Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 114 από 114

Θέμα: Honda GTR 150 vs SYM VF 185

  1. #106
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    ωραία, πάντως μου φαίνονται ακριβά παπάκαι και τα 2 και στην αγορά τους και στην συντήρηση (σημαντικό ρόλο για μένα παίζει η τιμή ελαστικών. τα 50-60ε για συμβατικό παπί σχεδόν δεν τα σκέφτεσαι.... τα 150.
    επίσης, στο παπί, όσο και να με τρώει η καγκουριά με γκάζια κλπ, το ξανασκέφτομαι και δεν θα ήθελα να εχω συμπλεκτη στο χέρι...

    Τώρα τα θέματα που λένε για το 185, είναι περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Σίγουρα η ποιότητα της sym δεν είναι σαν της χοντα. Τα μισά απο αυτά που έγραψες παραπάνω, ελέγχονται στα σέρβις (θεωρητικα γιατί στην πράξη δεν ξέρω...) Πάντως όποιο και να πάρεις, μέσα στην πόλη θα είναι εργαλείο.

    Μωρέ δεν ξαναβλέπεις τις σειρές των 250-300 κυβικώνε τις ντειτονα; πιο στημμένα μηχανάκια, παραπάνω άλογα, ίδια λεφτά και πανω κάτω ίδια κια ελάχιστα καλύτερη ποιοτητα απο τα συμ

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Πριν 2 μερες ετυχε να με πετυχει ενα παλικαρι που οδηγουσε το gtr 150, 20-23 ετων, κωλοφτιαγμενο φου, εξατμιση φωτα φιλτρο κλπ κλπ. Εγω με το τζιλερακι μου, στο φαναρι και οι 2. Τον καταλαβα οτι για κοντρα το παει και λεω αντε ας του κανω την χαρη. Στο πρασινο φυγαμε και οι δυο αλλα δεν ειχε καμια ελπιδα το παλικαρι, τον εφυγα ευκολα και δεν μπορεσε να με φτασει παρα μονο στο φαναρι. Η κοντριτσα εγινε σε ανηφορα μεγαλη, εγω μεχρι τα 90 το πηγα, μετα φρεναρα για το επομενο φαναρι. Πολυ δυνατο για παπι, αλλα με τοσα λεφτα παιρνεις καμια μηχανη και δεν αφηνεις σχεδον μανησιο ρανερ 20ετιας να σε νικαει στη κοντρα που εσυ ξεκινησες.. Για να μη παρεξηγηθω δεν ειμαι κοντρακιας, απλα ετυχε η φαση. Επισης να σημειωσω οτι εχω δει πολλους ντελιβεραδες με το μικρο αδερφακι του συμ 185, που απο οτι ειδα οπτικα δεν εχει συμπλεκτη και ειναι 125 κυβικα με τα ιδια χοντρα λαστιχα.. πανεμορφο!

  3. #108
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2020
    Μηνύματα
    9
    Το έχω ξαναπεί και σε άλλο φόρουμ για τα υπερπαπιά και τις τιμές τους.

    Πιστεύω οτι είναι λίγο άτοπο η ύπαρξη τους στην αγορά για τους εξής λόγους. Τα παπιά αυτά θα τραβήξουνε κυρίως το νεανικό κοινό και είναι απολύτως φυσιολογικό. Ο 18χρονος πχ θα δει το GTR/VF θα τρελαθεί να τα αγοράσει αλλά παράλληλα δεν του φτάνει το δίπλωμα γιατί αυτά απαιτούν το Α2 που μπορείς να βγάλεις στα 20 σου.

    Απο την άλλη ένας ο οποιος είναι 22 κατά μέσο όρο έχει το Α1 και οδηγάει είτε παπί 125 είτε μηχανή 125, όταν βγάλει το Α2 ή το Α (αν περιμένεις λίγο ακόμα) κατά πάσα πιθανότητα θα κοιτάξει για μηχανή. Γιατί καλώς ή κακώς στα λεφτά που δίνει η SYM το VF και η Honda το GTR μπορείς να βρεις κάτι σε μεγαλύτερα κυβικά που είναι μηχανή και όχι παπί. Βέβαια οι απόψεις αλλάζουν απο άτομο σε άτομο...και για να είμαι ειλικρινής και εγω τα ζαχαρώνω ώρες ώρες αυτά τα 2

    Τώρα μεταξύ αυτών των 2 εγω θα διάλεγα το VF. Το GTR καλό, χρυσό αλλά πολλά λεφτά ρε γαμώτο...εν τέλει και τα 2 τους παπιά είναι με μοτέρ μικρής μηχανής, τα 3.5κ που ζητάει η Honda για το GTR είναι πολλά κατά την άποψη μου.

    VF δαγκωτό απο εμένα...

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red_Shogun1998 Προβολή μηνύματος
    Το έχω ξαναπεί και σε άλλο φόρουμ για τα υπερπαπιά και τις τιμές τους.

    Πιστεύω οτι είναι λίγο άτοπο η ύπαρξη τους στην αγορά για τους εξής λόγους. Τα παπιά αυτά θα τραβήξουνε κυρίως το νεανικό κοινό και είναι απολύτως φυσιολογικό. Ο 18χρονος πχ θα δει το GTR/VF θα τρελαθεί να τα αγοράσει αλλά παράλληλα δεν του φτάνει το δίπλωμα γιατί αυτά απαιτούν το Α2 που μπορείς να βγάλεις στα 20 σου.

    Απο την άλλη ένας ο οποιος είναι 22 κατά μέσο όρο έχει το Α1 και οδηγάει είτε παπί 125 είτε μηχανή 125, όταν βγάλει το Α2 ή το Α (αν περιμένεις λίγο ακόμα) κατά πάσα πιθανότητα θα κοιτάξει για μηχανή. Γιατί καλώς ή κακώς στα λεφτά που δίνει η SYM το VF και η Honda το GTR μπορείς να βρεις κάτι σε μεγαλύτερα κυβικά που είναι μηχανή και όχι παπί. Βέβαια οι απόψεις αλλάζουν απο άτομο σε άτομο...και για να είμαι ειλικρινής και εγω τα ζαχαρώνω ώρες ώρες αυτά τα 2

    Τώρα μεταξύ αυτών των 2 εγω θα διάλεγα το VF. Το GTR καλό, χρυσό αλλά πολλά λεφτά ρε γαμώτο...εν τέλει και τα 2 τους παπιά είναι με μοτέρ μικρής μηχανής, τα 3.5κ που ζητάει η Honda για το GTR είναι πολλά κατά την άποψη μου.

    VF δαγκωτό απο εμένα...
    Σε γενικες γραμμες συνφωνω, εμενα και το μικρο vf125 μαρεσε πολυ παντως.. 1900κατι ευρω με πολυ design.. Ιδιο με το μεγαλο πρεπει ναναι οπτικα. Εγω που ειδα suzuki fx σκουρο πρασινο και τρελαθηκα τι να πω; Λεω να ξαναπαρω ενα αλλα τα δινουν 1200++.. Για πειτε, gtr vs suzuki fx 125 ποιο ειναι πιο γληγορο; χαχα

  5. #110
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Οι οδηγοί των VF185 που βλέπω στο δρόμο, οι οποίοι έχουν γίνει κάμποσοι, δεν είναι τόσο νέοι. Πιστεύω ότι είναι άτομα που μπορούν να πάρουν κάτι μεγαλύτερο, αλλά συνειδητά παίρνουν ένα δυνατό παπί, διότι αυτό τους εξυπηρετεί. Μπορεί με τα ίδια χρήματα να παίρνεις μεταχειρισμένο τετρακύλινδρο, αλλά αν δεν κάνεις τη δουλειά σου με αυτό, δε σημαίνει ότι πρέπει να το πάρεις επειδή το επιτρέπει το δίπλωμά σου και η οικονομική σου άνεση.

    Στο δρόμο βλέπω λίγα GTR150, αλλά οι ταξινομήσεις δείχνουν ότι είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα με τα VF185.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    745
    Με ρώτησε ένας φίλος για ελαφρύ και νευρικο ,χαμηλό μοτοσυκλέτακι,για πόλη,για κάνα νησάκι και μονοκαβαλα κοντινα ταξιδακια.
    Του πρότεινα αυτά τα δύο,μπήκε στα σάιτ να τα δει και να συγκρίνει, αλλά GTR πουθενά(ούτε αλλά σύγχρονα παπιά εκτός από το ρετρό μοντελο).
    Έχουν άλλο σάιτ για αυτά;
    Σταμάτησαν να τα φέρνουν;(γιουρο 5
    και λοιπές παπαροπροδιαγραφές

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Με ρώτησε ένας φίλος για ελαφρύ και νευρικο ,χαμηλό μοτοσυκλέτακι,για πόλη,για κάνα νησάκι και μονοκαβαλα κοντινα ταξιδακια.
    Του πρότεινα αυτά τα δύο,μπήκε στα σάιτ να τα δει και να συγκρίνει, αλλά GTR πουθενά(ούτε αλλά σύγχρονα παπιά εκτός από το ρετρό μοντελο).
    Έχουν άλλο σάιτ για αυτά;
    Σταμάτησαν να τα φέρνουν;(γιουρο 5
    και λοιπές παπαροπροδιαγραφές
    θελω να πιστευω οτι δεν τρολλαρεις !!!
    πριν βαλεις την ερωτηση σαν καλος φιλος δεν κοιταξες να δεις?
    γεματο ειναι το car !!
    επισης εχει και συγκριτικα τεστ να διαβασει!

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    745
    Ελεύθερης εισαγωγής είναι στο καρ;
    Η επισημη αντιπροσωπεία γιατί δεν τα έχει στο ιστότοπο της;

  9. #114
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2013
    Μηνύματα
    9
    [uhttps://hondamoto.gr/portfolio-items/gtr-150/
    rl]https://sym.gr/motorcycles/vf185/[/url]

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Honda PCX 150 ή SYM Symphony 200i
    από 7mitskits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2020, 16:26
  2. piaggo medley vs honda sh 150 2017
    από iGiwrgos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 15:25
  3. honda c 100 vs alla 100ria 400 metra
    από gialig στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 16:24
  4. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 22:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF