Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: CB500

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2019
    Μηνύματα
    2

    CB500

    Καλημέρα στην παρέα..θα ηθελα να ρωτησω αν ένα CB500 18' είναι κατάλληλο για Κατερίνη Αθήνα σιχνα δρομολόγια χειμώνα καλοκαίρι

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    555
    Καλημερα φιλε και καλως ηρθες στο φορουμ!

    Το cb ειναι εξαιρετικη μοτοσυκλετα γενικης χρησης. Ομως αν ημουν στην θεση σου θα προτιμουσα καποιο on of που θα ειχε περισσοτερο τουριστικο χαρακτηρα. (Transalp, tdm, v strom caonord κτλ) η καποιο τετρακυλινδρο (bandit600 cbf 600 diversion 600)

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2019
    Μηνύματα
    2
    Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση..Αλλά ρε συ έχω κολημα με το συγκεκριμένο και θα ήθελα να μάθω περισσότερα πανό στο συγκεκριμένο..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Έχοντας ζήσει 3 χρόνια στην Κατερίνη, και έχοντας κάνει πολλές φορές το δρομολόγιο Αττική<>Κατερίνη, και από Εθνική οδό αλλά πιο πολύ από επαρχιακές διαδρομές, με μοτοσυκλέτες λίγο μόνο πιο δυνατές από τα CB500 , μπορώ να σου πω ότι γίνεται και είναι και πολύ ωραία διαδρομή-κίνηση.

    Έχει κόστος όμως. Ένα 100ρι πήγαινε-έλα και αυτά μόνο για βενζίνες, βάλε περίπου άλλα τόσα διά δύο, για συντήρηση οχήματος που θα πληρώνεις όχι ανά ταξίδι αλλά όποτε θα μαζεύεται, και πας στο 150ρι για ένα πήγαινε-έλα. Αν θα πηγαίνεις από Εθνική οδό (δεν υπάρχει λόγος κατεμέ με CB500) , υπολόγισε και κανά 25ρι διόδια πήγαινε και άλλα 25 γύρνα. Αν είναι κάτι που θα κάνεις συχνά, πιο συχνά από μια φορά τον μήνα, θα επιβαρύνει σημαντικά τον προυπολογισμό σου σε περίπτωση που είσαι ένας μισθωτός των 700 ευρώ για παράδειγμα.

    Εγώ επειδή μου άρεσε το ταξίδι αυτό, αλλά από την άλλη δεν μου πήγαινε να δίνω τόσα λεφτά (πηγαινοερχόμουν 2 φορές τον μήνα περίπου), κατέληξα να πηγαίνω 1 στις 3-4 φορές με μηχανή και τις υπόλοιπες με το τραίνο, που έβρησκα επίσης υπέροχη εμπειρία.

    Ποιό CB500 θέλεις ακριβώς;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Παρόμοια θέματα

  1. Κάγκελα για cb500
    από Tigas στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 15:18
  2. Μυστήριος θόρυβος στο Cb500
    από gtsiros στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 14:01
  3. CB500 Request
    από gtsiros στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2005, 21:00
  4. Πίσω ανάρτηση για CB500
    από m1ke στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2005, 07:03
  5. oria klishs/ odhghkh sumperifora CB500
    από gtsiros στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2004, 11:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF