Σελίδα 3 από 18 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 263

Θέμα: Θύμα απάτης

  1. #31
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Moto.gr (εκτος τον άλλων και) γραμμη ψυχολογικής υποστήριξης για εσας τους αχαριστους νεοι που παραπονιεστε μερικες φορες.

    Οτι σου ειπαν οι αποπανω, πηγαινε με το καλο στο κεπ με τα 110 να κανεις μεταβίβαση, εαν εχεις ολα τα εγγραφα και το κεπ λαβει τα εγγγραφα το μηχανακι θα ειναι συντομα δικο σου. Πες και τον τυπο οτι δεν κανουμε ετσι μιλαμε πρωτα αλλιως ειναι στια-που στο χωριο μας.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παιδια... Του εχει αγορασει το μηχανακι και ο αλλος το εχει για δικο του μια και η μεταβιβαση δεν έγινε ...και λεφτα του Νταλτον δεν του επιστραφηκανε. Μονο με εξωδικο μπας και ψαρωσει φιλε μου να πατε να κανετε την μεταβιβαση.
    Επειδη διαβαζω στο ποδι δεν ξερω αν μου ξεφυγε κάτι και γραφω αρλούμπες

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Επειδή η ψυχολογία μου είναι χάλια θα τα γράψω περιληπτικά
    Ένας τύπος εδώ απ' το χωριό πουλούσε ένα Ζ750 σε πολύ καλή κατάσταση με 44.000 χιλιόμετρα αποφασίζω τελευταία στιγμή να το αγοράσω.. μιλάμε δίνουμε ραντεβού σε μια καφετέρια μέρα Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου συμφωνούμε πάμε στο ΑΤ μου κάνει εξουσιοδότηση για μεταβίβαση μου δίνει και την άδεια κυκλοφορίας του δίνω τα χρήματα και παίρνω το μότο.. πάω την άλλη μέρα Δευτέρα στο ΚΕΠ να κάνω μεταβίβαση μαθαίνω χρωστάει 110 ευρώ τέλη.. αφήνω την μεταβίβαση για αργότερα γτ δν είχα χρήματα... πέρασαν οι μέρες είχα κάποιες οικονομικές δυσκολίες και δν την έκανα..με βρίσκει την προηγούμενη Παρασκευή μου λέει τη έκανες του λέω όχι ακόμη... την Κυριακή ήρθε με ένα δεύτερο κλειδί που είχε πήρε την μότο και μαζί της την άδεια κυκλοφορίας το χαρτί της εξουσιοδότησης και την ταυτότητα μου που τα είχα κάτω απ' την σέλα.. πέρασε όλη η βδομάδα κάνοντας υπομονή μήπως και βγάλω άκρη μαζί του.ακρη δν έβγαλα... εγώ πέρσυ τον Ιανουάριο είχα ένα θέμα με την αδερφή μου και έναν βλάκα πιτσιρικά και σε ένα δικαστήριο έφαγα 6 μήνες φυλακή με δύο χρόνια αναστολή..δν θέλω να του σπάσω το κεφάλι γτ δν θέλω να κάτσω πάλι ούτε ένα βράδυ στο κρατητήριο ούτε έχουν χρήματα οι δικοί μ να με βγάλουν..τι μπορώ να κάνω τώρα? Δν έχω τπτ στα χέρια μου.. βρίσκομαι σε μια κατάσταση χάλια
    Ή πάρε τους 6 μήνες ή κλάψε τα λεφτά σου
    και στους μπάτσους να πας ούτε θα σε ακούσουν.
    Δεν έχεις καμία απόδειξη ότι πληρώθηκες.
    ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ
    ανανήψαντας

  4. #34
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    "Θα είναι σα να έχεις μηχανή, αλλά δεν θα έχεις"...

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Η εξουσιοδότηση μεταβίβασης επρεπε να απαγορεύεται αναμεσα σε ιδιωτες. Εχω βαρεθει να διαβαζω ιστοριες που ξεκινανε με αυτη την φακιν εξουσιοδότηση.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Ο τύπος έχει ακόμα την ταυτότητα σου;

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    "Θα είναι σα να έχεις μηχανή, αλλά δεν θα έχεις"...
    Κοέλιο η γέροντας Παίσιος;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Αν είναι όπως τα γράφεις και ο άλλος άρπαξε χρήμα και μοτέρ,το παίζει τρέλα και δεν σε εξηγήθηκε ''μάγκα πλέρωσε μεταβίβαση κ το παίρνεις'' φαντάζομαι τι είναι κ αυτός.
    Να υποθέσω πως το χωριό σου εκτός από Ντάλτονς έχει και Jesse James,Billy the Kid,Butch Cassidy και τα λοιπά

    Μας λες φίλος ότι ο άλλος το παίζει τρέλα,τι εννοείς;Τι ντίλια κάνετε ρε πστμ.Όπως και ναχει πάρτον με τα λόγια να βγάλεις άκρη ρε φίλος,να πάρεις τουλάχιστον τα φράγκα πίσω.
    porca miseria.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Την μηχανή την σκότωσε για τα λεφτά που μου την πούλησε αλλά τα είχε ανάγκη εγώ αυτά είχα του τα έδωσα..από κει και πέρα όταν έμαθα ότι τελικά χρωστάει τέλη το άφησα για αργότερα γτ δν είχα.την μηχανή την πήγαινα απ' το σπίτι στο μαγαζί που δουλεύω.ενα τετράγωνο μακριά.. αυτός μόλις αντιλήφθηκε ότι δν έχω κάνει μεταβίβαση ήρθε σαν κύριος και την πήρε..η ιστορία που μπαζει? είχα κ άλλο μότο να κινουμε.. εγώ έχω χάσει 1500 ευρώ της αγοράς συν 300ευρω που έβαλα στην μηχανή για να κινηθεί αξιοπρεπώς..τον τύπο τον ξέρω πολλά χρόνια δούλευε και στο μαγαζί που δουλεύω εγώ.. τώρα τον βλέπω κάθε μέρα έξω και κάνει την πάπια..με λόγια δν βγάζω άκρη..και δν θέλω να το πάω αλλού γτ με πνίγει και το δίκιο και θα πνίξω αυτόν και θα κάνω καιρό να ξαναγράψω στο μότο.γρ αν το πάμε αλλού


    τι μαρκα καπνιζεις;

  10. #40
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Ναι την έχει ακόμη.. επίσης όταν έμαθα πως χρωστάει τέλη ΚΑΙ ότι τελικά ούτε ΚΤΕΟ έχει μιας και το πήρα τζάμπα συμφωνήσαμε να τα πληρώσω εγώ αυτά..δν τίθεται θέμα χρημάτων.. απλά ο τύπος πήρε το μότο χθες το εξαφάνισε κιόλας και δν ξέρω τι σκοπό έχει..να τι πουλήσει αλλού ίσως?
    Σήμερα πρωί πήγε του μίλησε ο πατέρας μου ήρεμα και ωραία αλλά σαφή απάντηση δν έδωσε το άφησαν από Δευτέρα.. σήμερα το απόγευμα ή αύριο θα πάει και το αφεντικό μου να του μιλήσει.. πάντως με πέτυχε στο δρόμο και με χαιρέτησε.. εγώ αν πάω θα μου πει πάλι δικαιολογίες του τύπου αθέτησης την συμφωνία που κάναμε για την μεταβίβαση και το άφησες καιρό έτσι και τώρα θέλει και ΚΤΕΟ και εγώ δουλεύω κάθε μέρα και σε σένα δν το δίνω να πας..και θα δούμε αύριο και θα δούμε μεθαύριο και το μότο δν το βλέπω και θα τον γυρίσω καμία και ξέρει πολύ καλά τι θέματα έχω με τον νόμο και θα μπλέξω περισσότερο
    Μπινια!!!!

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    τι μαρκα καπνιζεις;
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #42
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ωπα ρε Δαλτωνα, ακουσες 6 μηνες στο δικαστηριο και δεν μπηκε αρχειο με το νομο Παρασκευοπουλου? Πως γινεται αυτο? Ποτε εγινε το δικαστηριο?
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Ναι την έχει ακόμη.. επίσης όταν έμαθα πως χρωστάει τέλη ΚΑΙ ότι τελικά ούτε ΚΤΕΟ έχει μιας και το πήρα τζάμπα συμφωνήσαμε να τα πληρώσω εγώ αυτά..δν τίθεται θέμα χρημάτων.. απλά ο τύπος πήρε το μότο χθες το εξαφάνισε κιόλας και δν ξέρω τι σκοπό έχει..να τι πουλήσει αλλού ίσως?
    Σήμερα πρωί πήγε του μίλησε ο πατέρας μου ήρεμα και ωραία αλλά σαφή απάντηση δν έδωσε το άφησαν από Δευτέρα.. σήμερα το απόγευμα ή αύριο θα πάει και το αφεντικό μου να του μιλήσει.. πάντως με πέτυχε στο δρόμο και με χαιρέτησε.. εγώ αν πάω θα μου πει πάλι δικαιολογίες του τύπου αθέτησης την συμφωνία που κάναμε για την μεταβίβαση και το άφησες καιρό έτσι και τώρα θέλει και ΚΤΕΟ και εγώ δουλεύω κάθε μέρα και σε σένα δν το δίνω να πας..και θα δούμε αύριο και θα δούμε μεθαύριο και το μότο δν το βλέπω και θα τον γυρίσω καμία και ξέρει πολύ καλά τι θέματα έχω με τον νόμο και θα μπλέξω περισσότερο
    Ζήτα όμορφα και ωράια ένα Μεγάλο Συγνώμμη καθώς και τα λεφτά σου ,την ταυτότητα και την υπεύθυνη δήλωση. Μόνο έτσι θα βγείς κερδισμένος. Δεν θα ήθελα το μηχανάκι μετά από όσα έχουν προηγηθεί. Προσωπικά δεν θα έπαιρνα κάν την ταυτότητα πίσω ή την υπέθυνη. Θα έκανα μόνο δήλωση απώλειας και θα του τα άφηνα ενθύμιο εφόσον έπαιρνα τα χρήματα πίσω
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 19/10/2019 στις 15:13.

  14. #44
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Καλα το ασυληπτο ειναι οτι κανει παρακράτηση της ταυτοτητας σου. Αυτο ειναι παρανομο και αν ρωτήσεις εναν νομικό θα σου πει την ποινή επιφέρει
    Δηλαδη πηγε ο μπαμπας σου και δεν το λυ εδωσε καν ταυτοτητα??
    Απο πιο χωριο ειστε απλως να ξερουμε

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Την μηχανή την σκότωσε για τα λεφτά που μου την πούλησε αλλά τα είχε ανάγκη εγώ αυτά είχα του τα έδωσα..από κει και πέρα όταν έμαθα ότι τελικά χρωστάει τέλη το άφησα για αργότερα γτ δν είχα.την μηχανή την πήγαινα απ' το σπίτι στο μαγαζί που δουλεύω.ενα τετράγωνο μακριά.. αυτός μόλις αντιλήφθηκε ότι δν έχω κάνει μεταβίβαση ήρθε σαν κύριος και την πήρε..η ιστορία που μπαζει? είχα κ άλλο μότο να κινουμε.. εγώ έχω χάσει 1500 ευρώ της αγοράς συν 300ευρω που έβαλα στην μηχανή για να κινηθεί αξιοπρεπώς..τον τύπο τον ξέρω πολλά χρόνια δούλευε και στο μαγαζί που δουλεύω εγώ.. τώρα τον βλέπω κάθε μέρα έξω και κάνει την πάπια..με λόγια δν βγάζω άκρη..και δν θέλω να το πάω αλλού γτ με πνίγει και το δίκιο και θα πνίξω αυτόν και θα κάνω καιρό να ξαναγράψω στο μότο.γρ αν το πάμε αλλού
    όταν λέω γω ότι η ιστορία μπάζει...
    Διαβάστε προσεκτικά τι γράφει
    Μόνος του εκτίθεται
    Ασε την κλάψα ρε φίλε
    Πήγες για μαλλί , αλλά βγηκες κουρεμένος. Ήταν πιο μάγκας απο σενα ο άλλος ο τσόγλανος κ τωρα σε κρατάει απ τ αρχιδια..
    Το κατοστάρικο για τη μεταβίβαση δε το είχες. Οικονομικά προβλήματα.

    Το 300€ που έριξες στην μηχανή το είχες όμως.
    Απλά έγραψες στα παπαρια σου την υποχρέωση σου.

    Μην κλαις, δεν σε λυπάμαι.

Σελίδα 3 από 18 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θυμα Εγκαταλειψης
    από christosms στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 12:28
  2. Απαντήσεις: 153
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2008, 22:34
  3. Eνα ακομη θυμα του internet.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 00:17
  4. Αναστροφη ταξιτζη- θυμα μοτοσυκλετιστης
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2007, 22:28
  5. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF