Σελίδα 12 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 212

Θέμα: Μηχανή σαν να βάζει "νεκρα" σε υψηλή ταχύτητα

  1. #166
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Έχεις ακόμα, πλαστικά, ρουλεμάν, ανάρτηση, δείκτη βενζίνη κ αλλα, στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό, χαχα

  2. #167
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Έχεις ακόμα, πλαστικά, ρουλεμάν, ανάρτηση, δείκτη βενζίνη κ αλλα, στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό, χαχα
    Και άλλα 400€ ΑΝ βγάλει τίποτα από αυτά και άλλα 2.5 χρόνια εγγύηση

    Πάλι κερδισμένος βγαίνω

    Μου έσπασε τα νεύρα όλον αυτόν τον καιρό η μλκια που έψαχνα να δω τι έχει αλλά δεν έχω μετανιώσει την αγορά

    Εσείς προφανώς εύχεστε να βγει σκάρτο για να χάσω τα λεφτά Μ και να γελάτε αλλά για τώρα καλά τα πάει

  3. #168
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Όχι ρε συ, χιούμορ γίνεται εκμεταλευόμενοι τις συνθήκες (δηλώσεις, καινούριο προϊόν, μικρο κ.λπ.)
    Είναι αναμενόμενο να έχει αναλώσιμα δεύτερης ποιότητας, αυτό λένε και οι άλλοι. Πως με 450ε διαφορά
    θα ήταν κάτι επώνυμο και χωρίς ντράβαλα.

    Πολλαπλασιαστές για παράδειγμα βγάζουμε από το 1950; αγγλοι, γαλλοι, γερμανοί, γιαπωνέζοι, ιταλοί..
    σε όποιου την κούτα βάλεις το χέρι σου, μία στις επτά θα πιάσεις το σαπούνι. Παίζει οι υπόλοιποι έξι
    να δουλεύουν για πάντα!

    Για μένα σκίστο στα χιλιόμετρα να βγάλει ότι είναι να βγάλει και βάζε επώνυμα ανταλλακτικά που φοράνε και τα άλλα.

  4. #169
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε συ, χιούμορ γίνεται εκμεταλευόμενοι τις συνθήκες (δηλώσεις, καινούριο προϊόν, μικρο κ.λπ.)
    Είναι αναμενόμενο να έχει αναλώσιμα δεύτερης ποιότητας, αυτό λένε και οι άλλοι. Πως με 450ε διαφορά
    θα ήταν κάτι επώνυμο και χωρίς ντράβαλα.

    Πολλαπλασιαστές για παράδειγμα βγάζουμε από το 1950; αγγλοι, γαλλοι, γερμανοί, γιαπωνέζοι, ιταλοί..
    σε όποιου την κούτα βάλεις το χέρι σου, μία στις επτά θα πιάσεις το σαπούνι. Παίζει οι υπόλοιποι έξι
    να δουλεύουν για πάντα!

    Για μένα σκίστο στα χιλιόμετρα να βγάλει ότι είναι να βγάλει και βάζε επώνυμα ανταλλακτικά που φοράνε και τα άλλα.
    Αυτή φαίνεται να είναι η καλύτερη επιλογή

  5. #170
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Cryptonr105 γεννήθηκε πακέτο έχει 62.000, στις 50.000 άλλαξα δισκάκια με 45ευρω όλα μαζί, μόνο αναλώσιμα τρώει φρένα λάστιχα, όσο λάδια 10-40.καθε 5.οοοχλμ, οι κινεζοι σε 2.500 χλμ πόσα λάδια έμειναν; κ έχουν περάσει από τα χέρια μου 3dv 1καζεαρ 1modenas 2 ινοβα κ τρία cryptonr 105, οπότε δεν σου το παίζω έξυπνος

  6. #171
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Και άλλα 400€ ΑΝ βγάλει τίποτα από αυτά και άλλα 2.5 χρόνια εγγύηση
    η εγγύηση πού κολλάει αφού πληρώνεις για επώνυμο ανταλλακτικό και πληρώνεις και την εργασία?


    Επίσης την απάντηση στην έδωσαν απο την 1η σελίδα απο το 8ο ποστ και έχουμε φτάσει τα 170 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #172
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    η εγγύηση πού κολλάει αφού πληρώνεις για επώνυμο ανταλλακτικό και πληρώνεις και την εργασία?


    Επίσης την απάντηση στην έδωσαν απο την 1η σελίδα απο το 8ο ποστ και έχουμε φτάσει τα 170 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κατάλαβε επιτέλους ότι ο "μάστορας" του δεν είναι και τόσο μάστορας μάλλον
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #173
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Και άλλα 400€ ΑΝ βγάλει τίποτα από αυτά και άλλα 2.5 χρόνια εγγύηση

    Πάλι κερδισμένος βγαίνω

    Μου έσπασε τα νεύρα όλον αυτόν τον καιρό η μλκια που έψαχνα να δω τι έχει αλλά δεν έχω μετανιώσει την αγορά

    Εσείς προφανώς εύχεστε να βγει σκάρτο για να χάσω τα λεφτά Μ και να γελάτε αλλά για τώρα καλά τα πάει

    Το ότι η μλκία σου, σου έχει σπάσει τα νεύρα, είναι - για αρχή - η σοβαρότερη απόδειξη ότι η αγορά είναι αποτυχημένη.
    Αγοράζουμε κάτι για να το χαρούμε, ΟΧΙ για να μας τα κάνει τσουρέκια.

    Για ποια 2,5 χρόνια μιλάς? Εσύ δε μας έλεγες ότι στα συνεργεία της φασονοdaytona σε έγραφαν στα παπάΚια τους????????????????????

    Το ότι πληρώνεις ανταλλακτικά-εργασία για κάτι που είναι χαμηλής ποιότητας και ενδεχομένως ελαττωματικό, δεν σε βάζει σε σκέψεις για το ότι επέκταση της εγγύησης, δεν μιλάω για την στάνταρ, είναι για ΤΠΚ???

    Είναι πάντως εντυπωσιακό το ότι θεωρείς πως ακόμα και αν φτάσει όσο ένα yamaha, θα συνεχίσεις να πιστεύεις ότι έχεις κάνει μαμάτη αγορά

    Μόνο μην πας να το πουλήσεις γιατί τότε θα δεις τι μεταπώληση έχει το φασόν σου... Α και μην περιμένεις να κρατήσει όσο ένα yamaha.

  9. #174
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Δεν καλύπτεται από την εγγύηση η αλλαγή αναλώσιμου

    Όσο για την απάντηση του jawaforever δεν θα την διαβάσω καν γιατί πάντα μαλακιες γράφει

  10. #175
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Έτσι είναι οι αλήθειες, πονάνε. Τσούζουν οι μαμημενες...
    Και όταν τις διαβάζεις - γιατί το διάβασες, όσο και αν χτυπιέσαι τώρα - πονάς ακόμα περισσότερο.

    ***Ενημερωτικά, στο kaze που είχα αγοράσει το 99 και το έδωσα το 08 με 80.000χλμ δεν υπήρχε υποψία πατιναρισματος.

    Που θα μας βγάλεις τους δίσκους αναλώσιμο ανταλλακτικό, λες και είναι λάδια...
    Με τη λογική σου, όλα αναλώσιμα είναι. Και το πιστόνι και ο στρόφαλος και η μπιέλα, όλα αναλώσιμα είναι. Μα όλα όμως.
    Δεν πειράζει, στην επόμενη αγορά σου, θα είσαι πιο προσεκτικός.

  11. #176
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    ...
    Που θα μας βγάλεις τους δίσκους αναλώσιμο ανταλλακτικό, λες και είναι λάδια...
    Με τη λογική σου, όλα αναλώσιμα είναι. Και το πιστόνι και ο στρόφαλος και η μπιέλα, όλα αναλώσιμα είναι. Μα όλα όμως.
    ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι σου πατινάρει, απλά εσυ δεν ξέρεις τι είναι αυτό.
    Θα σου συμβαίνει όλο και περισσότερο, ειδικά με την τελευταία ταχύτητα σε ανηφόρα με τέρμα γκάζι.
    Η θέλει ρύθμισμα στον συμπλέκτη ή θέλει δίσκους συμπλέκτη.Αν θέλει δίσκους δεν νομίζω να σε καλύψει η εγγύηση γιατί θεωρείται αναλωσιμο ανταλλακτικό.
    Τελικά τι ισχύει;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #177
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι ισχύει;
    Δεν θα έπρεπε να υπάρχει αμφισβήτηση σε κατι αυτονόητο αλλά οκ διάβασέ το κι εδω απο την Kawasaki.
    Το αυτό ισχύει στις εγγυήσεις όλων των μοτοσυκλετών.

    http://www.kawasaki-warranty.co.uk/kawasaki-terms.aspx
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #178
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι ισχύει;
    Προφανώς όπως είπε ο φίλος παρακάτω δεν καλύπτονται από την εγγύηση γιατί είναι εξάρτημα τρίβεις και ως αποτέλεσμα αναλώσιμο

    Το γράφει και στο μανουαλ μου (και πιθανότατα και σε άλλα) και πήρα και στην αθηναϊκή αντιπροσωπεία και στα Τρίκαλα και μου είπαν το ίδιο , όπως και το ίδιο αποτέλεσμα πήρα όταν το έψαξα και μόνος στο ίντερνετ (και άλλες εταιρείες το ίδιο κάνουν)

    Προφανώς ο jawaforever πρέπει να βγάλει πάλι πράγματα από το μυαλό του τα οποία θα περάσει στους άλλους ως αλήθεια χωρίς καμία πείρα-γνωση-εμπειρια

  14. #179
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν θα έπρεπε να υπάρχει αμφισβήτηση σε κατι αυτονόητο αλλά οκ διάβασέ το κι εδω απο την Kawasaki.
    Το αυτό ισχύει στις εγγυήσεις όλων των μοτοσυκλετών.

    http://www.kawasaki-warranty.co.uk/kawasaki-terms.aspx
    Φυσικά και έχουν εγγύηση
    However, such items are covered if replacement is required as a direct result of a manufacturing or material defect.

    όπως και οι μπαταρίες για παράδειγμα

    Δίσκους φρένων δέχτηκε η yamaha να μου αλλάξει επειδή σκούριασαν στον 1 μήνα

    Τώρα αν όλα πατινάρουν στα 5.000χλμ προφανώς και είναι θέμα του κατασκευαστή αλλά άντε να βρείς το δίκιο σου με τις κινεζιές.
    και για πόσο? για άλλα 5.000χλμ?

  15. #180
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    αλήθεια τώρα; ακόμα αυτό το έργο παίζει;
    ο γιαβαφορεβας μπορεί να το'χει πάρει σταυροφορία πάνω του το να εμπεδώσει ο κόσμος ότι τα ντεητονα ειναι φασον, αλλά ψέμματα δε λεει.
    για την κουβέντα περι του αναλώσιμου των δίσκων, ναι προφανώς και είναι αναλώσιμο αλλά όχι στα 6Κ και στα 10Κ,όχι σε τέτοια συχνότητα.
    στο κρυφτονΧ για παράδειγμα άλλαξα πρωτη φορά δίσκια κάπου στα 70-80Κ χλμ. αντιλαμβανομαστε (ελπίζω) όλοι την διαφορά.

    Όσο για σένα παλίκαρε νοσπεσιαλ, είσαι ψυκάρα.
    Μη σταματάς να τους πετσοκόβεις, βελος θα λένε και θα κλαίνε.

    ρε τι τραβαμε...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 12 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 19:07
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:47
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2004, 18:11
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF