Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Husqvana 701

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2013
    Μηνύματα
    9

    Husqvana 701

    Γειά σε όλους.Κάτοχος ενός Husqvarna 701 2 χρόνια και χωρις σοβαρά προβληματα, είπα να το πάω στον Αυγέρη στη κερασούντος,για το service των 10k χιλιομέτρων.Αποτέλεσμα να μήν μου κουμπόσει καλά το σωληνάκι που περνάει το καύσιμο και να δημιουργηθεί διαρροή κάνοντας μου το λευκό χρώμα του πλαισίου κολ*****δα.
    Εχω δοκιμάσει σχεδον τα πάντα εκτός απο σπρει καρμπυρατέρ γτ φοβάμαι την ξεφτήσει τελείως το χρώμα.Εχετε κάτι άλλο να προτήνετε;
    Το άλλο όμως που επίσης με τρέλανε είναι πως μου έβαλε άλλους κολλιέδες σύσφιξης απ τους εργοστασιακούς που εχουν ένα 20αρικο και μου βαλε απο χρωματοπωλέιο του 50λεπτου κρατώντας φυσικα τους δικούς μου πιθανών για να τους βάλει σε άλλο μηχανακι....
    Δεν μου αρέσει να θήγω επώνυμα αλλά η πουστιά του συγκεκριμένου με έχει βγάλει απ τα ρούχα μου.
    Δεν είναι κ ότι καλύτερο να έχεις σκάσει 10 χιλιάρικα για μηχανάκι να το εχεις στην πένα και να ρχεται ο κάθε μαλ*** μαστορας να στο γ**ει.Συγγνώμη για το λεξιλόγιο

  2. #2
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αν είναι εξουσιοδοτημένος,στην ΚΤΜ mail και γρήγορα.
    Αλλιώς στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #3
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Δεν εκπλησσομαι με τοσα που εχω ακουσει για τον συγκεκριμενο.
    Παρε μια μπιελα απο τριαξονικο και αφησε την φαντασια σου να οργιασει.

  4. #4
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anti_hero Προβολή μηνύματος
    Γειά σε όλους.Κάτοχος ενός Husqvarna 701 2 χρόνια και χωρις σοβαρά προβληματα, είπα να το πάω στον Αυγέρη στη κερασούντος,για το service των 10k χιλιομέτρων.Αποτέλεσμα να μήν μου κουμπόσει καλά το σωληνάκι που περνάει το καύσιμο και να δημιουργηθεί διαρροή κάνοντας μου το λευκό χρώμα του πλαισίου κολ*****δα.
    Εχω δοκιμάσει σχεδον τα πάντα εκτός απο σπρει καρμπυρατέρ γτ φοβάμαι την ξεφτήσει τελείως το χρώμα.Εχετε κάτι άλλο να προτήνετε;
    Το άλλο όμως που επίσης με τρέλανε είναι πως μου έβαλε άλλους κολλιέδες σύσφιξης απ τους εργοστασιακούς που εχουν ένα 20αρικο και μου βαλε απο χρωματοπωλέιο του 50λεπτου κρατώντας φυσικα τους δικούς μου πιθανών για να τους βάλει σε άλλο μηχανακι....
    Δεν μου αρέσει να θήγω επώνυμα αλλά η πουστιά του συγκεκριμένου με έχει βγάλει απ τα ρούχα μου.
    Δεν είναι κ ότι καλύτερο να έχεις σκάσει 10 χιλιάρικα για μηχανάκι να το εχεις στην πένα και να ρχεται ο κάθε μαλ*** μαστορας να στο γ**ει.Συγγνώμη για το λεξιλόγιο
    Κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις και το αναφέρεις. Και η διαφήμιση είναι σωστό να γίνεται και η δυσφήμιση. Οι επαγγελματίες είναι εκτεθειμένοι, έτσι πρέπει κι έτσι είναι το σωστό έτσι και αλλιώς. Πάντως αν θέλεις να είσαι 100% σωστός καλό θα είναι να μιλήσεις μαζί του για όλα για να του δώσεις το δικαίωμα να επανορθώσει.

    Έχεις πάρει πολύ ωραίο εργαλείο!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Το σωστό θα ήταν να μιλήσεις πρώτα μαζί του, μετά με την ΚΤΜ και τέλος υπάρχει και ο συνήγορος του καταναλωτή.

    Αλλά, τι έπαθε το χρώμα από την βενζίνη; Και ειδικά αυτό του σκελετού;

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Δεν είναι εξουσιοδοτημένος για να γλυτώσω λεφτά το πήγα σε αυτόν,έπειτα απο προτροπή ενός άλλου μαλάκα μάστορα.Να να το αγγίξει ξανα το μηχανάκι μου δεν παίζει,η μόνη επάφη που θα έχω μαζι του θα είναι να του πάω αποδείξεις απο τους εργοστασιακούς κολιέδες για το φιλτροκούτι που παράγγειλα ήδη και να μου δώσει τα λεφτα.Ορίστε ενα κομμάτι απ το πλαισιο που έχει κιτρινησεί https://i.imgur.com/yc2zZLy.jpg είναι και σε άλλη σημεία και έχει πάει και στην ανάρτιση απλά αυτήν την φώτο βρήκα πρόχειρη.Εχετε ιδέα πώς θα μπορουσε να φύγει?Δοκίμασα γυαλίστικές αλοιφές με αλοιφαδόρο,καθαρη βενζινη,καθαριστικό φρένων.Σπρει καρμπιρατερ μένει αλλα το ψιλοφοβάμαι

  7. #7
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Το κιτρίνισμα αν βλέπω καλά είναι το βερνίκι πάνω από τη βαφή που "αρπαξε"
    Πέρνα μια βόλτα από το Μπάμπη να σου πει αν σώζεται
    https://www.facebook.com/DirtyMotoWash

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Θα σου πουν πιο ειδικοί αλλά από την εμπειρία μου αν χαλάσει το βερνίκι δεν σώζεται...
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν ξέρω αν βάφονται με χρώματα διπλής τα σκελετά της KTM, μου φαίνεται λίγο δύσκολο γιατί φαντάζομαι θα θέλουν το ανθεκτικότερο
    και το πιο παραγωγικό γι' αυτούς οπότε μπορεί να είναι ηλεκτροστατική.

    θα χρειαστεί να αναγνωρίσεις το είδος της βαφής και μετά καλύτερα να ρωτήσεις πρώτα σε κατάστημα detailing για κάποιο
    προϊόν. Υπάρχουν κρέμες σαν ψιλή αλοιφή και τακάκια πηλού που μπορεί να το σώσουν.

    Μη βιαστείς να επιλέξεις "ασπρο" είναι μεγάλη η γκάμα τους και το πιθανότερο είναι να μην ταιριάζει.


    Δύσκολος λεκές σου έτυχε, απο την άλλη μην το αφήσεις να σε χαλάει αν θες μια γνώμη.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2013
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστώ!Εχεις υπόψη σου μήπως κάποιο τέτοιο κατάστημα detailing να μου προτίνεις γιατί δεν έχω ιδέα;

  11. #11
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Νομίζω αν βάλεις car detailing και την περιοχή σου θα βγάλει τουλάχιστον δύο καταστήματα.
    Εμένα είναι στην Ν. Ερυθραία και είμαστε φίλοι 25 χρόνια, δεν υπάρχει λόγος αν δεν είσαι κοντά.

Παρόμοια θέματα

  1. X-LIte X-701 DOLLY VS Shoei XR 1000 Rogue.????
    από don_nikos στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 22:17
  2. X-701 DOLLY VS Shoei XR 1000 Rogue.????
    από don_nikos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 22:12
  3. Αγορα κρανους X-lite x-701
    από georgekostas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2008, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF