Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 94 από 94

Θέμα: **MULTISTRADA 1000DS

  1. #91
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    οχι τα ειχα φτιαξει,θελει ενα λαμακι εκει που χωριζονται τα φαιρινγκ,να το βιδωσεις στη βαση απο μεσα.ενα δακτυλο περναει απο κει.ρευμα παρε απο τη φισα που και καλα ηταν για θερμενομενα κτλπ,κλεινει με το κλειδι εκεινη η παροχη.δεξια οπως καθεσαι θα τη δεις να ερχεται διπλα στο ρζερβουαρ
    Ευχαριστω απεριοριστα!!!!
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  2. #92
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Update!

    Αφου ξεπερασαμε το θεμα με το υποπλαισιο, την κινω καθημερινα. Κι οταν λεμε καθημερινα ειναι το παπακι μου.

    Παραθετω καποια γεγονοτα απο την καθημερινη μου μετακινηση.

    Επειδη κανω την παραλιακη καθε μερα, τουλαχιστον 1 φορα πηγαινε ελα Βαρη Πειραια, εχω μηχανοποιησει την κινηση μου και την ταχυτητα μου. Δηλαδη, εχω μαθει το συγχρονισμο στα φαναρια και ακολουθω μια σταθερη ταχυτητα για να τα βρισκω πρασινα οσο μπορω γιατι αν εχει κινηση η ταχυτητα μου πεφτει στο +20 απο τα αυτοκινητα αν κανω διηθηση (δηλαδη περναω αναμεσα τους).

    Καποιοι οταν με βλεπουν τους πιανει κατι λες και θα παμε για κοντρα... κι αν τους φτασω, τοτε το σκιζουν κι εξαφανιζοντε... (Κυριως συμβαινει με tracer, vstrom, tdm... )
    Μου ετυχε μία , δύο , λεω τυχαιο ειναι... αλλα εχει γινει παρα πολλες φορες... Μαλλον το κοκκινο του Multi αναβει τα αιματα.... τι να πω;

    Το μοτερ του Μulti ειναι πολυ ροπατο. Δε λεω, ειχα κι αλλα 1000αρια και V2, (Vstrom, varadero) αλλα το Multi χαμηλα εχει πολυ καλυτερη αποκριση και σου δινει αισθηση οτι ειναι πιο δυνατο στα χαμηλα.... Ψηλα δεν το εχω δουλεψει πολυ αλλα οσο το ανεβασα με μεχρι τον κοφτη στις 8500 ανεβαζε χωρις ξεσπασματα αλλα το Strom ηταν πιο δυνατο εκει ψηλα στο στροφομετρο. Αλλα ολα τα λεφτα ειναι απο τις 3,000 που ανοιγω γκαζι με δευτερα και ειναι λες και τρως κλωτσια.

    Αλλα ακομη δεν μπορω να βρω τη θεση μου καλα πανω του... Συνηθως καθομαι πολυ μπροστα κολητα στο τεποζιτο, κι εχω μισο "κωλο" ακομη προς τα πισω μεχρι το συνεπιβατη. Προσπαθω να καθομαι πιο πισω μιας και μου φαινεται πιο ανετη θεση αλλα παλι πιο μπροστ βρισκομαι αυναισθητα. Οπως καταλαβαινετε, ακομη πειραματιζομαι.

    Σε λιγο θα παω για την αλλαγη λαδιων...

    **ΠΥΞΙΔΑΣ 990: φιλε ειδα στο δικο σου το κοκκινο σε μια φωτο, οτι ειχες βαλει προβολακια. οι βασεις ηταν του εμποριου ή τις εφτιαξες?

    Συγνώμη αν είναι off topic αλλά νομίζω είδα ένα ολόιδιο με το δικό σας σε αγγελία... Κάνατε πολύ καλή δουλειά με το υποπλαίσιο... Θεωρώ κρίμα να το δώσετε αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη...

    Κλείνω το off-topic...


  3. #93
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Update!

    .....
    Αλλα ακομη δεν μπορω να βρω τη θεση μου καλα πανω του... Συνηθως καθομαι πολυ μπροστα κολητα στο τεποζιτο, κι εχω μισο "κωλο" ακομη προς τα πισω μεχρι το συνεπιβατη. Προσπαθω να καθομαι πιο πισω μιας και μου φαινεται πιο ανετη θεση αλλα παλι πιο μπροστ βρισκομαι αυναισθητα. Οπως καταλαβαινετε, ακομη πειραματιζομαι.
    ......
    πέφτει το βάρος στον καβάλο! πολύ σπαστικό. Στρώνει λίγο με αντιολισθητικό στα γόνατα και κάνεις γράμμωση..

  4. #94
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη αν είναι off topic αλλά νομίζω είδα ένα ολόιδιο με το δικό σας σε αγγελία... Κάνατε πολύ καλή δουλειά με το υποπλαίσιο... Θεωρώ κρίμα να το δώσετε αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη...

    Κλείνω το off-topic...

    ναι το ειχα βαλει αλλα οχι λογω πλαισιου, ετσι κι αλλιως το εφτιαξα τοσο καλα που δεν προκειται να το ξαναπαθει. Μπορει να σπασει καπου αλλου αλλα οχι εκει.

    Το εβαλα γιατι μου καρφωνονται κατι ιδεες για αλλα μηχανακια... αλλα μετα παλι σκεφτομαι οτι πρεπει να σοβαρευτω και να κατσω στα αβγα μου με αυτο που εχω.

    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Multistrada 1000DS kai termignoni
    από skor-billys στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2013, 02:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF