Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Μοτοσυκλετιστής με αυστηρά κριτήρια ψάχνει...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Κι εγώ 20 χρόνια ον οφ καβαλαγα... Κάνε καμιά βόλτα κάνα μπαντιτ και μπορεί να αναθεωρήσεις...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Με δυο χιλιαρικα δεν μπορεις να ζητας abs, αξιοπιστια, καταναλωση, εργονομια. Αυτα τα προσφερουν τα νεα μηχανακια. Στην θεση σου θα κοιταζα για καποιο καινουργιο δικυκλο 125 κεκ. Θα εκανα συμβιβασμους στα ταξιδια (αλλωστε δεν εχεις λεφτα για ταξιδια...) αλλα θα ειχα το σωστο δικυκλο για την καθημερνη μου χρηση. Αλλο τι μας αρέσει και αλλο τι εχουμε αναγκη.

    Υγ Με το 125 θα βελτιωθουν και τα οικονομικα σου και θα ξαναρχισεις τα ταξιδακια. Σε 10 μερες μπορεις χαλαρα και ξεκουραστα να κανεις ενα τουρ στην Πελοπόννησο, η στην Κρήτη , ακομα και στην Κύπρο..κτλ κτλ..
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 06/11/2019 στις 00:08.

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αν εχει φαει στουκο και στραβωσε το πιρουνι περαν απο επικίνδυνο που μπορει να αποβεί μοιραιο, αν πας να το πουλησεις με ολα αυτα τα αισθητικα θεματα και με περιφεριακα αμεσης αντικαταστασης ποσο να σου το παρουν 1000 € ? πιο λιγο? Αν θελεις να βγαλεις καποιο εισοδημα απο την αγοραπωλησία πρεπει να βαλεις λεφτα στην επισκευή του.
    Παντως η τρομπα βενζινης και ο ψεκασμος ενδεχεται να σχετιζονται με κακης ποιοτητας βενζίνη. Η μιζα απο ασθενικα ρευματα. Τα υπολοιπα που αναφερεις θα μπορουσαν να συμβούν με οποιοδήποτε

    Περιπτώσεις αντιστοιχες xf650 & kle500 απο το πανω ραφι οσο πιο προσεγμενο γινεται εκει στα 2k οχι λιγοτερα. Ομως πρεπει και εδω να μαθεις τι τερτίπια ειχαν τα μοντελα να μαθεις τι εκανε ο κατοχος και τι θα πρεπει να κανεις αν θα χρειαστει να τα αντιμετωπίσεις

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    εγώ είπα...μην κολλάς με τα ον-οφ...

    έτσι σκεφτόμουν κι εγώ και περιόριζα τις επιλογές μου...

    υπάρχουν μηχανές σκυλιά εκεί έξω με τα λεφτά που έχεις...άσπαστες και ερωτευσιμες...

    κάνουν σίγουρα τη δουλειά σου και θα σε βάλουν στο τριπακι να πας και καμιά μακρινή...

    αν αφήσεις το abs

    δες εδω κουκλαρα που χτυπας..

    https://www.car.gr/20854856-kawasaki-z-750-s

  5. #20
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    απο ΜΗ abs σε ABS ευκολοΤο αναποδο δυσκολο και επικινδυνο στην αρχη τουλαχιστον ΠΡΟΣΟΧΗΚατα τα αλλα αν θες οπωσδηποτε ABS κανε οικονομια να βρεις λεφτα.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2015
    Μηνύματα
    49
    125cc είχα πριν και δε θέλω να ξαναπάρω. Εκτός του ότι είναι "λίγα" σε πολλές κατηγορίες (δικάβαλα, φορτώματα, ταχύτητα) είναι και πιο ανασφαλή με τις μικρές ρόδες και τα χειρότερα φρένα.
    Το πιρούνι που είχε στραβώσει το έχω διορθώσει. Ισχύει ότι άμα θέλω να το πουλήσω σε μια αξιοπρεπή τιμή πρέπει να διορθώσω κάποια απ' τα θέματά του, αλλά άμα επιδιορθωθούν όλα θα μιλάμε για ένα διαφορετικό μηχανάκι απ΄το δικό μου. Δε νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθώ στη περίπτωση που θα το πουλήσω, καλύτερα νομίζω σε χαμηλή τιμή.
    Φίλε Kickstart, ωραίο και το z και το bandit και τα λοιπά της κατηγορίας, αλλά όπως προείπα νομίζω τουλάχιστον απο θέμα οικονομίας θα με ανεβάσουν κατηγορία, και δε ξέρω και αν αξίζει εφόσον θεωρητικά δε θα κερδίσω και κάτι σε συνθήκης κίνησης/πόλης/λίγων χλμ. Πάντως θα κοιτάξω να δοκιμάσω έστω ένα απ' αυτά να δω πως θα μου φανεί η πιο σκυφτή/άβολη θέση και οι διαφορετικές επιδόσεις.
    Τώρα όσον αφορά το θέμα του ABS, πραγματικά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος. Με τα μέχρι τώρα δεδομένα μου δε θα ήθελα να πάω σε μηχανή χωρίς, αλλά βλέπω κι εδώ μέσα ότι μοτοσυκλετιστές πολύ πιο έμπειροι και γνώστες από μένα να οδηγάνε μηχανές χωρίς. Μήπως δε παίζει το τεράστιο ρόλο που νομίζω και τσάμπα αυτοπεριορίζομαι;

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    https://www.car.gr/24323862-kawasaki-klx-250
    2900 συζητισιμη.. Ριξτο στα 2500 κ παρτο..Συγχρονο..Οικονομικο..Αξιοπιστο..Ανετο..Πηγαίνει ς παντού όμορφα κ οικονομικά.. Με τα δεδομένα σου το θεωρώ την καλύτερη επιλογή..

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Στο είπαν και πιο πάνω er6 με ψάξιμο θα βρείς αξιόλογο σύγχρονο μηχανάκι στα χρήματα σου και θα το έχεις μια ζωή.
    Σκούτερ για μένα κοίτα τα sym citycom, gts και gts f4 τα 2 πρώτα τα βρισκείς πίο φθηνά το τελευταίο είναι πιό καινούργιο και πιό δυνατό κατανάλωση κάτω απο 4 σε όλα με το τελευταίο ταξιδεύεις με 120 κοντερίσια.
    Απο σέρβις γλιτώνεις πολλά απο λάστιχα. Θα γλιτώσεις και απο τέλη ασφάλεια κάτι.Ιμάντας κρατάει πολύ παραπάνω απ΄όσο λένε. Σε ένα σωστό συνεργείο ( αν θες υπάρχει προς φιλαδέλφεια) θα είσαι μια χαρά υπάρχουν έξω τέτοια μηχανάκια με πάνω απο 100χιλ χλμ . Βάλε και οτι γλιτώνεις νερα κρύο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Με ποια κριτήρια παίρνετε μια μηχανή ?
    από PetranGR στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2011, 02:54
  2. Βοήθεια για αγορά μοτο με κριτήρια:
    από CB...K στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2010, 23:41
  3. νεος ωραιος ψαχνει με αγωνια για πλαστικα καπακια
    από steve610 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2008, 17:38
  4. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 20:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF