Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 76

Θέμα: αν πάνε να σας πειράξουν/πάρουν τα κλειδιά της μηχανής? εσείς τι θα κάνατε?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Σε κάποιο έλεγχο έρχεται με ύφος πλανητάρχη και αρχίζει τις ερωτήσεις στον ενικό. Μόλις τελειώνει του λέω ευγενικά οτι Καλό θα ήταν να μιλάμε στον πληθυντικό με πολίτες εφόσον δεν γνωριζόμαστε. Είναι θέμα προσέγγισης και σεβασμού. Συνεχίζω. Μάλιστα μου λέει. Και γιατί να σου μιλήσω στον πληθυντικό μου απαντάει. Γιατί δεν με ξέρεις και συν ότι οφείλεις να σέβεσαι αυτόν που σε πληρώνει. Παύση. Τι εννοείς? Μου λέει. Οτι σου απάντησα του απαντάω. Σε πληρώνω και οφείλεις να δείχνεις σεβασμό. Ο μισθος σπυ βγαινει απο το κρατος στο οποιο πληρωνω φορους για να εχει να πληρωνει τους δημοσιους υπαλληλους του. Καταλήξαμε στο τμήμα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Κακοι πολιτικοι,δάσκαλοι, παππαδες,βενζινοπώλες.Οπως υπάρχουν και κακοί μπάτσοι.
    Μην πέφτετε απο τα σύννεφα μια δουλειά είναι και αυτή.

  3. #48
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Αμέρικα, αρχές 2000.....
    Κανει σήμα ο χάιγουαί-πολίς-όφισσα να σταματήσουμε.
    Συμφωνα με όσα ξέραμε από εδώ, σταματήσαμε ανοίξαμε τις πόρτες και κατεβήκαμε από το car.
    Έλα όμως που εκεί οφείλεις να μείνεις ακίνητος με τα χέρια στο τιμόνι.....
    Για πότε μας σημαδευε με το γκάνι ουρλιαζοντας don't move don't move.
    Φύγανε κάποιες σταγόνες......

  4. #49
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Εγώ σταμάτησα να το κάνω αυτό γιατί την τελευταία φορά το όργανον επέμενε ότι δεν φορούσα ζώνη,φορούσα φυσικά ,την είχα βγάλει για να βγω από το όχημα.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 19/11/2019 στις 22:20.
    porca miseria.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    2 λέξεις περιγράφουν όλο το νήμα...


    Εξουσία



    Ελλάδα



    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Έχω τύχει σε μπλόκο στο εξωτερικό, πρέπει να ήταν Βέλγιο. Δεν μου πήραν τα κλειδιά από την μηχανή αλλά στο τέλος του μπλόκου ήταν ένας που είχε τα καρφιά έτοιμα. Εννοείται την ώρα του ελέγχου με σημάδευαν 3 κάννες ( ίσως να ήταν παραπάνω) δεν κούνησα ούτε φρύδι, έδωσα ότι μου ζήτησαν και έφυγα. Στην Ελλάδα όλα μας ενοχλούν, αν δεν έχεις τίποτα να κρύψεις , συνεργάζεσαι και φεύγεις σε 2λεπτα.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Έχω τύχει σε μπλόκο στο εξωτερικό, πρέπει να ήταν Βέλγιο. Δεν μου πήραν τα κλειδιά από την μηχανή αλλά στο τέλος του μπλόκου ήταν ένας που είχε τα καρφιά έτοιμα. Εννοείται την ώρα του ελέγχου με σημάδευαν 3 κάννες ( ίσως να ήταν παραπάνω) δεν κούνησα ούτε φρύδι, έδωσα ότι μου ζήτησαν και έφυγα. Στην Ελλάδα όλα μας ενοχλούν, αν δεν έχεις τίποτα να κρύψεις , συνεργάζεσαι και φεύγεις σε 2λεπτα.
    Ναι αυτό σε μπλόκο. Στο άσχετο??

  8. #53
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Κακοι πολιτικοι,δάσκαλοι, παππαδες,βενζινοπώλες.Οπως υπάρχουν και κακοί μπάτσοι.
    Μην πέφτετε απο τα σύννεφα μια δουλειά είναι και αυτή.
    Αλήθεια. Βενζινοπώλης, αστυνομικός και δάσκαλος. Δουλειές είναι όλα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Έχω τύχει σε μπλόκο στο εξωτερικό, πρέπει να ήταν Βέλγιο. Δεν μου πήραν τα κλειδιά από την μηχανή αλλά στο τέλος του μπλόκου ήταν ένας που είχε τα καρφιά έτοιμα. Εννοείται την ώρα του ελέγχου με σημάδευαν 3 κάννες ( ίσως να ήταν παραπάνω) δεν κούνησα ούτε φρύδι, έδωσα ότι μου ζήτησαν και έφυγα. Στην Ελλάδα όλα μας ενοχλούν, αν δεν έχεις τίποτα να κρύψεις , συνεργάζεσαι και φεύγεις σε 2λεπτα.
    Και πώς ακριβώς συγκρίνεται το ότι δε σου έκαναν απολύτως τίποτα, δε σου άπλωσαν ποτέ χέρι, με το να σου πάρουν τα κλειδιά της μοτοσικλέτας σου;
    Life begins at 45°.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αυτο το ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ ενω και γω ο τσεος πληρωνω μεχρι σεντ τους φορους μου ενω πληρωνω και Εισφορα υπερ ανεργων και αλλους μαλακισμενες κρατησεις... Δεν ξέρω απο που προκυπτει...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αυτο το ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ ενω και γω ο τσεος πληρωνω μεχρι σεντ τους φορους μου ενω πληρωνω και Εισφορα υπερ ανεργων και αλλους μαλακισμενες κρατησεις... Δεν ξέρω απο που προκυπτει...
    Ε ε ε.Κυριος...Εσύ δε πρέπει να μιλάς. Δικαζεσαι αυτή τη στιγμή
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ασε κρατηθηκα αλλα νταξει εδω ειναι ολοι γνωστες.
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σε μπλοκο τροχαιας να γινει οποιοαδηποτε κινηση για να αφαιρεθουν κλειδια. Μονο απο εντολη προς τον αναβατη.
    Απο κει και μετα σχολιαζετε ενα βιντεο εξω απο την ΑΣΟΕΕ που ουτε φανερωνει τι ειπε ο μαγκας με το TDM αλλα ουτε και σε καποιο μπλοκο ειναι το σκηνικο.
    Ολοι λενε και φωναζουν... "Εεεεεε τα παιδια" τα οποια παιδια εσεις ξερετε τι κανανε και τους πηρανε στο κυνηγι? Εγω παντως οχι.
    Ενταξει βλεπετε μπατσο και ξερνατε... Το εμπεδωσαμε.
    Αν αρχίσω να υπογραφω εδω τι εχω χαρισει σε προστιμα... Γλυτωνει το μισο χρεος η Ελλαδα οποτε μαλλον δεν θα συμφωνησουμε και καλο ειναι να μην προτρεχετε σε συμπερασματα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αυτο το ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ ενω και γω ο τσεος πληρωνω μεχρι σεντ τους φορους μου ενω πληρωνω και Εισφορα υπερ ανεργων και αλλους μαλακισμενες κρατησεις... Δεν ξέρω απο που προκυπτει...
    Ο σεβασμός πρέπει να είναι both ways. Όταν χάνετε η μια πλευρά θα χαθεί και η άλλη.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Έχω κολλητούς φίλους αστυνομικούς και πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον κλάδο
    Όμως ρε φίλε.....
    Πάλι αναδρομικά δίνουν στους ένστολους ......

  14. #59
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αν αρχίσω να υπογραφω εδω τι εχω χαρισει σε προστιμα... Γλυτωνει το μισο χρεος η Ελλαδα οποτε μαλλον δεν θα συμφωνησουμε και καλο ειναι να μην προτρεχετε σε συμπερασματα.
    Δε θα έπρεπε, εάν μιλάς για τροχαίες παραβάσεις όχι μονο σε αυτοκινητοδικυκλιστες αλλά και σε πεζους ποδηλάτες, διότι καθημερινά η κατάλυση της ελευθερίας του ενός γίνεται απο την ασύδοτη χωρίς κανόνες μετακίνηση του άλλου.

    Όμως εμένα με τρελαίνει αυτό που γίνεται στα Εξάρχεια-Πανεπιστήμια, επιστράτευσαν όλους τους γνήσιους μπάτσους που δέρνουν (τα ματ δηλαδή) με καθαρά πολιτική στάση να "καθαρίσουν" όποιο παιδί θεωρούν οι ίδιοι οτι είναι αναρχοαυτόνομο και εισέρχεται-εξέρχεται στις περιοχές να κοπάνανε, εκφοβίζουν και να συλλαμβάνουν έχουν δεν έχουν διαπράξει παράβαση....Ενώ ο λόγος που έλεγαν στην κοινή γνώμη οτι θα μπουν σε αυτες τις περιοχές για να καθαρίσουν τους περιστασιακούς αλλοδαπούς-γηγενείς που πούλουσαν ντράγκια

    Ενα τυχαίο παράδειγμα, εκεί στην αττική, θα μπορέσουν ποτέ να μπουνε στο μενίδι να καθαρίσουν παραβατικές καταχρήσεις? Γνωρίζεις αστικό δίκαιο, οι πολίτες αφουγκράζονται τις διακρίσεις της ελ.ασ διοικητικά γιαυτό και θα λαμβάνετε ξεφώνημα παντού και πάντα. Και όταν έρθουν τα δύσκολα η δικαιολογία που διέπει είναι "πήρα εντολή".... Εντολοδόχος δηλαδή, πράττω δε διαπράττω αδικία....
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Καιιιιιιι.........


    Ξεφύγαμε.
    Αρχικά δεν σχολιάζουμε το συγκεκριμένο βίντεο. Ξεκίνησα να λέω τι θα κάναμε σε παρόμοια περίπτωση που δεν είσαι σε μπλόκο αλλά κάποιος πάει να σου πάρει τα κλειδιά γιατί έτσι..
    Αλλά αν θες να το σχολιάσουμε μπορώ να ξεκινήσω πρώτος. Τι σκατα του έμαθαν στην σχολή και πόσο απαράδεκτη τακτική είναι εκεί που γίνεται μια συμπλοκή αντί να διώξει την κυκλοφορία και να σπρώχνει την κίνηση τον οχημάτων και άσχετων περαστικών ώστε να κάνει την σύλληψη του ήσυχος, ο απαράδεκτος πάει και σβήνει την μηχανή που μπλοκάρει ήδη τον μισό δρόμο και ο αμέσως επόμενος ανεκπαίδευτος τραγικός πάει να δημιουργήσει νέο περιστατικό με άλλον που θα καθηλώσει κι άλλα όχημα καλό κόσμο και άλλον εκνευρισμό κτλπ κτλπ. Ξέρεις γιατί γίνεται αυτό γιατί την έχουν δει Ράμπο και οι εντολές ήταν βαρατε και συλλάβετε. Ξέρεις ποιο ήταν το επικίνδυνο της περίπτωσης? Να έπεφτε με την μηχανή κάτω να αρχησαν να βγαίνουν σιγά σιγά από τα αυτοκίνητα εκνευρισμένοι οδηγοί και να γινόταν καμία μαλακιά να ένιωθαν απειλή οι αστυνομικοί να έβγαινε κάνα όπλο και να είχαμε αλλά. Αλλά τόσο τους κόβει. Αναφερόμενος στον g_m900 και χωρίς να σε γνωρίζω προσωπικά συντροχε όπως δεν υποστηρίζουμε κανένα μέχρι αποδείξεως ότι έχει δίκιο έτσι και η τυφλή συναδελφική αλληλεγγύη είναι κάτι που καλό είναι να το αποφεύγεις, και το όλο περιστατικό δείχνει αρχικά ότι οι συνάδελφοι σου 1) δεν είναι σωστά εκπαιδευμένοι 2) ακολουθούν τυφλά διαταγές 3) δεν κάνουν την δουλειά τους σωστά και 4) η ψυχολογική κατάσταση που ταράζονται τόσο εύκολα και εκνευρίζονται και λειτουργούν σαν αλλοφρονες δείχνει ότι δεν είναι ικανοί για αυτό το επάγγελμα.
    Φιλικά
    Και εύχομαι αν ποτε κάνω καμιά τροχαία παράβαση που θέτω σε κίνδυνο τους γύρω μου αμέσως να με σταματήσεις και να με συναιτησεις πριν πάρω κάναν άνθρωπο στο λαιμό μου και όχι να γράφεις δίπλα για πάρκινγκ και για κράνος όταν σφάζω το κόκκινο ή το στοπ.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 10:19
  2. Τι θα κάνατε για να κάνετε σεχ
    από nikos_abel στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2014, 12:07
  3. Τι θα κανατε(με) αν...........
    από l@gos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2007, 13:09
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 23:24
  5. Η περιπετεια με τα λαδια της μηχανης μου TDM 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 22:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF