Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 212

Θέμα: Μηχανή σαν να βάζει "νεκρα" σε υψηλή ταχύτητα

  1. #76
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Απλά για την κουβέντα πάντως με βάση την δική μου λογική δεν θα εμπιστευόμουν καθόλου εύκολα όλη αυτή την ιστορία με δωρεάν σέρβις για δύο χρόνια ειδικά σε παπάκι. Ο λόγος είναι απλός, ένας έμπορος βγάζει ένα Α κέρδος από μια καινούρια μηχανή που στην περίπτωση του παπιού είναι σίγουρα μικρό. Αν υπολογίσουμε λοιπόν στα 20€ εργασία το κάθε σέρβις (πολύ λίγα αν έχει και βαλβίδες) για 9 σέρβις της παροχής μιλάμε για 180€. Άρα το συνεργείο δουλεύει τζάμπα ή αλλιώς δεν πολυσκοτίζεται-πολυασχολείται με το σέρβις.
    Βέβαια θα μπορούσε να πει κάποιος τι τον νοιάζει τον πελάτη αυτό ας μην έκανε αυτή την συμφωνία με τον εισαγωγέα ο έμπορος. Δίκιο θα έχει αλλά εγώ σαν χρήστης ενός οχήματος θεωρώ πιο σημαντικό να μην μένω στο δρόμο από το να αφιερώσω μερικά χρήματα ή χρόνο στην συντήρησή του. Αν κάποιος αγοράζει ένα φτηνό μηχανάκι με κριτήριο πως θα γλυτώσει περισσότερα χρήματα για την υπόλοιπη ζωή του είναι λογικό να πέφτει σε λούμπες του μάρκετινγκ, για μένα θα προτιμούσα να μου δώσουν δωρεάν τα υλικά του σέρβις για δύο χρόνια και να πληρώνω την εργασία παρά να ψάχνω την προσφορά που θα είναι όλα τζάμπα και τελικά να καταλήξω να έχω ένα όχημα ασυντήρητο με ένα χαρτί που λέει ότι συντηρείτε αλλά που ουσιαστικά δεν σημαίνει τίποτα.

    Μάλλον κατάφερα να βγω εκτός θέματος....

  2. #77
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Κοιτα να δεις σύμπτωση..
    Πριν λιγη ωρα μιλουσα μαζι του και μου ειπε ακριβως τα ίδια για σενα..
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Οχι δεν οφείλει να σου κοιτάξει την αλυσίδα αν δεν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις. Δεν περιλαμβάνεται στο δωρεάν σέρβις!!!!! Δεν το καταλαβαίνεις???
    Οφείλει ίσως να στο πει αν είσαι τόσο άσχετος όσο εσύ. Αλλά με αυτήν την διάθεση που έχεις δεν θα στο πει κανείς γιατί εσύ το θες τσάμπα!!

    Ακου έκανε 300 χλμ και εφτασε Αθήνα με λάδια κάτω απ΄το όριο !!! Πάνε οι δίσκοι ρεεεεεεεεεεεεεεε!! Ούτε αυτό είναι στο τσάμπα!!

  4. #79
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Απλά για την κουβέντα πάντως με βάση την δική μου λογική δεν θα εμπιστευόμουν καθόλου εύκολα όλη αυτή την ιστορία με δωρεάν σέρβις για δύο χρόνια ειδικά σε παπάκι. Ο λόγος είναι απλός, ένας έμπορος βγάζει ένα Α κέρδος από μια καινούρια μηχανή που στην περίπτωση του παπιού είναι σίγουρα μικρό. Αν υπολογίσουμε λοιπόν στα 20€ εργασία το κάθε σέρβις (πολύ λίγα αν έχει και βαλβίδες) για 9 σέρβις της παροχής μιλάμε για 180€. Άρα το συνεργείο δουλεύει τζάμπα ή αλλιώς δεν πολυσκοτίζεται-πολυασχολείται με το σέρβις.
    Βέβαια θα μπορούσε να πει κάποιος τι τον νοιάζει τον πελάτη αυτό ας μην έκανε αυτή την συμφωνία με τον εισαγωγέα ο έμπορος. Δίκιο θα έχει αλλά εγώ σαν χρήστης ενός οχήματος θεωρώ πιο σημαντικό να μην μένω στο δρόμο από το να αφιερώσω μερικά χρήματα ή χρόνο στην συντήρησή του. Αν κάποιος αγοράζει ένα φτηνό μηχανάκι με κριτήριο πως θα γλυτώσει περισσότερα χρήματα για την υπόλοιπη ζωή του είναι λογικό να πέφτει σε λούμπες του μάρκετινγκ, για μένα θα προτιμούσα να μου δώσουν δωρεάν τα υλικά του σέρβις για δύο χρόνια και να πληρώνω την εργασία παρά να ψάχνω την προσφορά που θα είναι όλα τζάμπα και τελικά να καταλήξω να έχω ένα όχημα ασυντήρητο με ένα χαρτί που λέει ότι συντηρείτε αλλά που ουσιαστικά δεν σημαίνει τίποτα.

    Μάλλον κατάφερα να βγω εκτός θέματος....
    Ακριβώς όπως τα λες είναι , τελικά μόνο σε κακό μου έχει βγει το δωρεάν "σέρβις"

    Ο λόγος για τον οποίο όμως πίστευα ότι άξιζε είναι επειδή μαζί με τα """"σέρβις"""" (σε πολλά εισαγωγικά) , παίρνω και έναν χρόνο επιπλέον εγγύηση

  5. #80
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν οφείλει να σου κοιτάξει την αλυσίδα αν δεν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις. Δεν περιλαμβάνεται στο δωρεάν σέρβις!!!!! Δεν το καταλαβαίνεις???
    Οφείλει ίσως να στο πει αν είσαι τόσο άσχετος όσο εσύ. Αλλά με αυτήν την διάθεση που έχεις δεν θα στο πει κανείς γιατί εσύ το θες τσάμπα!!

    Ακου έκανε 300 χλμ και εφτασε Αθήνα με λάδια κάτω απ΄το όριο !!! Πάνε οι δίσκοι ρεεεεεεεεεεεεεεε!! Ούτε αυτό είναι στο τσάμπα!!
    Προφανώς και ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάξει την αλυσίδα , είναι μέσα στο πρόγραμμα των σέρβις κανονικά

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάξει την αλυσίδα , είναι μέσα στο πρόγραμμα των σέρβις κανονικά

    Και πολύ καλά σου έκανε. Το είδε και δεν σου έιπε τίποτα. Π'ηγαινε στον Γκοργκόλη ή στον Αρειο Πάγο να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω φιατί σου αρέσι να πηδάς το μηχανακι χωρίς λάδια στις εθνικές. Και ποδηλατάς θα σε έδιωχνε

  7. #82
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Και πολύ καλά σου έκανε. Το είδε και δεν σου έιπε τίποτα
    Να την κοιτάξει και να την φτιάξει εννοούσα

  8. #83
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Και πολύ καλά σου έκανε. Το είδε και δεν σου έιπε τίποτα. Π'ηγαινε στον Γκοργκόλη ή στον Αρειο Πάγο να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω φιατί σου αρέσι να πηδάς το μηχανακι χωρίς λάδια στις εθνικές. Και ποδηλατάς θα σε έδιωχνε
    Δικό μου είναι και αν θέλω του βάζω και φωτια

    Αυτό αλλάζει το γεγονός ότι ο άνθρωπος δεν κάνει την δουλειά για την οποία πληρώνετε????

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Να την κοιτάξει και να την φτιάξει εννοούσα
    οχι να στο κάψει πρέπει. Δεν υποφέρεσαι
    5 σελίδες κασέτα

  10. #85
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos6750 Προβολή μηνύματος
    Αν εβαλες συνθετικα λαδια βγαλτα και βαλε ορυκτελαιο.Πατιναρει απο το φυγοκεντρικο.

    δλδ εγώ που βάζω στον κρύπτονα από το 07 που τον αγόρασα μέχρι σήμερα και για 45Κ χιλιόμετρα φουλ συνθετικά, να τα πετάξω άμεσα?
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Να την κοιτάξει και να την φτιάξει εννοούσα + να με χρεωσει αναλογα
    φιξεντ
    Quod me nutrit... me destruit.....

  12. #87
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    οχι να στο κάψει πρέπει. Δεν υποφέρεσαι
    5 σελίδες κασέτα

  13. #88
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    φιξεντ
    Εγώ φίλε έδωσα 1 κατοσταρικο επιπλέον για αυτά τα δωρεάν σέρβις , ειναι μέσα στο πρόγραμμα υπογεγραμμένα και πρέπει ανά επισκέψη να μου λιπαίνει και να τεντώνει την αλυσίδα αν χρειάζεται

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Εγώ φίλε έδωσα 1 κατοσταρικο επιπλέον για αυτά τα δωρεάν σέρβις , ειναι μέσα στο πρόγραμμα υπογεγραμμένα και πρέπει ανά επισκέψη να μου λιπαίνει και να τεντώνει την αλυσίδα αν χρειάζεται
    και εγω τι είμαι ρε μεγάλε? Ο γκοργκόλης ή ο δικηγόρος του? Τράβα πες του τα. Θέλουμε να διαβάσουμε και κάτι άλλο

  15. #90
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε με αλλον μίλησες , εκτός και αν είναι όντως τόσο μικρός ο κόσμος
    Μάλλον δεν κατάλαβες....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 19:07
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:47
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2004, 18:11
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF