Σελίδα 11 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #151
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Η καταναλωση ειναι σουπερ με τα δεδομενα που περιγραφεις!!! Χαιρομαι πολυ για αυτο, γιατι ηθελα πολυ να ειναι οικονομικο!!! Οι ταχυτητες που περιγραφεις επισης για εμενα ειναι μια χαρα!! Εγω στο στρωσιμο ειμαι και δεν θελω να κατεβαινω! Σημερα ας πουμε με αυτη τη λιακαδα ειναι ολα τα λευτα!! Μηχανη για τα παντα ολα ειναι παιδια! Στα λευτα του δεν υπαρχει!!!
    'Οποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    2700 με πινακίδες μου κάνουν προσφορά. Από ότι βλέπω είναι οικονομικό σαν παπί. Κύρια χρήση μέσα στην πόλη. Για ταξίδι καμία 150 χιλιόμετρα κάνει ή δεν βγαίνει εκτός πόλης?

  3. #153
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    2700 με πινακίδες μου κάνουν προσφορά. Από ότι βλέπω είναι οικονομικό σαν παπί. Κύρια χρήση μέσα στην πόλη. Για ταξίδι καμία 150 χιλιόμετρα κάνει ή δεν βγαίνει εκτός πόλης?
    Φίλε τα 150 χιλιόμετρα δεν είναι ταξίδι, είναι βόλτα. Φυσικά και θα σε πάει άνετα.
    Μια και το είδα εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες "ζωντανό" στον δρόμο, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Έχει τιμή χώμα, αν αποδειχτεί στο μέλλον και αξιόπιστο δεν θα έχει αντίπαλο.

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Για μένα που είμαι άπειρος είναι ταξίδι στο διάστημα χαχαχαχαχα. Δεν έχω διαβάσει κάτι κακό για αυτό το μηχανάκι ούτε προβλήματα. Βέβαια σε παρόμοια λεφτά θα μπορούσα να πάρω μεταχειρισμένο το Daytona T310 ή το cfmoto 250 nk. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα μηχανάκια

  5. #155
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    235
    Δικό σου το πορτοφόλι, δική σου η απόφαση.
    Αν ήμουν στη θέση σου όμως δεν θα πήγαινα σε κανένα από τα 2 που λες σε μεταχειρισμένο.
    Για τα προβληματα που λες ότι δεν έχεις ακούσει, είναι νωρίς ακόμα, για να κριθεί ένα μοντέλο πρέπει α) να κάνει ικανοποιητικές πωλήσεις και β) να περάσουν 1-2 χρόνια ώστε να υπάρχουν κάτοχοι με πάνω από τουλάχιστον 50.000 χλμ και λίγα λέω.
    Για το α φαίνεται ότι το SYM θα θα τα πάει πολύ καλά, για το β αναμονή.
    Τα άλλα 2 που γράφεις δεν πληρούν την α προϋπόθεση.

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimos35 Προβολή μηνύματος
    Δικό σου το πορτοφόλι, δική σου η απόφαση.
    Αν ήμουν στη θέση σου όμως δεν θα πήγαινα σε κανένα από τα 2 που λες σε μεταχειρισμένο.
    Για τα προβληματα που λες ότι δεν έχεις ακούσει, είναι νωρίς ακόμα, για να κριθεί ένα μοντέλο πρέπει α) να κάνει ικανοποιητικές πωλήσεις και β) να περάσουν 1-2 χρόνια ώστε να υπάρχουν κάτοχοι με πάνω από τουλάχιστον 50.000 χλμ και λίγα λέω.
    Για το α φαίνεται ότι το SYM θα θα τα πάει πολύ καλά, για το β αναμονή.
    Τα άλλα 2 που γράφεις δεν πληρούν την α προϋπόθεση.
    Άρα καλύτερα το sym και ας είναι φτωχότερο και μικρότερο σαν μηχανάκι.

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Εχω προσωπικα πολυ καλη εντυπωση για το SYM, απλα να πω οτι τα 185cc εχουν σημαντικη διαφορα απ' τα 250. Το λεω αυτο γιατι σε βλεπω οτι εισαι ανοιχτος και στο θεμα μεταχειρισμενο. Ειναι αυτη η οριακη διαφορα ιπποδυναμης που σου δινει την ανεση της κυκλοφοριας στον αυτοκινητοδρομο οταν εχεις μηχανακι με 25+ αλογα. Οσοι ειχαν μηχανες με ιπποδυναμεις αυτων των κατηγοριων ξερουν τι εννοω. Και μονο για αυτο το λογο εγω θα εβλεπα και κατι τετοιο. Εχει εγγυηση -απ'ο,τι γραφει τουλαχιστον- μεχρι 6/23∙ δηλαδη αν σημερα επαιρνες ενα καινουριο SYM θα ειχες εγγυηση για λιγοτερο διαστημα.

    Ξαναλεω, το NH-T το βρισκω πολυ καλη περιπτωση και η τιμη ειναι αστερι. Απλα αυτα τα ατιμα τα 6-7 αλογακια που το χωριζουν απο τα 250 κυβικα ειναι ζωτικης σημασιας στον αυτοκινητοδρομο.

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    2700 με πινακίδες μου κάνουν προσφορά. Από ότι βλέπω είναι οικονομικό σαν παπί. Κύρια χρήση μέσα στην πόλη. Για ταξίδι καμία 150 χιλιόμετρα κάνει ή δεν βγαίνει εκτός πόλης?
    Έχοντας κάνει τα χιλιόμετρα που λές με το NH-T , θα πρεπει να συμβιβαστείς με δυο πραγματα.
    1) Πορεία θα πηγαίνεις με 100 χιλιόμετρα/ώρα και 6.000 στροφές. Εκεί νιώθει η μοτοσικλέτα πιο άνετα και ο οδηγός.
    2)Η σέλα του δεν είναι πολυ άνετη για πολλά χιλιόμετρα. Με ένα όμως μικρό κόστος την κανεις πολύ άνετη.
    Αν δεν σε πειράζουν αυτά τα δυο, εχει καλώς.
    Πάντως η τιμή που στο δίνει είναι super.

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εχω προσωπικα πολυ καλη εντυπωση για το SYM, απλα να πω οτι τα 185cc εχουν σημαντικη διαφορα απ' τα 250. Το λεω αυτο γιατι σε βλεπω οτι εισαι ανοιχτος και στο θεμα μεταχειρισμενο. Ειναι αυτη η οριακη διαφορα ιπποδυναμης που σου δινει την ανεση της κυκλοφοριας στον αυτοκινητοδρομο οταν εχεις μηχανακι με 25+ αλογα. Οσοι ειχαν μηχανες με ιπποδυναμεις αυτων των κατηγοριων ξερουν τι εννοω. Και μονο για αυτο το λογο εγω θα εβλεπα και κατι τετοιο. Εχει εγγυηση -απ'ο,τι γραφει τουλαχιστον- μεχρι 6/23∙ δηλαδη αν σημερα επαιρνες ενα καινουριο SYM θα ειχες εγγυηση για λιγοτερο διαστημα.

    Ξαναλεω, το NH-T το βρισκω πολυ καλη περιπτωση και η τιμη ειναι αστερι. Απλα αυτα τα ατιμα τα 6-7 αλογακια που το χωριζουν απο τα 250 κυβικα ειναι ζωτικης σημασιας στον αυτοκινητοδρομο.
    Αυτο το μηχανάκι βρίσκεται στην Πάτρα . Δεν παίζει να γίνει η αγορά του ειδικά τώρα. Και τα 2800 είναι ψιλό οριακά για μένα για μεταχειρισμενο που δεν ξέρω τι θα χρειαστεί συν μεταβιβάσεις, έλεγχο σε μηχανικό κτλ.
    Η καθημερινότητα μου θα είναι μέσα στην πόλη, άντε σπάνια να βγω Κηφισό. Ακόμη πιο σπάνια και μάλιστα αργότερα ίσως ( με αρκετά ίσως ) κάνω ταξίδια 150 βαριά 200 χιλιόμετρα).
    Αν πχ έβρισκα κάποιο στα 2200 μεταχειρισμένο θα το τσιμπαγα και ας πήγαιναν χαμένα τα άλογα . Επίσης είμαι 1,86 και δεν ξέρω στα naked αν είμαι άνετος

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Έχοντας κάνει τα χιλιόμετρα που λές με το NH-T , θα πρεπει να συμβιβαστείς με δυο πραγματα.
    1) Πορεία θα πηγαίνεις με 100 χιλιόμετρα/ώρα και 6.000 στροφές. Εκεί νιώθει η μοτοσικλέτα πιο άνετα και ο οδηγός.
    2)Η σέλα του δεν είναι πολυ άνετη για πολλά χιλιόμετρα. Με ένα όμως μικρό κόστος την κανεις πολύ άνετη.
    Αν δεν σε πειράζουν αυτά τα δυο, εχει καλώς.
    Πάντως η τιμή που στο δίνει είναι super.
    Η σέλα αλλάζεται εύκολα από όσο ξέρω , ειδικά στην Αθήνα . Επίσης από ότι διαβάζω είναι ιδανικό για λακούβες , πόλη, κατανάλωση, νέο οδηγό , φθηνά σέρβις, και γενικά vfm. Ταξίδι με 100 110 δηλαδή μπορείς να κάνεις μόνος , έτσι? Ο κινητήρας δεν μπορεί να πειραχθει και να πάρει 2 3 4 άλογα ;;;

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Αυτο το μηχανάκι βρίσκεται στην Πάτρα . Δεν παίζει να γίνει η αγορά του ειδικά τώρα. Και τα 2800 είναι ψιλό οριακά για μένα για μεταχειρισμενο που δεν ξέρω τι θα χρειαστεί συν μεταβιβάσεις, έλεγχο σε μηχανικό κτλ.
    Η καθημερινότητα μου θα είναι μέσα στην πόλη, άντε σπάνια να βγω Κηφισό. Ακόμη πιο σπάνια και μάλιστα αργότερα ίσως ( με αρκετά ίσως ) κάνω ταξίδια 150 βαριά 200 χιλιόμετρα).
    Αν πχ έβρισκα κάποιο στα 2200 μεταχειρισμένο θα το τσιμπαγα και ας πήγαιναν χαμένα τα άλογα . Επίσης είμαι 1,86 και δεν ξέρω στα naked αν είμαι άνετος
    Οι τιμες των μεταχειρισμενων δεν ειναι τιμες αντιπροσωπειας. Ειναι συνηθως απο λιγο εως πολυ συζητησιμες (ειδικα τετοιες δυσκολες εποχες που διανυουμε). Αν ειναι περιπτωση που σε ενδιαφερει κανε μια συζητηση με τον πωλητη και απο εκει και περα υπαρχουν παντα λυσεις χωρις να χρειαστει να πας Πατρα. Ενας συμφορουμιτης απο εκει πχ σε βοηθαει με τον ελεγχο, μεταβιβαση μεσω διεκπεραιωτη και η μηχανη πηγαινει σε μεταφορικη και την παραλαμβανεις με την αδεια στο ονομα σου. Ολο αυτο ζητημα να σου στοιχισει 150€. Δεν ειναι κατι δυσκολο, το εχουμε κανει αρκετοι εδω μεσα. Εγω ετσι πηρα μηχανη απο Αγ.Νικολαο Κρητης (ειμαι Θεσσαλονικη) και εχω στειλει μηχανες μου σε αγοραστη στην Κεφαλονια και στο Ηρακλειο. Πεταξου ριξε μια ματια στο 251 στη Benelli να δεις πώς σου φαινεται σαν μοντελο και αν σε ενδιαφερει ολα γινονται.

    Δε γραφω κατι αλλο, ειμαστε και εκτος θεματος μιας και εδω ειναι το νημα του SYM. Αν το σκεφτεις καλυτερα και θες βοηθεια ανοιξε κανα καινουριο θεμα.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 12/11/2020 στις 19:35.

  12. #162
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Αν και ειμαι στο στρωσιμο ακομη (NH-T 200) το μιχανακι ειναι πολυ καλο φιλε μου, γιατι τα συνδιαζει ολα. Οικονομια, αξιοπιστια (με βαση του κατοχους του vf185) και κρατηματα-ανεση μιας μοτοσυκλετας! Εαν συμβιβαζεσαι με τα λιγα κιβικα αρα και χαμηλοτερη τελικη, στα λευτα του ειναι μονοδρομος!!! Εμενα μου βγηκε 2930 με πινακιδα, συναγερμο stealmate και σχαρα-μπαγαζιερα 32lt.
    'Οποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Το ξέρω πως στα λεφτά του είναι μονόδρομος!! Για αυτό το κοιτάω

  14. #164
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Δικάβαλο (με 2 μετρίου βάρους αναβάτες) στην Εθνική με πόσα χλμ θα μπορούμε να πούμε ότι ειναι άνετη η μηχανή; Προσπαθώ να καταλάβω αν θα μπορεί να κάνει μικρά ταξίδια στην Εθνική (150-200 χλμ) με σχετική ασφάλεια, εάν ακολουθήσει και η συμβία.

  15. #165
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Δικάβαλο (με 2 μετρίου βάρους αναβάτες) στην Εθνική με πόσα χλμ θα μπορούμε να πούμε ότι ειναι άνετη η μηχανή; Προσπαθώ να καταλάβω αν θα μπορεί να κάνει μικρά ταξίδια στην Εθνική (150-200 χλμ) με σχετική ασφάλεια, εάν ακολουθήσει και η συμβία.
    αν εννοείς διανυθέντα, η απάντηση είναι όσο αντέχεις εσύ, αν αντέχεις 1000km τόσο θα κάνεις, αν αντέχεις 30km τόσα. Αν εννοείς ταχύτητα ταξιδιού, τα παιδια απο πάνω (αλλά και ο τύπος που έχεις κάνει εκτενές δοκιμές) αναφέρουν οτι πάει άνετα με 100km/h και τα έχει στις 6000rpm.
    Τα οποία αν όντως επιβεβαιώνεται αυτό και με δεύτερο άτομο δε σε περιορίζει τίποτα να πας οπουδήποτε
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF