Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε DRAKONET εννοείς με το " Πήγαινε..." να το παραγγείλω τηλεφωνικά. Γιατί με αστρωτο το NH-T να κατέβω από Θεσσαλονίκη - Νέα Φιλαδέλφεια Αττικής λίγο δυσκολο...
    Να είναι καλά ο kirkinezi που έψαξε και βρήκε μια σχάρα της αγοράς και αφου έκοψε τα λαμακια της και την έβαψε, την προσάρμοσε στο NH-T.
    Τόσο καλή δουλειά έκανε, που εγώ που την είδα από κοντά μου φάνηκε σαν της Μαμάς sym.
    Έτσι φευγοντας από Κοζάνη ο αντιπρόσωπος της sym μου έκανε δώρο την ίδια σχάρα. Μένει μόνο η τροποποίησή της.
    δεν θυμηθηκα καθολου οτι εισαι Θεσσαλονικη

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    δεν θυμηθηκα καθολου οτι εισαι Θεσσαλονικη
    Δεν πειράζει, φτάνει που βρέθηκε άκρη με την σχάρα.
    Αυτή την εβδομάδα θα την φτιάξω.
    Το καλό είναι ότι έχω στην δουλειά ακριβώς τα εργαλεία που θα χρειαστώ.

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Σήμερα μετά από 292 χιλιόμετρα με το NH-T και αφού στο καντράν από τα έξη κουτάκια ένδειξης βενζίνης είχε μόνο ενα, είπα να πάω να το φουλάρω, να δω πόσο έκαψε.
    Για περίπου 300 χιλιόμετρα έκαψε 7,28 λίτρα βενζίνης δηλαδή 2,42/100.
    Με οδήγηση μέχρι 5.000 στροφές, περίπου 80-85 max ταχύτητα.
    Πιστεύω είναι πολυ καλά.
    Όμως η ένδειξη στο καντράν είναι λίγο προβληματική, όταν σου δείχνει ότι έχεις ένα τελευταίο κουτάκι ενώ στην πραγματικότητα έχεις 11 λίτρα ρεζερβουάρ - 7,28=3,72 λίτρα βενζίνης. Ποσότητα που σου φτάνει για πανω απο 100 χιλιόμετρα.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Πολύ καλή κατανάλωση έχει. Για τη σύγκριση μέτρησα το δικό μου (Benelli BN 251) και έκαψε σε συνθήκες ταξιδιού στην Εθνική Οδό 3,52/100.

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλή κατανάλωση έχει. Για τη σύγκριση μέτρησα το δικό μου (Benelli BN 251) και έκαψε σε συνθήκες ταξιδιού στην Εθνική Οδό 3,52/100.
    Η κατανάλωση είναι στο στρωσιμο. Γι'αυτό είναι τόσο μικρή.
    Πάντως και το δικό σου το BN 251 που είναι +7 ίππους δυνατότερο και 11 κιλά βαρύτερο μια χαρά κατανάλωση έχει. Ίδια σχεδόν με το citycom που έχω.

  6. #96
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.ενδιαφερομαι για αυτό το μηχανάκι πολύ.απο εβδομάδα θα πάω να το κλείσω.το θέλω για μετακίνηση στην πόλη κυρίως αλλά και κυριακάτικες βόλτες των 100 με 150 χιλιομέτρων.θα ήθελα όμως από τους κατόχους να μου πουν θετικά και αρνητικά του μηχανακιου.εαν θα το ξανααγοραζαν με λίγα λόγια..κάθε βοήθεια δεκτή.ευχαριστω!!καλός σας βρήκα και παλι

  7. #97
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    25
    Ρε παιδιά μονό εμένα με φοβίζει το σημείο του ρεζερβουάρ ψυκτικού υγρού?

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.ενδιαφερομαι για αυτό το μηχανάκι πολύ.απο εβδομάδα θα πάω να το κλείσω.το θέλω για μετακίνηση στην πόλη κυρίως αλλά και κυριακάτικες βόλτες των 100 με 150 χιλιομέτρων.θα ήθελα όμως από τους κατόχους να μου πουν θετικά και αρνητικά του μηχανακιου.εαν θα το ξανααγοραζαν με λίγα λόγια..κάθε βοήθεια δεκτή.ευχαριστω!!καλός σας βρήκα και παλι
    Για σου φίλε. Έχω 920 χιλιόμετρα με το NH-T.
    Θετικά:
    1) Οικονομικό. Αν και είμαι ακόμη στο στρωσιμο με max ταχύτητα τα 90 χιλιόμετρα/ώρα, έκαψε 8 λίτρα για 280 χιλιόμετρα.
    2) Καλές αναρτήσεις. Περνάς πανω απο λακούβες και ανωμαλίες των δρόμων άνετα.
    3) Σχετικά καλή σέλα.
    4)Πολυ άνετη θέση οδήγησης για τα χέρια και την σπονδυλική στήλη. Οδηγάς καμαρωτα.
    5) Έχει πολυ ελαφριά αίσθηση. Τα 152 κιλά του, σου φαίνονται λιγότερα.
    6) Μέχρι τα 90 χιλιόμετρα/ώρα που το έχω παει είναι πολυ σταθερό στο δρόμο. Το 19αρη ελαστικό μπροστά κάνει δουλειά... Και να παρεις τα χέρια από το τιμόνι( που λέει ο λόγος), αυτό συνεχίζει σαν να το κρατάς.
    7) Έχει ωραίο ήχο η εξάτμιση, που σε κάνει να νομίζεις ότι οδηγάς μοτοσικλέτα μεγαλύτερου κυβισμού.
    8) Πάει σε χωματοδρομο άνετα αλλά θέλει προσοχη στην πολυ ψιλή άμμο λόγο ελαστικών.
    Αρνητικά:
    1) Η σέλα αν και σχετικά άνετη δεν έχει πολυ αφροδες υλικό και έχει κλίση προς τα κάτω με αποτέλεσμα να σε στέλνει κολλητά στο ρεζερβουάρ. ( Κάποια στιγμή θα την φτιάξω στα μέτρα μου).
    2) Η ένδειξη βενζίνης είναι αναξιόπιστη. Νομίζεις ότι θα μείνεις από βενζίνη ενώ έχεις μέσα καυσιμο για αλλά 100+ χιλιόμετρα.
    3) Αδύναμα φώτα μικρή σκάλας με παράξενη δέσμη. (Φέτες). Η μεγάλη είναι μια χαρά.
    4) Μπαίνει πολυ συχνά το βεντιλατερ. Ήθελε μεγαλυτερο ψυγείο.
    Πραγματικά αν και είναι νωρίς ακόμη το NH-T ήταν αυτό που χρειαζόμουν. Δεν έχω μετανιώσει που το αγόρασα. Ελπίζω να βγει αξιόπιστο.
    Χαίρεσαι να το οδηγάς και δεν είναι υπερβολή.

  9. #99
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Για σου φίλε. Έχω 920 χιλιόμετρα με το NH-T.
    Θετικά:
    1) Οικονομικό. Αν και είμαι ακόμη στο στρωσιμο με max ταχύτητα τα 90 χιλιόμετρα/ώρα, έκαψε 8 λίτρα για 280 χιλιόμετρα.
    2) Καλές αναρτήσεις. Περνάς πανω απο λακούβες και ανωμαλίες των δρόμων άνετα.
    3) Σχετικά καλή σέλα.
    4)Πολυ άνετη θέση οδήγησης για τα χέρια και την σπονδυλική στήλη. Οδηγάς καμαρωτα.
    5) Έχει πολυ ελαφριά αίσθηση. Τα 152 κιλά του, σου φαίνονται λιγότερα.
    6) Μέχρι τα 90 χιλιόμετρα/ώρα που το έχω παει είναι πολυ σταθερό στο δρόμο. Το 19αρη ελαστικό μπροστά κάνει δουλειά... Και να παρεις τα χέρια από το τιμόνι( που λέει ο λόγος), αυτό συνεχίζει σαν να το κρατάς.
    7) Έχει ωραίο ήχο η εξάτμιση, που σε κάνει να νομίζεις ότι οδηγάς μοτοσικλέτα μεγαλύτερου κυβισμού.
    8) Πάει σε χωματοδρομο άνετα αλλά θέλει προσοχη στην πολυ ψιλή άμμο λόγο ελαστικών.
    Αρνητικά:
    1) Η σέλα αν και σχετικά άνετη δεν έχει πολυ αφροδες υλικό και έχει κλίση προς τα κάτω με αποτέλεσμα να σε στέλνει κολλητά στο ρεζερβουάρ. ( Κάποια στιγμή θα την φτιάξω στα μέτρα μου).
    2) Η ένδειξη βενζίνης είναι αναξιόπιστη. Νομίζεις ότι θα μείνεις από βενζίνη ενώ έχεις μέσα καυσιμο για αλλά 100+ χιλιόμετρα.
    3) Αδύναμα φώτα μικρή σκάλας με παράξενη δέσμη. (Φέτες). Η μεγάλη είναι μια χαρά.
    4) Μπαίνει πολυ συχνά το βεντιλατερ. Ήθελε μεγαλυτερο ψυγείο.
    Πραγματικά αν και είναι νωρίς ακόμη το NH-T ήταν αυτό που χρειαζόμουν. Δεν έχω μετανιώσει που το αγόρασα. Ελπίζω να βγει αξιόπιστο.
    Χαίρεσαι να το οδηγάς και δεν είναι υπερβολή.
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση..κυριοτερα μειονεκτηματα για εμενα ειναι η σελα και τα φωτα..καπου ειχα διαβασει οτι τα φωτα μικρα μεγαλα ειναι πολυ καλα.τωρα με εριξες λιγο.για την σελα το ειχα ξαναδιαβασει.και την βλεπω κιολας..αλλα ειναι κατι που φτιαχνει ενω τα φωτα οχι...

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από parkaris Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά μονό εμένα με φοβίζει το σημείο του ρεζερβουάρ ψυκτικού υγρού?
    Να σου πω δεν ειναι και στο καλυτερο σημειο σιγουρα.αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει.η χρηση της δεν θα ειναι εκτος δρομου τοσο οσο να εχω θεμα με αυτο

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση..κυριοτερα μειονεκτηματα για εμενα ειναι η σελα και τα φωτα..καπου ειχα διαβασει οτι τα φωτα μικρα μεγαλα ειναι πολυ καλα.τωρα με εριξες λιγο.για την σελα το ειχα ξαναδιαβασει.και την βλεπω κιολας..αλλα ειναι κατι που φτιαχνει ενω τα φωτα οχι...
    Κοίτα τα φώτα του δεν είναι τραγικά.
    Απλά όταν τα συγκρίνω με το sym gts που είχα ( που έκανε την νυχτα- μέρα) ή με το citycom που έχω, καμιά σχέση. Περισσότερο πειράζει η διασπορά του φωτός που έχουν σαν (φέτες) παρα η φωτεινότητα. Για μέσα στην πόλη μια χαρά είναι αλλά για έξω από αυτή μόνο η μεγάλη σκάλα κάνει δουλειά. (Όταν μπορείς να την ανάψεις και δεν έρχεται κανένας από απέναντι). Εμενα προσωπικά δεν με πειράζει, ίσως στο μέλλον να ψάξω για πιο δυνατά λετ.



    Και εγώ πριν το αγοράσω το NH-T είχα διαβάσει σε δοκιμή που είχαν κάνει, ότι έχει δυνατά φώτα. Ποιός όμως από αυτούς που το έκαναν τέστ το οδήγησε νυχτα;.Μαλλον κάνεις. Υπόθεση έκαναν. Σου λέει, αφου έχει λετ ας γράψουμε ότι είναι δυνατά.

  12. #102
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Μαλλον ετσι θα εγινε..κατι αλλο τωρα.ποια σχαρα ειναι αυτη που πηρατε για μπαγαζιερα;κανει για ολες τις μπαγαζιερες;

  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Δυστυχώς σχάρα για το NH-T στην Ελλάδα δεν υπάρχει ακόμη, από ότι ξέρω.
    Τόσο εγώ όσο και ο kirkinezi πήραμε μια απλή σχάρα του εμπορίου και με "κόψε-ραψε" την φέραμε στα μέτρα του NH-T.
    Πάντως κάποια στιγμή θα έρθει Ελλάδα μαζί με την βάση για τις πλαϊνες βαλίτσες όπως υπάρχει στην Βραζιλία.
    Καλύτερα κάνε ένα τηλέφωνο στον γενικό αντιπρόσωπο, μπάς και φιλοτιμηθεί και τις φέρει.
    Απο ότι έχω καταλάβει θέλει να πουληθει ένας συγκεκριμένος αριθμός NH-T για να τον συμφέρει η εισαγωγή σχάρας ή υπάρχει έλλειψη από το εργοστάσιο.
    Πάντως το NH-T πάει πολυ καλα στις πωλήσεις.

  14. #104
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    https://shop.motogb.co.uk/item/sym-nh-t-125-rear-rack

    δε κάνετε ενα email να μάθετε μεταφορικά, αγγλία είναι ουτε δασμούς ούτε τελωνεία(ακόμη)
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    https://shop.motogb.co.uk/item/sym-nh-t-125-rear-rack

    δε κάνετε ενα email να μάθετε μεταφορικά, αγγλία είναι ουτε δασμούς ούτε τελωνεία(ακόμη)
    Τζάμπα 129.99 δηλαδή 143€ για μια σιδερένια σχάρα χωρίς μεταφορικά.
    Εμένα μου κόστισε μόνο το χρόνο που αφιέρωσα για να την τροποποιησω. ( ήταν δώρο από το μαγαζί που το αγόρασα).
    Αν ήθελα να την αγοράσω κόστιζε 28€ + κανα 20αρη βαριά βαριά που θα έπαιρνε ο σιδερας, να σου βγει τελικό ποσο μαζί με ένα σπρέι μαυρο 52€.
    Μέχρι τα 143+ μεταφορικά, όπως και να το κάνεις έχει μια διαφορά.
    Οι τιμές Αγγλίας είναι πολυ καλές, για τους μισθούς Αγγλίας.

Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF