Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: να γιατι το μελλον ειναι κιτρινο

  1. #1
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    137

    να γιατι το μελλον ειναι κιτρινο

    να γιατι το μελλον ειναικιτρινο

    μια ενδιαφερουσα ερευνα -στατιστικη με τα γνωστα για μια ακομη φορα αποτελεσματα.

    https://www.dianeosis.org/2019/12/pi...Ed5KXCB9LaupZQ
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  2. #2
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Κίτρινο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Μπά.....μαύρο κι' άραχλο μάλλον............................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Πίσσα και πούπουλα στους τεντημπόιδες ή αλλιώς ... 肌腱上有焦油和羽绒

  4. #4
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αφού δεν καταργήσανε την πρωϊνή προσευχή,τους εκκλησιασμούς και τις παρελάσεις,όλα βαίνουν καλώς.
    Στα Μαθηματικά και τις επιστήμες θα κολλήσουμε τώρα?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Όταν τα παιδιά βλέπουν την απαξίωση όσων εργάζονται με ζήλο, την απαξίωση όσων έχουν σπουδάσει, τους ρυθμούς μιας
    κοινωνίας που πάει με χίλια και αλλάζει εικονικά τις αξίες της ανα εξάμηνο..
    Πως είναι δυνατον χωρίς δομημένη και σταθερή ενημέρωση να βάλουν μακροχρόνιους στόχους;

    Εμείς που είμαστε ενήλικοι και έχουμε τεράστια εμπειρία σπουδών και εργασίας μπροστά τους, πόσα χρόνια
    αντέχουμε να βάλουμε στόχους;

    Πως είναι δυνατόν να ζητάμε από παιδιά να βάλουν 6+6 χρόνια στόχους;

    Δεν είναι το πρόβλημα στα σχολεία μόνο, το ουσιαστικό είναι στο σπίτι.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Ο Έλληνας μαθητής δε χρειάζεται να είναι καλός
    Γενικότερα δε χρειάζεται να προσπαθεί για τπτ
    Έχει την Ελληνίδα μανα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Η εικόνα που βλέπω προσωπικά είναι (μιλώντας για δημοτικό): μανουλίτσες με το γυαΛί και τον μικελοκαφέ κάθε πρωί να γκομενίζουν στο σχολείο με το κινητό στο χέρι. Παιδιά ηλικίας 6-7-8-9 ετών, παρατημένα μπροστά σε μία κονσόλα παίζοντας fortnite και η μανουλίτσες να ξύνονται στο viber/fb, κλπ.

    Παιδιά παρκαρισμένα σε παιδοτόπους που δεν σηκώνονται οι γονείς ούτε να δουν αν ψόφησε, ζει, τι κάνει;;

    Παιδιά που τραγουδάνε στο ρυθμό ότι σκουπιδιού βρεθεί στο διάβα τους, που βρίζουν σαν οχετοί, που, που, που, που εν τέλει μεγαλώνουν σαν ενήλικες με πνευματικό επίπεδο υπό του μηδενός και που πράγματι αγνοούν βασικές κοινωνικές αρχές και υπολοίπονται τραγικά κοινωνικών δεξιοτήτων.

    Ναι, ίσως ακούγομαι σαν τον Καργάκο των 90ς αλλά προσωπικά βλέπω μια κοινωνία σε πλήρες τέλμα και παρακμή.

    Μια κοινωνία ''φθηνή'' και μάλιστα, μπορεί να είμαστε ζώα - σαν τους Άγγλους πχ, αλλά εκείνοι όπως και τόσα άλλα κράτη, έχουν δομές στα πάντα και ο καθένας βρίσκει τη θέση του μέσα σε αυτό.

    Εδώ μάλλον είμαστε χαμένοι από χέρι.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Η εικόνα που βλέπω προσωπικά είναι (μιλώντας για δημοτικό): μανουλίτσες με το γυαΛί και τον μικελοκαφέ κάθε πρωί να γκομενίζουν στο σχολείο με το κινητό στο χέρι. .
    Ποιο σχολείο είναι αυτό είπες Πάνο;
    when life gets complicated... i ride.

  9. #9
    Όταν τα παιδιά και οι έφηβοι βλέπουν τον κάθε αγράμματο που πάει σε ένα ριάλιτι, τον κάθε αθλητή, τραγουδιστή, μοντέλο, ηθοποιό να οικονομάει υπέρογκα ποσά ως αμοιβή, και τον αντίστοιχο γιατρό, δικηγόρο, επιστήμονα που έχει φάει την ζωή του στα θρανία, να παρακαλάει για μια θέση εργασίας, με τι λέτε να διαλέξουν να ασχοληθούν και που να δώσουν προτεραιότητα? Στα μαθήματα ή στα υπόλοιπα?

  10. #10
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Αυτό γίνεται και στις άλλες χώρες που τα παιδιά έχουν καλύτερες επιδόσεις.Και εκεί έχει ριάλιτις,μοντέλα,τραγουδιστές.
    Όσο για γιατρούς και δικηγόρους,όσους ξέρω -και δεν είναι λίγοι- δεν παρακαλάνε ακριβώς για δουλειά,μια χαρά γεμίζει ο κουμπαράς τους με χρήματα που σαν αριθμούς εγώ σαν μηχανικός βλέπω μόνο στο κομπιουτεράκι.
    Δεν νομίζω πως υπάρχουν μοντέλα ή τραγουδιστές με τέτοιες απολαβές,έχω τον μέσο όρο στο μυαλό μου.
    Προσοχή ,δεν το λέω επικριτικά ή για να κακολογήσω,στον ανηψιό μου που πηγαίνει δημοτικό γίνε γιατρός ή δικηγόρος του λέω ,θα με ευχαριστείς αργότερα.
    when life gets complicated... i ride.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Θυμάμαι πρόσφατα σε κάποιο κανάλι, μια τύπισσα που έπαιρνε συνεντεύξεις από πιτσιρίκια 17-18 ετών και τα ρωτούσε τι είναι το ΦΠΑ και αν θα ήθελαν να μείνουν σε δικό τους σπίτι.

    Δεν ήξερε ούτε ένα τι είναι και που μπαίνει ο ΦΠΑ (όταν εμείς με πασοκάρα ξέραμε από το δημοτικό τι σήμαινε ΑΤΑ )

    και κυρίως δεν ήθελε ούτε ένα να αφήσει την θαλπωρή του σπιτιού του (όταν εμείς κοιτούσαμε να βρούμε οποιαδήποτε δουλειά, είτε να συγκατοικήσουμε με φίλο προκειμένου να ζήσουμε μόνοι μας).

    Γεμίζουν στα σχολεία το κεφάλι τους με σκουπίδια, άκρατη πληροφόρηση από παντού - χωρίς ουσία, τα παιδιά καίγονται νωρίς.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Και το κερασάκι στην τούρτα..

    Καταγγελία για Πανελλήνιες:"Έπαθαν" τενοντίτιδα για να εξεταστούν προφορικά Μαθητές ιδιωτικού σχολείου αρίστευσαν λόγω τενοντίτιδας . Σε 2 ιδιωτικά που μπορεί και να μετείχαν στον εν λόγω διαγωνισμό.

    https://www.protothema.gr/greece/art...o-tenoditidas/ αξίζει ινα διαβάσετε τα σχόλια από κάτω γιατί δεν πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό. Αμά το ήξερα όταν ήμουν 17 θα ήμουν σε σεμινάριο(διπλωματούχος) της ΝASA τώρα .
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 04/12/2019 στις 11:49.

  13. #13
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    . Αμά το ήξερα όταν ήμουν 17 θα ήμουν σε σεμινάριο(διπλωματούχος) της ΝASA τώρα .
    Μπά,θα ήσουν "άριστος" και θα είχες χωθεί σε κάποια θέση,από αυτές που γεμίζουν οι "άριστοι".
    Τόση αριστεία μιλάμε δεν αντέχεται
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Μπά,θα ήσουν "άριστος" και θα είχες χωθεί σε κάποια θέση,από αυτές που γεμίζουν οι "άριστοι".
    Τόση αριστεία μιλάμε δεν αντέχεται
    Δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία μου η ηθοποιία.Δεν το έχω. Οπότε έχω καταλήξει ότι δε κάνω για influencer της NASA ή κάτι το όποιο δεν το αξίζω και δεν έχω παιδευτεί.

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Που βαινομεν κυριοι...?? Φευ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2010, 17:57
  2. Να γιατί οι γυναίκες είναι υπέρ των παρελάσεων.
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 14:53
  3. Γιατί το basket είναι "υγιέστερο" σήμερα απο το ποδόσφαιρο
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2006, 14:35
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 15:40
  5. Γιατι Το Sex Ειναι Μια Αλλη Ιστορια...
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 10:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF