Σελίδα 6 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1049

Θέμα: Honda XL750 Transalp 2023

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Σαν την Απριλια και αυτο θα ναι κακασχημο σε σημειο που ντεπονται και να το δειξουν
    κι εγώ περίμενα να είναι ανταγωνιστής του τενερέ 700 και του τουαρέγκ με χωμάτινο προσανατολισμό αλλά το 2κάβαλο με 3βάλιτσο σε άσφαλτο χωρίς καγκουρίλικια στο χώμα και η επικεφαλίδα τούρινγκ δείχνουν μάλλον ασφάλτινο προσανατολισμό· οψόμεθα.

  2. #77
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.094
    Το βίντεο έχει να κάνει με το ΝΤ1100 και όχι με το νέο Transalp..

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Το βίντεο έχει να κάνει με το ΝΤ1100 και όχι με το νέο Transalp..
    Α έτσι εξηγείται· σε λάθος θέμα το έβαλα

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Tι ειδαν τα ματουδια μου;
    Ενα μεγαλο deauville ;;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #80
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Άσχετη ερώτηση, πως θεωρείτε θα επηρεάσει στην τιμή το νέο τρανσαλπ τα προηγούμενα μοντέλα?
    Αξίζει να το πουλήσω λίγο πριν βγει μπας και το πάρω ή όχι? (ΤΑ 700)
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  6. #81
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Άσχετη ερώτηση, πως θεωρείτε θα επηρεάσει στην τιμή το νέο τρανσαλπ τα προηγούμενα μοντέλα?
    Αξίζει να το πουλήσω λίγο πριν βγει μπας και το πάρω ή όχι? (ΤΑ 700)
    το δικό σου έχει καταργηθεί απο το '12 αν δεν κάνω λάθος λόγω μη εξέλιξης του V2 για euro4 απο την honda, συνεπώς δεν είναι μοντέλο που είχε συνέχεια με αυτό που θα υπάρξει

    το δικό σου όμως είναι ενα αυθεντικό V2 συνεχιστής του πρώτου 1987, το σημερινό θα είναι ένα I2 στα πρότυπα της εποχής

    η τιμή πώλησης καθορίζεται απο την φυσική κατάσταση της μοτοσυκλέτας σου σε σχέση με το εμπορικό κοινό της αγοράς μεταχειρισμένου.
    Αν είναι κελεπούρι γνωρίζοντας πραγματικά τα χλμ και μπορείς να το αποδείξεις αυτό μπορεί να πιάσει πάνω απο τον μ.ο. αν δεν γνωρίζεις τα πραγματικά του χλμ γιατί παιζει να πέρασε απο έμπορο ή έχουν περάσει απο άλλα τρία χέρια χωρίς ύπαρξη ιστορικού θα κινηθείς στον μ.ο. και ίσως πιο δελεαστικά για τους υποψήφιους για να φύγει
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #82
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    το δικό σου έχει καταργηθεί απο το '12 αν δεν κάνω λάθος λόγω μη εξέλιξης του V2 για euro4 απο την honda, συνεπώς δεν είναι μοντέλο που είχε συνέχεια με αυτό που θα υπάρξει

    το δικό σου όμως είναι ενα αυθεντικό V2 συνεχιστής του πρώτου 1987, το σημερινό θα είναι ένα I2 στα πρότυπα της εποχής

    η τιμή πώλησης καθορίζεται απο την φυσική κατάσταση της μοτοσυκλέτας σου σε σχέση με το εμπορικό κοινό της αγοράς μεταχειρισμένου.
    Αν είναι κελεπούρι γνωρίζοντας πραγματικά τα χλμ και μπορείς να το αποδείξεις αυτό μπορεί να πιάσει πάνω απο τον μ.ο. αν δεν γνωρίζεις τα πραγματικά του χλμ γιατί παιζει να πέρασε απο έμπορο ή έχουν περάσει απο άλλα τρία χέρια χωρίς ύπαρξη ιστορικού θα κινηθείς στον μ.ο. και ίσως πιο δελεαστικά για τους υποψήφιους για να φύγει
    Συγκεκριμένα το μηχανάκι μου είναι διαμάντι. Έχουν επιδιορθωθεί όλα τα κακώς κείμενα από την ακινησία γιατί το πήρα στα 27.000 χλμ και από την ακινησία είχε φθαρεί ο διακλαδωτής παραφλού και συν τοις άλλοις έχω αλλάξει όλα τα υγρά , όλες τις τσιμούχες , έχει αλλαχθεί και το λάστιχο υποπιεσης της τρόμπας βενζίνης που εκεί πάσχουν τα συγκεκριμένα, αλυσιδογράναζα , δισκόπλακες γενικά έριξα πάνω από 1000ρικο για να ξέρω τι καβαλάω. Αν το πουλούσα όμως δεν θα το έδινα σε κάτι τιμές που βλέπω και γελάω τύπου 4,500 ευρώ κλπ...
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  8. #83
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    το Tenere 700 σκορπάει πόνο και αυτό βγαίνει προς τα έξω

  9. #84
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Συγκεκριμένα το μηχανάκι μου είναι διαμάντι. Έχουν επιδιορθωθεί όλα τα κακώς κείμενα από την ακινησία γιατί το πήρα στα 27.000 χλμ και από την ακινησία είχε φθαρεί ο διακλαδωτής παραφλού και συν τοις άλλοις έχω αλλάξει όλα τα υγρά , όλες τις τσιμούχες , έχει αλλαχθεί και το λάστιχο υποπιεσης της τρόμπας βενζίνης που εκεί πάσχουν τα συγκεκριμένα, αλυσιδογράναζα , δισκόπλακες γενικά έριξα πάνω από 1000ρικο για να ξέρω τι καβαλάω. Αν το πουλούσα όμως δεν θα το έδινα σε κάτι τιμές που βλέπω και γελάω τύπου 4,500 ευρώ κλπ...
    Το τι είναι το δικό σου μηχανάκι και πόσο θα το πουλήσεις ελάχιστη (έως καθόλου) σημασία έχει με το αν βγάλει η Honda ένα μηχανάκι το 2022 και το πει transalp

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #85
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το τι είναι το δικό σου μηχανάκι και πόσο θα το πουλήσεις ελάχιστη (έως καθόλου) σημασία έχει με το αν βγάλει η Honda ένα μηχανάκι το 2022 και το πει transalp
    Να μην παίξω και εγώ χρηματιστήριο με το μηχανάκι μου δηλαδή?
    Έλεγα να το πουλήσω να πάρω μισό μισό CryptonX με έναν φίλο και μετά απευθείας ανταλλαγή με την Honda με το νέο TA.


















    μπορεί και όχι προχωράμε.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Νέες φήμες από Ιαπωνία για Transalp 750 αλλά και για Hornet 750.
    Teaser που δημοσιεύει στο instagram η Honda Ισπανίας με τα λογότυπα της σειράς Hornet, προαναγγέλοντας τον ερχομό της καινούριας.
    Ο ήχος παραπέμπει σε δικύλινδρο..οεο;

  12. #87
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Θα το βγάλουν μόλις κυκλοφορήσει και το Chaos...
    The mountain is you

  13. #88
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    το έχουν αναφέρει απέξω απέξω οι χονταίοι...οι τετρακύλινδροι θα μείνουν μονο λιτρου και στα ss.
    αυτό το χόρνετ θα φάει ένα ωραίο μηχανάκι το cb650r με το Ι4 μοτερ...
    1-0

    και το απαράδεκτο αισθητικό αποτέλεσμα αισθητικής new era, πιο κοντά στα ηλεκτρικές μοτοσυκλέτες εκεί που θα πάει στο μέλλον η κατάσταση...
    2-0


    Ελπίζω οτι θα υπάρχουν κατασκευαστές που θα αντισταθούν στην λαίλαπα
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    αν και οι επιθυμίες μου θα πέσουν στο κενο, ελπίζω σε ενα 800αρι 2κ με αξιοπρεπεις επιδόσεις χωρις την κατανάλωση να είναι το Α και το Ω στην φιλοσοφία του κινητήρα. Δυστυχως οι μοτοσυκλέτες οπως τις ξέραμε δεν θα υπαρχουν πλέον. Τα αυτοκινηταδικα μοτερ θα ειναι η νεα πραγματικοτητα και η χοντα, αν δεν φορεσει ξανα το 750 του nc η κάτι παρόμοιο, θα με εκπλήξει ευχαριστα.

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αν και οι επιθυμίες μου θα πέσουν στο κενο, ελπίζω σε ενα 800αρι 2κ με αξιοπρεπεις επιδόσεις χωρις την κατανάλωση να είναι το Α και το Ω στην φιλοσοφία του κινητήρα. Δυστυχως οι μοτοσυκλέτες οπως τις ξέραμε δεν θα υπαρχουν πλέον. Τα αυτοκινηταδικα μοτερ θα ειναι η νεα πραγματικοτητα και η χοντα, αν δεν φορεσει ξανα το 750 του nc η κάτι παρόμοιο, θα με εκπλήξει ευχαριστα.
    Kρατα μικρό καλάθι για τις επιδόσεις.

    Πιστεύω πως θα είναι λίγα τα άλογα, σίγουρα λιγότερα από του Άφρικα και εύχομαι περισσότερα από του NC. Αυτό που με φοβίζει πιο πολύ είναι η τιμή που θα έχει.

Σελίδα 6 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φθηνά ανταλλακτικά για Honda Transalp 2004
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 13:45
  2. Προβολεις για Honda Transalp 04
    από gpapado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:17
  3. Honda Transalp
    από siokatas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2005, 13:44
  4. honda transalp
    από siokatas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 14:04
  5. Νέο Honda Hornet
    από Nikos_XT250 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2004, 21:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF