Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #181
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    πραγματι το crf 300 ειναι η κορυφη , και πανακριβο..... διπλη τιμη απο το ΝΗΤ. Αν εισαι σιγουρος οτι θα το κρατησεις καμια πενταετια τοτε παρτο. Και σιγουρα δεν θα εχει μικροκουσουρια....
    Ομως προσοχη που το αφηνεις μη σου το φανε, και θα κλαις. Και εγω το ζαχαρωνω πολυ, αλλα μαλλον δεν το φτανω σε υψος (1.73) και αργα η γρηγορα θα ερχοταν και η σαβουρδα......
    Εδω το ΝΗΤ σιγουρα υπερτερει για εμενα, τουλαχιστον ως προς την σιγουρια του να παταω κατω καλα
    Και εγω τοσο ειμαι, δεν εχεις ανεβει σε τετοιο μηχανάκι μαλλον.
    Μπορει να εχει 875 υψος σελας αλλα οταν ανεβεις η ενδοτικοτητα του χωματινου setup των αναρτησεων απορροφαει τουλάχιστο 50mm.
    Τσεκαρε το και αν μπορεις κάντο βολτα θα εκπλαγείς

  2. #182
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    πραγματι το crf 300 ειναι η κορυφη , και πανακριβο..... διπλη τιμη απο το ΝΗΤ. Αν εισαι σιγουρος οτι θα το κρατησεις καμια πενταετια τοτε παρτο. Και σιγουρα δεν θα εχει μικροκουσουρια....
    Ομως προσοχη που το αφηνεις μη σου το φανε, και θα κλαις. Και εγω το ζαχαρωνω πολυ, αλλα μαλλον δεν το φτανω σε υψος (1.73) και αργα η γρηγορα θα ερχοταν και η σαβουρδα......
    Εδω το ΝΗΤ σιγουρα υπερτερει για εμενα, τουλαχιστον ως προς την σιγουρια του να παταω κατω καλα
    Θα συμφωνήσω με τον doctoras.
    Το προηγούμενο crf δηλαδή το 250 πηγα και το δοκίμασα στατικά. Με υψος 1.78 και βάρος 75 κιλά πατουσα και τα δυο ποδια κάτω με το μισό πέλμα.
    Το Honda crf 250l έχει υψος σέλας 875mm το καινούργιο crf 300 880mm.
    Το NH-T μπορεί να έχει υψος 815mm αλλά η σέλα του είναι πιο φαρδιά και τα πόδια ανοίγουν περισσότερο. Επίσης οι αναρτήσεις του δεν συμπιέζονται τόσο πολυ. Έτσι μην νομίζεις ότι έχει μεγάλη διαφορά από την σέλα του Honda. Άντε στο NH-T να πατάω κάτω λίγο καλύτερα και τα δυο ποδια. Με λίγα λόγια η διαφορά στα πόδια να είναι 3 εκατοστά. Απλά το crf τρομάζει με την πρώτη ματιά λόγο υψους σελας αλλά όταν κάθεσαι πανω της συμπιέζονται οι αναρτήσεις και πατάς μια χαρά κάτω λόγο στενής σελας.
    Τις περισσότερες φορές που οδηγάω το NH-T με βολευει να παταω το ένα μόνο ποδι κάτω. Πολυ πιο ξεκουραστο είναι. Παρά να έχω και τα δυο κάτω.

  3. #183
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2021
    Μηνύματα
    10
    αφου πατας μονο το ενα ποδι μαλλον πατας με ολοκληρη την πατουσα, και προφανως με το δεξι
    αλλοιως αν πατουσες με τη μυτη θα χρησιμοποιουσες και τα δυο ποδια

  4. #184
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2021
    Μηνύματα
    10

    Ψυγειο η θερμοστατης?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Το καλοκαίρι έμπαινε συχνά το βεντιλατερ.
    Μάλλον το ψυγείο έπρεπε να το κάνουν μεγαλυτερο.
    Οταν εκανες το σερβις επρεπε να τους το πεις αυτο
    Μπορει να μη φταιει το ψυγειο αλλα ο θερμοστατης ο οποιος δεν ανοιγει εγκαιρως, η δεν ανοιγει πληρως!

  5. #185
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    Οταν εκανες το σερβις επρεπε να τους το πεις αυτο
    Μπορει να μη φταιει το ψυγειο αλλα ο θερμοστατης ο οποιος δεν ανοιγει εγκαιρως, η δεν ανοιγει πληρως!
    είναι ανάποδο αυτό που προτείνεις με αυτό που περιγράφει ο σεμπαστιαν


    Η εμπειρία μου είναι ότι έτσι σετάρουν τα κυκλώματα ψύξης ώστε να έχει κρατάνε την θερμοκρασία σταθερή σε συγκεκριμένο εύρος θερμοκρασίας.
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #186
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2021
    Μηνύματα
    10
    ποιο ειναι αναποδο???

  7. #187
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    ποιο ειναι αναποδο???
    σου είπε οτι μπαίνει το βεντιλατέρ συνέχεια, άρα ο θερμοστάτης πιάνει θερμοκρασία ανοίγει με αποτέλεσμα να ξεκινάει το βεντιλατέρ
    αν δεν "ανοίξει" ο θερμοστάτης που είπες, δε θα πάρει το βεντιλατέρ με αποτέλεσμα να βράσουν τα νερά και να ανεβάσει θερμοκρασία
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #188
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Καλημέρα, το ψυγείο είναι μικρό, πράγματι ανοίγει συχνά, όλα φυσιολογικά.

  9. #189
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φτάσαμε τις 3.500 χιλιόμετρα.
    Έγινε το σέρβις, αλλαγή λαδιών, γενικός έλεγχος, κόστος 35€.
    Το πίσω δεξί φλας τα έπαιξε. Πάει για αλλαγή, στην εγγύηση από εβδομάδα θα με παρουν τηλέφωνο.
    Άποψή μου είναι ότι το NH-T 200 είναι πολύ τίμια μοτοσικλέτα. Οικονομική ( περίπου 3 l/100), αρκετά γρήγορη για τα κυβικά της και το κυριότερο με πολυ καλές αναρτήσεις. Μόνο που γλίτωσα το κοπανημα από τους καροδρομους ειμαι ευχαριστημένος.
    Επίσης μου αρέσει πολυ η 19αρα ζάντα μπροστά και γενικά η αίσθηση στιβαροτητας που έχει το NH-T.
    Ελπίζω εκεί στη SYM να σκεφτούν στο μέλλον μια αύξηση κυβισμού και κάποια προστασία από τον αέρα.

  10. #190
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φτάσαμε τις 3.500 χιλιόμετρα.
    Έγινε το σέρβις, αλλαγή λαδιών, γενικός έλεγχος, κόστος 35€.
    Το πίσω δεξί φλας τα έπαιξε. Πάει για αλλαγή, στην εγγύηση από εβδομάδα θα με παρουν τηλέφωνο.
    Άποψή μου είναι ότι το NH-T 200 είναι πολύ τίμια μοτοσικλέτα. Οικονομική ( περίπου 3 l/100), αρκετά γρήγορη για τα κυβικά της και το κυριότερο με πολυ καλές αναρτήσεις. Μόνο που γλίτωσα το κοπανημα από τους καροδρομους ειμαι ευχαριστημένος.
    Επίσης μου αρέσει πολυ η 19αρα ζάντα μπροστά και γενικά η αίσθηση στιβαροτητας που έχει το NH-T.
    Ελπίζω εκεί στη SYM να σκεφτούν στο μέλλον μια αύξηση κυβισμού και κάποια προστασία από τον αέρα.
    Πως είναι μέσα στην κίνηση στην πόλη; Περνάς ανάμεσα στα αμάξια στα φανάρια ή θα βρίσκουν οι καθρέφτες;Δικάβαλο πάει άνετα στα 90-100χλμ για αποστάσεις 70χλμ;Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος

  11. #191
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φτάσαμε τις 3.500 χιλιόμετρα.
    Έγινε το σέρβις, αλλαγή λαδιών, γενικός έλεγχος, κόστος 35€.
    Το πίσω δεξί φλας τα έπαιξε. Πάει για αλλαγή, στην εγγύηση από εβδομάδα θα με παρουν τηλέφωνο.
    Άποψή μου είναι ότι το NH-T 200 είναι πολύ τίμια μοτοσικλέτα. Οικονομική ( περίπου 3 l/100), αρκετά γρήγορη για τα κυβικά της και το κυριότερο με πολυ καλές αναρτήσεις. Μόνο που γλίτωσα το κοπανημα από τους καροδρομους ειμαι ευχαριστημένος.
    Επίσης μου αρέσει πολυ η 19αρα ζάντα μπροστά και γενικά η αίσθηση στιβαροτητας που έχει το NH-T.
    Ελπίζω εκεί στη SYM να σκεφτούν στο μέλλον μια αύξηση κυβισμού και κάποια προστασία από τον αέρα.
    Πάντα όρθιος!!!

  12. #192
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aps07 Προβολή μηνύματος
    Πως είναι μέσα στην κίνηση στην πόλη; Περνάς ανάμεσα στα αμάξια στα φανάρια ή θα βρίσκουν οι καθρέφτες;Δικάβαλο πάει άνετα στα 90-100χλμ για αποστάσεις 70χλμ;Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος
    Κοίτα δεν είναι παπι ή μικρό σκουτερ, έχει τον όγκο του. Με λίγη προσοχή στους καθρέφτες περνας σχετικά άνετα στους περισσότερους δρόμους. Απλά αυτό που πρεπει να έχεις στο μυαλό είναι ότι λόγο 19 αρη λάστιχου μπροστά έχει λίγο πιο αργή αντίδραση το τιμόνι από ότι αν ειχε 17αρη. Αυτό όμως είναι αβαντάζ σε πιο μεγάλες ταχυτητες γιατί το νιώθεις πιο σταθερό στο δρόμο και σε βολευει η λίγο πιο αργή αντίδραση που έχει.
    Μεγάλο ταξίδι δεν έχω κάνει δικαβαλο. Στα 20-30 χιλιόμετρα που πηγα δικάβαλο δεν το ένιωσα να ζορίζεται. Απλά νιώθεις λίγο πιο έντονα ένα μικρό "γαργαλημα" στις πατουσες από τα μαρσπιε από τις δονήσεις του κινητήρα.

  13. #193

  14. #194
    In science we trust
    Εγγραφή
    17/10/2020
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kirkinezi Προβολή μηνύματος
    Πως και το δίνεις;

  15. #195
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Από το μηχανάκι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Όπως βλέπεις όμως στην αγγελία δίνω και κράνος μπουφάν και ότι άλλο έχω. Δυστυχώς για προσωπικούς λόγους τέλος δίκυκλης εποχής για μένα. Πάντως η μηχανή είναι σε άριστη κατάσταση.

Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF