Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 114

Θέμα: Honda GTR 150 vs SYM VF 185

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360

    Honda GTR 150 vs SYM VF 185

    Αν έπρεπε να αποφασίσετε μεταξύ των δύο ποιο θα παιρνατε?Ξέρω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες μηχανές με περισσότερα κυβικά σε αυτά τα λεφτά μεταχειρισμένες αλλά στο νήμα αυτό θέλω να συζητήσουμε μόνο για αυτά τα 2 παπιά χωρίς να αναφέρουμε καμία άλλη μηχανή ως επιλογή

    Το 150 Φαίνεται πολύ πιο όμορφο , το κοντέρ του είναι υπέροχο και σαν ποιότητα φαίνεται πολλά βήματα παραπάνω , αλλά ρε γαμωτο 3500€ για 15 άλογα δεν σου πάει η καρδιά να τα δώσεις!Από την άλλη το 185 έχει μια πολύ καλύτερη τιμή , ένα πολύ πιο δυνατό μοτέρ και για τα λεφτά του πρόσφερει κάτι πολύ καλύτερο σε σύγκριση με την σχέση ποιότητας-τιμης του χοντα

    Δηλαδή ενώ το χοντα πρέπει να είναι πιο ποιοτικό , είναι υπερβολικά ποίο ακριβό

    Επίσης αν το χοντα είχε τα ίδια άλογα σίγουρα θα πήγαινα σε αυτό , αλλά το VF πρέπει να υπερτερεί στους δρόμους και είναι μακράν το ισχυρότερο παπί..

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    με αυτα που λες απορριπτεις το honda........και καλα κανεις
    γενικα τα υπερπαπια δεν ειναι vfm

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αν έπρεπε να αποφασίσετε μεταξύ των δύο ποιο θα παιρνατε?Ξέρω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες μηχανές με περισσότερα κυβικά σε αυτά τα λεφτά μεταχειρισμένες αλλά στο νήμα αυτό θέλω να συζητήσουμε μόνο για αυτά τα 2 παπιά χωρίς να αναφέρουμε καμία άλλη μηχανή ως επιλογή

    Το 150 Φαίνεται πολύ πιο όμορφο , το κοντέρ του είναι υπέροχο και σαν ποιότητα φαίνεται πολλά βήματα παραπάνω , αλλά ρε γαμωτο 3500€ για 15 άλογα δεν σου πάει η καρδιά να τα δώσεις!Από την άλλη το 185 έχει μια πολύ καλύτερη τιμή , ένα πολύ πιο δυνατό μοτέρ και για τα λεφτά του πρόσφερει κάτι πολύ καλύτερο σε σύγκριση με την σχέση ποιότητας-τιμης του χοντα

    Δηλαδή ενώ το χοντα πρέπει να είναι πιο ποιοτικό , είναι υπερβολικά ποίο ακριβό

    Επίσης αν το χοντα είχε τα ίδια άλογα σίγουρα θα πήγαινα σε αυτό , αλλά το VF πρέπει να υπερτερεί στους δρόμους και είναι μακράν το ισχυρότερο παπί..
    Απάντησες ήδη μόνος σου.. Όσο ποιοτικό κ να είναι το gtr 3500 ευρώ είναι πολλά λεφτά για παπί.. Στην θέση σου θα έπαιρνα το vf ασυζητητί..

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Εαν θέλεις να πάρεις μηχανακι απο την συγκεκριμένη κατηγορία και τα εχεις τα λεφτα θα παρεις το χοντα. Αν δεν τα εχεις, το συμ.
    Το να συγκρίνουμε εχω 3500€ για φαγωμα τι μηχαμακι να παρω ειναι αοριστο και αλλο θεμα

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Επισημάνω ότι αμφότερα δεν καλύπτονται από το δίπλωμα Α1 που έχεις. Πρέπει να περιμένεις να βγάλεις δίπλωμα Α2 για να τα οδηγείς νόμιμα και να σε καλύπτει η ασφάλεια. Όταν φθάσεις όμως να έχεις Α2, είτε θα θέλεις κανονικό παπί για οικονομία, είτε θα πας σε κάτι καλύτερο. Θα έχει ξεφύγει το μυαλό σου από τον περιορισμό που σου θέτει το Α1 και σε κάνει να σκέφτεσαι κυρίως παπιά.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 19/10/2019 στις 16:51.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Επισημάνω ότι αμφότερα δεν καλύπτονται από το δίπλωμα Α1 που έχεις. Πρέπει να περιμένεις να βγάλεις δίπλωμα Α2 για να τα οδηγείς νόμιμα και να σε καλύπτει η ασφάλεια. Όταν φθάσεις όμως να έχεις Α2, είτε θα θέλεις κανονικό παπί για οικονομία, είτε θα πας σε κάτι καλύτερο. Θα έχει ξεφύγει το μυαλό σου από τον περιορισμό που σου θέτει το Α1 και σε κάνει να σκέφτεσαι κυρίως παπιά.
    Το ξέρω δεν σκοπεύω να πάρω άλλο παπί στα επόμενα χρόνια , από περιέργεια άνοιξα το θέμα να δω τι πιστεύει ο κόσμος

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Προσωπικά θα προτιμουσα το sym. Παρόλα αυτα έχουν ακουστεί κάτι θέματα με το κιβώτιο. Εμδομυχα θέλω να πιστευω οτι έχουν πέσει θυματα κακοποίησης απλά... Ο χρόνος θα δείξει.

    Το Honda το αγόρασε πρόσφατα φίλος. Είναι όντως πανέμορφο κ ποιοτικό. Το οδηγησα κ σε τεστ ραιντ. Για παπι παει γρήγορα αλλά θέλει σκίσιμο συνέχεια.
    Το vf δεν το έχω οδηγήσει, αλλά το έχω πετυχει στο δρόμο κ πάει εντυπωσιακά δυνατά

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2019
    Μηνύματα
    12
    Έχω καβαλήσει το sym ενός φίλου αν και δεν το άνοιξα πολύ μιας και είχε μόνο 300km φαίνεται να βγάζει την δύναμη στις ποιο υψηλές στροφές ο κινητήρας του sym μου έδωσε την εντύπωση ότι φτιάχτηκε με σκεπτικό για ποιο sport οδήγηση αλλά λόγο των κυβικών αποδίδει μια χαρά και σε νορμαλ χρήση δεν απογοητεύει στα χαμηλά γενικά είναι πολύ δυνατό και πως να μην είναι στα 185cc

    Δεν με εντυπωσίασε το εμπρός δισκόφρενο όχι ότι δεν είναι καλό αλλά το περίμενα καλύτερο ίσως χρειαζόταν λίγο μεγαλύτερο δίσκο ίσως περισσότερη δύναμη στη τρόμπα και δαγκάνα , ένιωθα ότι το abs έμπαινε πολύ νωρίς και εύκολα, από ότι μου είπε ο φίλος που έχει οδηγήσει και το gtr σε εκείνο ήταν καλύτερο ένιωσε όπως είπε ότι είχε καλύτερο φρενάρισμα μέχρι να ενεργοποιηθεί

    Στο sym του φίλου πάντως πριν συμπληρώσει τα 1000km του έβγαλε ελαττωματική αντλία βενζίνης όχι ότι σημαίνει κάτι απαραίτητα αυτό απλά το αναφέρω... γενικά πάντως φαίνεται ποιοτικό και ότι είναι το vfm σε αυτή την κατηγορία άσχετα αν η κατηγορία αυτή δεν είναι vfm

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Πάρε ένα ζεντ 250 κ άσε τις παπιες

  10. #10
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    To SYM να πάρεις να δώ και εγώ... σε πόσο καιρό θα σκορπίσει!!! Όλα τα ημιαυτόματα SYM έχουν θέματα με τον επιλογέα (και ίσως όχι μόνο)...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Σαφώς το Honda, τα λεφτά που κοστίζει είναι περισσότερα αλλά σκέψου ότι θα είναι πιο ποιοτικό και θα έχει και πολύ καλύτερη μεταπώληση. Βέβαια... τόσα λεφτά για παπί δεν θα έδινα, θα κοίταζα να πάρω κάτι πιο "σοβαρό". Αλλά μια και ζητάς να συγκρίνουμε μεταξύ των δυο, Honda.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Ανάμεσα σε αυτά τα 2, διαλέγω kawasaki zzr1400.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Όλα τα ημιαυτόματα SYM έχουν θέματα με τον επιλογέα (και ίσως όχι μόνο)...
    Πιθανώς να έχουν..
    Μόνο που το συγκεκριμένο είναι με κανονικό συμπλέκτη

  14. #14
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Πιθανώς να έχουν..
    Μόνο που το συγκεκριμένο είναι με κανονικό συμπλέκτη
    ναι αλλά το σημαντικότερο θέμα του wolf 300 που δε περπάτησε (ενω είχε όλα τα φόντα έναντι του ανταγωνισμού) είναι το πολύ σκληρό μηχανικό κιβώτιο(με συμπλέκτη) δεν ξέρω εάν λύθηκε το θεμα στο vf
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Άλλαξε τίτλο, όταν πετάς ένα κάρο φράγκα για να κάνεις την πάπια χαχα

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda PCX 150 ή SYM Symphony 200i
    από 7mitskits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2020, 15:26
  2. piaggo medley vs honda sh 150 2017
    από iGiwrgos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 14:25
  3. honda c 100 vs alla 100ria 400 metra
    από gialig στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 15:24
  4. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF