Σελίδα 2 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 263

Θέμα: Θύμα απάτης

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    φιλε μου τι να σου πω τωρα... αυτα ειναι βασικα πραγματα...

    Για μεταβιβαση πρεπει να εχεις βεβαιωση Τελων... κ ΚΤΕΟ... βασικα πραγματα ρε φιλε... πως πας κι εσυ δινεις χρηματα ετσι...

    Το μονο αποδεικτικο που εχεις στα χερια σου ειναι η εξουσιοδοτηση για τη μεταβιβαση... μπορεις να κινηθεις εναντιον του με αυτο το χαρτι... αν εχεις ενα γνωστο δικηγορο μπορεις να του στειλεις ενα εξωδικο με απειλη αγωγης για απατη.... το οποιο θα του το στειλεις με δικαστικο επιμελητη για παραδοση... (αυτο κοστιζει περιπου κανενα 40αρι ο δικαστικος επιμελητης συν ο,τι σου παρει ο δικηγορος για τη συνταξη του εξωδικου)

    Αλλιως δανεισου τα 110 ευρω, πηγαινε πληρωσε τα τελη, Δες αν εχει ΚΤΕΟ, αν εχει καλως πηγαινε κανε τη μεταβιβαση και πηγαινε να την παρεις.... αν δε στη δινει πηγαινε στην αστυνομια και κανε δηλωση κλοπης της μοτο και πες οτι ξερεις που βρισκεται....
    Μην γράφετε ότι να ναι ρε μάγκες.
    ΥΓ Ντάλτον, ο μοναδικός που ψάχνει λύση στο φόρουμ παρά στην αστυνομία

  2. #17
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    αντι για κεφαλι μηπως να του σπασεις ποδι?

    νομιζω δε μπαινεις κρατητηριο για αυτο...

    τωρα με νδ σπασμενα αριστερα ποδια νομιζω επιδοτουνται απο ΕΣΠΑ

  3. #18
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μην γράφετε ότι να ναι ρε μάγκες.
    ΥΓ Ντάλτον, ο μοναδικός που ψάχνει λύση στο φόρουμ παρά στην αστυνομία
    Γιατι ο,τι να ναι? πας και λες μου την εκλεψε αυτος αν ειναι στο ονομα σου και δε στη δινει ο αλλος...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Γιατι ο,τι να ναι? πας και λες μου την εκλεψε αυτος αν ειναι στο ονομα σου και δε στη δινει ο αλλος...
    Γιατι...

    την Κυριακή ήρθε με ένα δεύτερο κλειδί που είχε πήρε την μότο και μαζί της την άδεια κυκλοφορίας το χαρτί της εξουσιοδότησης και την ταυτότητα μου που τα είχα κάτω απ' την σέλα.
    χωρις τα χαρτια αυτα πως θα κανει μεταβιβαση;

  5. #20
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Γιατι ο,τι να ναι? πας και λες μου την εκλεψε αυτος αν ειναι στο ονομα σου και δε στη δινει ο αλλος...
    Αφού δεν έχει κάνει την μεταβίβαση ο δαλτωνας,πως θα αποδείξει ότι είναι δική του;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #21
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Γιατι...



    χωρις τα χαρτια αυτα πως θα κανει μεταβιβαση;
    ΟΚ πασο... νομιζα οτι ειχε το χαρτι εξουσιοδοτησης ακομη στα χερια του...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  7. #22
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αφού δεν έχει κάνει την μεταβίβαση ο δαλτωνας,πως θα αποδείξει ότι είναι δική του;
    Γραφω πιο πριν οτι αν ειχε το χαρτι της μεταβιβασης να εκανε τη μεταβιβαση πρωτα...

    δε φανταστηκα οτι το μοναδικο χαρτι που εχει θα το παραταγε κατω απο τη σελα...

    Τι να πω... δεν υπαρχει σωτηρια τωρα...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  8. #23
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Γραφω πιο πριν οτι αν ειχε το χαρτι της μεταβιβασης να εκανε τη μεταβιβαση πρωτα...

    δε φανταστηκα οτι το μοναδικο χαρτι που εχει θα το παραταγε κατω απο τη σελα...

    Τι να πω... δεν υπαρχει σωτηρια τωρα...
    Υπάρχει, αν πάει με τα 110 να κάνει επί τόπου την μεταβίβαση δεν νομίζω ο άλλος να μην του το δώσει... το πήρε για να είναι καλυμμένος.

  9. #24
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Την μηχανή την σκότωσε για τα λεφτά που μου την πούλησε αλλά τα είχε ανάγκη εγώ αυτά είχα του τα έδωσα..από κει και πέρα όταν έμαθα ότι τελικά χρωστάει τέλη το άφησα για αργότερα γτ δν είχα.την μηχανή την πήγαινα απ' το σπίτι στο μαγαζί που δουλεύω.ενα τετράγωνο μακριά.. αυτός μόλις αντιλήφθηκε ότι δν έχω κάνει μεταβίβαση ήρθε σαν κύριος και την πήρε..η ιστορία που μπαζει? είχα κ άλλο μότο να κινουμε.. εγώ έχω χάσει 1500 ευρώ της αγοράς συν 300ευρω που έβαλα στην μηχανή για να κινηθεί αξιοπρεπώς..τον τύπο τον ξέρω πολλά χρόνια δούλευε και στο μαγαζί που δουλεύω εγώ.. τώρα τον βλέπω κάθε μέρα έξω και κάνει την πάπια..με λόγια δν βγάζω άκρη..και δν θέλω να το πάω αλλού γτ με πνίγει και το δίκιο και θα πνίξω αυτόν και θα κάνω καιρό να ξαναγράψω στο μότο.γρ αν το πάμε αλλού
    Μπινια!!!!

  10. #25
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Την μηχανή την σκότωσε για τα λεφτά που μου την πούλησε αλλά τα είχε ανάγκη εγώ αυτά είχα του τα έδωσα..από κει και πέρα όταν έμαθα ότι τελικά χρωστάει τέλη το άφησα για αργότερα γτ δν είχα.την μηχανή την πήγαινα απ' το σπίτι στο μαγαζί που δουλεύω.ενα τετράγωνο μακριά.. αυτός μόλις αντιλήφθηκε ότι δν έχω κάνει μεταβίβαση ήρθε σαν κύριος και την πήρε..η ιστορία που μπαζει? είχα κ άλλο μότο να κινουμε.. εγώ έχω χάσει 1500 ευρώ της αγοράς συν 300ευρω που έβαλα στην μηχανή για να κινηθεί αξιοπρεπώς..τον τύπο τον ξέρω πολλά χρόνια δούλευε και στο μαγαζί που δουλεύω εγώ.. τώρα τον βλέπω κάθε μέρα έξω και κάνει την πάπια..με λόγια δν βγάζω άκρη..και δν θέλω να το πάω αλλού γτ με πνίγει και το δίκιο και θα πνίξω αυτόν και θα κάνω καιρό να ξαναγράψω στο μότο.γρ αν το πάμε αλλού
    Κάτσε ρε Δάλτονα... τι συζητάτε; Αν πας με τα 110 δεν θα στην δώσει;

  11. #26
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Την μηχανή την σκότωσε για τα λεφτά που μου την πούλησε αλλά τα είχε ανάγκη εγώ αυτά είχα του τα έδωσα..από κει και πέρα όταν έμαθα ότι τελικά χρωστάει τέλη το άφησα για αργότερα γτ δν είχα.την μηχανή την πήγαινα απ' το σπίτι στο μαγαζί που δουλεύω.ενα τετράγωνο μακριά.. αυτός μόλις αντιλήφθηκε ότι δν έχω κάνει μεταβίβαση ήρθε σαν κύριος και την πήρε..η ιστορία που μπαζει? είχα κ άλλο μότο να κινουμε.. εγώ έχω χάσει 1500 ευρώ της αγοράς συν 300ευρω που έβαλα στην μηχανή για να κινηθεί αξιοπρεπώς..τον τύπο τον ξέρω πολλά χρόνια δούλευε και στο μαγαζί που δουλεύω εγώ.. τώρα τον βλέπω κάθε μέρα έξω και κάνει την πάπια..με λόγια δν βγάζω άκρη..και δν θέλω να το πάω αλλού γτ με πνίγει και το δίκιο και θα πνίξω αυτόν και θα κάνω καιρό να ξαναγράψω στο μότο.γρ αν το πάμε αλλού
    τα σηματακια ειναι υποχρεωση του πωλητη να ειναι πληρωμενα
    110ε σημαινει 2 χρονια απληρωτα,αρα κυκλοφοραγε ετσι..και συνεχιζει να κυκλοφοραει το μηχανακι.
    καλα εισαστε στο ιδιο χωριο και κανατε εξουδιοδοτηση?
    στο κεπ δεν πηγαιναντε παρεα να καθαρισετε?
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #27
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.126
    Από ότι καταλαβαίνω αυτό είναι το πρόβλημα... η απάτη έγκειται στα 110€ των σημάτων που δεν το ήξερε μάλλον ο Δάλτονας.

    Μαλακία του βέβαια γιατί πριν δώσει τα χρήματα έπρεπε να έχει το χαρτί μη οφειλής... τώρα αν για 110€ σφαχτούν τι να πω...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Κάτσε ρε Δάλτονα... τι συζητάτε; Αν πας με τα 110 δεν θα στην δώσει;
    Δεν είναι μόνο τα 110.Βάλε και άλλα 70 (στο περίπου )την μεταβίβαση που επιβαρύνει τον αγοραστή. Θέλει κάνα 200αρι να ξεμπερδέψει.

    Γνώμη μου. Βρες τα λεφτά επειγόντως και πηγενε με όμορφο τρόπο και μιλάς μαζί του. Ρίξε και μια συγνώμη και ένα "είμαι μ@λακας "και πιστεύω κάτι θα βγάλεις.


    Και που σε. ....Όχι τσαμπουκαδες ρε δαλτονα! !!Θέλουμε να σε βλέπουμε εδώ γύρω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    τα σηματακια ειναι υποχρεωση του πωλητη να ειναι πληρωμενα
    110ε σημαινει 2 χρονια απληρωτα,αρα κυκλοφοραγε ετσι..και συνεχιζει να κυκλοφοραει το μηχανακι.
    καλα εισαστε στο ιδιο χωριο και κανατε εξουδιοδοτηση?
    στο κεπ δεν πηγαιναντε παρεα να καθαρισετε?
    Έχει το 19 απλήρωτο και έχει φάει πρόστιμο που έχει διαπλασιαστεί.Ντάλτον το άφησες στο αέρα και τώρα πρέπει να τα βάλεις όλα μάλλον αλλιώς εσύ θα είσαι ο χαμένος ,αν νομίζεις ότι του το πήρες λίγα δανείσου και προχώρα ...σε λίγο έρχονται άλλα 110 έχε υπόψιν αν δεν τα βρείτε

  15. #30
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλά μου θύμισες την κατάληξη στο παρακάτω θέμα

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2908515

    Πάνω-κάτω ό,τι έγραψε και ο Παπασούζας, πιο πιθανό να καταφέρεις κάτι με το μαλακό.

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θυμα Εγκαταλειψης
    από christosms στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 12:28
  2. Απαντήσεις: 153
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2008, 22:34
  3. Eνα ακομη θυμα του internet.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 00:17
  4. Αναστροφη ταξιτζη- θυμα μοτοσυκλετιστης
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2007, 22:28
  5. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF