Σελίδα 4 από 18 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 263

Θέμα: Θύμα απάτης

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλα το ασυληπτο ειναι οτι κανει παρακράτηση της ταυτοτητας σου. Αυτο ειναι παρανομο και αν ρωτήσεις εναν νομικό θα σου πει την ποινή επιφέρει
    Δηλαδη πηγε ο μπαμπας σου και δεν το λυ εδωσε καν ταυτοτητα??
    Απο πιο χωριο ειστε απλως να ξερουμε
    Απώλεια ή κλοπή δήλωσε θα αναρωτιέται Για μένα είναι άχρηστη η ταυτότητα πλέον. Και να το πάρει θα πρέπει να αλλάξει και κλειδαριά


    this deal is off
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 19/10/2019 στις 14:57.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Πηρε το μοτό πίσω γιατί είδε κι απόειδε, να το δώσει αλλού, και όταν πληρωθεί από αλλού, θα σου δώσει πίσω εσένα τα λεφτά σου, που εν τω μεταξύ έχει ξοδέψει γιατί δεν ήξερε ο άνθρωπος ότι θα χρειαζόταν αναστροφή η πώληση.

    Θέλει πολύ μυαλό;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    μπινια καταρχην τα χαρτια επρεπε να ηταν μεσα στο σπιτι κλειδωμενα, η μηχανη σε γκαραζ κλειδωμενη μεχρι να γινει η μεταβιβαση.
    αυτες οι δουλειες θελουν να τελειωνουν σε 1 μερα. να πηγαινατε μαζι κεπ,να μεταβιβαζοταν παρουσια και των 2 και τελος.

    τωρα το καλο σεναριο ειναι να σου την δωσει πισω αν πληρωσεις τα παντα και την μεταβιβασεις. η τα λευτα πισω
    το κακο σεναριο ειναι να μην την ξαναδεις,αυτος να κρατισει τα 1500 και την μηχανη και με την ταυτοτητα σου καποιος αχμετ να βγαλει διαβατηριο
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 19/10/2019 στις 19:34.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Πηρε το μοτό πίσω γιατί είδε κι απόειδε, να το δώσει αλλού, και όταν πληρωθεί από αλλού, θα σου δώσει πίσω εσένα τα λεφτά σου, που εν τω μεταξύ έχει ξοδέψει γιατί δεν ήξερε ο άνθρωπος ότι θα χρειαζόταν αναστροφή η πώληση.

    Θέλει πολύ μυαλό;

    Αυτό κι αν είναι η επιτομή της απάτης και του εκβιασμού
    Πολύ μυαλό θέλει να καταγράψει την επόμενη συνομιλία ? Ας είναι και παράνομο... απλά θα έχει κάποια πειστήρια

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Ναι την έχει ακόμη.. επίσης όταν έμαθα πως χρωστάει τέλη ΚΑΙ ότι τελικά ούτε ΚΤΕΟ έχει μιας και το πήρα τζάμπα συμφωνήσαμε να τα πληρώσω εγώ αυτά..δν τίθεται θέμα χρημάτων.. απλά ο τύπος πήρε το μότο χθες το εξαφάνισε κιόλας και δν ξέρω τι σκοπό έχει..να τι πουλήσει αλλού ίσως?
    Σήμερα πρωί πήγε του μίλησε ο πατέρας μου ήρεμα και ωραία αλλά σαφή απάντηση δν έδωσε το άφησαν από Δευτέρα.. σήμερα το απόγευμα ή αύριο θα πάει και το αφεντικό μου να του μιλήσει.. πάντως με πέτυχε στο δρόμο και με χαιρέτησε.. εγώ αν πάω θα μου πει πάλι δικαιολογίες του τύπου αθέτησης την συμφωνία που κάναμε για την μεταβίβαση και το άφησες καιρό έτσι και τώρα θέλει και ΚΤΕΟ και εγώ δουλεύω κάθε μέρα και σε σένα δν το δίνω να πας..και θα δούμε αύριο και θα δούμε μεθαύριο και το μότο δν το βλέπω και θα τον γυρίσω καμία και ξέρει πολύ καλά τι θέματα έχω με τον νόμο και θα μπλέξω περισσότερο
    Πατέρας και μετά αφεντικό , λίγη ντροπή ρε ανήλικος είσαι ? Κόψε τον κώλο σου βρες τα λεφτά πήγαινε ζήτα 10 συγγνώμες και καθάρισε σαν ΑΝΤΡΑΣ

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πατέρας και μετά αφεντικό , λίγη ντροπή ρε ανήλικος είσαι ? Κόψε τον κώλο σου βρες τα λεφτά πήγαινε ζήτα 10 συγγνώμες και καθάρισε σαν ΑΝΤΡΑΣ
    Συμφωνώ. Προς γνώση και συμμόρφωση όλων και ειδικά όταν έχεις και προηγούμενα με τον νόμο και κάποιος μοχλέυει την όλη κατάσταση με θράσσος ή πλαγίως. Να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ .

  7. #52
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πατέρας και μετά αφεντικό , λίγη ντροπή ρε ανήλικος είσαι ? Κόψε τον κώλο σου βρες τα λεφτά πήγαινε ζήτα 10 συγγνώμες και καθάρισε σαν ΑΝΤΡΑΣ
    https://www.youtube.com/watch?v=jGtfsqk958I
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    "ουδείς άσφαλτος"

  9. #54
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    "ουδείς άσφαλτος"
    επειδη πολυ εχει κατηγορηθει η αντζελα γι αυτο δες οτι ειχε δικηο στην κατηγορια επιθετο

    https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%A...84%CE%BF%CF%82
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Βασικα και οι 2 πλευρες ειναι Ελληναραδες κλασικοι....
    Ο ενας πουλαει μηχανη με εξουσιοδοτηση και με οφειλες στο κρατος και ο αλλος κυκλοφορει μηχανακι σε ξενο ονομα.
    Ο πωλητης βεβαια τσεπωνει τα λεφτα κραταει και αντικλειδι ομως.Ποιος σου λεει οτι δε θα ερχοταν να στο παρει ακομα και μεταβιβαση να ειχες κανει.....

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Ρε μάγκες ας σταματήσουμε λίγο να το παίζουμε δικαστές.Ο άνθρωπος έκανε μαλακία να οδηγεί το μηχανάκι χωρίς να
    έχει κάνει τη μεταβίβαση αλλά με το να του υπενθυμίζουμε απλά τη μαλακία του δεν τον βοηθάμε σε κάτι,τα μισά ποστς
    είναι <αν εμπλεκόταν σε ατύχημα> <αν τον έγραφε η αστυνομία> και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν πατίνι.
    Φίλε μου χωρίς χαρτιά στα χέρια σου δεν μπορεις να αποδείξεις τιποτα.Τουλάχιστον η πληρωμή έγινε με καταθεση στο ονομά του έτσι?
    Αν δεν τα βρείτε στα λόγια και το πας δικαστικώς αυτό θα μετρήσει.

  12. #57
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ρε μάγκες ας σταματήσουμε λίγο να το παίζουμε δικαστές.Ο άνθρωπος έκανε μαλακία να οδηγεί το μηχανάκι χωρίς να
    έχει κάνει τη μεταβίβαση αλλά με το να του υπενθυμίζουμε απλά τη μαλακία του δεν τον βοηθάμε σε κάτι
    Στη μια μαλακία, είναι απλώς μαλακία και έχεις δίκιο. Στις 7235, το λες διαφορετικά.
    Life begins at 45°.

  13. #58
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.648
    Μάγκες, αντιλαμβάνεστε ότι δεν είστε τηλεδικαστές σε πάνελ του σταρ τσάνελ ή αξιωματικοί υπηρεσίας,έτσι;
    με αποκορύφωμα αυτο του τυφώνα (ρε φίλε, αν είχες νεύρα, γιατί μπήκες εδώ να τα ξεσπάσεις; ) η πλειοψηφία των ποστ ξεχειλίζει κακία.
    Λεφτά σας ζήτησε στην τελική ή σας χάλασε τη σούπα;
    Χαλαρώστε ρε μλκς λίγο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #59
    Ολα καλά θα πανε . Θα δειτε .

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ολα καλά θα πανε . Θα δειτε .
    Μακάρι.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 4 από 18 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θυμα Εγκαταλειψης
    από christosms στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 12:28
  2. Απαντήσεις: 153
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2008, 22:34
  3. Eνα ακομη θυμα του internet.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 00:17
  4. Αναστροφη ταξιτζη- θυμα μοτοσυκλετιστης
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2007, 22:28
  5. Αμερικανιες συνεχεια..με θυμα ενα GSXR 1000 05'
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 00:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF