Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Ασχετοι οδηγοί

  1. #1

    Thumbs down Ασχετοι οδηγοί

    Λέμε για τους οδηγούς των αυτοκινήτων και λοιπών τετράτροχων που κάνουν διάφορες βλακείες.Ομως για να είμαστε ειλικρινείς πόσοι από αυτούς που καβαλλάνε δίκυκλα δεν κινούνται χειρότερα και από τον πιο άσχετο οδηγό κουτιού. Παραδείγματος χάριν αυτοί που καβαλλάνε παπάκια χωρίς καθρέφτες , χωρίς κράνος , χωρίς καν φρένα , τους βλέπεις εκεί που είναι ανάμεσα στα αυτοκίνητα τα οποία είναι σταματημένα στο μποτιλιάρισμα και ενώ ενδέχεται να πρενάει κάποιος πεζός ανάμεσα στα αμάξια ή και από στενά να βγαίνουν άλλα οχήματα , αυτοί του κεφαλιού τους . Και καλά να την πάθουν αυτοί οι τρελλοί , οι υπόλοιποι όμως τι φταίνε;. Ακόμα και όταν μια άλλη μηχανή κατευθύνεται στο αντιθετο με αυτούς ρεύμα και βρισκόμαστε και οι δύο με κάποια ταχύτητα , προτιμούν να βγουν στο δικό σου ρεύμα λες και το έχουν σίγουρο ότι εσύ θα φρενάρεις . Σκέφτομαι στιγμιαία καμιά φορά έτσι που είμαι με τη μηχανή να κάνω πως ανοίγω λίγο παραπάνω το γκάζι και να πιάσω και όσο χώρο από το δικό μου ρεύμα έχω περιθώριο να δω πως θα αντιδράσουν . Διότι αν αυτοί είναι κατά εξακολούθηση θρασύς στην οδήγηση είμαι και εγώ αλλά λέμε τώρα άσε το λ.....κα. Η τροχαία που κόβει κλήσεις μόνο για τα κράνη ας κόψει και καμιά κλήση για την έλλειψη καθρεφτών και λοιπών απόντων εξαρτημάτων όπως φώτα στοπ λάστιχων φώτων πορείας και όταν βλέπει κανένα φρόκαλο να καβαλλάει ένα ρημάδι και να δοκιμάζει τις μέρες που του απομένουν ας το πιάσει να του κάνει και κανένα ψυχογράφημα . Πιστεύω ότι θα δείξει επικίνδυνα αύξουσα καμπύλη ψυχολαλά .nono:

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    ασχετοι και ασυνειδητοι.
    Βγαινω χθες καθετα στην Κηφησιας απο στενο διπλα στο Carrefour. Για οσους ξερουν το στενο θελει προσοχη πως σταματας πριν βγεις στην Κηφησιας γιατι εχει κλιση προς τα δεξια και αν σταματησεις λαθος θα σε παρει η κατηφορα και θα σε πλακωσει η μηχανη. Λοιπον απο χθες πρεπει να κοιταω οχι μονο αν ερχονται οχηματα απο την κηφησιας, αλλα και αν προσπαθουν απο δεξια να χωθουν παπακια και να βγουν πιο γρηγορα απο μενα, για να μην χασουν ουτε λεπτο. Γιατι ενας πολυ μ...κας χθες ξεκρανωτος παπακιας πηγε την ωρα που εβγαινα να με προσπερασει απο δεξια με αποτελεσμα να κινδυνεψουμε να τρακαρουμε, αφου λογικα δεν τον ειχα δει και επρεπε να παραμεινω στη δεξια λωριδα για να μη με φαει κανας ιχς.
    Και μην πει κανεις για ρατσισμο για τα παπακια , γιατι εχω και εγω παπακι. Δηλ παπακι σημαινει οτι κανω οτι μου κα@λωσει και οτι το μυαλο ειναι περιτο?
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  3. #3
    Επιπλέον δεν κοιτάνε που πάνε ακόμα και όταν είναι μπροστά σου και εκεί που πάνε λες και σε κηδεία και εσύ πας να τους προσπεράσεις αφού τα γκάζια υπάρχουν και έχεις ελέγξει κάθε πιθανή παράμετρο , κόβουν ξαφνικά την νιρβάνα τους και στήνουν και καλά κοντρίτσες . Εχω έναν τέτοιο τύπο με ένα Τ ΜΑΧ που κατεβαίνει το πρωί από Δεκελείας και δεν λέει να το καταλάβει ότι εγώ απλά πάω στη δουλειά μου ...

  4. #4
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Τα παπια και τα διαφορα συνδρομα τους, δυστυχως, ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο ...

    Μιας κι ειναι ενα "ευκολο" μεσο που το καβαλαει ο καθε ασχετος για να κανει την δουλεια του ...

    Ας μην επεκταθω στο θεμα γιατι θα πω πολλα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Φίλε οι καθρέφτες δέν είναι must και έχει και -3hp σε βρίσκω λίγο ντεμοντε.

    Τώρα και να τρακάρουμε λίγο επειδή δέν έχουμε καθρέφτες και φλας τουλάχιστον ας το κάνουμε με στύλ και κομψότητα.

    +10000000000 για τους καθρεφτες ειδικά σε παποσκουτεροειδή.

  6. #6
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Τώρα ο τίτλος που έβαλες δέν ταιριάζει ακριβώς με αυτό που περιγράφεις και όπως λέει και ο Χρήστος crs-k άστο για άλλη φορά γιατί δυστυχώς το μεγαλύτερο ποσοστο οδηγων και auto και moto
    δέν έχουν την ΄΄αντιληψη΄΄ που χρειάζεται και βέβαια άν πεις σε κάποιον ότι ξέρεις δεν κάνεις σωστά αυτό θα σου πει και ΄΄τραβα γαμήσου ρε μαλακα΄΄ διότι ώς γνωστό εμείς οι Ελληνάρες είμαστε γαμάουα οδηγοί

  7. #7
    παντως αξιζει να επισκεφθητε την ιστιοσελιδα της λεμοτ και
    να διαβασετε για το πειραμα του γοριλα

  8. #8
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    AYTO POY GINETAI TA TELEYTAIA XRONIA ME TA PAPAKIA , ALLA IDIOS ME TA SKOUTERAKIA EINAI APISTEFTO....

    O KATHE XLIMITZOURAS KAVALAEI ENA SKOUTER, VAZEI APO PISO KAI TI GOMENA...KAI FIGAME...

    STH MESI TIS LORIDAS ME 30, KAI OPIOS THELEI NA PERASEI,...ELA MORE....

    H STO STENO ME 80 KAI SFINES, KAI SAS EFAGA OLOUS....

    TIS PROALES ENAS ME SCOUTER, MOY KANEI SINEXEIA SFINES KAI PERNAEI KSISTA (FZ6 EGO)

    STO FANARI TOU LEO " SIGA RE FILE, TI NOMIZEIS EXEIS KANA 1000ARI?:

    KAI MOY LEEI, " THA SOY GAMISO RE!!!! ) KAI PETAEI STA DEKSIA TO SCOUTER!!!!!!!!!!!

    OMOLOGO POS TIN EKANA, PIGENA STI DOULEIA PROI - PROI...

    RE TRELLA POU KOUVALANE ORISMENOI,,,,,,(KAI XORIS KATHREFTES...)

  9. #9
    ρε παιδιά μην τα φορτώνουμε όλα στα παπιοσκουτεράκια... αυτός που είναι επικίνδυνος είναι επικίνδυνος είτε οδηγεί αμάξι, είτε παπί είτε χιλιάρα. παπάκι έχω (glx72) και στη δουλειά ένα 125άρι, σημαίνει αυτό ότι είμαι ασυνείδητος; δεν σκοπεύω να μείνω στο παπί όμως.. ο μόνος λόγος που μπορείς να κατηγορήσεις αυτά τα μέσα είναι ότι λόγω της ευκολίας τους βγάλαν πολύ κόσμο στον δρόμο που δεν ξέρει.

    αλλά κοιτάχτε λίγο και τους μοτοσυκλετιστές με τις μεγάλες μηχανές;; μήπως μερικές φορές είναι και αυτοί λίγο υπερβολικοί στις αντιδράσεις τους;; ανέβαινα πηγμένη κηφισίας πίσω από varadero και με πήγαινε σταμάτα ξεκίνα όταν άνοιξε κάπως πέρασα από αριστερά του (θα μπορούσε να θεωρηθεί σφήνα αλλά υπήρχε χώρος) και μετά είχα ένα βαραντέρο κολλημένο στην πινακίδα μου μέχρι να φτάσω στα village.

    crs αν έχεις χρόνο ανέλυσε λίγο αυτό το "Τα παπια και τα διαφορα συνδρομα τους, δυστυχως, ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο ..." που είπες γιατί με ενδιαφέρει η άποψή σου.



    ps: καθρέφτες στο παπί δεν έχω γιατί είμαι 2 μέτρα και βλέπω τον ώμο μου εκτός και αν βάλω κάτι γκουμούτσες που όταν φυσάει άμα τα στρίβω θα μπορώ να οδηγώ με αυτούς το μηχανάκι το σκούτερ της δουλειάς έχει και τους χρησιμοποιώ
    Fuck the universe.

  10. #10
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
    ................................
    crs αν έχεις χρόνο ανέλυσε λίγο αυτό το "Τα παπια και τα διαφορα συνδρομα τους, δυστυχως, ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο ..." που είπες γιατί με ενδιαφέρει η άποψή σου.
    ...............................

    Μολις βρω καποιο χρονο και ειμαι και ηρεμος ... :wacko:

    Αν γραψω "εν οργη" θα γινω ισως υπερβολικος και δεν θα το 'θελα ...

    Τους εχω ΠΟΛΛΑ μαζεμενα βλεπεις ...


    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  11. #11
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Ευτηχως που υπαρχουν οι οδηγοι των μεγαλων on-off και ss που σωνουν καταστασεις ! Ειδικα αυτοι των μεγαλων ΟΝ-ΟFF. Που κοκκαλωνουν ξαφνικα αναμεσα στα αυτοκινητα, γιατι θυμηθηκαν οτι δεν χωραει η μπαγκαζιερα τους η οι καθρεφτες τους, ανα μεσα απο τους καθρεφτες των αυτοκινητων ( και εσυ ο δυστηχης που ερχεσε απο πισω ψαχνεις πορτα να πεσεις απανω της μην σου ερθει η εξατμιση του ΟΝ-ΟFF πιπα στο στομα ).. Η των ςς που θα σε περασουν με 200 ξυστα στην Πειραιως για να σταματησουν στο φαναρι 50 μ παραπανω...

  12. #12
    ναι ρε στανταρ οι χειροτεροι ειναι αυτοι που περνανε απο διπλα σου συριζα και με χιλιομετρα!!!!μου την δινει τρελα αυτο!

    ε και εννοειτε μετα αν προλαβω περναω κι εγω ξυστα τους προκλητικα.

    αυτο το κανουν και οδηγοι ss και scooter και με τα παντα.πολυ επικινδυνο και ηλιθιο.!!καλα απορω σε αυτους δεν συμβαινει??τι μααααλακες που ειναι.

    καπου ειπωθηκε για καθρεφτες???τι ειναι αυτο??κεφαλι που ειναι πιο αξιοπιστο!εγω δε πιστευω τιποτα αν δε το δω με τα ιδια μου τα ματια!!

    φλας???τι τα εχουμε τα χερια??καλα πινακιδα δεν το συζηταμε ε...ααααντε γεια...
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  13. #13
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Ευτηχως που υπαρχουν οι οδηγοι των μεγαλων on-off και ss που σωνουν καταστασεις ! Ειδικα αυτοι των μεγαλων ΟΝ-ΟFF. Που κοκκαλωνουν ξαφνικα αναμεσα στα αυτοκινητα, γιατι θυμηθηκαν οτι δεν χωραει η μπαγκαζιερα τους η οι καθρεφτες τους, ανα μεσα απο τους καθρεφτες των αυτοκινητων ( και εσυ ο δυστηχης που ερχεσε απο πισω ψαχνεις πορτα να πεσεις απανω της μην σου ερθει η εξατμιση του ΟΝ-ΟFF πιπα στο στομα ).. Η των ςς που θα σε περασουν με 200 ξυστα στην Πειραιως για να σταματησουν στο φαναρι 50 μ παραπανω...


    Μηπως η ειρωνια ΔΕΝ ειναι ο καλυτερος τροπος για να ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα?
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #14
    PAIDIA TA MOTO OTI KAI NA EINAI APO PAPAKIA EOS SS DEN FTENE APO MONATOS SE TIPOTA!
    OLA TA KANI O ODIGOS !

    AMA O ODIGOS EINAI M@L@KAS OTI KAI NA EXEI TO IDIO KANI !
    AKOMA KAI ME TA PODIA NA EINAI M@L@K@S UA ENAI KAI M@L@KIES UA KANI!

    OPTI MHN PSAXNETE PIO MOTO FTEH OLA PIOS M!!!!!! TO KADALAI !!!!

  15. #15
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    crs-k
    Μηπως η ειρωνια ΔΕΝ ειναι ο καλυτερος τροπος για να ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα?
    Μηπως τα παπια και τα σκουτερ ειναι και αυτα μοτοσυκλετες???




    Μηπως και αυτοι που τα καβαλανε ειναι και αυτοι μοτοσυκλετιστες???

    Μηπως τα παραπανω που ειπα δεν τα συναντας καθε μερα στους δρομους ????

    Ειρωνια γιατι??? Μηπως γιατι το δικο μου μυνημα ειχε πολλα κυβικα????

    sorry φιλε μου δεν ξερω γιατι εσυ τα εχεις μαζεμενα μονο για τα παπακια και τα σκουτερ, αλλα εγω τα εχω μαζειμενα με τον μαλακα ανεφ κατηγοριας μοτο.... ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΟΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ κατα προτιμηση, ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγοί αυτοκινήτων-οδηγοί θανάτου
    από XTakias στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 18:20
  2. Ασυνείδητοι Οδηγοί....
    από madwoman στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 13:28
  3. Παπαδες οδηγοι
    από rsp στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 02:17
  4. Γυναίκες οδηγοί...
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 17:14
  5. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 19:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF