Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Αγορά μηχανής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/11/2019
    Μηνύματα
    12

    Thumbs up Αγορά μηχανής

    Χαίρεται παιδιά ... Είμαι νέος στην ομάδα...γενικά επειδή δεν έχω καταλήξει και θέλω να πάρω μηχανή έχω ακούσει διάφορα από πολλούς οπότε είπα να δοκιμάσω και εδώ είμαι ανάμεσα σε δύο μηχανές μία kawasaki z750 και TDM 900 ...τώρα ξέρω θα μου πείτε η μία μηχανή δεν έχει καμία σχέση με την άλλη απλά εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά με βάση κιόλας από την τιμή ...τα χιλιόμετρα... Τα λεφτά τα οποία έχω να διαθέσω είναι μέχρι 3 χιλιάρικα... Οπότε το ερώτημά μου είναι z 750 2007 και πάνω η TDM 900...??? Παρεμπιπτόντως TDM εάν βρεις σε αυτά τα λεφτά θα έχει πολλά χιλιόμετρα... Ενώ το z750 βρίσκεις ένα αρκετά καλό και με λίγα χιλιόμετρα.... Επίσης καταλήγω περισσότερο στο Ζ 750 ...Οπότε παρακαλώ όποιος έχει καμία άποψη ας βοηθήσει....

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    991
    Τι εμπειρία έχεις με μοτοσυκλέτες?

  3. #3
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137
    πιο χρηστικο το τιντιεμ πιο -αλητικο-το καβασακι,οποιο ειναι σε καλυτερη κατασταση παρε με τα λεφτα που δινεις.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Εάν θα κυκλοφορείς και στην πόλη, το TDM θα σε βολέψει περισσότερο. Επίσης, νομίζω πως είναι και πιο οικονομικό σε κατανάλωση/γενικά έξοδα χρήσης. Όπως γράφεται και πιο πάνω, πάρε ότι βρεις σε καλύτερη κατάσταση.

  5. #5
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αν θες να πηγαίνεις και κανένα ταξιδάκι πιστεύω
    ότι το tdm είναι καλύτερο.
    Από εκεί και πέρα προσπάθησε μέσω κάποιου γνωστού ή σε κάποιον έμπορο
    να τα πάρεις βόλτα!
    Είναι πολύ σημαντικό, έχω πωρωθει με μηχανές που
    όταν τις πήγα βόλτα δεν μου έκαναν με τίποτα!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Γνωμη μου πως με βαρια 3000 που εχεις να διαθεσεις δε θα επρεπε να κοιτας TDM, σχεδον αδυνατο να βρεις κατι αξιοπρεπες σε αυτα τα λεφτα.
    Αντιθετα με λιγο ψαξιμο και προσοχη στον ελεγχο μπορεις να βρεις πολυ καλο Ζ. Καλες αγορες.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Γνωμη μου πως με βαρια 3000 που εχεις να διαθεσεις δε θα επρεπε να κοιτας TDM, σχεδον αδυνατο να βρεις κατι αξιοπρεπες σε αυτα τα λεφτα.
    Αντιθετα με λιγο ψαξιμο και προσοχη στον ελεγχο μπορεις να βρεις πολυ καλο Ζ. Καλες αγορες.
    Κι όμως, υπάρχουν αγγελίες με TDM που φαίνονται (από τις φωτό τουλάχιστον) πολύ αξιόλογα, κοντά στα λεφτά που γράφει ο φίλος. 'Iσως με λίγη καλή θέληση και από τις 2 μεριές να μπορεί να γίνει το deal. Αυτά είχα τσεκάρει εγώ κάποια στιγμή (όχι από κοντά):

    https://www.car.gr/23992213-yamaha-tdm-900-a-abs
    https://www.car.gr/24813221-yamaha-tdm-900-a
    https://www.car.gr/24950935-yamaha-tdm-900-a
    https://www.car.gr/23719153-yamaha-tdm-900-a-tdm-900

    Και υπάρχουν και φθηνότερα χωρίς ABS

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Αυτά είναι στα 3500-4000. Όταν το μπάτζετ είναι μέχρι 3000 εγώ θα κοιτάω μέχρι τα 3, ώστε να το πάρω 2600-2700 και να μου μείνει και κάτι για τα πρώτα έξοδα που είναι μαζεμένα (μεταβίβαση, ασφάλεια, μικρό σέρβις και ό,τι χρειάζεται από αναλώσιμα- γιατί σχεδόν πάντα κάτι χρειάζεται).

    Αυτός είμαι εγώ βέβαια,ο καθένας όπως νομίζει και όσο φτάνει το σεντόνι του.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αυτά είναι στα 3500-4000. Όταν το μπάτζετ είναι μέχρι 3000 εγώ θα κοιτάω μέχρι τα 3, ώστε να το πάρω 2600-2700 και να μου μείνει και κάτι για τα πρώτα έξοδα που είναι μαζεμένα (μεταβίβαση, ασφάλεια, μικρό σέρβις και ό,τι χρειάζεται από αναλώσιμα- γιατί σχεδόν πάντα κάτι χρειάζεται).

    Αυτός είμαι εγώ βέβαια,ο καθένας όπως νομίζει και όσο φτάνει το σεντόνι του.
    Γι' αυτό και γράφω ότι πρέπει να υπάρξει από κοινού "καλή θέληση". Τώρα βέβαια, δεν γνωρίζω και εγώ πόσο αυστηρό είναι το μπάτζετ του ανθρώπου, ούτε αν έχει προβλέψει και τα τυχόν έξτρα έξοδα που θα προκύψουν. Πάντως, απ' ότι είδα στα γρήγορα, υπάρχουν και TDM έως 3Κ που φαίνονται νορμάλ, απλά δεν έχουν ABS. Αν είναι και πραγματικά ΟΚ όμως δεν το γνωρίζω. Πιστεύω πάντως πως πιο εύκολα θα βρει κάποιος "καθαρό" TDM από Ζ750, λόγω πιθανών χρηστών που τα προτιμούν.
    Αυτά, καλές αγορές και από μένα.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/11/2019
    Μηνύματα
    12
    Φίλε μου δική μου μηχανή τώρα δεν έχω... αλλά πιο πριν είχα αρχίσει με παπάκι μετά σε ninja 250 , Cb 500x ,transalp xtx Yamaha,v Strom και BMW 650 gs ....ήταν και η δουλειά μου τέτοια και μπορούσα να οδηγάω αρκετές ... αλλά μόνο τα δύο πρώτα ήταν δικά μου... μετά πήρα αυτοκίνητο ....και λέω να πάρω μηχανή τώρα...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/11/2019
    Μηνύματα
    12
    Φίλε μου και εγώ αυτό το πράγμα σκέφτομαι να κάνω ... αλλιώς αν θες και κάτι πολύ καλό θα πρέπει να πληρώσεις αρκετά

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/11/2019
    Μηνύματα
    12
    Παιδιά σας ευχαριστώ ...και εγώ κάπως έτσι είμαι ....δηλαδή μέχρι 3 χιλιάρικα και κάτι.... για κάτι μικρό έξοδα που θα προκύψουν όπως είπε και ο φίλος ...και . μάλλον καταλήγω σε z 750 πιο καινούργιο μοντέλο λιγότερα χλμ .....κυρίως η χρήση του θα είναι εντός πόλης ...και κανένα σκ ξέρετε καμία βόλτα εκτός

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    τα ζ750 λενε οτι ειναι το απολυτο πακετο σε μηχανη, δεν εχω οδηγησει το συγκεκριμενο ,αλλα φαινεται καυλα ! αχαχαχα

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF