Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Αγορά νέας μηχανής (>=600)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2019
    Μηνύματα
    14

    Αγορά νέας μηχανής (>=600)

    Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτόμουν να πάρω το mt09, αλλά δεν μας έκανε τη χάρη η yamaha να το βγάλει σε έκπτωση φέτος. Επόμενη σκέψη το μτ 07, αλλά μάλλον θα το αλλάξουν σύντομα εμφανισικά, μιας που έχεις την "παλιά" εμφάνιση σε σχέση με τη σειρά ΜΤ, κάτι που με ξενερώνει λίγο. (Αν είχε εμφάνιση 09, το είχα πάρει χθες. ) Επόμενη ιδεά το gsx-s 750 ή το cb 650r. Όπως καταλαβαίνεται κοιτάω πιο πολύ σε naked, χωρίς όμως να απορρίπτω κάτι αν προτείνετε. Μπάτζετ έχω μέχρι τα 9000 περίπου. Προτάσεις? νιώθω στα χαμένα...

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2016
    Μηνύματα
    17
    Street triple 765 κάπου στα 9 νομίζω εχει..το απλό μοντέλο

  3. #3
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Νιώθεις χαμένος γιατί δεν αναφέρεσαι στην χρήση για την οποία την θες και το προσωπικό σου γούστο.
    Οι εταιρείες θα βγάζουν πάντα μοντέλα, εσένα τι σου αρέσει;

    Aν σου αρέσει το mt09 γιατί να μην το πάρεις; 9450ε συζητήσιμη καινούριο από κατάστημα στο car..

    Τι χρήση έχεις υπόψιν;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    monster 797

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Shiver, street triple, z 650, sv 650.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2019
    Μηνύματα
    14
    Η χρήση θα είναι κυριώς μέσα σε επαρχιακή πόλη, + κάποιες κοντινές εξορμήσεις + καμιά αθήνα θεσσαλονίκη αραιά και που. Ο αέρας δεν είναι μεγάλο πρόβλημα γτ έχω συνηθίσει, για αυτό και κοιτάω πιο πολύ σε νέικιντ. Kawasaki η αλήθεια είναι δεν πολυκοίταξα, γιατί δεν έχει εξουσιοδοτημένο στη πόλη που ζω (Λάρισα)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες Νικόλα!
    Παρόμοιο δίλημμα είχα και εγώ το καλοκαίρι και κατέληξα σε ΜΤ-07, κάνοντας χρήση παρόμοια με αυτή που περιγράφεις.
    Εξαρτάται πάντα από τα γούστα σου...αν δε θα σου λείψουν τα γκάζια των ΜΤ-09, Street triple, Z900, GSXS ε τότε δεν έχεις λόγο να πας εκεί και να ξοδέψεις κοντά στα 10 χιλιάρικα.
    Άλλωστε γράφοντας ''αν το ΜΤ-07 είχε την εμφάνιση του ΜΤ-09, θα το είχα πάρει χθες'' , νομίζω πως ο ίδιος δίνεις απάντηση στον εαυτό σου Μπορείς λοιπόν να αγοράσεις ένα μικρότερο γυμνό 600-650cc και να το χαρείς απροβλημάτιστα στην καθημερινότητά σου σημειώνοντας παράλληλα και χαμηλότερες καταναλώσεις.Εκτός από τα τρία γιαπωνέζικα δικύλινδρα SV, Ζ και MT, υπάρχει και το 4κύλινδρο CB650R...εγώ βρέθηκα μια ανάσα πριν από την αγορά του αλλά αφενός δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο και αφετέρου είναι πολύ καινούριο μοντέλο...σκέφτηκα πως είναι προτιμότερο να αφήσω λίγο καιρό να δω την πορεία του και να επιλέξω προς το παρόν μια πιο safe λύση.
    Υπάρχει βέβαια και η ενδιάμεση λύση του Shiver 900 το οποίο έχει ισχύ κάτω από 100 ίππους και κοστίζει 8 χιλιάρικα.
    Θα μπορούσες ίσως να κοιτάξεις και την αγορά των μεταχειρισμένων όπου μπορείς να βρεις ενδιαφέρουσες αγγελίες όπως αυτή με το ΜΤ-09 SP.

  8. #8
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Το MT07 στα 6.800 είναι μια πολύ vfm επιλογή. Λογικά μέσα στο 2020 θα βγει το νέο μοντέλο και φαντάζομαι θα έχει νέα όργανα και φανάρι στα πρότυπσ των υπόλοιπων ΜΤ. Από κει και πέρα υπάρχει το ανανεωμένο Ζ650, με νέο φανάρι και έγχρωμη οθόνη οργάνων. Νομίζω δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα τιμή.

    Υπάρχει και το πολύ όμορφο κατ εμέ αλλά πανάκριβο (8.990), XSR 700 XTribute: https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/pr...r700-xtribute/

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    sv650 φιλε

    και τα ρεστα μεχρι τα 9 βαλτα στην ακρη για εξοπλισμο και εκδρομες.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2019
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλωσόρισες Νικόλα!
    Παρόμοιο δίλημμα είχα και εγώ το καλοκαίρι και κατέληξα σε ΜΤ-07, κάνοντας χρήση παρόμοια με αυτή που περιγράφεις.
    Εξαρτάται πάντα από τα γούστα σου...αν δε θα σου λείψουν τα γκάζια των ΜΤ-09, Street triple, Z900, GSXS ε τότε δεν έχεις λόγο να πας εκεί και να ξοδέψεις κοντά στα 10 χιλιάρικα.
    Άλλωστε γράφοντας ''αν το ΜΤ-07 είχε την εμφάνιση του ΜΤ-09, θα το είχα πάρει χθες'' , νομίζω πως ο ίδιος δίνεις απάντηση στον εαυτό σου Μπορείς λοιπόν να αγοράσεις ένα μικρότερο γυμνό 600-650cc και να το χαρείς απροβλημάτιστα στην καθημερινότητά σου σημειώνοντας παράλληλα και χαμηλότερες καταναλώσεις.Εκτός από τα τρία γιαπωνέζικα δικύλινδρα SV, Ζ και MT, υπάρχει και το 4κύλινδρο CB650R...εγώ βρέθηκα μια ανάσα πριν από την αγορά του αλλά αφενός δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο και αφετέρου είναι πολύ καινούριο μοντέλο...σκέφτηκα πως είναι προτιμότερο να αφήσω λίγο καιρό να δω την πορεία του και να επιλέξω προς το παρόν μια πιο safe λύση.
    Υπάρχει βέβαια και η ενδιάμεση λύση του Shiver 900 το οποίο έχει ισχύ κάτω από 100 ίππους και κοστίζει 8 χιλιάρικα.
    Θα μπορούσες ίσως να κοιτάξεις και την αγορά των μεταχειρισμένων όπου μπορείς να βρεις ενδιαφέρουσες αγγελίες όπως αυτή με το ΜΤ-09 SP.
    Ευχαριστώ πολύ
    Ο μονος μου ενδοιασμος είναι οτι θα αλλαξει συντομα. Το cb 650r ειναι το μόνο στρογγυλοφαναρο που μου αρέσει.. εχει ακουστει τίποτα κακο; Ωραια περιπτωση και αυτό το sp σε καλη τιμη. (Τωρα για την κατασταση του δεν ξέρω χαχα).
    Ειχα ενα gsr600 πιο πριν, αλλά δυστυχώς μας άφησε...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Με 9.000 μπάτζετ θα έπαιρνα Moto Guzzi V-7 ή Triumph Bonneville T 100 ή Kawasaki W 800 η οποία μόλις ανανεώθηκε (παρατήσανε τους αποτυχημένους ματ χρωματισμούς) ή και... Royal Enfield Interceptor 650 αλλά... ξέρω ότι εσύ δεν θα το κάνεις.

    Αν θέλεις οπωσδήποτε naked, πάρε... όποια σου κάνει κλικ.

    Αν θέλεις να σου βάλω ακόμα μια ιδέα... γιατί δεν κοιτάς την ολοκαίνουρια Yamaha Tracer 700; Πολύ πιο όμορφη από αυτή που υπήρχε μέχρι τώρα, μέσα στο μπάτζετ σου και με ίδια γκάζια με την MT-07 συν την κάλυψη από τον αέρα κλπ.! Και αφού μόλις τώρα παρουσιάστηκε... δεν θα αλλάξει σύντομα ώστε να σου φαίνεται παλιά με το καλημέρα!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikolas89 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ
    Ο μονος μου ενδοιασμος είναι οτι θα αλλαξει συντομα. Το cb 650r ειναι το μόνο στρογγυλοφαναρο που μου αρέσει.. εχει ακουστει τίποτα κακο; Ωραια περιπτωση και αυτό το sp σε καλη τιμη. (Τωρα για την κατασταση του δεν ξέρω χαχα).
    Ειχα ενα gsr600 πιο πριν, αλλά δυστυχώς μας άφησε...
    Να είσαι καλά!
    Δεν ξέρω να σου πω για το CB, δε γνωρίζω κάποιον κάτοχο.
    Αν ο μόνος ενδοιασμος για το ΜΤ-07 είναι η επερχόμενη αλλαγή μέσα στο 2020 ή το 2021, θα μπορούσες να κάνεις το κέφι σου αγοράζοντας τώρα ένα μεταχειρισμένο ΜΤ με ένα ποσό κοντά στα 4-4,5 χιλιάρικα διατηρώντας άθικτο το 50-60% από το budget σου και όταν με το καλό αλλάξει το μοντέλο, να το πουλήσεις σε μια normal τιμή και να κινηθείς για το καινούριο

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2019
    Μηνύματα
    14
    Ε αν ειναι να δωσω 4 4.5 με τα μαζεματα 5, βαζω και αλλα 1500 και το παιρνω κούτα. Εκει στα 7 χιλιάρικα υπαρχει τίποτα καλυτερο;

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μιλώντας για καινούριο μεσαίο γυμνό, όχι... μόνο τα τρία γιαπωνέζικα.
    Αν σε ενδιαφέρει κάτι λίγο πιο δυνατό και ελαφρώς μεταχειρισμένο, δες εδώ το shiver 900.
    Ρίξε μια ματιά και στο BMW F900R το οποίο πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα με τιμή κοντά στο budget σου.

  15. #15
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    εάν σου αρέσουν τα στργγυλοφάναρα δες και αυτό στο μπατζετ σου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24586267_2_z.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	64,6 KB 
ID:	413076
    https://www.car.gr/24586267-triumph-street-twin
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορά νέας μηχανής
    από Atetra στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2014, 10:50
  2. Βοηθεια για αγορα νεας μηχανης
    από marinost στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2012, 11:15
  3. αγορα νεας μηχανης!
    από Sannie στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 04:53
  4. Αγορά νέας μηχανής
    από muffin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 12:35
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF