Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ΚΤΕΟ και έλεγχος

  1. #1
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916

    ΚΤΕΟ και έλεγχος

    Σύμφωνα με πληροφορίες που υπάρχουν στην "πιάτσα" οι ηλεκτρονικοί έλενχοι για ΚΤΕΟ οδεύουν στο τέλος τους.
    Οσωνούπω τα πρόστιμα στο taxis.
    Δεν είναι περίεργο το χρονικό σημείο μιας και προηγήθηκε η τροπολογία για τα χιλιόμετρα στα οχήματα και ένα μικρό διάστημα για να κάνεις ότι μπορείς να κάνεις.
    Εν πάση περιπτώση εγώ λογικά την έφαγα μιας και θέλει επανέλενχο το όχημα που πήρα (cryptonX) λόγω λάθος χιλιομέτρων στο κοντέρ.
    ΄Που δεν πρόλαβα να το φτιάξω ακόμα αλλά δεν δικαιολογούμαι.Βλακεία μου απο αρκετές απόψεις.Κύριοι όσοι έχετε εκκρεμότητες ίσως να προλαβαίνετε, ίσως όχι.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνα με πληροφορίες που υπάρχουν στην "πιάτσα" οι ηλεκτρονικοί έλενχοι για ΚΤΕΟ οδεύουν στο τέλος τους.
    Οσωνούπω τα πρόστιμα στο taxis.
    Δεν είναι περίεργο το χρονικό σημείο μιας και προηγήθηκε η τροπολογία για τα χιλιόμετρα στα οχήματα και ένα μικρό διάστημα για να κάνεις ότι μπορείς να κάνεις.
    Εν πάση περιπτώση εγώ λογικά την έφαγα μιας και θέλει επανέλενχο το όχημα που πήρα (cryptonX) λόγω λάθος χιλιομέτρων στο κοντέρ.
    ΄Που δεν πρόλαβα να το φτιάξω ακόμα αλλά δεν δικαιολογούμαι.Βλακεία μου απο αρκετές απόψεις.Κύριοι όσοι έχετε εκκρεμότητες ίσως να προλαβαίνετε, ίσως όχι.
    Το ΚΤΕΟ είναι ημερολογιακό. Τι σχέση έχουν τα χλμ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #3
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το ΚΤΕΟ είναι ημερολογιακό. Τι σχέση έχουν τα χλμ?
    Στν δική μου περίπτωση το ΚΤΕΟ είχε λήξει μια ημέρα ΠΡΙΝ την μεταβίβαση και αναγκαστικά πήγε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης για να το περάσει ΚΤΕΟ.
    Έλα όμως που τα χιλιόμετρα δεν ήταν σωστά και ήθελε επανεξέταση και το είδα τυχαία πριν απο μερικές μέρες διότι ήταν προσωρινό για ένα μήνα το ΚΤΕΟ ελέω χιλιομέτρων.Αλλά...
    Για να περάσω ΚΤΕΟ εγώ πρέπει
    Α)Ή να πάω σε κοντερατζή να μου γυρίσει τα χιλιόμετρα εκεί που θέλουν από το ΚΤΕΟ και να πάρω χαρτί από τον κοντερατζή για την δουλειά αυτή για να ισχύει (αλλιώς δεν το περνάνε και ας τα έχεις γυρίσει μόνος σου σωστά)
    Β)Να πάω να αγοράσω καινούριο κοντέρ να πάω σε συνεργείο να πάρω απόδειξη εργασίας και με την απόδειξη αυτή και απόδειξη αγοράς του κοντέρ που στην συγκεκριμένη περίπτωση να γράφει η απόδειξη οτι είναι κοντέρ...(αλλιώς δεν ισχύει)...

    Ζήτω η τρέλα....

    Υ.Γ. στην Β περίπτωση το κόστος μειώνεται βέβαια σημαντικά για τα παπιά διότι....15 κάνει ιμιτασιόν κοντέρ για κρυπτονΧ και κανα ταλιράκι να κόψει απόδειξη ένα συνεργείο και να πατήσει μια σφραγίδα bookservice και 9 η επανεξέταση του ΚΤΕΟ.
    Στην Α περίπτωση είναι 9 η επανεξέταση του ΚΤΕΟ και καμια 30ρια ο κοντερατζης που θέλει το χαρτί απο αυτόν οποσδήποτε...

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    ο κοντερατζης που θέλει το χαρτί απο αυτόν οποσδήποτε...
    Ουαου εντυπωσιάστηκα! Υπάρχει ειδικότητα μαστόρου κοντερατζή?? Υπαρχει επαγγελματίας που βγάζει ψωμί κάνοντας μονο αυτό??
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #5
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ουαου εντυπωσιάστηκα! Υπάρχει ειδικότητα μαστόρου κοντερατζή?? Υπαρχει επαγγελματίας που βγάζει ψωμί κάνοντας μονο αυτό??
    Έτσι είπανε.Ένας που έχω στο μυαλό μου κοντά στο σπίτι μου είναι ο Κοσμός....με τα ταξίμετρα....

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ουαου εντυπωσιάστηκα! Υπάρχει ειδικότητα μαστόρου κοντερατζή?? Υπαρχει επαγγελματίας που βγάζει ψωμί κάνοντας μονο αυτό??
    Ναι, παλιοτερα, απο τα κοντερ των φορτηγων.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    παιδες, μην αγχωνεστε, επειδη αυτο με τα χιλιομετρα δημιουργησε προβλημα, πλεον θα καταγραφεται η διαφορα, (ειδικα για τη περιπτωση που ο ιδιοκτητης θελει να κυνηγησει τον πωλητη) αλλα το οχημα θα περναει κανονικοτατα και δεν θα κοβεται

    https://www.autotriti.gr/data/news/p...TEO_193841.asp

    https://gonews.gr/%CE%BD%CE%B5%CE%B1...1%CE%BB%CE%BB/
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 27/10/2019 στις 15:08.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    άλλο ενα μετρο γραμμένο απο ανίδεους. δηλαδη αν εχω χαλασμένα οργανα στο μηχανάκι μου (που έχω) να παω να τα φτιάξω γιατι έτσι γουσταρει το κράτος. οτι ναναι.

  9. #9
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    άλλο ενα μετρο γραμμένο απο ανίδεους. δηλαδη αν εχω χαλασμένα οργανα στο μηχανάκι μου (που έχω) να παω να τα φτιάξω γιατι έτσι γουσταρει το κράτος. οτι ναναι.
    Ακριβως,και δεν ειναι οτι το γουσταρει το κρατος μονο,αλλα και ο επομενος που πιθανως το παρει.Στο μελλον πιθανως θα υπαρξει και ωρομετρο λειτουργιας οπως και στα αεροπλανα.Οι ελεγχοι στα σοβαρα κρατη οσον αφορα τα πραγματικα και πλασματικα χιλιομετρα ,ειναι σοβαροι και αυστηροι.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της talimpan
    Εγγραφή
    05/11/2016
    Μηνύματα
    20
    Μπορώ να πάω χαρτί από γιατρό ότι ήμουν οφφ έξι μήνες και δεν την καβαλούσα;

  11. #11
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από extisatokat Προβολή μηνύματος
    Ακριβως,και δεν ειναι οτι το γουσταρει το κρατος μονο,αλλα και ο επομενος που πιθανως το παρει.Στο μελλον πιθανως θα υπαρξει και ωρομετρο λειτουργιας οπως και στα αεροπλανα.Οι ελεγχοι στα σοβαρα κρατη οσον αφορα τα πραγματικα και πλασματικα χιλιομετρα ,ειναι σοβαροι και αυστηροι.
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

Παρόμοια θέματα

  1. Απορια για ΚΤΕΟ και τελη κυκλοφοριας
    από Voulgaros4 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2013, 10:14
  2. ΚΤΕΟ και ΜΟΤΟ
    από 2wheeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2010, 16:02
  3. Kαθαρισμος μπεκ και ελεγχος ροης
    από T.R.E στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2008, 17:12
  4. κτεο .......και πρασιν αλογα
    από steve610 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2008, 15:58
  5. ΚΤΕΟ και για τα δίκυκλα!!!!
    από slacker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2008, 08:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF