Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 132

Θέμα: CFMOTO 700 CL-X

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    το sv ειναι το πιο πραγματικο μηχανακι που υπαρχει αυτη τη στιμη απο τη μεσαια κατηγορια και κατω

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι το SV και δεν χρειάζεται ιδιαίτερες βελτιώσεις. Full classic πάει να γίνει πια και θα δείχνει όμορφο και σε 10 χρόνια από τώρα.
    Ισχύει όμως το sv θέλει βελτιωση στα φρένα, τα μοντέλα με διπίστονες μπροστά, βελτίωση μπροστινού κ πίσω ανάρτησης για να είναι μια χαρά
    Εγώ που ψάχνω για μτχ και είμαι ψειρασ θα χρειαστώ +1000€ max για να το στήσω.
    Από την άλλη το clx θέλει ένα τιμόνι μόνο
    Σαν μτχ παίζουν στα ίδια λεφτα

  3. #78
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Μην σου χαλάσω την διάθεση, απλά μπορεί να κοστίσουν παραπάνω αν δεν είσαι μηχανικός.

    Έχε υπόψιν ότι υπάρχουν raptor 650 σε σκραπ που μπορείς να να πάρεις όλο το μπροστινό με τροχό.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    -suzuki sv650 με κλασικό σχήμα και αυτό το οποίο ομωσ με ψαλίδι ,μπροστινό και φρένα από το 2000 μοιάζει σαν φτωχός συγγενής
    Δεν ξέρω τι εννοείς με το ''ψαλίδι μπροστινό και φρένα από το 2000'', το SV του 2000 πάντως είχε αλουμινένιο πλαίσιο και ψαλίδι, και έβγαινε σε δύο εκδόσεις, γυμνό με στρόγγυλο φανάρι, και, με μισό φαιρινγκ και διπλά φώτα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sv.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	50,1 KB 
ID:	442103

    Ομορφο, δυνατό για το είδος του, εύκολο, καλό sport tourer το ντυμένο, και χωρίς κιτσαριό στον σχεδιασμό του. Ενα ισορροπημένο σύνολο, που τα έκανε όλα καλά.

    Καρμπυρατέρ, που θεωρείται μειονέκτημα από τους πιο πολλούς στις μέρες μας, πλεονέκτημα όμως για όσους πιάνουν τα χέρια τους, κάνουν ΕΥΚΟΛΑ την συντήρηση μόνοι τους, και δεν θέλουν να πληρώνουν αντλίες ψεκασμού των 600 ευρώ κάθε πέντε-έξι χρόνια. Αιντε κάνε συντήρηση στα σύχρονα αν πάθει κάτι ο ψεκασμός. Και ειδικά στα κινέζικα, καλή τύχη.

    Κι άμα τόσο πολύ σε χάλαγαν τα budjet περιφερειακά του, έμπαινε πηρούνι GSXR και ψαλίδι MV Agusta και γενικώς όρεξη νάχες να χτίσεις υπέροχες customιες πάνω του, μια φορά την καλή βάση την είχε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2880482-pc160005c.jpeg 
Προβολές:	160 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	442104

    Για όλα τα παραπάνω, εγώ με τις δικές μου λόξες και προτιμήσεις, θα προτιμούσα ένα τέτοιο ''από το 2000'', είτε σε καλή κατάσταση που να μην χρειάζεται κάτι να μην αφήσω χιλιόμετρο για χιλιόμετρο μαζί του που να μην το γυρίσω, είτε διαλυμένο να το φτιάξω όπως γουστάρω.

    Σχετικά είναι όλα, και καθένας με τα βίτσια του, το ''του 2000'' πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό. Σύχρονες μοτοσυκλέτες είχαμε και το 2000, δεν είχαμε Norton του 1960.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Μηχανολογικά πάντως το peak έχει γίνει πριν 30 χρόνια
    Την τελευταία δεκαετία μόνο ηλεκτρονικά μπλιμπλικια προσθέτουν
    Πλέον αντί αγοράζουμε πλαίσια μοτέρ φρένα κι αναρτήσεις αγοράζουμε χάρτες modes λειτουργίας οθόνες και συνδεσιμοτητες

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    SV καρμπυρατερατο , γυμνό ή φεριγκατο το παίρνεις και λες και αριγκατο.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Ισχύει όμως το sv θέλει βελτιωση στα φρένα, τα μοντέλα με διπίστονες μπροστά, βελτίωση μπροστινού κ πίσω ανάρτησης για να είναι μια χαρά
    Εγώ που ψάχνω για μτχ και είμαι ψειρασ θα χρειαστώ +1000€ max για να το στήσω.
    Από την άλλη το clx θέλει ένα τιμόνι μόνο
    Σαν μτχ παίζουν στα ίδια λεφτα
    Δεν υπάρχει σύγκριση της Suzuki με οποιαδήποτε άλλη εταιρεία. Η ποιότητα κατασκευής που έχει το SV πλέον υπάρχει μόνο σε μοτοσυκλέτες άνω των 12.000€.

    Μάλιστα σήμερα πέτυχα ένα στον δρόμο και κάναμε μαζί λίγα χιλιόμετρα. Πολύ όμορφο και μαζεμένο. Φορούσε και aftermarket εξάτμιση αλλά δεν είδα τί μάρκα. Future classic για εμένα, ειδικά αν φέτος είναι η τελευταία χρόνια που κυκλοφορεί.

    Με τα περί φρένων και αναρτήσεων ούτε ασχολούμαι, αν σε κάποιον δεν φτάνουν προφανώς έχει αγοράσει λάθος μοτοσυκλέτα.


    "Ένα παιδί" μου είπε σήμερα κάτι για 4 χρόνια εγγύησης και 2 δωρεάν ασφαλείας.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Ολες οι εταιρειες πλεον ,ειδικα οι big four,δεν εχουν καμμια σχεση με οτι φτιαχνανε το 2000,εχουν περασει 23 χρονια απο τοτε.Παντως η σχεση ποιοτητας μεταξυ τους ,εχει παραμεινει η ιδια,με φυσικα πρωτη ΑΚΟΜΑ την ΧΟΝΤΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #84
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Το sv από το 2020? και μετά έχει βελτιωθεί και στα φρένα και ναι είναι και φαντάζει future classic.
    Αν κάποιος έχει τα λεφτά και είναι προς αγορά σε κάτι στην κατηγορία αξίζει να το δει πιστεύω.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    658
    Ξεφύγαμε και είμαστε εκτός θέματος

    Οι ενστάσεις μου όπως έγραψα είναι συγκεκριμένες, το αλουμινένιο ψαλίδι του 1 gen μια χαρά ήταν αλλά άλλαξε με ένα αδιάφορο ,το λιγότερο,σχεδιαστικά ψαλίδι το οποίο υπάρχει ακόμα πιθανόν σε στοκ δεν εξηγείται αλλιώς
    Οι συμβατικεσ διπιστονες τελείωσαν, ευτυχώς, εδώ και 2 χρόνια πλέον έχει τετράπιστονες.
    Συμβατικό μπροστινό πρέπει να έχει μόνο η suzuki κ η kawa στα μεσαία αν δεν κάνω λάθος,είναι classic πλέον.βέβαια και ταιριάζει στην κατηγορία neo retro αλλά μια προφορτιση έστω ;;
    Σε όλα τα αλλά συμφωνώ μαζί σας για αυτό είναι ένα από τα υποψήφια

  11. #86
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Ρε σεις... Για το CL-X δεν υποτίθεται ότι μιλάμε εδώ;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #87
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις... Για το CL-X δεν υποτίθεται ότι μιλάμε εδώ;
    Όπως πετάγεστε κάποιοι εγκάθετοι και γράφετε "πάρε κινέζικο" στα άλλα θέματα, εδώ που μιλάμε για κινέζικο γράφουμε "πάρε γιαπωνέζικο" για αντίποινα

  13. #88
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.658
    Το sv συγκρίνεται με την έκδοση sport,και εκεί είναι πολύ πιο φρέσκο σχέδιο το cf με τις brembo του κτλπ..Το heritage με την 18αρα μπροστά και τα mt60 είναι λίγο διαφορετικός ο προσανατολισμός του..

  14. #89
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.658
    ratamahatta παρε με χαμηλο τιμονι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κοντο 1.jpg 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	442106Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κοντο.jpg 
Προβολές:	143 
Μέγεθος:	103,5 KB 
ID:	442107

    αλλα το sport εχει το κατι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sport.jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	71,0 KB 
ID:	442108
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Έχουμε εδώ κανένα γνώστη, να μας διευκρινίσει αν η (μάλλον ασυνήθιστη) διάταξη των λαιμών εξυπηρετεί κάτι περισσότερο από αισθητικούς λόγους;

    Υποθέτω ότι έγινε για να αυξηθεί το μήκος αυτών, αν όντως κρύβεται κάποια τεχνική ανάγκη, αλλά δεν είμαι και "μηχανικός".
    Oldfarts never die

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H Aθηνα και τα 700 ορφανα της...
    από nakedorange στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2007, 21:07
  2. ΓΙΑ Cb 175/ Cl 175/ Cb 200 ΜΑΡΚΑ Honda
    από PANTELOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 00:19
  3. Hjc-cl Max.poia H Gnwmh Sas?
    από karby στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2005, 00:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF