Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 114

Θέμα: Honda GTR 150 vs SYM VF 185

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    δηλαδή όντως συγκρίνουμε τις μπανιέρες με ρόδες
    Συνημμένο 415652

    Συνημμένο 415653

    Συνημμένο 415654

    με αυτό; (από το τεστ που το πηγα)

    Συνημμένο 415655

    σιγουρα υπάρχουν και πιο φθηνές και πιο αντε να το πω λογικές λύσεις παιδιά...αλλα είναι το gtr καψούρα λέμε...όπως ξέρετε οτι και να καβαλάμε πρέπει να μας βλωνεικά και λίγο αλλιως θα πηγαίναμε κάθε πρωί όλοι με τέτοια στις δουλειές μας..

    Συνημμένο 415656
    Εννοειτε οχι...ο ανθρωπος ρωτησε ''ποια ΣΚΟΥΤΕΡ εχει σε αυτα τα χρηματα !
    Δεν λεμε για συγκριση....εγω τουλαχιστον

  2. #62
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    δηλαδή όντως συγκρίνουμε τις μπανιέρες με ρόδες

    με αυτό; (από το τεστ που το πηγα)
    Όχι. Τα σκούτερ είναι καλύτερα στα πάντα.

    (εκτός της οικονομίας)



    Αν θες κάτι να σε καυλώνει, παίρνεις μοτοσικλέτα. Τα σκούτερ και τα παπιά είναι φτιαγμένα για να είναι χρηστικά, όχι καυλωτικά. Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει με +50 κυβικά και 2 έξτρα πλαστικά.
    Life begins at 45°.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι. Τα σκούτερ είναι καλύτερα στα πάντα.

    (εκτός της οικονομίας)



    Αν θες κάτι να σε καυλώνει, παίρνεις μοτοσικλέτα. Τα σκούτερ και τα παπιά είναι φτιαγμένα για να είναι χρηστικά, όχι καυλωτικά. Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει με +50 κυβικά και 2 έξτρα πλαστικά.
    Όλα ή κάποια συγκεκριμένα χρώματα

  4. #64
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Όλα ή κάποια συγκεκριμένα χρώματα
    Όλα, αλλά να ξεκαθαρίσουμε ότι "σκούτερ" εννοώ τα σκούτερ, όχι τις μπανιέρες με μεταξόνιο πούλμαν.
    Life begins at 45°.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Όταν λέμε στα πάντα καλύτερα τα σκούτερ εννοούμε και κίνηση μέσα στο μποτιλιάρισμα;

    εννοούμε και ανέβα κατέβα σε πεζοδρόμιο για να το αφήσεις έξω από δουλειά ή άλλες δραστηρίοτητες της καθημερινότητας;

    εννοούμε σε χώρο που πιάνει στο ήδη περιορισμένο παρκιν σου (είπαμε έχουμε κι άλλα οχήματα)

    εννοούμε σε ηλεκτρικά;


    εννοούμε σε κατανάλωση βενζίνης;

    εννοούμε σε σέρβις;

    εννοούμε σε κόστος αντικατάστασης πλαστικών και διακοσμητικών σε περίπτωση πτώσης έστω και στατικής; (αν πέσει η μπανιέρα με την πλαστικούρα που ειναι ντυμένη, απλά την πουτσισες)

    εννοούμε σε ευκολία να βάλεις μόνος σου χέρι και να γλιτώσεις κανα κερατιατικο απο τα συνεργεία;

    ή εννοούμε ΜΟΝΟ σέλα παπουδιερα πόδια κουβέρτες, τζαμαρία μπροστά και δεν ξέρω γω τι άλλο βρίσκουμε συνήθως στο σαλόνι του σπιτιού μας;

    μηχανή για τις άλλες κ..λες είπα εδώ και δυο σελίδες έχω.

    το παπι θα ειναι ο καθημερινός μου σύντροφος στην πόλη και μην σου πω οτι θα το σέρνω και στο χωριό το καλοκαίρι με τρέιλερ...

    το οτι θέλω να με φτιαχνει λίγο με το ντιζαϊν του, τα περιφερειακά του και η οποια απόδοση του (σε σχέση με ένα κακομουτσονο παπί που δουλεύει με κιβωτιο-μυλος ντελιβερα) κι εφόσον είμαι διατεθειμένος να σκάσω τον παρά δεν νομίζω ότι ακυρώνει την χρηστικότητα ή αφαιρεί πόντους κ...λας.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #66
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Όταν λέμε "στα πάντα", εννοούμε σε αυτά που έχουν τη μέγιστη σημασία για καθημερινή μετακίνηση στην πόλη. Αυτόματο, άνεση και χώροι.

    Φυσικά θα πάρεις ό,τι γουστάρεις. Ό,τι βολεύει τον καθένα. Προφανώς δεν είναι όλα τα μηχανάκια για όλους τους ανθρώπους. Αλλά για το 95%* αυτών, το σκούτερ είναι πάντα η καλύτερη επιλογή.





    * εννοείται ότι μιλάμε για τη συγκεκριμένη χρήση
    Life begins at 45°.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν λέμε "στα πάντα", εννοούμε σε αυτά που έχουν τη μέγιστη σημασία για καθημερινή μετακίνηση στην πόλη. Αυτόματο, άνεση και χώροι.

    Φυσικά θα πάρεις ό,τι γουστάρεις. Ό,τι βολεύει τον καθένα. Προφανώς δεν είναι όλα τα μηχανάκια για όλους τους ανθρώπους. Αλλά για το 95%* αυτών, το σκούτερ είναι πάντα η καλύτερη επιλογή.





    * εννοείται ότι μιλάμε για τη συγκεκριμένη χρήση
    Πολλοί πάρα πολλοί τα σιχαίνονται και γω μαζί, τι μιλάς τώρα για εξορθολογισμούς και πράσινα άλογα και αυτοματισμούς και χώρους κλπ κλπ

  8. #68
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Τι θα πει "τα σιχαίνονται"; Όταν ένα εργαλείο είναι το καλύτερο για τη δουλειά σου και "σιχαίνεσαι" να το χρησιμοποιείς, ε οκ, καταλαβαίνεις ότι υπάρχει πρόβλημα. Γιατί εδώ μιλάμε για ακριβώς αυτό: εργαλεία. Το γούστο είναι για την αναψυχή, όχι τη δουλειά.

    Δεν έχω απολύτως κανένα λόγο να υποστηρίξω τα σκούτερ, και πιθανότατα έχω πολύ πιο ακραίες ιδέες και από τους 2 σας για το τι είναι μοτοσικλέτα και μοτοσικλετισμός, αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
    Life begins at 45°.

  9. #69
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Μα ο κικσταρτ δεν ψάχνει εργαλείο.Κάτι που να μην του θυμίζει κάθε μέρα ότι μεγάλωσε θέλει .
    porca miseria.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι θα πει "τα σιχαίνονται"; Όταν ένα εργαλείο είναι το καλύτερο για τη δουλειά σου και "σιχαίνεσαι" να το χρησιμοποιείς, ε οκ, καταλαβαίνεις ότι υπάρχει πρόβλημα. Γιατί εδώ μιλάμε για ακριβώς αυτό: εργαλεία. Το γούστο είναι για την αναψυχή, όχι τη δουλειά.

    Δεν έχω απολύτως κανένα λόγο να υποστηρίξω τα σκούτερ, και πιθανότατα έχω πολύ πιο ακραίες ιδέες και από τους 2 σας για το τι είναι μοτοσικλέτα και μοτοσικλετισμός, αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
    Να σε βοηθήσω ,τι νοιώθεις εσύ για τα παλιά μηχανάκια και τους ποδηλάτες

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μα ο κικσταρτ δεν ψάχνει εργαλείο.Κάτι που να μην του θυμίζει κάθε μέρα ότι μεγάλωσε θέλει .
    Τότε θέλει αυτό και δεν το ξέρει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	19,3 KB 
ID:	415662
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μα ο κικσταρτ δεν ψάχνει εργαλείο.Κάτι που να μην του θυμίζει κάθε μέρα ότι μεγάλωσε θέλει .
    Από τους κυριότερους λόγους που ασχολείται ο Μπάκλης και βρίσκεται εδώ μέσα και κλπ κλπ

  13. #73
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μα ο κικσταρτ δεν ψάχνει εργαλείο.Κάτι που να μην του θυμίζει κάθε μέρα ότι μεγάλωσε θέλει .
    Δεκτό, φυσικά. Το έγραψα από την αρχή. Σχολίασα μόνο επειδή μπήκε στον κόπο να κάνει σύγκριση.




    Εγώ, ό,τι και να καβαλάω, ό,τι τιμόνι και να κρατάω στα χέρια μου, σαν 25χρονος το κάνω, οπότε δεν έχω τέτοια θέματα.
    Life begins at 45°.

  14. #74
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Και φυσικά τα σκούτερ έχουν όσα καλά είπες,όταν ανεβαίνω στο πατρικό μου με αυτοκίνητο και παίρνω το 100ρι ZIP δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει στο κέντρο.
    porca miseria.

  15. #75
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Ατελειωτη χιλιοπαιγμενη ταινια.Με ποιο μηχανακι την βρισκει ο καθενας.
    Αφηστε τα μιση και παρτε οτι γουσταρει ο καθενας,ουτως ή αλλως απ τους 100 που ρωτανε εδω μεσα οι 99 εχουν κανει την επιλογη τους και απλως ψαρευουν την επιβεβαιωση της επιλογης τους.
    Χτες για πρωτη φορα ειδα delivery πιτσας γνωστης αλυσιδας με..................
    SUZUKI GSR 600.
    Αυτο ειχε προχειρο το παλληκαρι μ αυτο δουλευε να βγαλει τα προς το ζειν.Τι θα του πουμε ολοι εμεις οι αποξω δεν εχει καμμια σημασια
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda PCX 150 ή SYM Symphony 200i
    από 7mitskits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2020, 15:26
  2. piaggo medley vs honda sh 150 2017
    από iGiwrgos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 14:25
  3. honda c 100 vs alla 100ria 400 metra
    από gialig στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 15:24
  4. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF