'Ignia στην Βαλένθια και το οποίο λέγεται θα έχει αρκετές αλλαγές.Ίδωμεν.
    H αποδοχή της αλήθειας 10 χρόνια μετά. Κάλιο αργά παρά ΠΟΤΕ.
    Ο Ντόβι δεν μπορεί εκτός αν η Ντουκάτι του φέρει κανά διαστημόπλοιο.
    Ο Χόρχε ΙΣΩΣ μπορούσε αλλά πήρε πούλο.
    Ο Πετρούτσι δεν το κουβεντιάζω ΚΑΝ.

    ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΓΙΑΝΝΟΝΕ ΡΕ Μ>>>>ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
    ανανήψαντας

  2. #62
    Ο πιο βαρετος αγώνας στην ιστορία. Περιμέναμε El Diablo και κάνει λίγο τζερτζελέ αλλά μάταια.

    Ο γιατρός ήταν τόσο απογοήτευση που αν δεν έπεφτε δεν θα ξέραμε καν αν έτρεξε.

    Λορέτζος εκδρομή στην ιαπωνία, όλα τα έξοδα πληρωμένα και δεν συμαζεύεται.

    Πάμε να δουμε Ζαρκό τώρα
    The R is for Respect.

  3. #63
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ..

    ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΓΙΑΝΝΟΝΕ ΡΕ Μ>>>>ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
    Πίσω είναι, τα λένε με τον Χόρχε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #64
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Aν δεν αλλάξει κάτι θα αρχίσουμε να βλέπουμε αγώνες ψαρέματος.

    Α ρε Στόνερ, πόσο μπροστά τελικά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #65
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    #Μόνο_στη_παρακάμερα_του_starX:mas_αΦτά
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 72717900_10219954985566664_42110986106175488_n.jpg‎  

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    όπως πάντα , τα πράγματα με το όνομα τους


    Το Σ/Κ στην Ιαπωνία ολοκληρώθηκε με άσχημο τρόπο για τον Valentino Rossi, παρά το ότι την Παρασκευή οι αλλαγές που επιχείρησε στα φρένα έδειχναν να τον ικανοποιούν.

    Ο Vale και η Yamaha ψάχνουν λύσεις και δεν τις βρίσκουν, την ώρα που η μοτοσυκλέτα του 2018, στα χέρια του Quartararo, «πετάει».

    «Η μοτοσυκλέτα του ’18 είναι καλύτερη από αυτή του ’19; Δεν ξέρω… το θέμα είναι ότι είμαι εγώ αυτός που πάντα υποφέρει από τις Yamaha».

    «Είμαι ο πιο μεγαλόσωμος, αλλά δεν παίζει τόσο ρόλο αυτό. Ο ρυθμός μου δεν ήταν τόσο μακριά από των άλλων, αν εξαιρέσουμε τους τρεις πρώτους».

    Σχολίασε και το γεγονός ότι ο Marquez έμεινε από βενζίνη στο τέλος του Αγώνα.

    «Όπως είχε πει ο Enzo Ferrari, το τέλειο μονοθέσιο είναι αυτό που μένει μετά τον τερματισμό. Στην Honda κάνουν σωστούς υπολογισμούς».

    «Όλα είναι στο όριο, αλλά θα ήθελα να έχω τέτοια προβλήματα… ακόμα κι αν αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να περπατήσω μέχρι τα pits».

    Τον ρώτησαν αν ακόμα το διασκεδάζει πάνω στη μοτοσυκλέτα του.

    «Περνάμε δυσκολίες και έχουμε προβλήματα στους τελευταίους Αγώνες. Σήμερα είχα σταθερό ρυθμό, αλλά έκανα το λάθος και έπεσα».

    «Θα ήθελα να είμαι πιο γρήγορος ώστε να παλεύω για καλύτερες θέσεις. Δεν ήμουν δυνατός, δεν είχα το ρυθμό για να ανακάμψω και να κερδίσω θέσεις».

    «Είχα ωραία μάχη με τον Petrucci μέχρι που έκανα το λάθος. Αλλά και χωρίς την πτώση ο Αγώνας ήταν δύσκολος. Ξεκίνησα από πολύ πίσω και ο ρυθμός μου δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο».

    Και συνοψίζει τα προβλήματά του στον Αγώνα λέγοντας:

    «Σε σχέση με τους άλλους Αγώνες, σήμερα ήμουν γρήγορος αλλά ξεκίνησα από πίσω κι όλα ήταν πιο δύσκολα».

    «Στους τελευταίους Αγώνες έχουμε προβλήματα. Σήμερα ήταν δύσκολα και πάλι στην επιτάχυνση. Είχα τη δυνατότητα να μείνω με τον Rins και τον Crutchlow, αλλά ξεκίνησα από πίσω κι έχασα επαφή».
    https://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=33702

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Η συνέντευξη δεν μπορεί να αποδώσει το ύφος και το βλέμμα του.
    Πρέπει να δει κάποιος την εικόνα για να καταλάβει πόσο απογοητευμένος ήταν.

  8. #68
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    H αποδοχή της αλήθειας 10 χρόνια μετά. Κάλιο αργά παρά ΠΟΤΕ.
    Κάντο αντίστροφα και θα δεις ότι οι άλλοι δεν βλέπουν την αλήθεια.Εμείς αγαπάμε τον Vale,τον παρακολουθούμε 20 και βάλε χρόνια και βλέπουμε ότι δεν είναι η απόδοσή του όπως πριν 10 χρόνια.Αυτό που δεν μπορούν οι λοιποί να αντιληφθούν είναι ότι ο Γιατρός είναι φαινόμενο θέλησης και φυσικής κατάστασης ακόμη και στα 40 του παραμένοντας ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΙΜΟΣ ακόμη και σε αυτό το τρελλό επίπεδο που είναι τώρα το motogp.Ακόμη και 10ος που έρχεται είναι ένα μικρό θαύμα και συνήθως είναι στις θέσεις 4-7,μιλάμε για τρομερή επίδοση.

    Αν μπορούσε να είχε και το Yamaha σε καλύτερο επίπεδο για το στυλ του,ίσως και να κυνηγούσε βάθρα και νίκες σε συχνότερη βάση.Αυτό όμως δεν λέει τίποτα και τίποτα δεν αποκλείει του χρόνου να δούμε ένα καλύτερο Yamaha και να ανέβουν οι επιδόσεις του Valentino.

    Tώρα για τα τρολάκια που θέλουν να τον στείλουν στην αποστρατεία με το έτσι θέλω,να πούμε ότι ο μπάρμπας παραμένει πολύ γρήγορος για να κάθεται στον καναπέ από τώρα.Κι όταν ωριμάσουν οι συνθήκες θα συνεχίσουμε να τον βλέπουμε στην VR46 στο MotoGP.Αλλά δεν το βλέπω πρίν το '22.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #69
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Αν θυμάστε καλά ο Ρόσι πήγε στη Yamaha στο τέλος του 2003, γιατί όταν βρισκόταν στη Honda, οι αντίπαλοι του ισχυρίζονταν ότι κερδίζει γιατί πολύ απλά έχει στα χέρια του την καλύτερη μοτοσικλέτα.


    Δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αυτό.... Το ίδιο νομίζω ισχύει και για τον ΜΜ. Τον ΜΜ δεν τον χωνεύουν μερικοί γιατί έβαλε σε δευτεροτίτη μοίρα το ίνδαλμα πολλών. Δεν κρατάνε όμως όλα για πάντα και θα πρέπει να αναγνωρίσουμε το ταλέντο του μικρού.

  10. #70
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Αν θυμάστε καλά ο Ρόσι πήγε στη Yamaha στο τέλος του 2003, γιατί όταν βρισκόταν στη Honda, οι αντίπαλοι του ισχυρίζονταν ότι κερδίζει γιατί πολύ απλά έχει στα χέρια του την καλύτερη μοτοσικλέτα.


    Δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αυτό.... Το ίδιο νομίζω ισχύει και για τον ΜΜ. Τον ΜΜ δεν τον χωνεύουν μερικοί γιατί έβαλε σε δευτεροτίτη μοίρα το ίνδαλμα πολλών. Δεν κρατάνε όμως όλα για πάντα και θα πρέπει να αναγνωρίσουμε το ταλέντο του μικρού.
    Ας μην λέμε τα ίδια συνέχεια όμως. Κανείς δεν αμφισβητεί το ταλέντο του μικρού, άλλα πράγματα ενοχλούν.

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Αν θυμάστε καλά ο Ρόσι πήγε στη Yamaha στο τέλος του 2003, γιατί όταν βρισκόταν στη Honda, οι αντίπαλοι του ισχυρίζονταν ότι κερδίζει γιατί πολύ απλά έχει στα χέρια του την καλύτερη μοτοσικλέτα.


    Δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αυτό.... Το ίδιο νομίζω ισχύει και για τον ΜΜ. Τον ΜΜ δεν τον χωνεύουν μερικοί γιατί έβαλε σε δευτεροτίτη μοίρα το ίνδαλμα πολλών. Δεν κρατάνε όμως όλα για πάντα και θα πρέπει να αναγνωρίσουμε το ταλέντο του μικρού.
    αυτός ειναι και ο λόγος που ο ΜΜ θα πρέπει συντομα να αλλάξει ομάδα. πάντα θα τον κυνηγάει το στίγμα οτι το hrc τον έκανε μαγκα ακόμη και αν δεν ισχυει. πιέζει ο χρόνος ομως, ενα μηχανάκι για να το στησεις θες 1-2 χρονίες. στα 32 δυσκολο να χτυπησει κουπα.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Πίσω είναι, τα λένε με τον Χόρχε.
    ναι αλλα μπροστά απ το γιατρό πχια....
    μουαχαχαχαχαχαχαχα


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αν μπορούσε να είχε και το Yamaha σε καλύτερο επίπεδο για το στυλ του,ίσως και να κυνηγούσε βάθρα και νίκες σε συχνότερη βάση.Αυτό όμως δεν λέει τίποτα και τίποτα δεν αποκλείει του χρόνου να δούμε ένα καλύτερο Yamaha και να ανέβουν οι επιδόσεις του Valentino.....
    Oύτε του χρόνου ούτε ποτέ.
    Έπρεπε να είχε φύγει απ την εποχή της ντουκάτι.
    Πριν πάει.
    Έκτοτε ήταν η σκιά του παλιού του εαυτού.
    Φυσικά είναι δικαίωμα του να τρέχει και μέχρι τα 50 αφού μπορεί αν βρίσκει μηχανάκι
    αλλά η εικόνα που δίνει είναι λυπητερή.
    Τρώει τα μούτρα του εκεί πίσω παλεύοντας να κρατίσει τη θέση απ το χαζοπετρούτσι
    Αμαρτία.
    Θα μπορούσε να πανηγυρίζει τη νίκη του σκάι τιμ
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 21/10/2019 στις 21:51.
    ανανήψαντας

  13. #73
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα μπροστά απ το γιατρό πχια....
    μουαχαχαχαχαχαχαχα




    Oύτε του χρόνου ούτε ποτέ.
    Έπρεπε να είχε φύγει απ την εποχή της ντουκάτι.
    Πριν πάει.
    Έκτοτε ήταν η σκιά του παλιού του εαυτού.
    Φυσικά είναι δικαίωμα του να τρέχει και μέχρι τα 50 αφού μπορεί αν βρίσκει μηχανάκι
    αλλά η εικόνα που δίνει είναι λυπητερή.
    Τρώει τα μούτρα του εκεί πίσω παλεύοντας να κρατίσει τη θέση απ το χαζοπετρούτσι
    Αμαρτία.
    Θα μπορούσε να πανηγυρίζει τη νίκη του σκάι τιμ
    Τι γραφεις ρε Κτηνε?
    Το 15 ο αλλος πηγε για πρωταθλημα κ επρεπε να ειχε φυγει απο εποχη Ντουκατι?
    Τα θες κ τα λες αυτα?
    Ρε ξεκολλατε με το κομπλεξ σας γιατι γραφετε κ μαργαριταρια.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #74
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Εν τω μεταξύ στην moto2 είχαμε θέαμα...

    https://www.motomag.gr/news/race-new...o-motegi-video


  15. #75
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αυτός ειναι και ο λόγος που ο ΜΜ θα πρέπει συντομα να αλλάξει ομάδα. πάντα θα τον κυνηγάει το στίγμα οτι το hrc τον έκανε μαγκα ακόμη και αν δεν ισχυει. πιέζει ο χρόνος ομως, ενα μηχανάκι για να το στησεις θες 1-2 χρονίες. στα 32 δυσκολο να χτυπησει κουπα.
    Δεν τον γουστάρω με τίποτα αλλά το στίγμα θα το έχει το HRC που έχει ένα μηχανάκι που μόνο το ΜΜ μπορεί να πάει γρήγορα. Όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ πίσω, με τον καημένο τον Χόρχε να μην μπορεί να κουμπώσει 3η.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 16ος αγώνας Motul Grand Prix of Japan
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 188
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2018, 09:47
  2. 15ος αγώνας Motul Grand Prix of Japan
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2017, 14:06
  3. MotoGP #15 Motul Grand Prix of Japan [16/10/16]
    από WiSe στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 163
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2016, 10:19
  4. ΜΟΤΟ GP Round 1 Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2014
    από Billymuse στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 195
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2014, 02:40
  5. Grand Prix of Portugal - Estoril Qualifing Session
    από Todi στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2005, 13:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF