Σελίδα 39 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 29343536373839404142434449 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 1049

Θέμα: Honda XL750 Transalp 2023

  1. #571
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    To περιοδικό που το έγραφε δυο μήνες πριν δεν το πιστεύατε

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3155200
    Και ήταν και οι πρώτοι που το γράψανε.... μην τα ξεχνάμε αυτά. Πιο γραφικός -γιατί είναι γραμμή συγκεκριμένου αυτή- πεθαίνεις.

  2. #572
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mr.mister Προβολή μηνύματος
    Καποια ζωα δεν με πιστεύανε
    https://www.youtube.com/watch?v=5rGym7ZfOBc
    Τώρα θα σε πιστέψουν, ευτυχώς κ τα ζώα..

  3. #573

  4. #574
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Και ήταν και οι πρώτοι που το γράψανε.... μην τα ξεχνάμε αυτά. Πιο γραφικός -γιατί είναι γραμμή συγκεκριμένου αυτή- πεθαίνεις.
    Να κάνω μια εξήγηση γιατί δε θέλω κανένας συνάδελφος μου συμφορουμίτης να εκλάβει λανθασμένα κάποιες τοποθετήσεις μου.
    Στο μήνυμα που παρέθεσα παραπάνω ειρωνεύομαι το Moto magazine και κανένα μέλος του forum, ακόμη και αν οποιοδήποτε μέλος ταυτίζεται με τις απόψεις του περιοδικού. Η κριτική μου είναι προς το περιοδικό και όχι προς το μέλος. Το περιοδικό εκτίθεται δημόσια και άρα δημόσια μπορεί να είναι και η κριτική που του ασκείται. Για να προλάβω τυχόν τοποθετήσεις να πω πως την ίδια κριτική έχω ασκήσει στο λογαριασμό του περιοδικού στο Facebook απευθείας.
    Αυτά για να είμαι ξεκάθαρος απέναντι στα μέλη του forum αλλά και για να μην φέρνω σε τυχόν δύσκολη θέση τους διαχειριστές με τοποθετήσεις που μπορεί να μοιάζουν "αινιγματικές".

  5. #575
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Να κάνω μια εξήγηση γιατί δε θέλω κανένας συνάδελφος μου συμφορουμίτης να εκλάβει λανθασμένα κάποιες τοποθετήσεις μου.
    Στο μήνυμα που παρέθεσα παραπάνω ειρωνεύομαι το Moto magazine και κανένα μέλος του forum, ακόμη και αν οποιοδήποτε μέλος ταυτίζεται με τις απόψεις του περιοδικού. Η κριτική μου είναι προς το περιοδικό και όχι προς το μέλος. Το περιοδικό εκτίθεται δημόσια και άρα δημόσια μπορεί να είναι και η κριτική που του ασκείται. Για να προλάβω τυχόν τοποθετήσεις να πω πως την ίδια κριτική έχω ασκήσει στο λογαριασμό του περιοδικού στο Facebook απευθείας.
    Αυτά για να είμαι ξεκάθαρος απέναντι στα μέλη του forum αλλά και για να μην φέρνω σε τυχόν δύσκολη θέση τους διαχειριστές με τοποθετήσεις που μπορεί να μοιάζουν "αινιγματικές".
    Κάτσε γιατί σε χάνω...

    Εκτέθηκε δημόσια από ποια άποψη ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #576
    Μέλος Το avatar του/της mr.mister
    Εγγραφή
    17/07/2017
    Μηνύματα
    123
    Παρουσιαση απο ΜCN που δυσκολα βαζει 5/5 σε μοντελο
    https://www.motorcyclenews.com/bike-...transalp/2023/
    https://www.youtube.com/watch?v=KU6Zh-vJC94
    Τελευταία τροποποίηση από mr.mister; 09/03/2023 στις 20:07.

  7. #577
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Έχει δύο βαθμολογίες 4/5 πάντως. Άρα 5/5 δεν είναι

  8. #578
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κάτσε γιατί σε χάνω...

    Εκτέθηκε δημόσια από ποια άποψη ;
    εκτιθεμαι=παρουσιαζομαι σε δημοσιο λογο,δημοσια θεα.
    εκτιθεμαι=(μεταφορικα ) ειμαι εκθετος σε κατι κακο,ειμαι κατηγορουμενος για κατι,εχω παραβει καποιους κανονες.
    Ο STF εννοει το πρωτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #579
    Μέλος Το avatar του/της mr.mister
    Εγγραφή
    17/07/2017
    Μηνύματα
    123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Έχει δύο βαθμολογίες 4/5 πάντως. Άρα 5/5 δεν είναι
    Στο συνολο πανω πανω
    Στα αντιστοιχα review Τenere 700/V Strom 800 πηραν 4/5. Ειδικα το V Strom 800 ειχε φαει αρνητικη και σε κινητηρα.

  10. #580
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    εκτιθεμαι=παρουσιαζομαι σε δημοσιο λογο,δημοσια θεα.
    εκτιθεμαι=(μεταφορικα ) ειμαι εκθετος σε κατι κακο,ειμαι κατηγορουμενος για κατι,εχω παραβει καποιους κανονες.
    Ο STF εννοει το πρωτο.
    Το συγκεκριμένο περιοδικό κάνει το πρώτο εξ ορισμού, πολύ συχνά όμως κάνει και το δεύτερο, γράφοντας ΛΑΘΟΣ πληροφορίες, γραφοντας ασήμαντες πληροφορίες, λέγοντας μισές αλήθειες, γράφοντας εντελώς υποκειμενικά και αμφισβητούμενα πράγματα κ.ο.κ. Και φυσικά κανει και πολύ ενοχλητικό self entitlement ''εμεις οι πρώτοι'', ''εμεις οι καλύτεροι'', ''σας τα λέγαμε αλλά κάποια ζώα δεν μας πιστεύατε'' κ.ο.κ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #581
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το συγκεκριμένο περιοδικό κάνει το πρώτο εξ ορισμού, πολύ συχνά όμως κάνει και το δεύτερο, γράφοντας ΛΑΘΟΣ πληροφορίες, γραφοντας ασήμαντες πληροφορίες, λέγοντας μισές αλήθειες, γράφοντας εντελώς υποκειμενικά και αμφισβητούμενα πράγματα κ.ο.κ. Και φυσικά κανει και πολύ ενοχλητικό self entitlement ''εμεις οι πρώτοι'', ''εμεις οι καλύτεροι'', ''σας τα λέγαμε αλλά κάποια ζώα δεν μας πιστεύατε'' κ.ο.κ.
    Ουλοι το κανουν,ειναι ΝΟΜΟΣ στον τυπο,εντυπο και μη.Και οχι μονον στον τυπο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #582
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    412
    Και πάνω που ήμουν έτοιμος για further downsizing, άρχισα σοβαρά να σκέφτομαι το upsizing!

    Δύσκολα χωράω σε μοτοσυκλέτες και βλέπω πως το TA δίνει αρκετούς χώρους, ειδικά για τα πόδια και με μια ψηλότερη/flat σέλα προφανώς.

  13. #583
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Και πάνω που ήμουν έτοιμος για further downsizing, άρχισα σοβαρά να σκέφτομαι το upsizing!

    Δύσκολα χωράω σε μοτοσυκλέτες και βλέπω πως το TA δίνει αρκετούς χώρους, ειδικά για τα πόδια και με μια ψηλότερη/flat σέλα προφανώς.
    εχε το νου σου...
    μήπως λόγω της ταβλας ή του δημοφιλές του μοντέλου σου δημιουργείται ανάγκη που δε χρειάζεσαι...

    το αναφέρω για εσένα γιατί οι απαντήσεις βασίζονται σε μια λογική (το ίδιο συμβαίνει και με εμένα αλλα ως τώρα κρατιέμαι)....
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #584
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εχε το νου σου...
    μήπως λόγω της ταβλας ή του δημοφιλές του μοντέλου σου δημιουργείται ανάγκη που δε χρειάζεσαι...

    το αναφέρω για εσένα γιατί οι απαντήσεις βασίζονται σε μια λογική (το ίδιο συμβαίνει και με εμένα αλλα ως τώρα κρατιέμαι)....
    Σε ευχαριστώ για το σχόλιο. Έχω πάψει εδώ και 10ετίες να πράττω χωρίς πολύ σκέψη. Ακόμη και για πολύ φτηνότερα πράγματα.
    Θα πάρω τον χρόνο μου, δεν με πιέζει τίποτα. Το CB500X με καλύπτει και είναι πρακτικά καινούργιο ακόμη. Η επόμενη θέλω να είναι κάτι που πραγματικά να με χωράει δίχως πολλές μετατροπές. Ειδικά στην γωνία των γονάτων που είναι και το ευαίσθητο σημείο μου όσο μεγαλώνω.

    Έχω ήδη κανονίσει να οδηγήσω TA και το νέο V-Strom 800 μόλις είναι διαθέσιμα. Για να μου φύγει και η όρεξη όταν θα βλέπω μέση κατανάλωση 5+lt/100km σε χαλαρή πορεία χαχα

  15. #585
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ουλοι το κανουν,ειναι ΝΟΜΟΣ στον τυπο,εντυπο και μη.Και οχι μονον στον τυπο.
    Δεν το κάνουν όλοι με τον ίδιο τρόπο πάντως. Όπως έγραψε ο telegonos αυτοί το κάνουν με πολύ ενοχλητικό τρόπο. Κι επειδή τυγχάνει να γνωρίζω, έχει αμφισβητηθεί εκ των έσω η συγκεκριμένη "γραμμή" αλλά.... ο υψηλότερα ιστάμενος έχει άλλη άποψη οπότε ακολουθείτε αυτή η πολύ γραφική, παλιομοδίτικη επανάληψη του "πρώτου" σε όλα.

    Ειδικά ΑΝ ισχύει και ΟΤΑΝ ισχύει, καλό είναι να στο αναγνωρίζουν οι άλλοι και όχι εσύ στον εαυτό σου. Ο σεβασμός και η αναγνώριση είναι κάτι που πρέπει να κατακτιέται και σίγουρα δεν είναι αυτός ο δρόμος.

    Σόρι για το spam off που δημιούργησα, ας το κλείσουμε εδώ.

Παρόμοια θέματα

  1. Φθηνά ανταλλακτικά για Honda Transalp 2004
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 13:45
  2. Προβολεις για Honda Transalp 04
    από gpapado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:17
  3. Honda Transalp
    από siokatas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2005, 13:44
  4. honda transalp
    από siokatas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 14:04
  5. Νέο Honda Hornet
    από Nikos_XT250 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2004, 21:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF