Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 132

Θέμα: CFMOTO 700 CL-X

  1. #61
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μονο εμένα μου φαίνεται πολύ άσχημο?
    Αν σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, κι εμένα άσχημο μου φαίνεται...

  2. #62
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μονο εμένα μου φαίνεται πολύ άσχημο?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αν σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, κι εμένα άσχημο μου φαίνεται...
    o δρομος για την κολαση είναι στρωμένος με τις καλύτερες προθέσεις..
    Δούλεψαν σωστά για εμένα, πρωτότυπο, άρτιο στα πλαίσια της κατηγορίας αλλά.. ασχημούτσικο.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Εγώ νομίζω σε κοντούς αδύνατους μια χαρά θα δείχνει.

  4. #64
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εγώ νομίζω σε κοντούς αδύνατους μια χαρά θα δείχνει.
    Θα το πάρω για να σου μπω στο μάτι

  5. #65
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Το σαββατο που μας περασε σε ενα πολυ γρηγορο περασμα απ την αθηνα,εκανα test ride το herigate,αρκετη ωρα ωστε να βγουν πολλα συμπερασματα.Επεται συνεχεια το sport μελλοντικα και αν βγει το adv,επισης και αυτο..
    Ευχαριστω το καταστημα MOTO petsas/PETSAS bros για το τεστ ride,διοτι για μας τους επαρχιωτες και τη δυσκολια ευρεσης test το να υπαρχει συννενοηση αξιοπιστη και ταυτοχρονα ελαστικη, αργησα στο ραντεβου,δειχνει επαγγελματισμο.Τα παιδια ηταν κατατοπιστικα σε οτι ρωτησα..παμε λοιπον.
    CL-X 700 herigate on the road..
    θεση οδηγησης.Απολυτη φυσικοτητα σε ορθια θεση το σωμα,με τα χειριστηρια να μην απασχολουν που βρισκονται,πανευκολο στο σλαλομ αναμεσα στα αυτοκινητα,χωραει παντου.Η ορθια θεση οδηγησης μετα τα 130 τρωει τον αερα κατευθειαν στο στηθος(μπουφαν revit sand,υψος 1,75),πιθανολογω με το ζελατινακι που φοραει το adv αυτο θα εξαληφθει,διοτι καθεσαι <μεσα> στο μηχανακι,μην ξεχναμε βεβαια οτι μιλαμε για naked..Μοντα που θα εκανα για ενα 20% περισσοτερο fun factor ,ενα πιο χαμηλο τιμονι ,τυπου fat bar,αλλωστε χωραει πολυ ευκολα,σε πληρη περιστροφη τιμονιου,ρεζερβουαρ -γκριπ ειναι μια παλαμη αποσταση απ το ρεζερβουαρ.Ταυτοχρονα θα εσκυβε το σωμα λιγο και θα φορτιζε το μπροστινο περισσοτερο.Ειναι κατι που εχει και η ντουκατι στα εξτρα του scrambler 800,ο αμεσος ανταγωνιστης του clx και ειναι κολακευτικο οτι χτυπαει στα ισα ενα καταξιωμενο brand το μοντελο της cf.Σαφεστατα αυτο ειναι μια προσωπικη εκτιμηση ενος επαρχιωτη που δεν τον απασχολει καθημερινοτητα κινησης,οποτε ετσι οπως ειναι,ειναι αψογο για καθε μερα,τουτεστιν για τη συντριπτικη πλειοψηφια των οδηγικων περιστασεων..Το σχημα του ρεζερβουαρ παιρνει ενα tank bag τυπου εντουρο,εκτος απ τα τυπου tank lock.

    αναρτησεις.ΤΟ μπροστινο ειναι βιδωμενο,δεν παιζει,δεν πλαναρει,μαλιστα εχει ρυθμισεις,δεν με απασχολησε δηλ καθολου,οπως και η πισω αναρτηση.Μεγαλη βοηθεια απ το βαρος της μοτο,τα υπεροχα λαστιχα της πιρελλι,αλλα και σιγουρα με τα 72 κιλα μου βαρος+οτι φοραγα.Μειονεκτημα οτι η πισω αναρτηση ενω ειναι ευκολη στη ρθμιση με κατσαβιδι της αποσβεσης,η προφορτιση με γατζοκλειδο εχει μια διαδικασια εκει χωμενη που ειναι.Δεν ειναι φατσα καρτα,θελει αρκετο τιραμολα.
    Φρενα..Τωρα πραγματικα..δεν περιμενα με τιποτα να δαγκωνει ο μονος δισκος ετσι...Του αλλαξα τα φωτα,απ τα 130,απ τα 150 το βουταγα φουλ...δεν καταλαβαινε τιποτα και το πισω κανα 2 φορες εκανε αναδραση το abs...Το βοηθανε τα κορυφαια πιρελλι,ειναι ξεκαθαρο και αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται ο κανονας, οτι δεν αρκει να εχεις φρενα,αλλα χρειαζεσαι και καλα λαστιχα
    overall φρενα αναρτησεις-πλαισιο ενα εμπιστευσιμο μηχανακι,μεγαλο προσον στην πρωτη επαφη..

    Κινητηρας...εδω αρχιζει το ωραιο.Ο ηχος ειναι για σε σεμιναριο,αυτο που ακουει ο αναβατης απ το φιλτροκουτι ειναι μουγκρησμα,ενα επιθετικος ηχος.Αυτο σε κανει να νομιζεις οτι ζαρωνεις την ασφαλτο,η πραγματικοτητα ειναι οτι το clχ επιταχυνει αψογα για 700αρι,στα επιπεδα ολων των 2κ 700αριων,αλλα μεχρι εκει..ο αναβατης βεβαια αισθανεται απ τον ηχο οτι απ κατω εχει λιονταρι,ειδικα μετα τις 6500 στροφες που κανει σαν μαχητικο και ανεβαζει ακαριαια!!!ολα αυτα στο sport..Στο eco ειναι χαλαρα τα πραγματα.βολτουλα,το μωρο πισω για χαιδεμα,που παρεπιπτωντως επειδη ανεβηκα πισω,μια χαρα χωραει για naked μηχανακι.Το μοτερ στα 130-135 χλμ εχει περιπου 6000 στροφες.....δεδομενου απ οτι εχουμε διαβασει πανω απ κει ανεβαινει και η καταναλωση,ειναι μια χαρα.Ο ψεκασμος εμενα δεν με απασχολησε,νταξει δεν ειναι και ραφιμαρισμενος,αλλα εγω προερχομαι απ μηχανακια με δυστροπους ψεκασμους,οποτε το βρηκα μια χαρα,ψηλο ρελαντι εχει σχετικα,αλλα δεν κοπαναει το κιβωτιο στην πρωτη και γενικα εχει ενα καλο κιβωτιο,δεν μου πεταξε καμια ταχυτητα κτλπ.Εν κατακλειδι για οσους προερχονται απ 500αρια μοτερ θα το βρουν γουαου,για οσους ειναι απ τα ψηλα,θα το βρουν οκ,αλλα σε καμια περιπτωση αδιαφορο,ειναι αρκετα διασκεδαστικο.

    Εμφανιση..το αλφα και το ωμεγα..Η καφε σελα,οι χρυσες ζαντες,το κωλομερι,ειναι γαματο,πολυ ωραιο σχεδιο,σαφεστατες επιρροες απ την ιταλικη σχολη,σε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Πιστευω οτι αν η cf επαιζε με τα χρωματα,ενα κοκκινο βαθυ ή ενα μιλιταρυ πρασινο βαθυ θα του πηγαινε παρα πολυ.


    Ι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 1.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	52,4 KB 
ID:	440934Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 2.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	58,2 KB 
ID:	440935Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 3.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	99,7 KB 
ID:	440936Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 4.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	440937Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 5.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	96,9 KB 
ID:	440938Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test 6.jpg 
Προβολές:	324 
Μέγεθος:	98,8 KB 
ID:	440939
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #66
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Επιλογος 1..
    Ενα μηχανακι που πρεπει να ξερεις γιατι το παιρνεις...
    Ιδανικο για καθε μερα,για καφεδιες μονοημερες 200-300 χλμ ,για τους σβελτους και χαλαρους επαρχιακους,για το αραγμα και το χαζι να το χαζευεις,για το στυλ...
    Δεν ειναι μαχητης του δρομου,δεν ειναι για αυτους που κοιτανε συνεχεια το ρολοι..

    επιλογος 2..
    διπλα του υπαρχει το sport ,17αρα μπροστινη ζαντα,brembo διπλα stylema ,ψηλα κλιπον και μονοσελο...το κατι παραπανω...σιγουρα.Το μπροστινο ειδικα σε αυτη την κατηγορια τιμης δεν ειναι απλως προστιθεμενη αξια,ειναι κατι πολυ παραπανω ,Οι αμερικανοι και οι αυστραλοι κατα κορον αγοραζουν αυτο,βγαζουν τα κλιπον και βαζουν επανω ενα fat bar..μπαινει με τα καβαλετα του herigate,σε συνδιασμο με τα stylema εχουμε ενα μικρο μαχητη.Γι αυτο το test του sport ειναι στο στοχο τωρα!

    επιλογος 3...
    Τελικα η cf πουλαει φθηνα,οι αλλοι ακριβα,ενα ερωτημα που το βλεπουμε παντου.Το σιγουρο ειναι κατασκευαζει εδιαφερον μηχανακια,ικανα να βαζουν σε σκεψεις αναβατες απ ολες τις <σχολες>,και αυτο ειναι μια επιτυχια για ενα κινεζικο brand...Εν αναμονη για το επεισοδιο sport λοιπον.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  7. #67
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Ωραία παρουσίαση Μάνο!

  8. #68
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Ωραία παρουσίαση και ωραίες φωτό!
    Ήταν ένα από τα υποψήφια προς αγορά, μαζί με το Rockstar 500 και το ac 500
    Δεδομένου ότι ΔΕΝ χρειαζόμουν τους ίππους που έχει, τον χρωματικό συνδυασμό, (υποκειμενικό αυτό) απορρίφθηκε και ας ήταν 200 ευρώ πιο φτηνό.
    Το rockstar δεν μου ενέπνεε και τόση εμπιστοσύνη ποιοτικά και με υποδεέστερο εξοπλισμό, απορρίφθηκε και αυτό.
    Από την άλλη, το ac 500 μου άρεσε πολύ, έχει ολοκληρωμένο πακέτο εξοπλισμού, αντιπροσωπεία και συνεργείο της είναι δίπλα στο σπίτι μου win win φάση....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #69
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ωραία παρουσίαση και ωραίες φωτό!
    Ήταν ένα από τα υποψήφια προς αγορά, μαζί με το Rockstar 500 και το ac 500
    Δεδομένου ότι ΔΕΝ χρειαζόμουν τους ίππους που έχει, τον χρωματικό συνδυασμό, (υποκειμενικό αυτό) απορρίφθηκε και ας ήταν 200 ευρώ πιο φτηνό.
    Το rockstar δεν μου ενέπνεε και τόση εμπιστοσύνη ποιοτικά και με υποδεέστερο εξοπλισμό, απορρίφθηκε και αυτό.
    Από την άλλη, το ac 500 μου άρεσε πολύ, έχει ολοκληρωμένο πακέτο εξοπλισμού, αντιπροσωπεία και συνεργείο της είναι δίπλα στο σπίτι μου win win φάση....
    ευχαριστω φιλε,εχω διαβασει για την επιλογη σου,καλοταξιδο να ειναι
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Κανέναν άλλο κάτοχο ή που να το έχει οδηγήσει έχουμε εδώ μέσα ;
    Έχει πέσει έρωτας λεμε ,ιδιαίτερα με το sport που από κοντά είναι ακόμα πιο κ*****α και θέτει υποψηφιότητα, θα γίνει το επόμενο διάστημα πιστεύω και test ride

  11. #71
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Κανέναν άλλο κάτοχο ή που να το έχει οδηγήσει έχουμε εδώ μέσα ;
    Έχει πέσει έρωτας λεμε ,ιδιαίτερα με το sport που από κοντά είναι ακόμα πιο κ*****α και θέτει υποψηφιότητα, θα γίνει το επόμενο διάστημα πιστεύω και test ride
    Θέλω και γω να κάνω το sport test

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Test ride Cfmoto 700clx

    Έγινε σήμερα το τεστ όποτε έχουμε και λεμε ,να σημειώσω ότι η προηγούμενη Μότο που είχα ήταν duke 390 1gen, δηλαδή ένας μικρός χούλιγκαν.

    Εμφάνιση
    Υποκειμενικό αλλά στα μάτια μου είναι πανέμορφο με ωραίες λεπτομέρειες και χρωματισμούς , τα πάντα τακτοποιημένα και γενικά σου δίνει μια premium εντύπωση.
    Το γκρι με την καφέ σέλα κλπ είναι πανέμορφο

    Εργονομία -Άνεση
    Όλα βρίσκονται σε σωστά σημεία, εκτός από την κόρνα που είναι κάπως κρυμμένη ,ο διακόπτης τον flash είναι λίγο περίεργος καθώς νομίζεις ότι δεν έχουν ανάψει μιας και δεν έχει σαφή επιβεβαίωση,τα μαρσπιέ έρχονται πιο μπροστά για άνεση ,η σέλα αρκετά άνετη και αυτή κάθεσαι «μέσα» στην μοτοσυκλέτα , γενικά σε εμπνέει για ωραίες και χαλαρές βόλτες
    Το μόνο που θα άλλαζα λόγο προσωπικού γούστου είναι το τιμόνι με πιο χαμηλα.

    Κινητήρας
    Αυτό που γραφουν για τα 2 πρόσωπα του ισχύει
    Μέχρι τις 6Κ όλα είναι ομαλά , φιλικός για νέους κ όχι μόνο οδηγούς.
    Μετά τις 6Κ υπάρχει έντονη επιτάχυνση που σε συνδυασμό με τον ήχο από το φιλτρο κουτί σε ξεσηκώνει,η εξάτμιση παράγει όσα ντεσιμπέλ χρειάζεσαι για την ικανοποίηση σου.
    Υπάρχουν κάποιοι φυσιολογικοί κραδασμοί που νιώθεις στα πατάκια αλλά σε καμία περίπτωση ενοχλητικοί
    Είναι εύστροφος αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω ροπή στα χαμηλά (καταραμένο euro 5)
    Ο ψεκασμός λειτουργεί πολύ καλά χωρίς προβλήματα , το ride by wire έχει μια πολύ μικρή καθυστέρηση ( φυσιολογικό)
    Το κιβώτιο ήταν λίγο σκληρό, ίσως ήταν το συγκεκριμένο έτσι όμως

    Φρένα
    Σε έντονα φρενα δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα,το βύθισμα του μπροστινού φυσιολογικό και τα φρενα αρκετά για την διαχείρηση της clx ,χρειάζεται 2 δάχτυλα τουλάχιστον για δυνατό φρενάρισμα δίνοντας σου όμως αίσθηση του τι συμβαίνει ..όλα καλά

    Αναρτήσεις
    Δεν ασχολήθηκα, πιστεύω ότι ήταν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις που ήταν άψογες, σε έντονο φρενάρισμα δεν γονάτιζε , δεν με προβλημάτισαν καθόλου

    Οδηγώντας
    Σε βάζει σε ένα mood που το μόνο που θες είναι να ρολαρεις, σε αντίθεση με το 390 που μόλις έβλεπες στροφή πλαγιαζες τέρμα.
    Εδώ είσαι χαλαρός και σε βοηθάει η clx σε αυτό , κινείται όμορφα κρύβοντας τα κιλά της μόλις ξεκινήσεις με ιδανικό πεδίο επαρχιακούς δρόμους χωρίς όμως πρόβλημα μπορεί να κινηθεί σε αυτοκινητόδρομο που σε συνδυασμό με το cruise control σου λύνει τα χέρια , να συμπληρώσω ότι πρώτη φορά οδήγησα Μότο με cruise control και μου άρεσε πολύ , επίσης μπαίνει και ρυθμίζεται πολύ εύκολα .
    Έχει σωστή γεωμετρία και ζύγισμα κι το αντιλαμβάνεσαι στην πρώτη στροφή, με το τιμόνι να προσφέρει καλό μοχλό πλαγιαζει άνετα και κρατάει την γραμμή της,πραγματικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.
    Το μόνο που θέλει είναι ηρεμία και ροη από στροφή σε στροφή , δεν τις αρέσουν φρένα ή διορθώσεις μέσα στην στροφή και στο δείχνει με τον τρόπο της, μόλις το καταλάβεις αρχίζεις και ρέεις μαζί της
    Σε ένα μικρό χωματινο κομμάτι που μπήκα κινήθηκε με μεγάλη ευκολία και άνεση (και εδώ μου έκανε πολύ καλή εντύπωση),συνδυασμό που προσφέρουν οι αναρτήσεις με τις διαδρομές και ρυθμίσεις που έχουν όπως και τα λαστιχα της, όποτε θα μπορέσεις να φτάσεις και στην παραλία που δεν είχες πρόσβαση .


    Σχόλιο
    Τα κάνει όλα καλά και συμφέρει τιμολογιακά αλλά και σε χαρακτήρα,η Cfmoto, την οποία δεν γνώριζα πέρα από την συνεργασία της με την KTM, δείχνει έτοιμη να τα βάλει στα ίσια με όλους
    Με επιθετική τιμολογιακή πολιτική και δίνοντας σου ότι ο ανταγωνισμός δίνει σε premium κατασκευές … και τιμές.
    Εμενα με έχει ψήσει παντως άσχημα.
    Τελευταία τροποποίηση από ratamahatta; 20/03/2023 στις 14:32.

  13. #73
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Test ride Cfmoto 700clx

    Έγινε σήμερα το τεστ όποτε έχουμε και λεμε ,να σημειώσω ότι η προηγούμενη Μότο που είχα ήταν duke 390 1gen, δηλαδή ένας μικρός χούλιγκαν.

    Εμφάνιση
    Υποκειμενικό αλλά στα μάτια μου είναι πανέμορφο με ωραίες λεπτομέρειες και χρωματισμούς , τα πάντα τακτοποιημένα και γενικά σου δίνει μια premium εντύπωση.
    Το γκρι με την καφέ σέλα κλπ είναι πανέμορφο

    Εργονομία -Άνεση
    Όλα βρίσκονται σε σωστά σημεία, εκτός από την κόρνα που είναι κάπως κρυμμένη ,ο διακόπτης τον flash είναι λίγο περίεργος καθώς νομίζεις ότι δεν έχουν ανάψει μιας και δεν έχει σαφή επιβεβαίωση,τα μαρσπιέ έρχονται πιο μπροστά για άνεση ,η σέλα αρκετά άνετη και αυτή κάθεσαι «μέσα» στην μοτοσυκλέτα , γενικά σε εμπνέει για ωραίες και χαλαρές βόλτες
    Το μόνο που θα άλλαζα λόγο προσωπικού γούστου είναι το τιμόνι με πιο χαμηλα.

    Κινητήρας
    Αυτό που γραφουν για τα 2 πρόσωπα του ισχύει
    Μέχρι τις 6Κ όλα είναι ομαλά , φιλικός για νέους κ όχι μόνο οδηγούς.
    Μετά τις 6Κ υπάρχει έντονη επιτάχυνση που σε συνδυασμό με τον ήχο από το φιλτρο κουτί σε ξεσηκώνει,η εξάτμιση παράγει όσα ντεσιμπέλ χρειάζεσαι για την ικανοποίηση σου.
    Υπάρχουν κάποιοι φυσιολογικοί κραδασμοί που νιώθεις στα πατάκια αλλά σε καμία περίπτωση ενοχλητικοί
    Είναι εύστροφος αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω ροπή στα χαμηλά (καταραμένο euro 5)
    Ο ψεκασμός λειτουργεί πολύ καλά χωρίς προβλήματα , το ride by wire έχει μια πολύ μικρή καθυστέρηση ( φυσιολογικό)
    Το κιβώτιο ήταν λίγο σκληρό, ίσως ήταν το συγκεκριμένο έτσι όμως

    Φρένα
    Σε έντονα φρενα δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα,το βύθισμα του μπροστινού φυσιολογικό και τα φρενα αρκετά για την διαχείρηση της clx ,χρειάζεται 2 δάχτυλα τουλάχιστον για δυνατό φρενάρισμα δίνοντας σου όμως αίσθηση του τι συμβαίνει ..όλα καλά

    Αναρτήσεις
    Δεν ασχολήθηκα, πιστεύω ότι ήταν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις που ήταν άψογες, σε έντονο φρενάρισμα δεν γονάτιζε , δεν με προβλημάτισαν καθόλου

    Οδηγώντας
    Σε βάζει σε ένα mood που το μόνο που θες είναι να ρολαρεις, σε αντίθεση με το 390 που μόλις έβλεπες στροφή πλαγιαζες τέρμα.
    Εδώ είσαι χαλαρός και σε βοηθάει η clx σε αυτό , κινείται όμορφα κρύβοντας τα κιλά της μόλις ξεκινήσεις με ιδανικό πεδίο επαρχιακούς δρόμους χωρίς όμως πρόβλημα μπορεί να κινηθεί σε αυτοκινητόδρομο που σε συνδυασμό με το cruise control σου λύνει τα χέρια , να συμπληρώσω ότι πρώτη φορά οδήγησα Μότο με cruise control και μου άρεσε πολύ , επίσης μπαίνει και ρυθμίζεται πολύ εύκολα .
    Έχει σωστή γεωμετρία και ζύγισμα κι το αντιλαμβάνεσαι στην πρώτη στροφή, με το τιμόνι να προσφέρει καλό μοχλό πλαγιαζει άνετα και κρατάει την γραμμή της,πραγματικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.
    Το μόνο που θέλει είναι ηρεμία και ροη από στροφή σε στροφή , δεν τις αρέσουν φρένα ή διορθώσεις μέσα στην στροφή και στο δείχνει με τον τρόπο της, μόλις το καταλάβεις αρχίζεις και ρέεις μαζί της
    Σε ένα μικρό χωματινο κομμάτι που μπήκα κινήθηκε με μεγάλη ευκολία και άνεση (και εδώ μου έκανε πολύ καλή εντύπωση),συνδυασμό που προσφέρουν οι αναρτήσεις με τις διαδρομές και ρυθμίσεις που έχουν όπως και τα λαστιχα της, όποτε θα μπορέσεις να φτάσεις και στην παραλία που δεν είχες πρόσβαση .


    Σχόλιο
    Τα κάνει όλα καλά και συμφέρει τιμολογιακά αλλά και σε χαρακτήρα,η Cfmoto, την οποία δεν γνώριζα πέρα από την συνεργασία της με την KTM, δείχνει έτοιμη να τα βάλει στα ίσια με όλους
    Με επιθετική τιμολογιακή πολιτική και δίνοντας σου ότι ο ανταγωνισμός δίνει σε premium κατασκευές … και τιμές.
    Εμενα με έχει ψήσει παντως άσχημα.
    Αυτό για το τιμόνι θα δώσει τον τόνο επιθετικότητας.. μπαίνει πανευκολα ένα πιο χαμηλό

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Θα συμφωνήσω σ’αυτο.
    Παντως εγώ είμαι ανάμεσα στο
    - clx heritage λόγο σέλας και τροχών ,μου αρέσει ότι μπορεί άνετα να μπει σε χωματόδρομο.
    -clx sport λόγο εμφάνισης και φρενων
    -suzuki sv650 με κλασικό σχήμα και αυτό το οποίο ομωσ με ψαλίδι ,μπροστινό και φρένα από το 2000 μοιάζει σαν φτωχός συγγενής

  15. #75
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω σ’αυτο.
    Παντως εγώ είμαι ανάμεσα στο
    - clx heritage λόγο σέλας και τροχών ,μου αρέσει ότι μπορεί άνετα να μπει σε χωματόδρομο.
    -clx sport λόγο εμφάνισης και φρενων
    -suzuki sv650 με κλασικό σχήμα και αυτό το οποίο ομωσ με ψαλίδι ,μπροστινό και φρένα από το 2000 μοιάζει σαν φτωχός συγγενής
    Μια χαρά είναι το SV και δεν χρειάζεται ιδιαίτερες βελτιώσεις. Full classic πάει να γίνει πια και θα δείχνει όμορφο και σε 10 χρόνια από τώρα.

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H Aθηνα και τα 700 ορφανα της...
    από nakedorange στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2007, 21:07
  2. ΓΙΑ Cb 175/ Cl 175/ Cb 200 ΜΑΡΚΑ Honda
    από PANTELOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 00:19
  3. Hjc-cl Max.poia H Gnwmh Sas?
    από karby στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2005, 00:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF