Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Μπουφάν Revit ή Modeca

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258

    Μπουφάν Revit ή Modeca

    Είμαι σε αναζήτηση χειμερινού μπουφάν 3/4.Έχω βρει 2 μοντέλα στα χρήματα που μπορώ να διαθέσω.Ένα της Revit κι ένα της Modeka.Ποιο θεωρείτε ως πιο ποιοτικό;Το ένα ράβεται στο Μπαγκλαντές και το άλλο στο Πακιστάν!

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Kαλύτερα να δοκιμάσεις και τα δύο και να δεις πιο σε βολεύει.
    Αν θες κάποιου είδους συγκριτικό βάλε τα λινκ τους.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Το Revit είναι :
    Αυτό

    Το Modeka
    Αυτό

    Από την Ελλάδα θα το πάρω.

  4. #4
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Έτσι όπως φαίνονται, γιατί την Modeka δεν τη ξέρω, το revit δείχνει πιο καθημερινό, ευκολοφόρετο ενώ το modeka πιο "τεχνικό" τουρισμού, πιο ανθεκτικό, πιο σκληροτράχηλο, πιθανά λιγότερο άνετο από το revit.

    Νομίζω πως σύμφωνα και με τις απόψεις που έχουν διατυπωθεί από τους αγοραστές τους, οι παραπάνω χαρακτηρισμοί όσον αφορά
    το στυλ χρήσης είναι ρεαλιστικοί για να αποφασίσεις.

    Δεν θα ανησυχούσα για την ποιότητα ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

  5. #5
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Το modeca το έχω 2 χρόνια ,είναι πολύ καλό και ανθεκτικό,αξίζει τα λεφτά του.

  6. #6
    Θα διάλεγα το modeca γιατί βλέπω δύο αεραγωγούς στους ώμους και μια εξωτερική τσέπη αριστερά με φερμουαρ. Και τα δύο είναι Η λύση όταν τα χρειάζεσαι. Κάνουν "βολικό" το μπουφάν.

  7. #7
    Το πού ράβονται δεν έχει και τόση σημασία, έτσι κι αλλιώς τίποτα δε ραβεται πλέον στην ευρώπη (εκτός από νύφες)

    Θεωρώ τα ρεβιτ κορυφαία αλλά και πολύ ακριβά.

    ΜΗΝ αγοράσεις χωρίς δοκιμή.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Η revit ειναι μια μικρη ολλανδική εταιρεια και σχετικα προσφατη, οτι εχω αγορασει πριν 10-15χρονια ηταν budget με αναλογη ποιότητα.
    Φιλοι μου που αγόρασαν modeka σε χειμερινό τζακετ εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο την στιβαρότητα τους και την ικανότητα να σε κραταει ζεστο τον χειμωνα. Τα εχουν ακομη. Υπεραξιζει για τα λεφτα της η modeka

  9. #9
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Γενικά όταν μια εταιρία την μαθαίνει ο κόσμος και πουλάει πιάνει τον παπά από τα @@... έτσι ήταν και η revit πριν τον πιάσει.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Το πού ράβονται δεν έχει και τόση σημασία, έτσι κι αλλιώς τίποτα δε ραβεται πλέον στην ευρώπη (εκτός από νύφες)

    Θεωρώ τα ρεβιτ κορυφαία αλλά και πολύ ακριβά.

    ΜΗΝ αγοράσεις χωρίς δοκιμή.
    Στο μοντέλο που με ενδιαφέρει η διαφορά της τιμής στο καρτελάκι είναι 10€...
    Θα τα δοκιμάσω και τα 2,περιμένω έναν έμπορο να φέρει το νούμερο που θέλω,και θα αποφασίσω.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    την μοντεκα δεν τη ξέρω σαν εταιρεία και δεν έχω φορέσει κανένα ρούχο της...αντίθετα τη ρεβιτ εχω ηδη τρία μπουφάν ένα παντελόνι ένα ζευγάρι γάντια και αδιάβροχο σετ...

    τα ρούχα της ρεβιτ είναι ποιοτικά και κάνουν αυτό που υπόσχονται...επίσης τα θεωρώ λογικά στις τιμές τους σε σχέση πάντα με τα σούπερ ντουπερ επώνυμα (dainese κτλ)..

    σε σχέση με τα δυο που βάζεις θα παιρνα το ρεβιτ μόνο και μόνο γιατί βλέπω οτι το μοντεκα στο λαιμό κλείνει με σκρατς και όχι με κουμπί...

    σε ένα παλιό bering που είχα το πάλαι ποτέ αυτό το γαμωσκρατς στο λαιμό μου χε φάει τη ζωή καθημερινά...μου κόλλαγε στο περιλαίμιο, μου τράβαγε τις τρίχες από το μούσι, όταν ήμουν φρεσκοξυρισμένος αν κόλλαγε λίγο πλάγια μου προκαλούσε ερεθισμό στο δέρμα και προς το τέλος της ζωής του μπουφάν άρχισε να μην κολλάει σωστά και να κοπανάει δεξιά αριστερά σαν αυτί ελέφαντα στα ταξίδια και όλος ο αέρας να μπαίνει στο στηθος...

    δεν θα ξαναεπαιρνα ποτέ μπουφάν με σκρατς και όχι κουμπί στο λαιμό.

    αυτά...ότι πάρεις εύχομαι να το χαρείς όπως γουστάρεις.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF