Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 76

Θέμα: αν πάνε να σας πειράξουν/πάρουν τα κλειδιά της μηχανής? εσείς τι θα κάνατε?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458

    αν πάνε να σας πειράξουν/πάρουν τα κλειδιά της μηχανής? εσείς τι θα κάνατε?

    βλέποντας διάφορα στην αρχική μου σελίδα στο fb αυτές τι μέρες το μάτι μου επεσε σε ενα βίντεο ομως δεν είναι το θεμα της ερώτησης μου και παρακαλώ να μείνουμε σε αυτο και ΜΟΝΟ.
    στο 0:21 ενα αστυνομικός παει και του σβήνει την μηχανή και ο δεύτερος παει να πάρει τα κλειδιά απο μια διερχόμενη μηχανή που σταμάτησε να δει ενα περιστατικό, ο δικυκλιστής αντέδρασε τραβώντας το χέρι του αστυνόμου μακρυά , εσείς τι θα κάνατε αν όπως και εδω δεν ηταν για δικιά σας παρανομία/ ελεγχο/ σύλληψη κτλπ κτλπ.

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

    οταν ημουν 16 μου ειχε συμβεί σε ελεγχο να μου σβήσουν την μηχανή απο τα κλειδιά για να μην φύγω άλλα δεν μου πηρε τα κλειδιά απο πάνω, επειτα απο κάνα 2 χρόνια ενας για να μην φύγουμε απο το μπλόκο πέρναγε και μας έκλεινε τα kill switch.
    και πριν απο 3 περίπου χρόνια με σταμάτησαν για ελεγχο και μου ειπαν να σβήσω την μηχανή δεν άκουσα ομως και πλησιάζοντας να βαλει το χερι του να σβήσει, να πάρει τα κλειδιά δεν ξέρω, του φώναξα δυνατά "παρε τα χερια σου" και ταυτόχρονα του έσπρωξα το χερι περίπου όπως αυτός στο βίντεο.

    εσείς τι θα κάνατε? αν οπως στο βίντεο δεν ήταν για εσάς και με κίνδυνο να μείνει ακινητοποιημενη η μηχανή στον δρόμο που ήδη έρχονταν αμάξια και άρχιζε το μποτιλιαρισμα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    1 Oποιος ανακατευεται με τα πιτουρα.. και 2 οποιος είναι ενταξει δεν εχει να φοβηθεί τιποτα του παρει δεν του παρει τα κλειδιά.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ας έρθει να προσπαθήσει να σβήσει το xt και να γυρίσει το κλειδί.Θέλει σεμινάριο.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    και μενα με εχουν σταματησει καποιες φορες με το αυτοκινητο για ελεγχο,εχω παρκαρει εχω σβησει την μηχανη και εχω δεχθει αξιοπρεπεστατα τον ελεγχο ως νομοταγης πολιτης
    τωρα αν ημουν παρανομος,δραπετης φυλακων κτλ δεν θα μου αρεσε καθολου η φαση και θα προσπαθουσα να διαφυγω

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    ο καμμενος απ τον χυλο ,φυσσαει και το γιαουρτι λεει ο λαος,αυτο συμβαινει και απο τις δυο μεριες του νομου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ρε παιδιά έλεος ξεφυγατε. στις 4 απαντήσεις και έχετε ξεφύγει.

    εισαι περαστικός και προφανώς βιάζεσαι να φύγεις γιατι πισω σου γινετε λιγο χαμουλης, κόβεις να δεις γιατι περνάει κόσμος τον δρόμο και ενας αστυνομικός προφανος για να μην παμε σε αλλες υποθέσεις ερχεται προς το μερος σου να σου παρει τα κλειδια της μοτοσυκλέτας σου. τι σκατά κάνεις??

    δεν εξετάζουμε ουτε τι εκαναν οι αστυνομικοί ουτε γιατι του έσβησαν την μηχανή ουτε τπτ απο την αλλη πλευρά. εσεις τι θα κάνατε λεμε!

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ρε παιδιά έλεος ξεφυγατε. στις 4 απαντήσεις και έχετε ξεφύγει.

    εισαι περαστικός και προφανώς βιάζεσαι να φύγεις γιατι πισω σου γινετε λιγο χαμουλης, κόβεις να δεις γιατι περνάει κόσμος τον δρόμο και ενας αστυνομικός προφανος για να μην παμε σε αλλες υποθέσεις ερχεται προς το μερος σου να σου παρει τα κλειδια της μοτοσυκλέτας σου. τι σκατά κάνεις??
    τα βγαζεις και του τα δινεις μονος σου,και μετα του τα ζητας πισω για να φυγεις
    ετσι ανακταται η εμπιστοσυνη,μεταξυ πολιτη και κρατους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Απαραδεκτοι οι τσεοι.Απαραδεκτοι ώς συνήθως.



    Μάλλον θα αντιδρουσα όπως ο τύπος στο βιντεο.Δεν είμαι σίγουρος ομως.Οσα φέρνει η ώρα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Τραγουδάς "βρηκα το κλειδι στην πορτα σου επανω'' χορευεις και ένα τσιφτετελι, εε δεν υπαρχει περιπτωση να μην στο δοσει πισω.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ρε παιδιά έλεος ξεφυγατε. στις 4 απαντήσεις και έχετε ξεφύγει.

    εισαι περαστικός και προφανώς βιάζεσαι να φύγεις γιατι πισω σου γινετε λιγο χαμουλης, κόβεις να δεις γιατι περνάει κόσμος τον δρόμο και ενας αστυνομικός προφανος για να μην παμε σε αλλες υποθέσεις ερχεται προς το μερος σου να σου παρει τα κλειδια της μοτοσυκλέτας σου. τι σκατά κάνεις??

    δεν εξετάζουμε ουτε τι εκαναν οι αστυνομικοί ουτε γιατι του έσβησαν την μηχανή ουτε τπτ απο την αλλη πλευρά. εσεις τι θα κάνατε λεμε!
    Δεν πρέπει να ήταν απλός περαστικός.Πρέπει να ήταν αυτός που βάρεσε τον κόφτη.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Δεν πρέπει να ήταν απλός περαστικός.Πρέπει να ήταν αυτός που βάρεσε τον κόφτη.
    Δεν μας νοιάζει. Υπάρχουν και άλλα βίντεο από το εξωτερικό που μπορούσαμε απλά να δούμε. Δεν μας ενδιαφέρει ούτε το πώς ούτε το γιατί το έκαναν αυτό. Άντε να τα ξανά πούμε άλλη μια φορά για όσους δεν κατάλαβαν με 2 απαντήσεις. Στην 3 φορά το χάσαμε το τραίνο στο λέω να το ξέρεις.

    Ρωτάω πως θα αντιδρουσαμε σε παρόμοιο περιστατικό. Εγώ πχ αν δεν έγινε κατανοητό ποιο πάνω δεν θα τον άφηνα πλέον κανένα να αγγίξει τα κλειδιά της μηχανής μου.

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Φυσικά δεν έχουν κανένα δικαίωμα να απλώσουν χέρι στην περιουσία σου "επειδή έτσι".

    Φυσικά δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα, χωρίς να δεχτείς - πιθανότατα - συνέπειες, γιατί είναι μπάτσοι.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της DriveR
    Εγγραφή
    14/03/2019
    Μηνύματα
    32
    Η φάση αρχίζει να ξεφεύγει και σύντομα θα ζήσουμε εποχές προ συριζα όπου ανεξέλεγκτα τα όργανα του κράτους λειτουργούσαν αυθαίρετα και χωρίς κίνδυνο να τιμωρηθούν με ένα σωρό τραυματισμούς σε πολίτες / ψευδείς κατηγορίες και άλλα τέτοια. Η εντολή είναι σαφής, διαλύστε τους γιατί μας χαλάνε το γλυκό, έτσι θα πάρει και όλους τους υπόλοιπους η μπάλα και όποιος κατάλαβε.

    Σε ένα σάπιο σύστημα ότι και να κάνεις θα βρεθείς μπλεγμένος με ψευδείς κατηγορίες, ένα σωρό ψέμματα και άλλα τέτοια ωραία!

    Άλλο ένα βίντεο αυθαιρεσίας εδώ https://www.youtube.com/watch?v=2sPvZA0Evek&t=1054s

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DriveR Προβολή μηνύματος
    Η φάση αρχίζει να ξεφεύγει και σύντομα θα ζήσουμε εποχές προ συριζα όπου ανεξέλεγκτα τα όργανα του κράτους λειτουργούσαν αυθαίρετα και χωρίς κίνδυνο να τιμωρηθούν με ένα σωρό τραυματισμούς σε πολίτες / ψευδείς κατηγορίες και άλλα τέτοια. Η εντολή είναι σαφής, διαλύστε τους γιατί μας χαλάνε το γλυκό, έτσι θα πάρει και όλους τους υπόλοιπους η μπάλα και όποιος κατάλαβε.

    Σε ένα σάπιο σύστημα ότι και να κάνεις θα βρεθείς μπλεγμένος με ψευδείς κατηγορίες, ένα σωρό ψέμματα και άλλα τέτοια ωραία!

    Άλλο ένα βίντεο αυθαιρεσίας εδώ https://www.youtube.com/watch?v=2sPvZA0Evek&t=1054s
    Τί είναι αυτό ρε φίλε που μάς έβαλες να δούμε?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Απλά, όπως σε περασμένες δεκαετίες εχεις μαζί ενα 2ο κλειδί......

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 11:19
  2. Τι θα κάνατε για να κάνετε σεχ
    από nikos_abel στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2014, 13:07
  3. Τι θα κανατε(με) αν...........
    από l@gos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2007, 14:09
  4. αν τις τρωγατε, τι θα κανατε? εγω τις εφαγα παντως
    από konnos01 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2006, 00:24
  5. Η περιπετεια με τα λαδια της μηχανης μου TDM 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 23:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF