Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 212

Θέμα: Μηχανή σαν να βάζει "νεκρα" σε υψηλή ταχύτητα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Και μπροστά και πίσω.. Τσέκαρε καλά τα δόντια στα 2 γρανάζια να δεις αν λείπει πουθενά δόντι.. Αν η αλυσίδα είναι παραμελημένα αλάδωτη, πολύ χαλαρή ή λανθασμένα σφιχτή μπορεί να γίνει η μλκια ακόμα και να σπάσει η αλυσίδα σου εν κινήσει... Επίσης η πολύ σφιχτή αλυσίδα μπορεί και να προκαλέσει πρόβλημα στους δίσκους του συμπλέκτη. Ξεκίνα με ένα καλό σπεκ στην αλυσίδα σου... Είναι το πιο απλό και βλέπεις..

  2. #32
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Τώρα?
    Αυτό το κτλβ αλλά γιατί το 20χλμ?Και καλά ανά 20χλμ θα θέλει κοίταγμα (ειρωνικά)?

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν πάντως θέλεις δίσκους/ελατήρια και δεν καλύπτονται από την εγγύηση, δες αν υπάρχει συμβατότητα να βάλεις από Honda. Έχω διαβάσει διάφορους που το έκαναν σε Lifan και ηρέμησαν.
    Άμα τους αλλάξω σε 1300χλμ θα πάθει ζημιά το μοτέρ , η είναι αμελητέο και το μόνο κακό είναι ότι θα Μ σπάει τα νεύρα?λέω να το τρεναρω μέχρι το επόμενο "σέρβις"

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Άμα τους αλλάξω σε 1300χλμ θα πάθει ζημιά το μοτέρ , η είναι αμελητέο και το μόνο κακό είναι ότι θα Μ σπάει τα νεύρα?λέω να το τρεναρω μέχρι το επόμενο "σέρβις"
    Φίλε μην ακούς κανέναν. Άστο όπως είναι μέχρι να διαλυθεί τελείως.

    Μετά παίρνεις άλλο ίδιο κι όσο κρατήσει κι αυτό

    κλπ

    κλπ

    Αφού δεν είσαι ούτε για καλή χρήση, ούτε για συντήρηση και ούτε θες να πας σε συνεργείο αλλά θες να σου πούμε από οθόνης τι φταίει.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Δεν περίμενες 2 μέρες ρε αγόρι αύριο δουλεύουμε

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Φίλε μην ακούς κανέναν. Άστο όπως είναι μέχρι να διαλυθεί τελείως.

    Μετά παίρνεις άλλο ίδιο κι όσο κρατήσει κι αυτό

    κλπ

    κλπ

    Αφού δεν είσαι ούτε για καλή χρήση, ούτε για συντήρηση και ούτε θες να πας σε συνεργείο αλλά θες να σου πούμε από οθόνης τι φταίει.

    "Καλή χρήση" δεν κάνω επειδή πολλές φορές απλά πρέπει να έχω συνεπιβάτη , ε και μου αρέσει να το τρεχω λίγο

    Συντήρηση καλή πιστεύω κάνω πέραν της αλυσίδας επειδή πιστεύω ειναι αναλώσιμη αλλά και δεν γίνεται να την ψεκάζω κάθε φορά που βρέχει , όλα τα σέρβις τα έχω κάνει στην ώρα τους , λάδι αλλάζω μόνος ανά 1250χλμ και μετά το πλύσιμο βάζω ακόμα και Κέρι , δεν είναι ότι αδιάφορο , απλα η χρήση που πρέπει να κάνω (καθημερινή μετακίνηση μεγάλων αποστάσεων και με συνεπιβάτες) είναι "κακή"

    Παρόλα αυτά κάνω ότι μπορώ , και το μόνο στο οποίο δεν είμαι τυπικοτατος είναι η αλυσίδα , ρίχνω ένα σπρέι ότι νάνε ανά 500χλμ μερικές φορές απλά είναι τόσο φτηνιαρικο που νομίζω είναι λες και δεν ρίχνω τπτ (οικονομικά είμαι στενά)

    Δεν είναι ότι δεν θέλω να είναι σε καλή κατάσταση , αν χρειαστεί να αλλάξω και αύριο δίσκους θα το κάνω , αυτό που ρωταω είναι αν όντως πρέπει για να μην γίνει ζημιά , η αν δεν θα πάθει τπτ αν τους αφήσω για άλλα 1300χλμ

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αυτό το κτλβ αλλά γιατί το 20 χιλ χλμ?Και καλά ανά 20 χιλ χλμ θα θέλει άλλαγμα (ειρωνικά)
    Πάρτο όπως θες αφού ξαναδιαβάσεις τι έγραψα

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Πόσα χιλιόμετρα έχεις?

  9. #39
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    (!!!!)Παιδιά έριξα λυπαντικο στην αλυσίδα πριν 30 λεπτά (για να μην λέτε το παραμελώ) και το οδήγησα για 15 λεπτά , στα 60χλμ/ώρα ξανά "νέκρωσε" για ενα δευτερόλεπτο

    Επίσης ένα σημαντικό ίσως πράγμα που δεν ανέφερα είναι ότι τον τελευταίο μήνα δεν αλλάζουν τόσο εύκολα οι ταχύτητες , σαν να κάνει κάτι περίεργα ο λεβιές

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Πόσα χιλιόμετρα έχεις?
    Γύρω στα 9000

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Εσύ έχεις καμία ιδέα για το τι θα μπορούσε να φταίει παντός?
    Ναι εχω. Ίδια με ότι σου γράψανε, πατινάρει ο συμπλέκτης σου, ή θέλει ρύθμιση από το βιδάκι του ή θέλει δισκάκια.

    Και; Νομίζω ότι το να μαζεύεις τι ιδέες έχει ο καθένας που δεν έχει δει καν το μοτό σου από το ιντερνετ, δεν σε βοηθάει σε κάτι. Δεν θα βάλει ο άγνωστος από το ιντερνετ το κατσαβιδι του να φτιαξει την βίδα, το ποστάρισμα ενός θέματος δεν θα φτιάξει αυτόματα το μοτό σου, το καταλαβαινεις τι θέλω να σου γράψω εδώ; Ναι εντάξει, βοηθάει λίγο, να ξέρεις κι εσύ, οκ, καλά κάνεις και ρωτάς, αλλά μέχρι εκεί.

    Πήγαινε στην αντιπροσωπεία, πες παιδια, μου κανει αυτο κι αυτο, εχω εγγύηση, φτιαχτε το. Έτσι θα δωθεί λύση.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναι εχω. Ίδια με ότι σου γράψανε, πατινάρει ο συμπλέκτης σου, ή θέλει ρύθμιση από το βιδάκι του ή θέλει δισκάκια.

    Και; Νομίζω ότι το να μαζεύεις τι ιδέες έχει ο καθένας που δεν έχει δει καν το μοτό σου από το ιντερνετ, δεν σε βοηθάει σε κάτι. Δεν θα βάλει ο άγνωστος από το ιντερνετ το κατσαβιδι του να φτιαξει την βίδα, το ποστάρισμα ενός θέματος δεν θα φτιάξει αυτόματα το μοτό σου, το καταλαβαινεις τι θέλω να σου γράψω εδώ; Ναι εντάξει, βοηθάει λίγο, να ξέρεις κι εσύ, οκ, καλά κάνεις και ρωτάς, αλλά μέχρι εκεί.

    Πήγαινε στην αντιπροσωπεία, πες παιδια, μου κανει αυτο κι αυτο, εχω εγγύηση, φτιαχτε το. Έτσι θα δωθεί λύση.
    Βρε έχεις 100% δίκιο , απλά ο μηχανικός στον οποίο πρέπει να πηγαίνω είναι μαλάκας , αυτό με χαλάει

  13. #43
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αν είσαι Αθήνα, δε μπορείς να πας σε κάποιον της αντιπροσωπείας σε άλλη συνοικία;

  14. #44
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν είσαι Αθήνα, δε μπορείς να πας σε κάποιον της αντιπροσωπείας σε άλλη συνοικία;
    Κοίτα , στην Αθήνα έχει 10 πχ συνεργεία η Daytona , όταν το αγόρασα όμως από πολύ διάσημη αλυσίδα , μου είπαν ότι από όλα τα συνεργεία , για να έχω τα δωρεάν σέρβις και να κρατήσω την εγγύηση πρέπει να πηγαίνω ΜΟΝΟ στον Χ , και με έβαλαν να υπογράψω και χαρτί...

    Ο Χ όμως είναι μέγα μαλακ@ς

  15. #45
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Είναι αργάμιση αλλά έχω μια ιδέα. Να κανονίσουμε ένα καφέ ένα tinder ένα τήλιο με τον Δάλτονα και το παλικάρι.
    Θα περάσει σε νέα εποχή το φορουμ.

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 19:07
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:47
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2004, 18:11
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF