Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 76

Θέμα: αν πάνε να σας πειράξουν/πάρουν τα κλειδιά της μηχανής? εσείς τι θα κάνατε?

  1. #31
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    οι τσεοι τη δουλεια τους και μεις τη δικια μας...οπως προειπαν καποιοι αν εισαι καθαρος δεν εχεις να φοβηθεις κανεναν οπως κι αν φερεται επειδη φορα στολη...

    γερασα...δε μπορω επαναστασεις και τσαμπουκαδες της πλακας...ισως καποιος νεοτερος που βραζει το αιμα του να θελει να τα φτασει στα δικαστηρια της χαγης κατι τετοια εγω δεν...


    ΑΣΧΕΤΟ
    και να σου πω και κατι αλλο...επειδη πολυ ευκολα εχουμε μαθει να βγαζουμε τους τσαιους στη σεντρα...πριν καποια χρονια εσφαξα δυο κοκκινα στην Αλεξανδρας βραδυ που γυρνουσα ταπα απο οακα γιατι ειχαν σπασει τα νερα της γυναικας μου στο πρωτο παιδι... στο δευτερο φανάρι μου την επεσαν δυο Διας με διαθεση τουλαχιστον να με πυροβολησουν....αφου ελεγξαν τα χαρτια μου μιλησαν μεσω ασυρματου με καποιο κεντρο υποθετω και σχεδον κλαιγοντας τους εξηγησα τι συμβαινει μου ειπαν καλη λευτερια στη γυναικα σου φευγα και μην το ξανακάνεις μέχρι το σπίτι.

    οι δουλεια των τσεων δεν ειναι να το παιζουν τραμπουκοι...ουτε φυσικα να πλακωνουν στο ξυλο κοσμο επειδη απλα μαζευτικε μπουγιο...
    τωρα βεβαια στην περιπτωση που βρεθεις αντιμετωπος με ενα τετοιο ορκ, δεν εχεις να κανεις και πολλα...

    τεσπα, το παρακατω βιντεο θα μπορουσε να ηταν ανετα ελληνικο





    https://www.youtube.com/watch?v=C6n_SC5xgeA

  2. #32
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Αν έχω καταλάβει το ερώτημα σωστά αφορά παρόμοια περίπτωση. Δηλαδή όχι τυπικό έλεγχο αλλά συμπτωματική συμπεριφορά εντός μιας ειδικής κατάστασης.
    Νομίζω πως αυθόρμητα θα αντιδρούσα με τον ίδιο τρόπο. Δεν υπάρχει συζήτηση εκείνη τη στιγμή με τον αστυνομικό (όπως σε έναν έλεγχο). Υπάρχει δράση, λογικά θα ακολουθήσει αντίδραση.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 19/11/2019 στις 14:29.

  3. #33
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	keywarr.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	412872
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Μου έχει συμβεί πριν μερικά χρόνια σε μπλόκο αστυνομίας. Ο προπορευόμενος να του κάνουν σήμα να σταματήσει και να την κοπανάει και εγώ που ήμουν μετά να μου κάνουν σήμα, να πηγαίνω δεξιά για να σταματήσω, να κόβω ταχύτητα και όταν είχα 10km/h, να προσπαθήσουν να μου πάρουν το κλειδί από τη μηχανή με αποτέλεσμα να γλυτώνω την πτώση στο χιλιοστό. Όπως καταλαβαίνεται η ηρεμία που συνήθως έχω διαταράχθηκε. Προσπάθησα όμως να κρατήσω την ψυχραιμία μου και να φερθώ πολιτισμένα αντίθετα από τον αστυνομικό ο οποίος τα είχε πάρει στο κρανίο με τον προηγούμενο. Anyway είδε χαρτιά και έφυγα. Αν με έριχνε και υπήρχε τραυματισμός ποια η θέση του κυρίου όργανο; Ο ανώτερός του που ήταν εκεί και κατάλαβε το "παρολίγον ατύχημα" τι θα έκανε; Δυστυχώς οι πιθανότητες θα ήταν ως εξής "...κατά τη διάρκεια της προσπάθειάς του να σταματήσει γλίστρησε και τραυματίστηκε". Δεν έχω κάτι με την αστυνομία, του εναντίων, μου έχουν φερθεί σωστά όπως και εγώ άλλωστε , αλλά σε εκείνο το επεισόδιο πραγματικά κατάλαβα ότι το κακό δεν θέλει πολύ για να γίνει από ένα θερμοκέφαλο.
    Τελευταία τροποποίηση από DrIoannis; 19/11/2019 στις 14:31.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Αν έχω καταλάβει το ερώτημα σωστά αφορά παρόμοια περίπτωση. Δηλαδή όχι τυπικό έλεγχο αλλά συμπτωματική συμπεριφορά εντός μιας ειδικής κατάστασης.
    Νομίζω πως αυθόρμητα θα αντιδρούσα με τον ίδιο τρόπο. Δεν υπάρχει συζήτηση εκείνη τη στιγμή με τον αστυνομικό (όπως σε έναν έλεγχο). Υπάρχει δράση, λογικά θα ακολουθήσει αντίδραση.

    και εγω ετσι θα αντιδρούσα και φυσικά θα περίμενα την συνέπεια της αντίδρασης.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Μου έχει συμβεί πριν μερικά χρόνια σε μπλόκο αστυνομίας. Ο προπορευόμενος να του κάνουν σήμα να σταματήσει και να την κοπανάει και εγώ που ήμουν μετά να μου κάνουν σήμα, να πηγαίνω δεξιά για να σταματήσω, να κόβω ταχύτητα και όταν είχα 10km/h, να προσπαθήσουν να μου πάρουν το κλειδί από τη μηχανή με αποτέλεσμα να γλυτώνω την πτώση στο χιλιοστό. Όπως καταλαβαίνεται η ηρεμία που συνήθως έχω διαταράχθηκε. Προσπάθησα όμως να κρατήσω την ψυχραιμία μου και να φερθώ πολιτισμένα αντίθετα από τον αστυνομικό ο οποίος τα είχε πάρει στο κρανίο με τον προηγούμενο. Anyway είδε χαρτιά και έφυγα. Αν με έριχνε και υπήρχε τραυματισμός ποια η θέση του κυρίου όργανο; Ο ανώτερός του που ήταν εκεί και κατάλαβε το "παρολίγον ατύχημα" τι θα έκανε; Δυστυχώς οι πιθανότητες θα ήταν ως εξής "...κατά τη διάρκεια της προσπάθειάς του να σταματήσει γλίστρησε και τραυματίστηκε". Δεν έχω κάτι με την αστυνομία, του εναντίων, μου έχουν φερθεί σωστά όπως και εγώ άλλωστε , αλλά σε εκείνο το επεισόδιο πραγματικά κατάλαβα ότι το κακό δεν θέλει πολύ για να γίνει από ένα θερμοκέφαλο.
    ναι αλλα δεν το δέχομαι. θα έπρεπε να ειναι ποιο εκπαιδευμενοι? δεν ξέρω, τι θα πει τα ειχε παρει με τον προηγούμενο? αυτοι κουβαλάνε οπλο αμα αντι για τα κλειδια τραβούσε το οπλο και στην έριχνε? αλα οκ άστο εδω,
    αν ο γιατρός που θα εγχειρησει το παιδι (κάποιου) πριν εχει εκνευριστεί με εναν αλλον ασθενή και κανει μια σκατα εγχείρηση και πεθανει το παιδι ?
    ας παμε σε ποιο lite καταστάσεις αν ο δάσκαλος νευριασει με 1 τους βαζει ολους τιμωρία?

    δυστυχως σε καποια επαγγέλματα δεν χωράει το "τα είχε πάρει στο κρανίο με τον προηγούμενο" .

    αλλα για να μην ξεφεύγουμε απο το θεμα, οσοι ειμαστε μεγαλύτεροι και οδηγούσαμε μια εποχη που ηταν ποιο φλου τα πράγματα και ολοι ήμασταν παράνομοι καταλαβαινομαστε και ακριβώς ξέρουμε ποτε έχουμε κανει μαλακιά και σηκώνει η φαση να μας πάρουν τα κλειδια και ποτε οχι.
    ανοιξα το ποστ για την περίπτωση που δεν εχεις κανει κατι κακο και ο αλλος αντιδρά ετσι

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα δεν το δέχομαι. θα έπρεπε να ειναι ποιο εκπαιδευμενοι?
    Αν ήταν πιο εκπαιδευμένοι, θα είχαν δουλειά που απαιτεί ικανότητες.
    Life begins at 45°.

  7. #37
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν ήταν πιο εκπαιδευμένοι, θα είχαν δουλειά που απαιτεί ικανότητες.
    Και ικανοτητες απαιτει,και εκπαιδευση υπαρχει,αλλα οπως σε ολα τα επαγγελματα ,δεν κανουν ολοι την ιδια ποιοτικη δουλεια.ΑΝ εισαι και στο ΔΗΜΟΣΙΟ,δεν εχεις τις ιδιες συνεπειες ΜΗ ποιοτικης δουλειας.Εμεις οι γεροντοτεροι που εχουμε περασει και γνωρισει ΑΛΛΕΣ εποχες αστυνομικης συμπεριφορας,και επι ΜΗ δημοκρατιας το ξερουμε καλύτερα.Π.Χ. να σε πιανουν για κοντρες χωρις διπλωμα κ.λ.π. και να σου σπανε επι τοπου με σφυρακι τις ψυκτρες απο το αεροψυκτο 50αρι .Τα πραγματα εχουν αλλαξει σαφως προς το καλυτερο.Αν βεβαια δεν ξυνεσαι ΕΜΦΑΝΩΣ στην γκλιτσα του τσοπανη .
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  8. #38
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από extisatokat Προβολή μηνύματος
    Και ικανοτητες απαιτει,και εκπαιδευση υπαρχει,αλλα οπως σε ολα τα επαγγελματα ,δεν κανουν ολοι την ιδια ποιοτικη δουλεια.ΑΝ εισαι και στο ΔΗΜΟΣΙΟ,δεν εχεις τις ιδιες συνεπειες ΜΗ ποιοτικης δουλειας.Εμεις οι γεροντοτεροι που εχουμε περασει και γνωρισει ΑΛΛΕΣ εποχες αστυνομικης συμπεριφορας,και επι ΜΗ δημοκρατιας το ξερουμε καλύτερα.Π.Χ. να σε πιανουν για κοντρες χωρις διπλωμα κ.λ.π. και να σου σπανε επι τοπου με σφυρακι τις ψυκτρες απο το αεροψυκτο 50αρι .Τα πραγματα εχουν αλλαξει σαφως προς το καλυτερο.Αν βεβαια δεν ξυνεσαι ΕΜΦΑΝΩΣ στην γκλιτσα του τσοπανη .
    Έτσι ακριβώς είναι. Aς θυμηθούμε όλοι πώς ήταν τα πράγματα κατά τη διάρκεια της δικτατορίας. Ε είναι σαφώς καλύτερα τώρα, οπότε να πέφτουμε στα 4, να λέμε "ευχαριστώ" και να δοξάζουμε τον ύψιστο.

    Την πρώτη πρόταση δεν τη σχολιάζω καν.
    Life begins at 45°.

  9. #39
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έτσι ακριβώς είναι. Επίσης ας θυμηθούμε όλοι πώς ήταν τα πράγματα κατά τη διάρκεια της δικτατορίας. Ε είναι σαφώς καλύτερα τώρα, οπότε να πέφτουμε στα 4, να λέμε "ευχαριστώ" και να δοξάζουμε τον ύψιστο.
    Και το ευχαριστω καλο ειναι να λεγεται οταν χρειαζεται,δειχνει ηθος ευγενεια και ανωτερο ανθρωπο.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από extisatokat Προβολή μηνύματος
    Και το ευχαριστω καλο ειναι να λεγεται οταν χρειαζεται,δειχνει ηθος ευγενεια και ανωτερο ανθρωπο.
    Ναι, γι'αυτό μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα, όμως, με τίτλο "πότε χρειάζεται το ευχαριστώ". Εδώ μιλάμε για κάτι άλλο. Ευχαριστώ.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ". Εδώ μιλάμε για κάτι άλλο. Ευχαριστώ.
    Του μύρισε καμμένο (όπως και αυτό το νήμα) και του πήρε τα κλειδιά μην του καεί . ΤΙ Φταίει παιδιά ??Σερβις όλα κανονικά...


    Επεσα μέσα ?

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Πριν καμια δεκαετια στην εξωτικη Θηβα, οδηγω το 990 φιλου. Το μηχανακι απο ακινησια, με πεσμενη μπαταρια. Θελει να μπει στην τραπεζα για μια πληρωμη, οποτε αποφασιζουμε οτι δεν θα το σβησουμε μηπως δεν παρει ξανα.
    Δρομος διπλης κατευθυνσης. Χειμωνας, ξεκρανωτος (1-0), με σκουφο μεχρι τα ματια και κασκολ, εξω απο την ALPHA, καβαλα στο μηχανακι, μαρσαρω που και που κοιταζοντας συνεχως προς την τζαμαρια της τραπεζας.
    Ξαφνικα το μηχανακι σβηνει, γυριζω και βλεπω εναν τυπο να κανει ενα βημα προς τα πισω με το χερι στο πλαι του, προλαβα ενα "τι κανεις ρε??", αμεση απαντηση "αστυνομια" τα χαρτια σας παρακαλω, η εικονα ανοιγει, στο αντιθετο ρευμα, ενα περιπολικο εχει σταματησει την κυκλοφορια, ο οδηγος ειναι εξω πισω απο την πορτα και γενικα ο κοσμος κοιταει.. Εγω μεχρι εκεινη την ωρα ακουγα τις AKRAPOVIC..

    Ευγενικοι δεν μπορω να πω.. Το λυσαμε συντομα και πηγε ο καθενας στη ευχη της Θεου.

    Γενικα προτιμω τους δικους μας απο τιποτε Αμερικανους. Εχω αποφασισει οτι δεν χρειαζονται νταηλικια και υφος. 9/10 φορες θα βγει ακρη ομορφα και χωρις παρατραγουδα ουτε απο την μια πλευρα ουτε απο την αλλη.

    P.S. Tο διμπουρδελο πηρε με την πρωτη...Να γιατι ΚΤΜ!!
    Quod me nutrit... me destruit.....

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν ήταν πιο εκπαιδευμένοι, θα είχαν δουλειά που απαιτεί ικανότητες.
    Αυτή τη στιγμή προσβάλλεις κόσμο χωρίς λόγο.
    Εκανες δηλαδή ένα φεγγάρι μπάτσος και εβγαλες συμπέρασμα?

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Αυτή τη στιγμή προσβάλλεις κόσμο χωρίς λόγο.
    Εκανες δηλαδή ένα φεγγάρι μπάτσος και εβγαλες συμπέρασμα?
    Δεν πειράζει. Ξυδάκι.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 19/11/2019 στις 17:59.
    Life begins at 45°.

  15. #45
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    έχουν αναθαρρήσει, την είδαν εξουσία γιατί τους σκάσανε καμιά 10ριά μαζεμένους νόμους διατάξεις και βγάζουν τα κόμπλεξ τους (αυτό για τα κλειδιά του περαστικού που αφαίρεσαν).

    Ζώα: έχει άπειρη δουλειά η κοινωνία για εσάς όσο αναφορά την παραβατικότητα, αφού μπείτε και εξιχνιάσετε τα άβατα κυκλώματα καρτέλ ναρκωτικών, σωματεμπορίας, εγκληματικότητας, κλοπών κλπ, μετά να κάνετε υποδείξεις σε παιδιά που έχουν διαφορετική πολιτική χροιά από εσάς
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 10:19
  2. Τι θα κάνατε για να κάνετε σεχ
    από nikos_abel στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2014, 12:07
  3. Τι θα κανατε(με) αν...........
    από l@gos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2007, 13:09
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 23:24
  5. Η περιπετεια με τα λαδια της μηχανης μου TDM 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 22:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF