Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 76

Θέμα: αν πάνε να σας πειράξουν/πάρουν τα κλειδιά της μηχανής? εσείς τι θα κάνατε?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Όταν ήμουνα μικρός μισούσα όλους τους ένστολους ,πιθανόν γιατί μεγάλωσα με Χούντα, ακόμα και τους πυροσβέστες.Βγαίνοντας στους δρόμους με δίκυκλο αρχές δεκαετίας του 80 πιστεύαμε ότι εμείς με τα μηχανάκια είμασταν οι καουμπόηδες και αυτοί οι σερίφηδες the law και όντως έτσι κάπως ήταν.
    Πολλά τα περιστατικά μαζί τους γιατί πολλά και τα χρόνια.Το μυαλό έχει κρατήσει τα ευχάριστα ,άσε που δεν ήταν και λίγα.
    Όπως τότε που τα χάλασα για πρώτη φορά με κορίτσι και έσφαξα όλα τα κόκκινα από την πλατεία Δούρου μέχρι την αγιά Βαρβάρα και όταν σταμάτησε ο 30ρης μπάτσος τον 17ρη Μπάκλη χρειάστηκε να του πω μόνο "το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει τώρα κυρ αστυνόμε είναι να με γράψεις" ,για να με αφήσει.
    Ή τότε που με σταμάτησε χωρίς πινακίδα με το XL και στη κουβέντα βγήκα συμφοιτητής με την αδερφή του και το μόνο που τον ένοιαζε ήταν μήπως της την είχα πέσει.Εννοείται με άφησε και αυτός.Η το άλλο που είμαι σταματημένος με το villa στο φανάρι στο Χιλτον κοιταζόμαστε και περνάω στεγνά γιατί "δεν έβγαινε η πρώτη δεν κράταγε ο συμπλέκτης και θα μου σβηνε κυρ αστυνόμε και μετά πρέπει να κατέβω κάτω για να πάρει και μπλα μπλα " .
    Ηρεμήστε, δεν είναι πια τα αμόρφωτα βλαχαδερά που ήταν διψασμένα για εξουσία, έχει και καλά παιδιά .Δεν μπορεί να μου τυχαίνουν εμένα μόνο οι καλοί.
    Τώρα πια δεν με σταματάνε καθόλου ,βέβαια φοράω κράνος πολύ περισσότερο από τότε.
    ΥΓ Δεν με χαλάει το Μενίδι και στο Χαλάνδρι υπάρχει γκέτο ,αυτά θέλουν εντολή από ψηλά.Με χαλάει η έλλειψη απλής τροχαίας αστυνόμευσης και κάνουν όλοι στο δρόμο ότι τους καβλώσει

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Δεν δειχνω συναδελφικη αλληλεγυη φιλε μου.
    Πρωτος εδω μεσα εχω κραξει συναδελφους. Ομως εδω στο βιντεο δεν εχουμε να κανουμε με τροχονομικο ελεγχο αλλα με επεισοδια.
    Οπως δεν ξερω αν αυτος με την μηχανη τους εβρισε η οτιδηποτε αλλο και θελανε οι συναδελφοι να τον ακινητοποιησουν. Εσυ το ξερεις? Επισης η εκπαιδευση την οποια τόσο επικαλείστε καθε φορα λεει οτι σε τροχονομικο ελεγχο η ελεγχο υποπτου οχηματος ειδικα αν δεν εχει συμμορφωθεί σε υποδειξεις... Περιλαμβανει μεχρι και σημαδεμα με το οπλο.
    Ομως αυτο δεν γινεται σχεδον ποτε.
    Καθομαστε και σχολιαζουμε ενα περιστατικο στο οποιο δεν ηταν κανεις παρων και δεν περιλαμβανει τροχονομικο ελεγχο αλλα επεισοδια.
    Κανα 2 παιδια που περιγραψανε οτι εν κινησει τους τραβηξανε τα κλειδια.. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΆΝΑΝΕ. Απο κει και μετα υπαρχουν διαδικασιες... Οι μισοι εδω περα θα πουνε... Ωχ αδερφε σε ποια χωρα ζεις και περιμενεις να γινουν αυτα και τετοια.
    Τεσπα και γω εχω πεσει σε ελεγχους... ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΙΔΙΟΤΗΤΑ και μολις δουνε ταυτοτητα με ρωτανε γιατι δεν τους ειπα αρχικα οτι ειμαι συναδελφος και τετοια. Γιατι δεν θα πω σε κανεναν πως να κανει τη δουλεια του ειναι η απαντηση.
    Ξαναγραφω... ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΛΕΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΥΡΙΑΣΕ.
    Τελευταία τροποποίηση από g_m900; 20/11/2019 στις 09:04.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αυτο το ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ ενω και γω ο τσεος πληρωνω μεχρι σεντ τους φορους μου ενω πληρωνω και Εισφορα υπερ ανεργων και αλλους μαλακισμενες κρατησεις... Δεν ξέρω απο που προκυπτει...
    Οπότε αυτός που σου δημιουργεί το πρόβλημα στην ζωή σου είναι ο ίδιος με αυτόν που δημιουργεί πρόβλημα στην ζωή του αυτού που βγαίνει και τα σπάει... Οι πολιτικές των κομμάτων.....
    και για να ευθυμισουμε λίγο. Ρε μήπως καταβαθως είσαι αναρχικός και δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.

    Ή μήπως πρέπει να μας προστατεύσετε από αυτούς που μας δημιουργούν προβλημα στην ζωή μας? Και τελικά η αστυνομία να μην παίρνει εντολές από πολιτικους και υπουργεία αλλά καλύτερα να διοικείτε από δικαστική αρχη.
    Λέω μια μαλακιά δεν έχω σκεφτεί τι κακό μπορεί να έχει από πίσω αλλά σίγουρα οι δικαστικοί είναι λιγότερο διεφθαρμένοι από τους πολιτικούς και δεν θα είναι και η αστυνομία όργανο μιας πολιτικής που αλλάζει κάθε 4ετια

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Δεν δειχνω συναδελφικη αλληλεγυη φιλε μου.
    Πρωτος εδω μεσα εχω κραξει συναδελφους. Ομως εδω στο βιντεο δεν εχουμε να κανουμε με τροχονομικο ελεγχο αλλα με επεισοδια.
    Οπως δεν ξερω αν αυτος με την μηχανη τους εβρισε η οτιδηποτε αλλο και θελανε οι συναδελφοι να τον ακινητοποιησουν. Εσυ το ξερεις? Επισης η εκπαιδευση την οποια τόσο επικαλείστε καθε φορα λεει οτι σε τροχονομικο ελεγχο η ελεγχο υποπτου οχηματος ειδικα αν δεν εχει συμμορφωθεί σε υποδειξεις... Περιλαμβανει μεχρι και σημαδεμα με το οπλο.
    Ομως αυτο δεν γινεται σχεδον ποτε.
    Καθομαστε και σχολιαζουμε ενα περιστατικο στο οποιο δεν ηταν κανεις παρων και δεν περιλαμβανει τροχονομικο ελεγχο αλλα επεισοδια.
    Κανα 2 παιδια που περιγραψανε οτι εν κινησει τους τραβηξανε τα κλειδια.. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΆΝΑΝΕ. Απο κει και μετα υπαρχουν διαδικασιες... Οι μισοι εδω περα θα πουνε... Ωχ αδερφε σε ποια χωρα ζεις και περιμενεις να γινουν αυτα και τετοια.
    Τεσπα και γω εχω πεσει σε ελεγχους... ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΙΔΙΟΤΗΤΑ και μολις δουνε ταυτοτητα με ρωτανε γιατι δεν τους ειπα αρχικα οτι ειμαι συναδελφος και τετοια. Γιατι δεν θα πω σε κανεναν πως να κανει τη δουλεια του ειναι η απαντηση.
    Ξαναγραφω... ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΛΕΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΥΡΙΑΣΕ.
    Όμορφα. Και αφού τα ξεκαθαρίσαμε απάντησε μου λοιπόν στο αρχικό ερώτημα πώς θα αντιδρούσες έχω αφήσει για λίγο στην άκρη την ιδιότητα του αστυνομικού σε περίπτωση που κάποιος ένστολος πάει να σου αφαιρέσει τα κλειδιά από την μηχανή ?? Θα του τραβαγες και εσύ το χέρι απότομα όπως και ο τύπος στο βίντεο. (Γιατί αυτό είναι το αρχικό ερώτημα)

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εννοειται θα ζητουσα τον λογο. Αν δεν ειχα κανει η πει τιποτα ομως και γω απο τη μερια μου.
    Και επειδη τον βλεπω τον τυπο με TDM και άσπρο κράνος αν ειδα καλα... Παιζει να είναι κι αυτος συναδελφος και μετά να μπλεξανε τα μπούτια τους. Ομως αν δειτε το βιντεο ενω ειναι τερμα δεξια ο TDMας κανει κινηση MM93 και κοβει την πίστα στη μεση και κατι τους λεει κιολας οποτε μετα υπαρχει αντιδραση απο τους συναδελφους.
    Και για πειτε μου τωρα...
    ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΊΧΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ?

  6. #66
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Νομίζω ότι μηχανικά και αντανακλαστικα όλοι το ίδιο θα κάναμε, θα το απωθουσαμε το ξένο χερι

  7. #67
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Καλέστε το 100 και κάντε επώνυμη καταγγελία.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #68
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τώρα πια δεν με σταματάνε καθόλου ,βέβαια δεν οδηγάω πλέον μοτοσυκλέττα....

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Εμένα μια φορά 'ξεχασαν'να τα δώσουν πίσω ασφαλιστές σε δάσος έξω από την Άρτα.. έμεινα χωρίς όχημα στο δάσος και βραδιαζε. Ευτυχώς το έβαλα μπρος από τις φυσες. Στα τηλέφωνα και στο τμήμα υπήρχε μια απροθυμία να τα φέρουν στο σημείο η να μου τα δώσουν γρήγορα πίσω. Θα μπορούσα να κινηθώ δικαστικά αν είχα όρεξη και χρόνο. Από τότε απλά αποφεύγω τα μπλόκα. Μέχρι και αναστροφή μπροστά σε μπλοκο. Σβήσιμο φώτα να μην φανεί πινακίδα,τέρμα γκάζι,χωματόδρομος,κρυψημο,αναμονή μιση-1 ώρα και γεια σας

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Εμένα μια φορά 'ξεχασαν'να τα δώσουν πίσω ασφαλιστές σε δάσος έξω από την Άρτα.. έμεινα χωρίς όχημα στο δάσος και βραδιαζε. Ευτυχώς το έβαλα μπρος από τις φυσες. Στα τηλέφωνα και στο τμήμα υπήρχε μια απροθυμία να τα φέρουν στο σημείο η να μου τα δώσουν γρήγορα πίσω. Θα μπορούσα να κινηθώ δικαστικά αν είχα όρεξη και χρόνο. Από τότε απλά αποφεύγω τα μπλόκα. Μέχρι και αναστροφή μπροστά σε μπλοκο. Σβήσιμο φώτα να μην φανεί πινακίδα,τέρμα γκάζι,χωματόδρομος,κρυψημο,αναμονή μιση-1 ώρα και γεια σας
    Στέλνουν οι ασφαλιστικές πράκτορες και στα δάση? Που έχουμε φτάσει ρε φίλε?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Εμένα μια φορά 'ξεχασαν'να τα δώσουν πίσω ασφαλιστές σε δάσος έξω από την Άρτα.. έμεινα χωρίς όχημα στο δάσος και βραδιαζε. Ευτυχώς το έβαλα μπρος από τις φυσες. Στα τηλέφωνα και στο τμήμα υπήρχε μια απροθυμία να τα φέρουν στο σημείο η να μου τα δώσουν γρήγορα πίσω. Θα μπορούσα να κινηθώ δικαστικά αν είχα όρεξη και χρόνο. Από τότε απλά αποφεύγω τα μπλόκα. Μέχρι και αναστροφή μπροστά σε μπλοκο. Σβήσιμο φώτα να μην φανεί πινακίδα,τέρμα γκάζι,χωματόδρομος,κρυψημο,αναμονή μιση-1 ώρα και γεια σας
    Πάλι τον Μιχαλόπουλο με το KX θυμήθηκα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	12,0 KB 
ID:	412902
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ε καλά για σένα και για κάτι άλλους το γραψα έτσι

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Πάλι τον Μιχαλόπουλο με το KX θυμήθηκα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	12,0 KB 
ID:	412902
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.236
    Υπάρχουν και χειρότερα

    https://www.youtube.com/watch?v=EdN9lyB7-gE

  15. #75
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    τι τοθελε αφου δεν παταγε καλα-καλα κατω η ζουμπου.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 11:19
  2. Τι θα κάνατε για να κάνετε σεχ
    από nikos_abel στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2014, 13:07
  3. Τι θα κανατε(με) αν...........
    από l@gos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2007, 14:09
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2006, 00:24
  5. Η περιπετεια με τα λαδια της μηχανης μου TDM 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 23:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF