Σελίδα 10 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #136
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το βλέπω να στήνεται το Nh-T club Salonica...
    Γιατι οχι φιλε μου, νομιζω ειναι η πιο τιμια επιλογη σε σχεση επωνυμιας και τιμης..Στι δαβανοπουλο που πηγα ειχε ενα adventure διπλα απο το nh-t που ηταν ερωτας εξωτερικα και απο εξοπλισμο αλλα εξολοκληρου κινεζικο και 125cc που φυσικα δεν το κοιτας!

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Την έχω δει και εγώ, την μοτοσικλέτα που λές.
    Είναι στο ίδιο σημείο κανα χρόνο τώρα.
    Πάντως αν όντως σκοπεύεις να αγοράσεις το NH-T στείλε μου π.μ. να σου πω την γνώμη μου για τις αντιπροσωπείες sym στην Θεσσαλονίκη.

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Σήμερα περάσαμε το σέρβις τον 1000 χιλιομέτρων.
    Κόστος 13€.
    Άντε να το ανοίξουμε λίγο το NH-T, να δουμε πως παει.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πλεον τα μαγαζιά που πουλάν μότο sym έχουν ψάξει και έχουν βρει αφτερ μάρκετ σχαρες για το NH-T.
    Εχθές κατά την επίσκεψη μου σε κατάστημα μότο είδα να βάζουν σχάρα σε NH-T που δεν ήταν της sym.
    Σε συζήτηση με τον ιδιοκτήτη της μοτο, που είχε 1200 χιλιόμετρα. Μου είπε ότι είναι πολυ ευχαριστημένος και ότι το άνοιξε μέχρι 130 .Και ότι πριν είχε το NH-T 125 που το έκανε τραμπα με το NH-T 200. Ο λόγος που το άλλαξε σχεδόν άμεσα ήταν ότι το 125 του φάνηκε αδυναμο.
    Μου φαίνεται σε λίγο καιρό όντως θα υπάρξει το sym NH-T CLUB.
    Τελευταία τροποποίηση από Sebastian1980; 15/10/2020 στις 15:33.

  4. #139
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα περάσαμε το σέρβις τον 1000 χιλιομέτρων.
    Κόστος 13€.
    Άντε να το ανοίξουμε λίγο το NH-T, να δουμε πως παει.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πλεον τα μαγαζιά που πουλάν μότο sym έχουν ψάξει και έχουν βρει αφτερ μάρκετ σχαρες για το NH-T.
    Εχθές κατά την επίσκεψη μου σε κατάστημα μότο είδα να βάζουν σχάρα σε NH-T που δεν ήταν της sym.
    Σε συζήτηση με τον ιδιοκτήτη της μοτο, που είχε 1200 χιλιόμετρα. Μου είπε ότι είναι πολυ ευχαριστημένος και ότι το άνοιξε μέχρι 130 .Και ότι πριν είχε το NH-T 125 που το έκανε τραμπα με το NH-T 200. Ο λόγος που το άλλαξε σχεδόν άμεσα ήταν ότι το 125 του φάνηκε αδυναμο.
    Μου φαίνεται σε λίγο καιρό όντως θα υπάρξει το sym NH-T CLUB.
    Πολυ καλη φαση φαινεται! Πιστευω με 90-100 πορεια να μην ζοριζεται και θα ειναι οτι πρεπει! Αν σε βαθος χρονου δεν βγαζει και σοβαρα προβληματα και βγει καλο θα ειναι και μεταπωλησιμο ευκολα για οποιον θελει κατι μεγαλυτερο.

  5. #140
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 1700 χλμ μπορώ να πω κάποια πράγματα για το μηχανάκι. Ξεκινώντας από επιδόσεις. Τελική με ένα άτομο 125, με δύο 118. Πορεία με έκτη και 6000 στροφές 100. Πιστεύω πως είναι η ταχύτητα που μπορεί να ταξιδέψει. Παραπάνω θεωρώ ότι κουράζει. Τα φρένα αρκετά καλά, αν και θα ήθελα με μικρότερη διαδρομή της μανέτας να πιάνει πιο έντονα. Το κάθισμα θέλει οπωσδήποτε άλλο υλικό, μετά από περίπου 10 χλμ νιώθεις το πλαστικό της σέλας. Είναι πολύ σταθερό και σε εκτός δρόμου διαδρομές ( δασικός δρόμος) ήταν έκπληξη αφού δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Απεναντίας μου έδειχνε ότι ήθελε και πιο σκληροτράχηλο τερέν. Εντός πόλης νιώθω ότι έχω παπί, έτσι φαίνεται σε εμένα. Πολλοί με ρωτάνε για τα κυβικά του και όταν τους λέω 200 , μένουν έκπληκτοι. Πραγματικά μοιάζει με μεγαλύτερη μηχανή. Αν θα άλλαζα κάποια στιγμή κάτι θα ήταν πρώτα οι μανετες, μετά το αφρώδες της σέλας και εάν μπορέσω φρένα και εξάτμιση.

  6. #141
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kirkinezi Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 1700 χλμ μπορώ να πω κάποια πράγματα για το μηχανάκι. Ξεκινώντας από επιδόσεις. Τελική με ένα άτομο 125, με δύο 118. Πορεία με έκτη και 6000 στροφές 100. Πιστεύω πως είναι η ταχύτητα που μπορεί να ταξιδέψει. Παραπάνω θεωρώ ότι κουράζει. Τα φρένα αρκετά καλά, αν και θα ήθελα με μικρότερη διαδρομή της μανέτας να πιάνει πιο έντονα. Το κάθισμα θέλει οπωσδήποτε άλλο υλικό, μετά από περίπου 10 χλμ νιώθεις το πλαστικό της σέλας. Είναι πολύ σταθερό και σε εκτός δρόμου διαδρομές ( δασικός δρόμος) ήταν έκπληξη αφού δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Απεναντίας μου έδειχνε ότι ήθελε και πιο σκληροτράχηλο τερέν. Εντός πόλης νιώθω ότι έχω παπί, έτσι φαίνεται σε εμένα. Πολλοί με ρωτάνε για τα κυβικά του και όταν τους λέω 200 , μένουν έκπληκτοι. Πραγματικά μοιάζει με μεγαλύτερη μηχανή. Αν θα άλλαζα κάποια στιγμή κάτι θα ήταν πρώτα οι μανετες, μετά το αφρώδες της σέλας και εάν μπορέσω φρένα και εξάτμιση.
    Εννοεις οτι θα ηθελες να τα αλλαζε η εταιρεια στα μελλοντικα μοντελλα,γιατι αν τα αλλαξεις εσυ ειναι σχεδον η αξια της μηχανης.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #142
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200818_162039_1.jpg 
Προβολές:	377 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	422006

  8. #143
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Για την σελα ειναι η αληθεια οτι το διαβασα αρκετες φορες αλλα ενταξυ καποια στιγμη την αλλαζεις οπως λες δεν ειναι κατι τρομερο.. οσο για τα φρενα μου ακουγεται λιγο υπερβολικο χωρις να το εχω οδηγησει βεβαια..σε λιγες μερες θα ειναι στην κατοχη μου και θα γραψω και εγω φυσικα τις εντυπωσεις μου. Απο γκαζι εγω προσωπικα ειναι οτι ακριβως εψαχνα ειδικα αν στα 90-100 καιει σαν παπακι ειναι οτι καλυτερο!

  9. #144
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Μετά από αρκετή αναζητηση και έχοντας αλλάξει γνώμη αρκετές φορές ως τώρα προσανατολιζομαι στην ίδια μηχανή κι εγώ. Να'στε καλά παιδιά που γράψατε τις εμπειρίες σας από τη συγκεκριμένη μηχανή! Καλές βόλτες, με ασφάλεια σε όλους!

  10. #145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Θα συμφωνήσω με τον φίλο kirkinezi.
    Στο μέλλον πρεπει να βάλω περισσότερο αφρωλεξ μέτριας σκληρότητας στο κάθισμα έτσι ώστε και να μην συμπιέζεται πολυ και να είναι άνετο για ώρες( που λέει ο λόγος).
    Επίσης μανετες πιο μικρές και ρυθμιζόμενες.
    Και εγώ πρεπει να ρυθμίσω τα διακενα στα φρένα γιατί ειδικά στο πισω, η απόσταση μέχρι να πιάσει το φρένο σαν να μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλη.
    Θα μου πείς...ισως το πισινό φρένο το έχουν ρυθμίσει έτσι για να μην μπαίνει με το παραμικρό το abs. Θα το ρυθμίσω και θα δω...

  11. #146
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω με τον φίλο kirkinezi.
    Στο μέλλον πρεπει να βάλω περισσότερο αφρωλεξ μέτριας σκληρότητας στο κάθισμα έτσι ώστε και να μην συμπιέζεται πολυ και να είναι άνετο για ώρες( που λέει ο λόγος).
    Επίσης μανετες πιο μικρές και ρυθμιζόμενες.
    Και εγώ πρεπει να ρυθμίσω τα διακενα στα φρένα γιατί ειδικά στο πισω, η απόσταση μέχρι να πιάσει το φρένο σαν να μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλη.
    Θα μου πείς...ισως το πισινό φρένο το έχουν ρυθμίσει έτσι για να μην μπαίνει με το παραμικρό το abs. Θα το ρυθμίσω και θα δω...
    Στο σερβις ανεφερες αυτο για το φρενο; Μηπως θελουν καμια εξαερωση;;

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsipPower Προβολή μηνύματος
    Στο σερβις ανεφερες αυτο για το φρενο; Μηπως θελουν καμια εξαερωση;;
    Δεν νομίζω να θέλουν εξαέρωση.
    Απλά πρεπει να ρυθμίσω τα διακενα. Δεν είναι κάτι που με ενοχλεί γι'αυτό και όλο το αναβάλω.
    Θα κάτσω την Κυριακή να τα ρυθμίσω.
    Υπόθεση 10 λεπτών είναι αλλά όλο λέω... άστο για άυριο.

  13. #148
    Νέο μέλος Το avatar του/της TsipPower
    Εγγραφή
    11/10/2020
    Μηνύματα
    17
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	123626713_404742054020757_561828474373066044_n.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	72,7 KB 
ID:	422406

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε TsipPower.
    Βλέπω, έβαλες σχάρα και top case. Καλά έκανες, χρειάζεται.
    Άντε, να μεγαλώνει η παρέα των κατόχων NH-T.

  15. #150
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Νεότερες πληροφορίες για την κατανάλωση του NH-T. 1400 χιλιόμετρα.
    Εχθές έκανα το πρώτο γέμισμα αφου έστρωσα το NH-T. Έκανα ακριβώς 300 χιλιόμετρα. Το 95℅ των χιλιομέτρων έγιναν στην πόλη και το υπόλοιπο 5℅ στο βουνό. ( Σε ένα μέρος που το NH-T "έφαγε" τρελό ζόρι, κατάλληλο μόνο για εντουρο- δεν ξαναπάω. Ο δρόμος είχε χαλάσει άσχημα από περσι που είχα παει και για να μην γυρίσω πισω... συνέχισα. Παρόλα αυτά με υπομονή με πηγε εκεί που ήθελα).
    Λοιπόν γι'αυτά τα 300 χιλιόμετρα το NH-T ζήτησε 9 λίτρα βενζίνης. Δηλαδή κατανάλωση 3l/100.
    Η ταχύτητα που πήγαινε η μοτοσικλέτα ήταν max 80-90 χιλιόμετρα/ώρα. Περισσότερο όμως στο εύρος 60-80(πολη) και έξω από αυτήν 100-105.
    Ιδανική ταχύτητα ταξιδίου 100 και 6.000 στροφές. (Τώρα, αν και ακόμη δεν έχει "ανοίξει" ο κινητήρας του) . Για να έχεις και λίγη δυναμη για προσπέραση. Πιστεύω τελική πρέπει να έχει 120-130. Ανάλογα τις συνθήκες.
    Το βεντιλατερ λόγο θερμοκρασίας μπαίνει πλέον όχι πολυ συχνά.
    Επίσης ο σκληρός συμπλέκτης έχει μαλακώσει αρκετά.
    Αυτά μέχρι τώρα παιδιά.


    Ομοιοκαταληξία στις τελευταίες προτάσεις, ουτε ποιητής να ήμουν.
    Τελευταία τροποποίηση από Sebastian1980; 07/11/2020 στις 08:24.

Σελίδα 10 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF