Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 127 από 127

Θέμα: ευτυχώς εζησε ο μοτοσυκλετιστής - κόπηκε ο μπροστινός τροχός - video

  1. #121
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ολα αυτα που περιγραφεις στο προτελευταιο σου ποστ οπως το κοιταγμα του καθρεπτη, το να μη κοιτας ευθεια στο δρομο επειδη πρεπει να δεις την τυφλη σου γωνια, δεν ειναι αποσπαση προσοχης...ειναι υποχρεωση του αναβατη μοτο και ολων των οδηγων συμφωνα με τον κοκ....σιγουρα δεν ειναι λαθος του αναβατη, λαθος ειναι αν δεν τα κανει αυτα....εδω δεν κρινουμε την περιπτωση να μη μπορεις να αποφυγεις εναν παπαρα ενω πας με 200, μιλαμε για κανονικες συνθηκες οδηγησης οπου αν και ο αναβατης ειναι εντελως συγκεντρωμενος και νομιμος, δε θα μπορεσει να αποτρεψει ενα ατυχημα οταν ο αλλος κανει κατι αδιανοητο...

    καθομαστε και συζηταμε τα αυτονοητα τοση ωρα...

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Κι εγώ το αυτονόητο λέω τόση ώρα και απορώ γιατί. Ότι, δηλαδή, στο 90% των περιπτώσεων, ένας αναβάτης δεν είναι εντελώς συγκεντρωμένος και νόμιμος.

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συζητήσουμε τη μια στις χίλιες που θα συμβεί το παντελώς αδιανόητο, με καμία απολύτως δυνατότητα αποφυγής/πρόληψης.

    Ας το πάρουμε διαφορετικά, να μη μιλάμε και στον αέρα. Πόσα ατυχήματα είχατε στη μοτοζωή σας; Σε πόσα από αυτά ήσασταν 100% συγκεντρωμένοι και νόμιμοι, αλλά παρ'όλα αυτά συνέβησαν; Προσωπικά, σε κανένα. Σε όλα δικαιώθηκα, φυσικά. Σε κανένα δεν ήμουν ο πραγματικός υπαίτιος του ατυχήματος. Αλλά 100% νόμιμος και συγκεντρωμένος δεν ήμουν. Αν ήμουν, θα γλίτωνα τουλάχιστον τα μισά.

    Μεταξύ μας όλα αυτά.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 24/10/2019 στις 17:08.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    εδώ βρε παιδιά τι εγινε κ σκοτώθηκε ο ανθρωπος με το ducati ?
    ο (μάλλον) πραγματογνώμονας λέει οτι πήγαινε με πρώτη ταχύτητα η μηχανή κ αυτή σχεδόν διαλύθηκε ...
    βέβαια εγινε σύγκρουση με πούλμαν ...κρίμα στόν ανθρωπο κ στα 2 ανήλικα κοριτσάκια του που εμειναν χωρίς πατέρα
    https://www.youtube.com/watch?v=XDNremMYgZ4

  4. #124
    Ωραίο θεμα, Αλέξις. Keep posting
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ το αυτονόητο λέω τόση ώρα και απορώ γιατί. Ότι, δηλαδή, στο 90% των περιπτώσεων, ένας αναβάτης δεν είναι εντελώς συγκεντρωμένος και νόμιμος.

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συζητήσουμε τη μια στις χίλιες που θα συμβεί το παντελώς αδιανόητο, με καμία απολύτως δυνατότητα αποφυγής/πρόληψης.

    Ας το πάρουμε διαφορετικά, να μη μιλάμε και στον αέρα. Πόσα ατυχήματα είχατε στη μοτοζωή σας; Σε πόσα από αυτά ήσασταν 100% συγκεντρωμένοι και νόμιμοι, αλλά παρ'όλα αυτά συνέβησαν; Προσωπικά, σε κανένα. Σε όλα δικαιώθηκα, φυσικά. Σε κανένα δεν ήμουν ο πραγματικός υπαίτιος του ατυχήματος. Αλλά 100% νόμιμος και συγκεντρωμένος δεν ήμουν. Αν ήμουν, θα γλίτωνα τουλάχιστον τα μισά.

    Μεταξύ μας όλα αυτά.
    Καταλαβαίνω τι λες, ομως είναι εύκολα παρεξηγησιμο. Αν ψάχνεις απο καπου να πιαστείς, δλδ.

    Το ζουμί ειναι οτι, στην τελική ειναι τα κορμια μας, ενάντια στις λαμαρίνες.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #126
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εδώ βρε παιδιά τι εγινε κ σκοτώθηκε ο ανθρωπος με το ducati ?
    ο (μάλλον) πραγματογνώμονας λέει οτι πήγαινε με πρώτη ταχύτητα η μηχανή κ αυτή σχεδόν διαλύθηκε ...
    βέβαια εγινε σύγκρουση με πούλμαν ...κρίμα στόν ανθρωπο κ στα 2 ανήλικα κοριτσάκια του που εμειναν χωρίς πατέρα
    https://www.youtube.com/watch?v=XDNremMYgZ4
    Ειλικρινά λυπάμαι... αλλά τα παράδοξα δεν μπορώ να μη τα επισημάνω.

    Με πρώτη όλα αυτά;

    Μέσα στο σαμάν ήταν ο τύπος που δίνει συνέντευξη; Η σύγκρουση έγινε από την μεριά του λεβιέ ταχυτήτων.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 24/10/2019 στις 23:15.

  7. #127
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Από 1 φωτογραφία του ατυχήματος βγήκαν και τα απαραίτητα συμπεράσματα για το ABS , τα πηρούνια των tracer κλπ. κλπ.
    Όλη η Ελλάδα αποτυπωμένη σε 5 γραμμές.
    Και μη χειρότερα.
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. ducati 750 ss μπροστινος τροχος
    από nottingham στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2007, 19:54
  2. μπροστινος τροχος 16,5 σε σε street
    από DUKASII στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 12:07
  3. ατύχημα δικό μου με πεζό.... ευτυχώς αναίμακτο
    από Gandalf dr685sm στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 11:58
  4. Η πίτα κόπηκε
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF