Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 212

Θέμα: Μηχανή σαν να βάζει "νεκρα" σε υψηλή ταχύτητα

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Κοίτα , στην Αθήνα έχει 10 πχ συνεργεία η Daytona , όταν το αγόρασα όμως από πολύ διάσημη αλυσίδα , μου είπαν ότι από όλα τα συνεργεία , για να έχω τα δωρεάν σέρβις και να κρατήσω την εγγύηση πρέπει να πηγαίνω ΜΟΝΟ στον Χ , και με έβαλαν να υπογράψω και χαρτί...

    Ο Χ όμως είναι μέγα μαλακ@ς
    Σπας όλα τα ρεκόρ. Έλεος ρε παιδί.

  2. #47
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Το μηχανάκι είναι μπλε?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    διαβασες το χαρτι πριν υπογραψεις?

  4. #49
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreaspetr Προβολή μηνύματος
    διαβασες το χαρτι πριν υπογραψεις?
    Ναι , έλεγε ότι ενεργοποιω το πρόγραμμα δωρεάν σέρβις για το οποίο πρέπει να απευθύνομαι στο Χ συνεργείο , κάπως έτσι δεν το έχω τώρα μπροστά Μ το χαρτί μπορω να το δω αύριο

  5. #50
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Σπας όλα τα ρεκόρ. Έλεος ρε παιδί.
    *Το χαρτί έλεγε ότι ενεργοποιω τα δωρεάν σέρβις από εκείνη την ημερομηνία , και ότι το μαγαζί που το αγόρασα συνεργάζεται με τον Χ

  6. #51
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι είναι μπλε?
    Μαύρο

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Dalton racing.gr είναι ο πλέων ειδικός για την περίπτωση σου και είναι εξουσιοδοτημένο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #53
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Το μηχανάκι σου πατινάρει.Μπορείς να το πάς σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΘΕΣ αλλά ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ διοτι ειναι μηχανικό ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ και θα πρεπει να πλερώ απο την τσέπη σου.Εγώ στην θέση σου θα το πήγαινα σε μάστορα που εμπιστεύομαι και ΔΕΝ θα το πέρναγα BOOKSERVICE καθόλου.
    Θέλεις δίσκους σασμάν και ΙΣΩΣ ελατήρια.Με ρύθμιση συμπλέκτη υπάρχει μικρή πιθαότητα να φτιάξει ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ το πρόβλημα.
    Είπαμε ...μόνο γιαμάχα και χόντα....άσε τα κινέζικα....δεν με άκουγες και είμαι παθών και εγώ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΑΒΑΓΑ ΜΕ ΤΟ SYM MAGIK (και ακόμα πιο πολλά).

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Παίζει να κάνει διακοπές η τρόμπα βενζίνης? Άσχετος είμαι αλλά εμένα μου ακούγεται για διακοπές τροφοδοσίας.

  10. #55
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos6750
    Εγγραφή
    27/01/2016
    Μηνύματα
    41
    Αν εβαλες συνθετικα λαδια βγαλτα και βαλε ορυκτελαιο.Πατιναρει απο το φυγοκεντρικο.

  11. #56
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Εκτός από τους δίσκους συμπλέκτη που συμφωνώ εγώ θα έβαζα στην εξίσωση και εμπρός γρανάζι αλυσίδας να έχει παραδώσει πνεύμα. Μου έχει τύχει σε lifan το εμπρός να έχει γίνει σχεδόν στρογγυλό και το πίσω να έχει ακόμα δόντια. Έτσι και αλλιώς αν δεν πας συνεργείο δεν βγάζεις άκρη. Τηλεδιαγνωση δεν μπορεί να γίνει από μια οθόνη. Επειδή ρωτάς συνέχεια αν θα κάνεις ζημιά αν το αφησεις, ναι μπορείς να κάνεις τεράστια ζημιά και να χτυπήσεις κιόλας, μόνο και μόνο από αλυσίδα που θέλει αντικατάσταση και να κοπεί εν κινήσει. Εκεί δεν θα φταίει το μηχανάκι εσύ θα φταις.

  12. #57
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Με τον πρωινό καφέ για να ανοίξει το ματάκι και διαβάζω για δράκους. Ότι θέλει ο καθένας γράφει. Κάναμε το πατιναρισμα μέχρι και ηλ πρόβλημα. Αθάνατο Ελληνικό πνεύμα.
    Μεταξύ άλλων στο είπαν πολλοί, δίσκοι συμπλέκτη και πιθανά ελατήρια. Πήγαινε σε κάποιον μάστορα της προκοπής και φτιαξτο ή ακολούθησε τον εναλλακτικό τρόπο. Βαψε το μπλε και στην θάλασσα. Αυτός ήταν κι ο λόγος που κάποιος από πάνω σε ρώτησε τι χρώμα είναι. Μήπως γλίτωνες το βάψιμο

  13. #58
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι σου πατινάρει.Μπορείς να το πάς σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΘΕΣ αλλά ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ διοτι ειναι μηχανικό ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ και θα πρεπει να πλερώ απο την τσέπη σου.Εγώ στην θέση σου θα το πήγαινα σε μάστορα που εμπιστεύομαι και ΔΕΝ θα το πέρναγα BOOKSERVICE καθόλου.
    Θέλεις δίσκους σασμάν και ΙΣΩΣ ελατήρια.Με ρύθμιση συμπλέκτη υπάρχει μικρή πιθαότητα να φτιάξει ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ το πρόβλημα.
    Είπαμε ...μόνο γιαμάχα και χόντα....άσε τα κινέζικα....δεν με άκουγες και είμαι παθών και εγώ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΑΒΑΓΑ ΜΕ ΤΟ SYM MAGIK (και ακόμα πιο πολλά).
    Ένταξη θα το κοιτάξω , πόσο κοστίζουν οι δίσκοι και ίσως τα ελατήρια ξέρουμε?Τα εργατικά δεν θα είναι δωρεάν εφόσων έχω δωρεάν εργασίες σέρβις?Νομίζω ναι αλλά θα κάνω και ένα τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία

    Επίσης στα ~9000χλμ είναι λογικό να βγάλει τέτοιο θέμα η μου το έβγαλε πρόωρα και συνήθως αυτά τα αναλώσιμα περιμένεις να σου ζητηθούν πιο μετά?Μήπως φταίει ότι το σκίζω κιόλας;

    Επίσης το θέμα επιγει η υποτίθεται πως δεν πρέπει να το οδηγήσω ούτε μέρα παραπάνω μέχρι να το φτιάξω?(δεν λέω να πέσω , εννοώ αν κάνω κακό στην υγεία του μοτέρ η αν δεν έχει σχέση)

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Παίζει να κάνει διακοπές η τρόμπα βενζίνης? Άσχετος είμαι αλλά εμένα μου ακούγεται για διακοπές τροφοδοσίας.
    Αδελφέ εσύ που έχεις το ίδιο μηχανάκι , πόσα χλμ έχεις?Έχεις παρατηρήσει ποτέ τπτ αντίστοιχο η γενικά οποιοδήποτε προβλημα?

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φίλε ...μπάς κ εβαλες στο μοτέρ λάδια αυτοκινήτου ?
    δεν το γράφω για τρολιά , απλά εχει τύχη σε γνωστό μου ατομο ..πού ειναι παντογνώστης και τα ξέρει ολα...

Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 19:07
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:47
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2004, 18:11
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF